Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sbartnicki

Zasilacze...

Polecane posty

A ja mam pytanie.. otóż w programie Everest w zakładce czujniki-wartości napięć mam coś takiego:

+3.3V 3.17V

+5 V 5.11V

+12V 2.37V

Moje wątpliwości budzi to 2.37V czy tam nie powinno być 12V? Chcę zaznaczyć że mam problemy z kompem:

-wieszające się gry(KotOR,Warcraft III,Jedi Academy) co ciekawe gra Pirates o niskich wymaganiach sprzętowych chodzi bez problemu

- zawieszająca się przy stracie kompa klawiatura..po uruchomieniu się komputera wyciągnięciu i włożeniu wtyczki od klawiatury i restarcie wszystko jest ok...do następnego razu.

Ale głównie chodzi mi o to napięcie..zasilacz jest nowy 400W Ropla PSU

Aaaa i tak BTW jaka powinna być temperatura dysku twardego? Bo ten sam program pokazuje mi że mój ma 45C

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarowno ten za 110 jak i ten za 160 powinny bez wiekszego problemu wyciagnac spret sredniej klasy (wysoka klasa = pIV 560, GF6800U itd).

ten za 110 ma 350W ten za 160 - 360 wiec zadna roznica... jak chcesz to poczekaj az inni uzytkownicy potwierdza. w kazdym razie na najblizszy to co chcesz wsadzic do kompa - 9800, PIV o ile dobrze pamietam to nie bedzie problemow. a w razie czego taki markowy zasilacz jest duzo latwiej sprzedac na allegro niz jakis codeshit

-----====EDIT====------

a faktycznie :D:D to tym bardziej Ci wyrobia - oba zasilacze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie jakoś dziwnie poczułem zignorowany :cry:

od kiedy tak masz??? (75)

od momentu kupienia nowego zasilacsza? czy od zawsze???

najprostsze rozwiazanie to pozyczyc od kogos zasilacz i zamienic i sprawdzic co bedzie...

co do tego napiecia na lini 12V to zapomnij o tym ze tam jest 2.xxV. jakby tak bylo naprawde to by ci sie komp nawet nie wlaczyl (wlaczyc by sie wlaczyl skoro napiecie +5V jest OK, ale zadnego napedu by nie wykryl, bo to one wlasnie sa przyczepione do 12V)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra kupiłem Radka i zasilacz. Ale nie ten, który mi radziliscie. Ze sklepu dali mi jakiegoś CodeGena 350W (ultra cichy). Wiem, wiem, ze uważacie go za super shita, ale jak narazie fajnie się sprawuje, poza tym mój wcześniejszy zasilacz też był CodeGen (pytałem się) i przetrwał...5lat! Czy to jest "wina", że mam dodatkowo UPS'a i listwę antynapięciową?:>

BTW Ze sklepu każdemu dają taki zasilacz, a już nie chciał mi się ponownie czegoś zamawiac, bo by mi jeszcze kartę sprzed nosa zabrali...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra kupiłem Radka i zasilacz. Ale nie ten, który mi radziliscie. Ze sklepu dali mi jakiegoś CodeGena 350W (ultra cichy). Wiem, wiem, ze uważacie go za super shita, ale jak narazie fajnie się sprawuje, poza tym mój wcześniejszy zasilacz też był CodeGen (pytałem się) i przetrwał...5lat! Czy to jest "wina", że mam dodatkowo UPS'a i listwę antynapięciową?:>

BTW Ze sklepu każdemu dają taki zasilacz, a już nie chciał mi się ponownie czegoś zamawiac, bo by mi jeszcze kartę sprzed nosa zabrali...

że tak sie spytam za ile?

jeżeli więcej niż 50 to wtopiłes kase.....

jak mniej to masz zasilacz przesjciowy, dopóki nie uzbierasz na jakis prawdziwy......

i ani mi sie waz kręcić sprzętu na tym..... ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz o wartosci 80zł kuiłem za 50 (30 policzyli mi za stary:)). Nie zamierzam zmieniac tego zasilacza w nabliższej przyszłości ani nie chcę podkręcac sprzętu (bo po co? ;-)

BTW A tak swoją drogą - fajnie pachnie ten nowy zasilacz. Taką nowością ...:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW A tak swoją drogą - fajnie pachnie ten nowy zasilacz. Taką nowością ...:D

U mnie Codesyf (300W) wytrzymał rok czy 1,5 bez OC i jakiś ekstremalnych wymagań ze strony sprzętu. Teraz jadę na 240W starym enlight'cie i jest OK. Generalnie dużo zależy od szczęścia - jak trafiłeś to posłuży, a jak nie .... hehe zobaczysz jak zapachnie jek się sfajczy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten sam co u RoZego (Codeshit 300W) ciągnie już długo bo 4 lata (w marcu bedzie rowno 4) - jakiś model z dobrej serii mi się trafił ;)

Ale szkoda że Termo dali taki syf, ja bym jednak na twoim miejscu uzbierał jakąś gotówke i kupił coś lepszego - jeszcze Codeshit pociągnie coś za sobą jak się spali :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz o wartosci 80zł kuiłem za 50 (30 policzyli mi za stary:)). Nie zamierzam zmieniac tego zasilacza w nabliższej przyszłości ani nie chcę podkręcac sprzętu (bo po co? ;-)

BTW A tak swoją drogą - fajnie pachnie ten nowy zasilacz. Taką nowością ...:D

ee to po co kupywałeś bartka mobilnego skoro zwykły jest znacznie tańszy....

stary wtopiłes kase jak nie wiem co.....

ja sprzedałem ostanio kumpeli mojego codegena 300 za 20 ziko i sie ciezsze ze go pozbyłem.....

za 90 masz modecoma 300 gtf

fajnie ze ci nie zależy na nowym sprzęcie:>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, aj jeszcze nie kupiłem Brtka, kosci ani płyty głównej tylko smą kartę :). A jesli chodzi o spaleniznę - od zewnątrz chroni zasiłkę ups i listwa antynapieciowa a od wewnątrz Opatrznośc Boża. Z tymi codegenami to przesadzacie... - bzzzz buuum o cholera cos mi wybuchło :wink::D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to że kumplowi składałem config kompa i za każdym razem dawałem Chiefteca.

Kupił sobie wczoraj, przychodze do niego podłączyć mu wszystko - patrze na tylną ściagnke zasilacza a tam znajomy Megabajt 350W :shock:

Ale powinien mu dobrze służyć, w koncu 1xcd, 1xhdd, sempron 2500+, 256ram, fx5200 dużo prądu nie biorą.

Ale zawsze lepiej mieć dobra zasiłke.

Szczególnie że ma tylną sciagkę budy bardzo blisko ściany :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to miej nadzieje ze opatrznosc Boza cie nie opusci (a konkretnie twojego zasilacza)... ale ludzie... uwierzcie mi ze codeshit to naprawde porzadne zasilacze :D:D ja mialem TO:

http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/zas...gabajt_350.html

AAAAAA...

Masz gust.To rzeczywiscie jest shit :) ale nie każdy CodeGen jest taki dziadoski. Ja mam zaraz...co tu na pudełku napisali :D...

SP +NEW+ v2.03 PIV (symbol CU2AS457).

Kurde co to? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to że kumplowi składałem config kompa i za każdym razem dawałem Chiefteca.

Kupił sobie wczoraj, przychodze do niego podłączyć mu wszystko - patrze na tylną ściagnke zasilacza a tam znajomy Megabajt 350W :shock:

Ale powinien mu dobrze służyć, w koncu 1xcd, 1xhdd, sempron 2500+, 256ram, fx5200 dużo prądu nie biorą.

Ale zawsze lepiej mieć dobra zasiłke.

Szczególnie że ma tylną sciagkę budy bardzo blisko ściany :/

to żeś wypasną maszynke dla kumpla złożył.....

:roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składałalem mu na XP2500, 512ram, R9550 4 ns, 120gb to mu takie badziewie dali.

A najgorsze jest to że se bude wypasioną kupił, monitor, klawe a o bebechach to zapomniał.

ehh

też miałem taki numer, ale powrót z kompem do sklepu i większa burda zrobiły swoje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ale temperatura mnie niepokoi. Kto by pomyslał, że Radek tak podniesie temp. A jeszcze 3 mocne bebechy w drodze :shock: Zasiłkę chyba wyminię i jakiś porządny cooler trza załatwi bo mi komp wybuchnie :? Sorky za marną jakosc tamtego screena ale coś mi się z FlashFXP dzieje i mi wszystkie pliki uszkadza :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najgorsze jest to że se bude wypasioną kupił, monitor, klawe a o bebechach to zapomniał.

Hehe cóż .. znasz dowcip jak Jasia spytali czy wolałby być łysy czy głupi. Odpowiedział że głupi bo tego na pierwszy rzut oka nie widać :) To samo z kompem, każdy widzi extra bude, monitor i klawiature - to sobie od rzau myśli że pod blachą to dopiero sprzęt siedzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...