Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sbartnicki

Zasilacze...

Polecane posty

Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem 360W Chieftec'a HPC-360-302DF. Zasilacz bardzo miły. Cichy, kable długie i dużo ich, napięcia prawie idealne choć 12V trochę dziwne [-3.35--5.08--12.36-].

A teraz kilka pytań dotyczących tego zasilacza:

1. Wśród kabelków znajduje się jeden, którego przeznaczenia nie mogę się domyślić - 3 pinowe, takie jakim kończą się kable wentylatorów.

2. Drugi wentylator powinien być na dole? - Wiem, że to głupie pytanie, ale... zawsze lepiej się upewnić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a jednak:

Fan Speed Monitor connector* (3-pin) providing real time rotational speed of the power supply fan to the system. Most motherboard has at least one extra 3-pin fan connector in addition to the standard CPU fan connector.

Sprytne, musze poprzepinac ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę już o wymianie moje kompa i powoli wybieram te elementy które się powoli starzeją (w wypadku zasilaczy to chyba nie starzeją się :) )

Więc na pierwszy ogień idzie zasilacz (potrzebny będzie mocny ok. 420W - bo planuje sobie mocny config złożyć a po pewnym czasie jeszcze podświetlić :twisted: )

Więc wybrałem na razie 2 - Chieftec 420W

i drugi (ale ma 12 cm podświetlany wiatrak - który przyda się bo będe kompa moddingował :D ) - NeoTEC V4202 420W TITAN APFC No-Noise

Tylko zastanawiam się czy jest dobry aby utrzymać mocny sprzęt :roll:

Jest też dość cichy co jest dla mnie ważne.

Czekam na wasze opinie. Co o nim myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiasz sie czy 420 W wystarczy??? zagladnij

http://www.jscustompcs.com/power_supply/

Jest to kalkulator na zapotrzebowanie Twojego kompa na waciki ;). wybierasz z listy co masz a on robi obliczenia. fajny bajer.

A ten kalkulator to już u mnie gości kilka dni :P:D

BTW----> Nadal proszę opinie o tym zasilaczu co podałem powyzej (NeoTEC V4202 - 420W TITAN APFC No-Noise po kliknięciu na link możecie poczytać kilka fajnych danych i opis)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ToMeCzeK

Witam.

Chlopcy jest taka sprawka kupuje RADEONA 9600PRO. Czy jest on bardzo prada zerny.

Czy potrzeba nowego zasilacza ??? TERAZ mam MERCURy 400WATt. A kompa Dysk twardy SATA, dwa wentyle, dvd, nagrywarka, epox 8RDA3i, athlon 2000, geforce 2 mx.

Narazie na tym zasilaczu mialem takie wyniki - http://www.kopernet.org/~tomekj/napiecie.bmp

I co myslicie zmieniac czy nie ??

Sorki ze pisze ten post ponownie ale na temtego nikt mi nie odpowiedzial

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzesioo
Witam.

Chlopcy jest taka sprawka kupuje RADEONA 9600PRO. Czy jest on bardzo prada zerny.

Czy potrzeba nowego zasilacza ??? TERAZ mam MERCURy 400WATt. A kompa Dysk twardy SATA, dwa wentyle, dvd, nagrywarka, epox 8RDA3i, athlon 2000, geforce 2 mx.

Narazie na tym zasilaczu mialem takie wyniki - http://www.kopernet.org/~tomekj/napiecie.bmp

I co myslicie zmieniac czy nie ??

Sorki ze pisze ten post ponownie ale na temtego nikt mi nie odpowiedzial

Nieee no chłopie ty już 2 miesiące tego Radka kupujesz?? :shock: Co do prądożerności 9600 PRO, no to napewno potrzebuje jakiegoś MARKOWEGO zasilacza (ale w podpisie masz Chieftec'a :?: ), więc ja bym polecał wymianę na tego Chiefteca, którego "masz" w podpisie (cwaniaczek ;)). Teraz jego ceny chyba w dół poszły (na komputroniku). Ja go kupowałem za 169, teraz jest za chyba 151.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzesioo
Ok.

A jak wloze tego Radka do tego zasilacza to co moze najgorszego sie stac ??

Nie cwaniaczek- tylko na poczatku nie zmiescil sie text: Po wakacajach: !!!

Hahaha, dobre. :D Ale mniejsza z tym...

Co się może stać? To zależy, ale chyba nic wilekiego (CHYBA, żeby nie było na mnie ;)) Jeżeli komp odpali, nie będzie wieszał, to może nawet nie będziesz musiał zasiłki zmieniać. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie co będzie lepsze: Zasilacz Q-TEC 450W Silencer(złota edycja, dual fan) czy Zasilacz Modecom ATX-350GTF (PFC) 350W :?: :?:

Do mojego konfigu:

Athlon 2400XP

MSI KT4V

512MB DDR

HDD Segate 60GB + 40GB Samsung w kieszeni

Karta sieciowa

Nagrywarka LG

DVD LG

GF Ti 4200 64MB

Obecnie mam Codegen 300W ale przymierzam sie do GF 5900XT a tego mój piecyk nie wytrzyma, tak więc pomóżcie który zasilacz wybrać :?:

Ps. czy to, że nie moge podkręcić procka (przy podniesieniu taktowania o jakieś 50 mhz komp sie restartuje a temp. procka to ok. 60 stopni) może być spowodowane słabym zasilaczem :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Q-Tec PSU 500W BIG FAAN LOW NOISE PFC i jestem z niego zadowolony, ciagnie mojego kompa bez problemu a jest co ciagnac bo to: P4 2.4 GHz 2x256 DDR RAM, plyta gl. MSI i865PE, HIS Radeon 9800 PRO z ice-q do tego dysk seagete 80 GB i samsung 20 GB oraz nagrywarka 48x i DVD 48x/16x.

i dziala elegancko cichutko ze zastanawiam sie czy cos w tym kompie dziala :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczeze to po prostu akurat takie byly od reki w sklepie :lol: a jako ze cena byla ok bo raptem kolo 250 zeta za dobry zasilacz to po prostu wzialem, lepiej miec jakis zapas... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może informacje (iylko nie takie z recenzji czy testów) o zasiłkach NeoTEC'a (V4200 lub V4202). A może już ktoś kupił ewentualnie ma znajomych co sobie sprawili? Jak działają w praktyce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem tak: mam ten zasilacz

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8424

i jestem z niego zadowolony. Mam Radka 9800pro, durnia 900, 2 cd-romy, 256mb ram. Bede jeszce kupował nowy procek i ramy i mam nadzieje ż ezasilacz wytrzyma. Co najważnejsze jest on cichy. Mam przecież aż 4 wentylatory w obudowie(od procka, radka9800,zasilacza i tego do obudowy http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7152

a chodzą ciszej niż niż kiedy miałem 2(od procka i od starego 300w no name).

Chociaż nawet ten mój no name nie ma tych 450w a np.350 to i tak to powinno wystarczyć do utrzumania napięcia na w miare dobrym sprzecie. No chyba że ktoś ma zamiar wyciskać z kompa 7 poty podkręcając go to wtedy nich kupuje markowe zasilacze.

Panowie jeszcze raz ładnie proszę o podawanie prócz linków do sprzętu tego co się pod nim kryje. Nie każdy ma chęć, czas, czy łącze by otwiera każdego linka którego zamieścicie - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może informacje (iylko nie takie z recenzji czy testów) o zasiłkach NeoTEC'a (V4200 lub V4202). A może już ktoś kupił ewentualnie ma znajomych co sobie sprawili? Jak działają w praktyce?

Powiem tak:

Sam sobie chce kupić zasilacz (jak zbiorę kase) NeoTec (ten z podświetlanym wentylem).

Tak naprawdę to widziałem tylko jeden test (wypadł w nim średnio ale to była jakby to powiedzieć jego wersja beta)

Ale te zasilacze wychodzą z koncernu Huntkey wieć jakość stoi na wysokim poziomie

PS. Mój pierwszy post po przyjechaniu z Chorwacji (ale się odzwyczaiłem od pisania :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze raz ładnie proszę o podawanie prócz linków do sprzętu tego co się pod nim kryje. Nie każdy ma chęć, czas, czy łącze by otwiera każdego linka którego zamieścicie - RoZy

No ok ok nie wiedziałem że macie tak mało czasu, a poza tym nowy jestem. :lol: :oops: Obiecuje sie poprawić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...