Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sbartnicki

Zasilacze...

Polecane posty

Gumowy, czytać nie umiesz ? Napisałem, że M-Ó-J tata sie na kompach nie zna, a skąd normalny człowiek może wiedzieć, że Codegeny są słabe, że karty z dopiskiem SE też są słabe ? Naprawde pomyśl troche, zanim coś napiszesz i miej troche szacunku. :? Poza tym jak narazie to na tego Codegena nie nażekam, jest całkiem stabilny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GumowyJas

Jak sie ktoś nie zna to powinien niedotykać się danych spraw, moze cos zepsuć. Pozatym kupując nie wolno wierzyć tylko sprzedawcom , wierzą tylko prości ludzie albo niewykształceni. Wykształony sprawdzi informacje sprzedawcy. Dowie się wiecej, nie kupi w ciemno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewykształcony ? Prosty człowiek ?

Człowieku, nie znasz mojego taty to sie nie odzywaj!

Poza tym tysiące ludzi ma Codegeny i jakoś chodzą, stabilnie i cicho, tylko dla maniakalnych overclockerów potrzeba tych całych Chiefteców...

Kolejny raz mówie, nie wyzywaj nikogo, bo długo tutaj nie pobędziesz i miej troche więcej szacunku :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GumowyJas

Nie wyzywam. Mówie tylk ogółem. Nie mówie o twoim ojcu ani o rodzinie żadnej osoby. Nic do ciebie nie mam więc przestań ciągnąć ten temat.

Sorry jeśli cie uraziłem ale to było dla wiedzy ludu a nie po to zeby kogos obrazić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie padła mi zasiłka hehe (Code-syf 300W, spalił się przy przerwie w dostawie prądu, a konktetnie jak włączyli - oczywiście przy wyłączonym komputerze :D ). Teraz ciągne awaryjanie na starym Enlight'cie 230W, ale nie wiem jak długo się da (choć wydaje mi sie że jest lepszy od tego sy .... Codegen'a). Potrzebuję więc nowej - na pewno będzie Chiftec lub Antec pomiędzy 350 - 400W. Podstawowym parametrem jest dla mnie hałas jaki generuje zasilacz (ideał byłby niesłyszalny) plus oczywiście nowoczesność, stabilność i wydajność. Stąd pytanie o opinie osób które takowych używają:

:arrow: które modele spełniają moje ktytreria

:arrow: lepszy (cichszy) jest model dwuwentylatorowy, czy z jednym 120 mm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również polecam zasilacz chieftec 360W (z aktywnym pfc) z dwoma wentylatorami. chodzi bardzo cicho, bardzo ładnie trzyma napięcia, ma też złote grille, przez co dodaje to uroku obudowie:). poza tym ma (m. in) 6 molex'ów, a kabelki są wystarczająco długie by sięgnąć w dowolne miejsce obudowy.

imho wart swej ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kilvov

kupiłem tego hunt-key'a 3 dni temu, a teraz czekam na przesyłkę. jak przyjdzie to przetestuje i podziele sie z Wami wrażeniami :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POLECAM CHIEFTEC'a 420 WATT DUAL FAN - lepszego narazie nie widziałem, choć słyszałem ze ANTEC'ki sa tesh świetne. :)

Uwierz mi sa lepsze zasilacze np. Anteci, Tagany czy Enermaxy za ktore czasami trzeba zaplacic nawet 800zl. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Q-tec'a dual fana gold edition - po zastosowaniu CPU IDle jest w zasadzie mało słyszalny - ale i tak w przyszłości zamierzam przenieść się na WC i wszystko wyciszyć maxymalnie łącznie z zasiłką - co do Q-tec'a trzyma napięcie gdy miałem kiepską wentylację spowodowaną kurzem i czymś co nie wiem jak się dostało do obudowy - nie pytajcie - zadziałał i wyłączył się automatycznie więc ma wyłącznik przed przegrzaniem auto controlowane obroty wiatraków - dość ciche - ale moge być wyczólony na to bo na CPY mam zalmana i na GFX mam zalmana no i fakt że słyszę jednynie dysk troszkęi zasiłkę - ale nie przeszkadza mi to zasnąć np więć jest cisza.

Koszt 400W Q-tec'a to około 150 - 200zł w zależności od wersji. W sumie polecam - ale jeszcze bardzie polecam WC :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie padła mi zasiłka hehe (Code-syf 300W, spalił się przy przerwie w dostawie prądu, a konktetnie jak włączyli - oczywiście przy wyłączonym komputerze :D ). Teraz ciągne awaryjanie na starym Enlight'cie 230W, ale nie wiem jak długo się da (choć wydaje mi sie że jest lepszy od tego sy .... Codegen'a). Potrzebuję więc nowej - na pewno będzie Chiftec lub Antec pomiędzy 350 - 400W. Podstawowym parametrem jest dla mnie hałas jaki generuje zasilacz (ideał byłby niesłyszalny) plus oczywiście nowoczesność, stabilność i wydajność. Stąd pytanie o opinie osób które takowych używają:

:arrow: które modele spełniają moje ktytreria

>>>Heh, wygląda, że mój ModeCom spełnia, tylko nie rozumiem co masz na myśli pisząc "nowoczesność". Zasiłka jest cicha, więc podstawowe kryterium (dobrze odmieniłem? :lol: ) spełnione. Stabilnonść też jest duża, a wydajność... cóż, skoro ModeCom 300W zaspokoił pragnienia (?) /kompa/ Gumofilca, to 350W pewnie zaspokoi i Twojego kompa, tylko napisz jaki masz sprzęt. :)

:arrow: lepszy (cichszy) jest model dwuwentylatorowy, czy z jednym 120 mm

>>>Nie wiem. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pojawił się "drobny" problem. Gdy włączam jakąś grę (obojętnie jaką), po 30-60 min program Intel Active Monitor alarmuje mnie, że coś osiągnęło max temp., a dokładniej "System Zone 2". Oba System Zone mają max 50 stopni ustawione. Metodą eliminacji doszedłem, że chyba chodzi o zasilacz (był gorący, cieplejszy od reszty rzeczy, ktore można dotknąć). Żeby grać, musiałem zdjąć obudowę i postawić obok wiatrak, wtedy (ustawiłem go na zasilacz) temp. spadła do 35-40 stopni (przy włączonej grze i kilku innych programach). Pytanie jest takie - co z tym zrobić? Byłby drobny problem z kupnem nowego zasilacza, bo kasę wydałem już na coś innego. Mój komputer (może to będzie potrzebne...): Intel Desktop Board D865Perl, Intel Pentium 4 2.4GHz, GeForce FX 5600, 512 DDR 400, Maxtor 6Y120M0, Toshiba SD-M1712, Lite-On LTR 52246 i zasilacz... "firmy" KingYes Electronics (w komplecie z tanią obudową).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprbuj wyczyścić zasilacz - przedmuchaj go i zobaczysz ile kurzu wylezie - możesz też go rozkręcić i wtedy go dokładnie wyczyścić - no cóż wg mnie to jednak wina kurzu - co się przylepia do elementów elektrycznych to bardzo obniża ich wentylację i dodatkowo podgrzewa całość.

Problem jednak może być bardziej złożony i np może polegać na złej wentylacji całej budy - czy problem ten pojawił się po dodaniu/wymianie jakiegoś podzespołu? Może nowy proc albo karta grafiki albo nowy radiator na cpu itp?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy problem ten pojawił się po dodaniu/wymianie jakiegoś podzespołu? Może nowy proc albo karta grafiki albo nowy radiator na cpu itp?
Nie, nic nowego zasilanego z kompa nie kupowałem (monitor i głośniki są zasilane z gniazdka), komputer kupiłem w sierpniu 2003r. Od tego czasu nie miałem żadnych problemów, pojawił się około dwóch tygodniu temu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki mi polecacie zasilacz dla takiego zestawu. Athlon 2500+(barton), 1 GB Ramu, Radek 9800 PRO 128 MB i 256bit.

Polecam ci (i nie tylko tobie) zasilacz 420W Chieftec`a http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6068 za bodajze 300 zl

lub tez slabszy model - 360W - http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6626

Ogolnie - Chieftec rzadzi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cchesz troche zaoszczedzic to bierz chiefteca 360W single fan. On sie az tak bardzo nie nagrzewa, zeby potrzebowal 2 wiatrakow. Sam mam takiego wiec wiem co mowie ;) . W lutym dalem za niego 179zl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci polecam zasilacz Tagana, TG380-U01. Kosztuje około 350 zł, ma aktywne PCF i pracuje cichutko oraz stabilnie. Acha, ma moc 380 W

Bardzo mocowy jest zasilacz firmy Ropla RPL-PSU bo ma aż 500 W mocy. Muszę dodać że w tym tekście korzystałęm z testu jednego z miesięczników ale właśnie Tagan jest tam najlepszy. Wybierz co chcesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mantronik
Siebek napisał
Jak cchesz troche zaoszczedzic to bierz chiefteca 360W single fan. On sie az tak bardzo nie nagrzewa, zeby potrzebowal 2 wiatrakow. Sam mam takiego wiec wiem co mowie . W lutym dalem za niego 179zl.
.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

360W Dual fan od single fan rozni sie tylko dodatkowym wentylem :> . Zbyt mala roznica cen aby byla jakas roznica technologiczna (single fan 199zl, a dual fan 229zl). Te 30zl wiecej przeklada sie na zastosowanie cichego wentyla i grilla ;) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...