Skocz do zawartości

Poszukuję filmu...


Turambar

Polecane posty

Poszukuję w miarę nowych japońskich filmów o wielkich robotach. Mogą być też nieco starsze ale nie przesadnie kiczowate (facetów w kostiumach zniosę, ale niech to jakoś fajnie wygląda). Zna ktoś coś takiego?

Nie wiem czy interesuje cię anime, ale też o robotach - Neon Genesis Evangelion (1995). Nie przesadzone, piękna kreska i świetny klimat. Anime ma 20-kilka odcinków i 2 bądź trzy filmy anime pełnometrażowe (Nie sugeruj się screenami, bo co innego obrazki, a co innego fabuła. Naprawdę warto obejrzeć!).

Skoro już zebrałem się do pisania to odświeżę swoje poszukiwania:

Witam, poszukuję dwóch filmów, które mogą okazać się jednym i tym samym:

Otóż ludzkość (chyba) walczy z kosmitami. Później okazało się, że to co uważali za kosmitów było jedynie zbrojami, a w nich byli prawdziwi kosmici. Możliwe, że kosmici poszukiwali jednego z ich rasy na ziemi (coś jak rodzice szukający dziecka). Ludzie byli dosyć zdziwieni, gdy odkryli ten fakt. Filmem tym z pewnością nie jest "Wojna Światów"

Pamiętam jeszcze jedną scenę, ale nie wiem czy to z tego samego filmu. Bohater szedł ulicą, kiedy nagle do niego strzelił, ale bohater nie zginął ponieważ miał w kieszeni na piersi jakiś metalowy przedmiot czy książkę, którą dostał od innej osoby. To było jakoś tak pod koniec filmu. Byłem wtedy mały, ale jeśli się nie mylę to kolorystyka sceny była taka biało-szarawa. Ulica wyglądała tak chyba, że był to chodnik z budynkami tuż przy nim.

Edytowano przez Sokar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję filmu który emitowany był w TV w okolicach lipiec - sierpień tego roku jeśli mnie pamieć nie myli to na kanale polsat, chętnie obejrzałbym film ponownie lecz za nic nie potrafię nazwy sobie przypomnieć.

Powiem co pamiętam, film raczej "nowy" (czyt. rocznik obstawiam 2005-2009) akcja rozgrywa się w USA jakiś ciemno skóry facet zabił synka innemu facetowi

ten wściekły po stracie syna postanawia pobić policjanta aby trafić do tego samego więzienia co morderca jego dziecka, kiedy już jest w tym wiezieniu stara się zabić tego morderce, no tak mnij więcej prezentuje się zarys tego filmu jeszcze powiem że główny bohater też jest ciemnoskóry i chyba łysy.

Gdyby ktoś kojarzył film byłbym bardzo wdzięczny za podanie nazwy ; ]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam pewnego filmu. Jest to baaardzo kiepski horror, aczkolwiek chcę go sobie przypomnieć ;) Opowiada on o lekarzu więziennym (chyba), jedzie on ciężarówką z więźniami, gdy ta się rozbija jest on zmuszony do ucieczki z nimi, trafiają oni na dom w lesie z jakimiś dziwnymi ludźmi (wampiry, potwory?) którzy zabijają prawie wszystkich. Jedna z nich jest w miarę normalna, pomaga mu uciec, po czym un zostaje uznany za więźnia i trafia tam znowu... Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP:

Przerwana lekcja muzyki - kultowy film, doskonała gra Winony Ryder oraz Oscarowa Angeliny Jolie.

Spokojny Człowiek - prosta, ale jakże ciekawa fabuła i rozterki psychologiczne głównego bohatera, całkiem niezłe kino.

Co gryzie Gilberta Grape'a - jedna z życiowych roli Deppa i do tego świetna gra młodego Di Caprio, polecam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam tytułu filmu, którego widziałem trailer. Z tego co wywnioskowałem z trailera, to film opiera się na tym, że mężczyzna uprowadza innego mężczyznę, aby ten wziął udział w przyjęciu z jego wyimaginowanymi znajomymi, tzn. porywacz widzi gości na urządzonym przyjęciu, mimo, że w pokoju jest tylko on i porwany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :wink:

Kolejny raz poszukuję filmu: gatunek thriller, czasy współczesne, był kiedyś (kilka lat temu) w naszej TVP. Streszczę to co zapamiętałem z fabuły : (tę informację którą teraz zapiszę niekoniecznie muszę pamiętać z tego poszukiwanego filmu , możliwe , że ta scena mogła się zaplątać w mojej pamięci z jakiegoś innego obrazu) wykopaliska bodajże w jakimś rejonie Europy, natrafiono na całkowicie zasypaną katedrę,w tej katedrze znaleziono... (teraz właściwa fabuła na pewno z tego filmu co szukam) rzeźbę , freski, obrazy przedstawiające śmierć Jezusa na krzyżu, charakterystyczną cechą tych dzieł sztuki są osoby przyglądające się tej śmierci. Te same osoby widnieją jako obserwatorzy na obrazach , rzeźbach, a nawet zdjęciach przedstawiających jakieś ważniejsze tragiczne momenty w dziejach np: na zdjęciach z hitlerowskich egzekucji, obrazach przedstawiających egzekucję jakiejś ważnej persony itp. Osoby te mają symbolizować właśnie tę śmierć (również gniew), a raczej są strażnikami tej śmierci, która ma się dokonać . Ten archeolog (może policjant) prowadzący dochodzenie w sprawie tych odkryć dostrzega, że te osoby wyglądające dokładnie jak na tych zdjęciach i wizerunkach pojawiły się w pewnej pobliskiej miejscowości, tych osób jest kilka ( zawsze te same) 6-7 . Ten policjant- archeolog nawiązuje przyjaźń z jedną z dziewczyn należących do tej grupy, zakochują się w sobie, ona mu tłumaczy to zjawisko z nią związane.

Jeśli ktoś pamięta ten film to bardzo prosiłbym o podanie tytułu :smile:

Film produkcji : USA, Anglia, Francja - najprawdopodobniej , któraś z tych trzech i raczej nie ma więcej niż 15 lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrego filmu osadzonego w czasach starożytnych (Imperium rzymskie, Gotów, Celtów, Nordów, Barbarzyńców, Greków, Persów itp.) Mogą być fantastyczne nie chcę nudnych dokumentów, ale też żeby nie były zbyt stare powiedzmy 1990-do teraz, seriale też raczej odpadają.

Podobne do: 300, Ostatni Legion, Boewulf, Gladiator, Król Artur,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego zatem dobrego po 1990 nie znajdziesz, a osobliwym warunkiem ("nie stare") robisz sobie krzywdę. Ominą cię takie perełki jak Spartakus, Ben Hur, Kleopatra, Upadek Cesarstwa, Jezus z Nazaretu, Masada, Ja, Klaudiusz, 300 Spartan, Juliusz Cezar z Brando, Dacii i wiele innych. No, ale jeśli ktoś chce żałosne i naiwne budżetówki w stylu Empire (2005), to nie sposób go siłą zawrócić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu włączę sobie kanał pokroju History czy inny Discovery, ale poziom tamtych filmów, które na tych stacjach są puszczane pozostawia wiele do życzenia... Poza tym te idiotyczne wstawki dziesięciu statystów, którzy mają odgrywać wielką bitwę są wprost żałosne. Czy wszystko musi się na ekranie ruszać i skakać bo inaczej przeciętny widz z Juesej zaśnie? Tutaj nasuwa się moja prośba, czy osoby obeznane z dokumentami mogą mi polecić jakąś ciekawą serię historyczną? Temat praktycznie bez znaczenia, najlepiej jak najwięcej i jak najsolidniej zrealizowanych, jednak wolałbym aby były one w miarę przekrojowe, tj. nie skupiały się na jednej wąskiej kwestii, chcę ogólnie podreperować wiedzę historyczną. Interesuje mnie zakres od starożytności do XX wieku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że nie jestem odosobniony w ocenie większość współczesnych dokumentów.

Tak z pamięci

Seria World at War- brytyjska, zrealizowana w latach 70', ponad 20 epizodów.

Hitler Eine Bilanz- najlepszy film dokumentalny o Hitlerze, 6 odcinków, niemiecki, trudno dostępny

Droga Hitlera do władzy (1977) kolejny świetny dokument, skupia się na mechanizmach, zrealizowany przez Joachima Festa- jednego z największych znawców problemu, prawdziwie naukowy

Zwyczajny faszyzm- produkcja radziecka, doskonały!!!

Terry Jones' Medieval Lives - prześmieszna seria - chyba 6 odcinków?- traktująca o życiu codziennym poszczególnych stanów społecznych średniowiecza- chłopi :laugh:

Ancient Rome The Rise and Fall of an Empire- produkcja BBC, traktuje o najsłynniejszych postaciach Rzymu- bracia Grakchowie, Neron, Konstantyn Wielki, świetne wizualnie, duży budżet, doskonałe do podszkolenia angielskiego.

Antyczny świat wg Profesora Krawczuka- trudno dostępne

Postaram się pogrzebać jeszcze w pamięci. Sam rzadko oglądam dokumenty, ale za te mogę oddać głowę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokument o Wietnamie

, 6 odcinków wszystkie na yt w 720p :happy:

rocznik 54 :tongue:, nie wiem czy wszystkie ale jest sporo odcinków na yt (całość 26 odcinków)

(13 odcinków)

The Blue Planet - przyrodniczy BBC

Beneath the Frozen World - Cousteau in Antarctica

Kenneth Clark's - Civilisation

Możesz sobie także sprawdzić na yt "Jędrek o średniowieczu" :wink: ale to tylko ciekawostki

Edytowano przez Bacardi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, szukam filmu, który na pewno kojarzycie chociażby z reklam. Parę razy już w TV leciał. Pamiętam scenę z reklamy gdzie 2 gości w zimowej scenerii obserwuje z lornetki jakąś panią :D. ( oni chyba zostalli na jakąś misję wysłani) Obok nich była jakaś drewniana szopa, która kilka scen później wyleciała w powietrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...