Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sbartnicki

Zasilacze...

Polecane posty

Gość Mantronik

Ten droższy jest lepszy, bo ma aktywne chłodzenie, a nie na "przewiew" jak ten tańszy. Dodatkowo ma Zasilenie do dysków sata takze ja jestem za droższym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem nie wiem ktory zasilacz kupic. Ten - http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=11083,

czy ten http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6626.

Prosze doradzcie mi i podajcie roznice miedzy nimi. Moj komp to :

Atlon 200Xp+, 512ddramu, 2cd, 1 dysk, monitor LCD, Radek 9200.

Z tych dwoch wybralbym ten drozszy. Mimo iz nie ma kabli zasilajacych do SATA to jest duzo lepszy. Ma aktywne PFC. Jak juz napisalem w innym topicu ten tanszy jest jakas chyba okrojona wersja :P ,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam dysk na SATA i do jego zsilania uzywam przejsciowki. Tez powinienes miec takowa ;) . Zadna roznica czy zasilany jest przez przejsciowke czy prosto z zasilacza. Na twoim miejscu bralbym ten drozszy model.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie polecam Chieftec 360W (HPC-360-302DF). mam go od jakiegoś miesiąca i sprawuje się świetnie. bardzo cichy, idealnie trzyma napięcia, bardzo długie przewody, 6 wtyczek molex, ma wtyczkę sata oraz przejściówkę molex -> sata, więc tu nie widzę problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HUNTKEY POWER PENTIUM IV PFC 550W - genialna sprawa!!! Naprawde warto zainwestować. Dla mnie zasilacz to podstawa kompa i ten własnie (zasilacz) IMO jest najlepszym wyborem :twisted:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ToMeCzeK

Hmmm, tak rozwazam sobie kupno nowego zasilacza i nie wiem czy to ma sens. Mam Mercury 400Vat . Trzymie tak napiece: V5- 5.10, V 12 - 12.22, Vcore - 1.61. Czy trzyma dobrze ?? Czy warto go zmieniac ?? Pomozcie. Moj komp: Atlon 200Xp+, 512ddramu, Radek 9200, dysk Sata, 1 cd , 1dvd, 2 wentyle, Monitor LCD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie do takiego sprzetu na razie ci wystarczy ten mercury :P . Jak bedziesz zmienial karte graf na przyklad to dopiero wtedy bedziesz musial pomyslec o zmianie zasilki. Napiecia sa niby w normie, ale nie am co ufac pomiarom programow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ToMeCzeK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem maniakiem 3dmarkow i wydajnosci. mam takie lamerskie pytanie: Czy ten Chitfect podwyzszy mi wydajnosc czy cos da >???

LOOL :shock:

nie no da ci zajedużobiście

Jedyne co da to może większą stabilność jeśli jej do tej pory nie ma. :shock: :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzesioo

hello

Kupuję nową grafę (FX 5600 Ultra) i nie wiem, czy nie trzeba by było zmienić też zasilacza w kompie.

Konfig:

Athlon 2000+

256MBDDR

Mercury KOB KT400 FDSX

DVD

Aktualnie GF4 MX, za chwile 5600Ultra

stare 15"

Maxtor 40 GB (7200 rpm)

Aktualny zasilacz Megabajt 300W.

najchętniej to zasilacza bym nie zmieniał, no ale jeżeli sądzicie, że jest to KONIECZNE, to jaki mi polecacie? (jak najtańszy :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz megabajta 300wat??????

Wymien go natychmiast choćby jakis najtańszy.Np

Zasilacz do obudowy Logic L400W z zasilaniem do LCD

Co prawda na forum mi powiedzieli że go nie znają i polecili mi

Zasilacz do obudowy Chieftec 360W (HPC-360-302DF)

ale jak sie popytasz na forum to może wybierzesz dobry wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzesioo
Masz megabajta 300wat??????

Wymien go natychmiast choćby jakis najtańszy.Np

Zasilacz do obudowy Logic L400W z zasilaniem do LCD

Co prawda na forum mi powiedzieli że go nie znają i polecili mi

Zasilacz do obudowy Chieftec 360W (HPC-360-302DF)

ale jak sie popytasz na forum to może wybierzesz dobry wybór.

No, ale daj jakieś linki czy cuś do tego zasilacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agenttom, Grzesioo :arrow: jakbyście dokladniej poczytali ten temat, to byście zobaczyli, że kilkanaście postów wyżej są opinie innych forumowiczów, które zasilacze polecają.

agenttom :arrow: właśnie powyżej ToMeCzeK zadał pytanie o dokładnie te same zasilacze...

Grzesioo :arrow: tak wysoką cenę płacisz za firmę, a co za tym idzie lepszej jakości komponenty, odpowiednie zabezpieczenia, większą wydajność i dodatkowe funkcje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...