Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sbartnicki

Zasilacze...

Polecane posty

Gość ToMeCzeK

Mam problem:

Nie wiem czy moj Mercury 400Vatt wystarczy na GeTitanium 4200 Gainward-a. Zmeiniam Radka 9200 ( wszytsko jezeli chodzi o napiecie jest ok) na ta wlasnie karte. Nie wiem czy ta karta bedzie chodzila ladnie na tym zasialczu. Pomocy!!!

Moj config:

Atlon XP+2000

512ddramu

Radeon 9200, za chwilke (copy by Grzesioo) Gainward GETitanium 4200

Cdrom

Dvdrom

Epox 8rda3I

2 dodatkowe wentyle

Spokojnie wystarczy - u mnie z konieczniści chodzi teraz 230W (Enlight) do A1700 i GF3Ti200 reszta zbliżona - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzesioo

Hej, ale ja się ptałem czy wymiana zailacza jest KONIECZNA? Jeśli tak, to czy mogę kupić też 300Watt'owego tylko jakiegoś firmowego?? Piszcie...

Wymień dopiero jak zaczniesz mieć problemy - np ze stabilnością czy wyświetlaną grafiką. - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400 setka do 4 Titanium w zupełności wystarczy, ja do niedawna z 4Ti na 200 setce jechałem i nie było problemów, oczywiści ze słabszym prockiem jeszcze wtedy, ale ta karta sama w sobie nie jest mocożerna, że się tak wyrażę:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi pomóc w wyborze zasilacza (do 150zł, max. (bardzo duży) 200), sam nie wiem, ale mam pewne typy: Modecom ATX-350GTF, Hunt Key HK350-XP, Chieftec 360W (ATX-1136H), a może jeszcze jakiś inny...

Póki co mój komp to: Athlon2200+, MSI KT4V, 512MB DDR (333), SB Audigy, MSI GFTi4200 64MB, DVD, HDD Segate BaracudaV (UA100, 60GB), FDD...

...ten zasilacz musi utzrymać jeszcze tego Radka9800PRO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość f_faust
Może ktoś mi pomóc w wyborze zasilacza (do 150zł, max. (bardzo duży) 200), sam nie wiem, ale mam pewne typy: Modecom ATX-350GTF, Hunt Key HK350-XP, Chieftec 360W (ATX-1136H), a może jeszcze jakiś inny...
Ja kupiłem na allegro zaśilacz "Q-tec PSU 450W Dual FAN GOLD za 150zł działa wyśmienicie :D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zaśilacz Q-tec'a 400W i kupiłem go na aukcji za 150zł działa wyśmienicie :)
poprawka 450W

3 posty pod rząd? Lubimy przystatsować nie? :evil:

Jest taki przycisk "EDIT" używaj go czasem :?

EDIT: (i powinno się używać tej opcji czasem)

Do postu poniżej - jeśli jesteś na forum nowy to zapraszam TU i dobrze jakbyś przeczytał FAQ.

Umili to zycie Tobie i innym forumowiczom.

Jeśli nawet Tobie jest wygodnie napisać 3 posty pod rząd, to innym osobom nie, robi się śmietnik

No to już wszystko umiesz to życzę miłego pisania na forum

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość f_faust
Ja mam zaśilacz Q-tec'a 400W i kupiłem go na aukcji za 150zł działa wyśmienicie :)
poprawka 450W

Weź sie gościu ***** 8)

3 posty pod rząd? Lubimy przystatsować nie? :evil:

Jest taki przycisk "EDIT" używaj go czasem :?

nie wiem o co ci chodzi ja tu jestem z lekka nowy i jeszcze nie wiem

co robić by wielmożny pan nie obrzucał mnie mięchem

może troche tolerancji a jeśli chodzi ci o te statsy to [beeep] mnie obchodzą jak chcesz to sobie możesz je wziąść ja jestem na tym forum

w innej sprawie(moje pierwsze forum w życiu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość siebek

Wedlug mnie za ta cene najlepszy bedzie Chieftec 360W HPC-360-302. To jest ta wersja z jednym wentylem. Kosztuje niecale 200zl. Dobrym rozwiazaniem bedzie tez na pweno HuntKey HK350-XP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie za ta cene najlepszy bedzie Chieftec 360W HPC-360-302. To jest ta wersja z jednym wentylem. Kosztuje niecale 200zl. Dobrym rozwiazaniem bedzie tez na pweno HuntKey HK350-XP.

Co go tego Chieftec 360W to czy nie lepsza byłaby wersja z 2 wentylatorami, to tylko 30zł różnicy, a może efekt będzie lepszy? - lepsza cyrkulacja powietrza w obudowie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość siebek

Jak ktos chce moze wydac te 30zl. Tez bym wolal tylko ze w moim przypadku to bylo 50zl, dlatego zdecydowalem sie na single fana :) . Poza tym zasilke trzymam poza obudowa i ten dodatkowy wentyl jest mi nie potrzebny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie sprawię ttedo 360W Chieftec'a z 2 wentylatorkami, ale teraz mam inne pytanie - jakie odstępstwa od napięć (w procentach), są w granicach normy? Muszę przekonać rodziców (a raczej tatę), że mój stary zasilacz to złom, który może spalić komputer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ToMeCzeK

Jezeli chcesz przekonac Tatusia, wlacz kilka gierek (nowych) zrzuc je na pasek, wlacz program Aida 32 i pokaz Tacie ze napiecie jest do pupy :). A normy to chyba +- 10 np 5V- 4.90 ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ToMeCzeK

Sorki ze dwa posty pod rzad, ale to dotyczny nowego problemu.

Tutaj http://www.kopernet.org/~tomekj/napiecie.bmp jest wykres z programu SpeedFan mojego napiecia.

Czy te napiecie jest w normie czy zasilacz natychmiast trzeba zmienic ??

No to co ? Przecież możeż dopisać nowy problem do starego postu - - RoZy

EDIT:

A jak jezeli chodzi o ten program.. W normie sa czy nie bo np: -12V wychodzi -7.01V. Wedlug tego programu jest ok czy nie ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość siebek

Odchylania kazdego z napiec nie powinny przekraczac 5%. Jednak mierzenie takim speedfanem nie zawsze podaje prawdziwe wartosci. Najlepiej zrobic to jakims miernikiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ToMeCzeK

:arrow: :arrow: :arrow: Witam.

Chlopcy jest taka sprawka kupuje RADEONA 9600PRO. Czy jest on bardzo prada zerny.

Czy potrzeba nowego zasilacza ??? TERAZ mam MERCURy 400WATt. A kompa Dysk twardy SATA, dwa wentyle, dvd, nagrywarka, epox 8RDA3i, athlon 2000, geforce 2 mx.

Narazie na tym zasilaczu mialem takie wyniki - http://www.kopernet.org/~tomekj/napiecie.bmp

I co myslicie zmieniac czy nie ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość laos(krzychu231)

Mam zamiar zakupic nowy zasilacz, bo ten który posiadam...jakby tu powiedziec...nie jest zbyt dobrą zasilką. Chcialbym sie zapytac czy jest duża róznica:

między tym Chieftec'kiem

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=11083

a tym Modecom'em:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6552

Dzieki za rady. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość laos(krzychu231)
Chieftec jest o 10W mocniejszy :D, ma dwa wentyle (lepsza wentylacja w budzie) i to w końcu dobra firma :P.

Różnica w cenie nie jest duża.

Bierz Chiefteca

I chyba rzeczywiscie wezme tego Chiefteca...W dodatku ma duzo pozytywniejsze komentarze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trevoor
Chieftec jest o 10W mocniejszy :D, ma dwa wentyle (lepsza wentylacja w budzie) i to w końcu dobra firma :P.

Różnica w cenie nie jest duża.

Bierz Chiefteca

W praktyce będzie to większa różnica pewnie :) No i jakość wykonania jest bardzo dobra. Zasilacz bardzo dobrze trzyma napięcia nawet na mocno podkręconych maszynach. No i do tego dwa wentyle, choć wersja z ednym nie jest wcale dużo gorsza, a do tego bardziej cicha ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość -matsar-

mam amd 2600 abit nf7-s 256 ddr i mam zamiar kupic radeona 9600 pro gigabyte'a czy moj zasilacz wytrzyma (300w modecom) jesli nie mama zamiar kupic chiefteca 420w doradzcie czy to dobry wybor ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...