Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sbartnicki

Zasilacze...

Polecane posty

Czy to wina zasilacza??? To zależy też od tego ile twój "no-name" ma mocy :D

Według nalepki która sie na nim znajduje ma on 300 W

A tak przy okazji może jeszcze jakies propozycje co do zasilaczy ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej - no-name'owy zasilacz może mieć wpływ na niestabilną pracę komputera.

W Twoim przypadku na 85% będzie to zasilacz :P

Ja polecam za tą cene co chcesz:

Topower 400W P5 Titanium EPS - 285

Tagan 380W -- TG380 U01 - 269

Chieftec GPS-450AA-101A - 229 (obleci chociaz wolałbym coś innego)

NeoTEC V4202 No-Noise Series 420W - 279

Wszystkie są bardzo fajne.

Jak chcesz looknać na dużą ilość zasilaczy to polecam strony:

http://mcs.pc.pl/sklep.php?kat=Zasilacze

www.zenfist.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ToMeCzeK

Co do Chiefect'ow odradzam. Sa nienajlepsze, ale jezeli amsz tyle kaski to jak dla mnie tylko TANGAN. Super trzymie napiecie, cichy. Ogolnie bajer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma kase to niech kupuje OCZ 600W ;)

Co do Tagana to lepiej brać be quiet! :D ma dodatkowe końcówki dla wentylatorów, potdrzymuje napięcia jeszcze 3 minuty po wyłączeniu PC (wystudza go), ma wentyl nad prockiem wiec lepiej wyciąga powietrze :P

Chieftec nie jest złym zasilaczem ale zdecydowanie odstaje od dzisiejszych standardów - nie ma juz tak dobrego wykonania na tle konkurencji jak dawniej (to wszystko przez konkurencje)

Dlatego nie róbmy porównania Chieftec i np. Codegen bo Chieftecki to wciąż niezle zasiłki (jak za tą cene)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość quentec

Chief to bardzo dobry i TANI zasilacz. Moze nie ma 120 mm wiatraka podswietlanego na pierdyliard kolorow i pieknej lsniacej obudow. PSU ma zasilac, a chieftec radzi sobie z tym swietnie. A jak komus obudowa przeszkadza to co stoi na przeszkodzie zeby ja samemu upiekszyc 8)?

Co do zasilek godnych polecenia to do podanych powyzej dodaje od siebie Revolteca (Chromus 450 W). Napiecia jak w bajce (odchyly 0,05 max :]), oploty na wszystkich kablach, multum wtyczek no i jak sama nazwa wskazuje obudowa jak lusterko :]. Do tego w miare cichy 120 mm wentyl (przy cichym WC troszke go slychac :/). Cena: 295 zl w X4PRO.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra a co mi możecie powiedzieć na temat tej zasiłki

http://chieftec.pl/?mod=psu

(ten pierwszy od góry)

Bo mam na niego chrapkę :P

Dobry, teraz dużo osób je kupuje z tego co wiem.

Np. mój kolega ma. Cichy to on nie jest, ale nie przeszkadza w pracy.

Dobry wybór.

Jarken -> lol za ile? ja bym się od Tracera trzymał z daleka, serio!

Hmmm pewnie kosztuje z 80 zł :) ale do 6600GT może być za słaby niestety...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gostek w sklepie (w którym chce kupić MSI GF6600GT) poleca mi zasilacz TRACERA 400W. Ile on kosztuje i czy w ogóle opłaca się go kupić?

Proste, poleca, bo pewnie nie schodzi. Nie warto brać Codegenów, Tracerów, Megabajtów i innych zasilaczy, które nie mają dobrej renomy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry, teraz dużo osób je kupuje z tego co wiem.

Np. mój kolega ma. Cichy to on nie jest, ale nie przeszkadza w pracy.

Dobry wybór.

THX za info.

Na zasiłke zbierałem już dawno, i gadałem o tym z paroma osobami. Wczoraj mąż mojej siostry jak wrucił z pracy powiedział mi że ma dla mnie zasiłke Chiefteca 410 W za 200 zł. Chciałem sie dowiedzieć czy jakiegoś badziewia nie kupie.

ps: zasilacz będe miał dzisiaj wieczorem 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ToMeCzeK

Ja mam Chiefect 360W i tez GeForce 6600 GT na AGp i zasilacz trzymie napiecie w normie. Super cichy to on nie jest, ale pracowac na nim moza. Jezeli nie masz na nic wiecej kasy to wybrales najlepeiej jak mogles. Tracer z tym to jak mrowka ze sloniem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Decimus

Który z tych zasilaczy opłaca się kupic na konfigurację, która powinna być gdzieś powyżej:

-Codegen 400W

-Tracer 400W

-Tracer 450W

-Tracer 500W

-Tracer 550W

-Q-tec 400W

-Q-tec 450W

-Q-tec 500W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Decimus

E co jest? Wszyscy narzekają na Tracery, a w rankingu CHIP Tracer chyba 350W wypadł całkiem nieźle. Więc właściwie opłaca się je kupować czy nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość quentec

Poniewaz juz wiele osob stracilo dosyc duzo sprzetu przez tego typu zasilacze :/ (mam namysli no-name'y, codegeny, tracery, megabajty...)

Testy testami, ale najwazniejsza jest opinia uzytkownikow...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zebius

@Snejk18

Ja za tego Chiefa 410 dałem 181zł w Komputroniku, a to chyba jeden z najdroższych sklepów w necie (ale solidny). Ale ostatnio faktycznie trochę zdrożał.

Na razie chodzi cicho i dobrze, a w mierzenie napięć się nie bawię bo i po co?

Także możesz spokojnie ulepszać kompa, bez obawy, że zasiłka tego nie uciągnie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość quentec

Jak ci pojdzie nagrywarka czy hdd to bedziesz wiedizal po co :P, chociaz przy Chieftecu takiej obawy raczej nie ma :]

BTW Chromus wlasnie przetrwal spiecie pod pelnym obciazeniem, nawet komp sie nie zresetowal 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość quentec

Z tych dwoch juz lepiej brac Modecoma, chociaz do nowego kompa (pradozernego) polecalbym cos markowego

Ropla=Codegen, a nawet gorzej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E co jest? Wszyscy narzekają na Tracery, a w rankingu CHIP Tracer chyba 350W wypadł całkiem nieźle. Więc właściwie opłaca się je kupować czy nie?

W kategorii zasilacze do 50 zł "Shit" ?

Nie no może to niezłe zasiłki (lol - jakbym to powiedział np. na tłiki to by mnie wyśmiali :) ) i się niesłusznie czepiam, ale tak sie utarło, że to zasilacze niegodne uwagi ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zasilaczach w ogóle sie nie znam, to po pierwsze. A po drugie, po przeczytaniu kilku poprzednich stron w tym topicu zaczałem sie troche obawiać o kompa bo mam zasilacz firmy Megabajt (MGB-350ATXP4), a straszne rzeczy o tej firmie tu mówicie. Za miesiąc kończy mi się gwarancja na większość podzespołów, a nie chce ryzykować. Więc wypadało by chyba zmienić zasilacz. A więc, jaki zasilacz byście radzili do tego kompa:

Pentium 4 2400

256 + 500 DDRam 400

GeForce4 MX 440 64 mega (planuje wymienić na GF 6600 GT)

Płyta główna Asus P4PE-X

LG DVD 16x

monitor LG Flatron 17

gamepad Saitek P880

mysz Logitech (taka zwykła, optyczna)

klawiatura Tracer (też taka zwykła)

słuchawki Easy Touch (takie za 10 zł)

drukarka Lexmark P706

chyba wszystkie dane :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to jeszcze mógłbyś na nim jechać, ale jak planujesz dołożyć jeszcze GF 6600GT to trzeba zmienić (dodatkowe zasilanie - czerpie sporo prądu).

Hmmm... Chieftec ATX 410-212 powinien być tu dobrym rozwiązaniem - bo jest tani (180 zł) a oferuje sporą moc więc możesz być pewien że Ci jej nie zabraknie nawet jak jeszcze podłączysz kilka dysków, dodasz nagrywarke i katody i dodatkowe wentylatory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś wziąć Chiefteca 410W, ew. Neo-Teca 380W. Oba kosztują ok. 200 zł. Jednak myślę, że Chieftec będzie lepszy. Zawsze to 30W więcej i nie wiem czemu, ale do Chiefteca mam większe zaufanie niż do Neo-Teca :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!!!

Pytanie takie mnie sprowadza: juz niedługo upgrade sprzętu, jest to co w opisie a będzie:

-A 64 3000 Winchester

- Płyta Gigabyte GA-K8N Ultra-9 nVidia nForce4 Ultra

- DDR 2x 512MB Dual PC-400 TwinMos CL 2.5

- GeForce 6600GT Gigabyte GV-NX66T128D 128MB TV/DVI (PCI-E) bulk

Teraz pytanie : czy mój obecny zasilacz temu podoła a mam zasiłkę

HIPER HPU - 3S350....

oprócz tego co na górze w kompie 2x wentyl budy, 2 HDD, DVD i CD RW..

To na tyle...

Czekam na opinie czy, czy da rade i czy sie nie sfajczy :? ...

>>>Hehe pytanie nie czy się sfajczy, ale kiedy się sfajczy i czy ewentualnie pociągnie coś ze sobą :P - RoZy

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...