Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sbartnicki

Zasilacze...

Polecane posty

Gość sbartnicki

Kupiłem niedawno Chiefteca 420W. I mam problem! Temperatura nieźle się podniosła! Najprawdopodobniej przez ten wentyl na samym procem. Teraz taki przykład: Na starym codeshicie grając w gierkę carom z Cda temperatura nie przekraczała 51stopni. A na nowym zasilaczu temperatura wynosi aż 58 stopni przy takiej prostej gierce! Proc to P4 2,4.

Macie jakieś pomysły jak zbić tą temperaturę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś pomysły jak zbić tą temperaturę?

-Dołożyć dodatkowe wentylatory :P

Jeden na przód wciągający i jeden na bok wciągający (jak masz na nie miejsce) i jak chce to jeden z tyłu który będzie wyciągał nagrzane powietrze.

-Zrobić WC 8) <joke>

-Niewiem czy to pomoże ale może tunel dla procesora (ponoć to nieźle zbija temp oczywiście na procu :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość burn&#8364;r

POMOCY!!!

mam MSI MS-StarForce FX 5950 Ultra

AMD Athlon XP 2600+

Sound Blaster LivePlayer 5.1

Seagate BARRACUDA 120GB

DDR400 768 MB

i Codeshita 350 W

Jaki dobry zasilacz za rozsądną cene byłby dobry na ten sprzęt?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem... tunell to calkiem fajna sprawa...

Wiem ;]

tylko czemu WC to byl joke? ja sam sobie zrobilem...

tzn nic nie kupowalem oprocz pompki do akwarium...

Z tych tańszych rozwiązań to WC chyba odpada (Water Cooling jakby ktoś nie wiedział :) ) - chociaż nie jest już tak drogie jak się może wydawać :P

Ale to całkiem niezły pomysł :P - jak będzie miał chęci i pieniądze to niech składa WC ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sbartnicki

A co powiecie o tym??? Na wspomnianym Chief'ie napięcie 12v podczas zwykłej pracy winaXp (żadnych programów w tle, poprostu sam pulpit) wynosi 11,71!!! Nie uwarzacie że coś jest nie tak???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tym??? Na wspomnianym Chief'ie napięcie 12v podczas zwykłej pracy winaXp (żadnych programów w tle, poprostu sam pulpit) wynosi 11,71!!! Nie uwarzacie że coś jest nie tak???

Tolerancja standardu ATX:

+12VDC -/+ 5%

-12VDC -/+ 10%

Czyli twoje napięcie mieści się w normie :P

Ale i tak jest coś ciut za niskie :-k

Przecież Chieftec to jest całkiem niezła firma

Sprawdz w testach jakie mają napięcia właśnie te Chieftec'i.

Bo może właśnie takie? :o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz czym się martwić - wszystkie programy łącznie z tym co pokazuje Ci się w biosie - źle odczytują napięcia - jedyny miarodajny wynik można uzyskać przykładając miernik Voltowy do odpowiednich stuyków (don't try this at home!lol) Nie przejmowałbym się tym tak bardzo - jeśli wszystko gra u Ciebie - żadnych dziwnych zachowań pieca to i zasialcz wyrabia. 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sbartnicki
Nie masz czym się martwić - wszystkie programy łącznie z tym co pokazuje Ci się w biosie - źle odczytują napięcia - jedyny miarodajny wynik można uzyskać przykładając miernik Voltowy do odpowiednich stuyków (don't try this at home!lol) Nie przejmowałbym się tym tak bardzo - jeśli wszystko gra u Ciebie - żadnych dziwnych zachowań pieca to i zasialcz wyrabia. 8)

Chodzi o to że mam miernik w domu i mógłbym sobie sprawdzić... Do których styków przyłożyć elektrody? Zdaje mi sie że do czerwonego i do czarnego... tylko do którego czarnego??? i czy nic nie może się popsuć przy takiej operacji???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHcialbym kupic obudowe Anteca PErformance plos 1080, do niej dolaczony jest Antec 430 W , oobudowa kosztuje 764 zl , mysle ze to wystarczy,jak wiecie do dyskow Sat potrzebne sa specjalne wtyczki i mam pytanie czy ten Antec z tej obudowy posiada takowe i czy jezeli jarta graficzna potrzebuje dodatkwoego zasialnia czy jest tam taka przejsciowka (sprzet ktory chcialbym kupic to Geil ddr2 2*512 , pentium prescott 3,2 ,Sound blaster Audigy 2 , radeon x800xt, dysk sata maxtor diamondmax i jeszcze pare rzeczy do tego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a morlbyc okreslic dokladniej jaki zasilacz? TruePower?

poza tym jak juz chcesz wymiatac zasilaczem to polecam

http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/zas...tec_NEO480.html

zasilaka do karty graficznej jest w postaci zwyklego wtyku Molex - to co do dysku wtykasz.

TruePower 430 (http://www.antec.com/us/productDetails.php?ProdID=20430) ma 2 zlacza S-ATA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WLasnie sam nie jestem pewien czy to jest true power, fajnie by było zeby w tej obudowi takowy zasilacz był, w koncu obudowa kosztuje 800 zl, a tak nawiasem mowiac to co sadzicie o nie j (antec performance plus 1080 ) taka szara :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wypowiem na temat tej budy chociaż to OT :twisted:

Jest całkiem niezła (chociaż bardziej podoba mi się wersja z okienkiem :P) - ma dużo miejsc na wentyle (ale tylko 80mm ale pocieszenie jest takie że bardzo prosto sie jej instaluje - na "koszyczki")

Ja bym wolał tą z okienkiem ale to tylko moje zdanie - nawet nie wiesz jak pięknie wygląda jak się ją lekko zmodyfikuje np, katodą uv :twisted:

BTW też ją chciałem kupić (AMG1000) ale zmieniłem zdanie i chyba będzie Aerocool Aeroengine Junior (za 339 na csklepie - sprawdz jaka wypasiona :])

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem nad tym zeby kupic tego anteca 1000 z oknem,ale ona jest bez zasilacza aw tamtej 1080 jest zasilacz i to 430(mam nadzieje ze trruepower)zreszta zobacz ile kosztuje taka zasilka anteca i chyba troszeczke bardziej sie oplaca kupic 1080 , a tak poza tym fajna ta obudowa ktora podales (niezle chlodzenie:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem ja kzrobie , chyba najbardziej sie oplaca wlasni kupic ta z zasilaczem truepower , a pozniej pojade sobie do KAtowic , tam jest bodajze siedziba firmy 4max i tam wstawie sobie okno :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - Sorry, nie zauważyłem tego tematu. Moderatorzy - nie wkurzajcie się!

Mam pytanie. Zamierzam kupic kartę Saphire Radeon 9800 Pro 256 bit, procka Bartona 2500+Mobile, kości 512 DDR - 400. Obecnie mam zasilacz o mocy 150W. Czy jest jakiś tani, dobry i o doś dobrej mocy zasilacz na taki sprzęt (powiedzmy do 100 zł)??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakieś 100 zł to tylko jakieś Codeshity są, a do takie zestawu aż szkoda takie coś wrzucać.

I nie wiadomo czy praca na takim zasilaczu byłaby stabilna.

Jak kupujesz takiego Radzia to myśle że to 100 jeszcze dołożysz do zasiłki :P

Choćby jakiś tani Chieftec (np. z aktywnym PFC 360W) albo jakiś lepszy Modecom

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najtansze rozwiazanie, nawet w mniare sensowne:

http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/zas...om_ISO450P.html -110zł

dalej cos takiego:

http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/zas...tec_HPC360.html -dobry zasilacz za nieduze pieniadze ok 160zł

jezeli jednak chcesz jak powiedzial Paweł "lepszego modecom'a"

to bardzo polecam:

http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/zas..._CWT350BDP.html ok 230zł... mam ten zasilacz i musze powiedziec ze wiem za co wylozylem pieniadze...

przepraszam ale musze to napisac ^^

no i oczywiscie marzenie wszystkich milosnikow zasilaczy:

http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/zas...tec_NEO480.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba śnię :shock: Przecież te shity są droższe od dobrej jakosci płyt głównych :? Ledwo zdołałem wyprosić na Radka i nie starczy mi na zasilacz rzędu 150 i wyżej zł.

Za kilka tygodni będę miał nstępujacy sprzęt:

Radeon 9800 Pro 256 bit

AMD Barton 2500+ Mobile

512DDR - 400

O jakiej mocy min. musi byc zasilacz, który będziue wyraibał przy takim sprzęcie?

BTW Słyszałem o jakimś zasilaczu Deer-400. Wiecie cos o nim?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deer? to chyba jakaś odmiana Codeshita ;)

nie nie;]

deer to taki feel

czyli zasilacz który ciągnie sprzęt , mozna mówić nawet o lekkim OC, raczej nei pada, i jest w pełni bezpieczny

tak jak codegen to lowend, szef to highend to deer IMHO kwalifikuje sie do middle enda:>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...