Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sbartnicki

Zasilacze...

Polecane posty

nie burzcie się, że Feel III to szajs, bo chyba patrząc na mój konfig widać, że nie miałem zbyt wiele kasy na modernizację, a dla tego sprzętu, który mam Feel jest dobry i starczy nawet na lepszą grafikę (jakiś HD 4670 czy coś w podobie, dałem 105 zł za tego Feela, więc...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam komputer:

procesor Intel core2duo E8500

płyta główna Gigabte GA-P35-DS3L

ram 4giga OCZ 2 x 2048MB 800 MHz PC26400

karta graficzna GIGABYTE GeForce 8800GT 512mb 256bit DDR3

dysk twardy SEAGATE 500GB 7200.12

nagrywarka DVD LG GH22NS30

Chciał bym kupić do tego zestawu dobry zasilacz (ponieważ mam MODE COM 385w (czy jakiś taki) wydaje mi się, że jest to słaby zasilacz). Kwota którą mogę przeznaczyć na nowy zasilacz to około 250-270zł. Jaki byście mi polecili?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam komputer:

procesor Intel core2duo E8500

płyta główna Gigabte GA-P35-DS3L

ram 4giga OCZ 2 x 2048MB 800 MHz PC26400

karta graficzna GIGABYTE GeForce 8800GT 512mb 256bit DDR3

dysk twardy SEAGATE 500GB 7200.12

nagrywarka DVD LG GH22NS30

Chciał bym kupić do tego zestawu dobry zasilacz (ponieważ mam MODE COM 385w (czy jakiś taki) wydaje mi się, że jest to słaby zasilacz). Kwota którą mogę przeznaczyć na nowy zasilacz to około 250-270zł. Jaki byście mi polecili?

Ten Modecom

ma mocy nawet trochę więcej niż potrzebujesz ale "lepiej mieć, niż nie mieć". A seria Volcano jest podobno całkiem udana.

Jeśli chcesz coś tańszego to popatrz na tego OCZ-a Sam go używam i moge z czystym sumieniem ci go polecić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieranie jak najtańszego zasilacza nie jest rozwiązaniem. Kupisz złom to po jakimś czasie będziesz musiał go wymienić. Najlepiej kupić raz a dobrze. Spokojnie wystarczy zasilacz 350/400W i jeszcze będzie zapas. Przykłady:

Amacrox Warrior 400W

BEQUIET PURE POWER 350W

BeQuiet StraightPower 350W

CoolerMaster eXtreme power 400W

Natomiast jeżeli myślisz o jakiejś rozbudowie sprzętu np. wymianie grafiki na mocniejszą to przydałby się zapas mocy. W tym przypadku polecam ten ponieważ jest tani i całkiem niezły:

OCZ StealthXStream 500W SLI

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kangax Pytasz o Pentagrama 460W, a zamieściłeś link do innego zasilacza.

Jeśli chodzi o tego 460W, to sam go posiadam, jest to bardzo dobry zasilacz, nie odstaje ani od ocz, ani od chiefteca. Szczerze bym Ci go polecił, ale niestety kupno tego zasilacza jest dziś nieopłacalne, ponieważ pentagram nie robi już u nas zasilaczy. Możesz jedynie kupić na allegro, ale ceny na aukcjach są bardzo wygórowane, jeśli nawet trafi się on jeszcze w jakimś sklepie, to także jest drogi. Ja w kwietniu kupiłem mój za 140zł, a obecnie żeby dostać taki zasilacz trzeba wydać prawie 200zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za tego linka :/

A w takim razie jaki inny zasilacz mozna by mi polecic w cenie do 200zl??

Korzystalem z tego kalulatora

http://zenfist.pl/kalkulator-mocy-zasilacz...a-news-151.html

i powiniene mmiec zasilacz pomiedzy 450-550 wat.

Mam core 2 duo 1,86MHz, geforce 9500gt, 2x1giga Ram i jeden dysk. Nie bede w najlbilszych latach taa nic zmienial (ewentualnie lepsza grafa). Zalezy mi glownie na ciszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój zestaw nie ma dużego zapotrzebowania na zasilacz, ale jeśli planujesz w przyszłości zmienić kartę to kup coś ok 500W. Jeśli zależy Ci na ciszy, to ważne jest, aby wentylator od zasilacza był jak największy. Do 200zł to mogę Ci polecić MODECOM MC-500 500W za 170zł, ale jeśli zdecydował byś się na coś lepszego to za 260 zł masz bardzo dobry zasilacz TAGAN TG 500W-U33 II. Ten pierwszy ma tylko jedno złącze do zasilania kart graficznych PCI Express, więc np radeona 4870 nie będziesz mógł mieć, bo 4870 wymaga dwóch złączy. Tagan ma dwa złącza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrego i taniego zasilacza, wybrałem dwa z komputronika: Modecom MC-350ATX 2.0 PFC - 129 zł i Chieftec (GPS-350EB-101A) 350W - 148 zł. Kompa mam starego ale zależy mi na bezawaryjności gdyż głównie używam go do internetu a mianowicie: AMD Athlon XP 2400+, A7N8X-X, 1024MB RAM, SB Audigy, GeForce FX 5900 no i ten nieszczęsny zasilacz Codegen 400W coś ostatnio zaczyna głośniej chodzić więc zamierzam go w tym tygodniu wymienić. A i mam pytanie czy? te proponowane zasilacze mają złącze na Agp X8?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z wprowadzanymi zmianami, temat zamykam.

Proszę o zapoznanie się z nowymi zasadami, opisanymi w regulaminie działu.

Jeśli oczekujesz na odpowiedź w sprawie Twojego problemu, nie zakładaj nowego tematu - postaramy się wydzielić odpowiednie i stworzyć temat zgodnie z nowymi zasadami. W miarę możliwości będziemy informować przez PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...