Jump to content

HenMezUrke

Forumowicze
 • Content Count

  139
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About HenMezUrke

 • Rank
  Krasnolud
 • Birthday 08/06/1991

Dodatkowe informacje

 • Ulubione gry
  Array
 • Ulubiony gatunek gier
  Array
 • Konfiguracja komputera
  Array

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array
 • Skąd
  Array

Recent Profile Visitors

1,737 profile views
 1. 7/10 Bardzo sprawnie zrobiony montaż teledysku. Wokalistka brzmi solidnie i charyzmatycznie i przykuwa wzrok. Nie jestem fanem brzmienia ale nie mogłem przerwać słuchania do końca utworu. Z mojej strony instrumentalista przy którym uwielbiam się zrelaksować i produktywnie do czegoś zabrać w trakcie słuchania go https://www.youtube.com/watch?v=TvakGezqW-A&list=PLcKS6jXf46U51pkEafVOthCUFw3SJBI-1&index=1
 2. Człowieku puki jeszcze nie przesiąknąłeś tym nałogiem uciekaj jak najprędzej. Wielu chciałoby się znaleźć w Twojej sytuacji i mieć tą możliwość.
 3. Polecam Lion Heart Legacy of Crousder Black Isle na mistrzowskim poziomie zajął się sprawą wyborów. Możesz być postrzegany jako dobry mimo tego, że kierujesz postać wybierając nie moralne rozwiązania. Rozwiązując Questy, możesz je wykonywać dwoma sposobami naraz za co dodatkowo expisz. Teoretycznie jeśli obierzesz sobie starannie postać, jesteś w stanie zakończyć grę bez walki. Lion Heart = Fallout przeniesiony w średniowiecze.
 4. Ubolewam nad tym, że gracze traktują per noga bohaterów, nie wymieniając ich wśród czynników, które wpływają na to czy gra dzięki temu jest świetna. W moim odczuciu w tym samym rzędzie, między grafiką a grywalnością powinien stać bohater i jego ego. Do czego zmierzam ? Styl bycia, powiedzonka czy też wygląd bohaterem jakim kierujecie zasługuje na wzmiankę o tym. Weźcie duży kocioł i wrzućcie do niego wszystkie postacie grane przez Arnolda Schwarzeneggera, wszystkich twardzieli, w których wcielał się Sylwester Stallone oraz Clint Eastwood, posypcie to zmielonym Rutgerem Hauerem, odrobiną Mr. T, natrzyjcie Chuckiem Norrisem i pieczcie w radioaktywnym sosie przez dwa eony. Oto przepis na gościa zwanego Duke Nukem. Typ przesadnego, genetycznie zmodyfikowanego nadmężczyzny, skończonego szowinisty, wyśrubowanego twardziela. Typ gościa, który postrzega kobiety jako obiekty seksualne, ale jest w stanie wytłuc całą rasę kosmicznych najeźdźców za to, że porwał kilka z nich. I nawet to robi zajadając przy tym sterydy i komunikując się z otoczeniem przy użyciu jednolinijkowych hasełek kradzionych z wielu popkulturowych klasyków. Nikt nie kradnie naszych lasek... i żyje! - jeśli nie śmieszy was ten tekst to znaczy, że nie pamiętacie lat 80tych i klimatów panujących wtedy w kinie akcji. Duke'a interesuje tylko jedno: akcja. Zwykle oznacza to seks z przedstawicielkami płci przeciwnej, ale kiedy owe panie zostają porwane przez złowrogich kosmitów, słowo to nabiera zupełnie nowego znaczenia. Nawet Chuck Norris nie zadziera z Księciem. A zlepek ras międzygalaktycznego śmiecia tego typu głupim zachowaniem skazuje się na wyginięcie. Nasz szowinista... eee, protagonista przemierzy kilkadziesiąt lokacji na Ziemi oraz księżycu, zabijając kosmiczny pomiot, który rozpanoszył się na terenach należących do ludzkości, a wszystko to obserwować będziemy z perspektywy pierwszej osoby, czyli z przesłoniętych czadowymi/żenującymi okularami oczu Księcia. W wypełnieniu zadania pomoże nam barwny zestaw broni - od uzbrojonej w glana nogi bohatera i pistolet, aż po Zmniejszacz i Zamrażacz. Rany, wyglądam dobrze! - Duke przed lustrem. Przychodzę żuć gumę oraz kopać tyłki. I skończyła mi się guma. - Duke kradnie tekst prosto z filmu Oni Żyją. Twoja twarz, twój tyłek - co za różnica? - Duke odnosi się do swoich wrogów z szacunkiem. Urwę ci łeb i >BEEP< do szyi! - dyplomatyczne negocjacje nigdy nie były mocną stroną Duke'a. Jestem Duke Nukem i nadchodzę, aby dorwać resztę z was, wy kosmiczne ścierwa! - jeden boss bez głowy, dwóch czeka na swoją kolej. P.S. I powiedzcie mi teraz, że DN3D bez swojego bohatera, nawet na silniku Quake'a zapisał by się w kartach historii.
 5. Counter Strike - Ak 47 oraz Knife ^^ Kto opanował trzymanie połączenia drewna z metalem a do tego jeszcze nauczył się tym celować był niczym Rambo w lesie, bądź Bruce Willis w nowym Yourku. A o nożu powiem tyle, że dopiero gdy kogoś nim wypatroszysz dopiero, możesz mieć o czym rozmawiać. Bloodrayne - Ostrza, w które wyekwipowana była nasza Ruda mamba plus jej akrobatyczne popisy, można było porównać do chodzącego miksera ładowanego krwią. Dwururka czy Shotgun to klasyk, bezapelacyjnie korzystając z tego rodzaju broni nie zostawimy patologowi nic do roboty. RocketPower to taka siostra wyżej wymienionego Shotguna, która to jednak preferuje dalsze dystanse. Na koniec znany i lubiany o dużej pojemności magazynka BFG B-big F-fucking G-gun Szczególnym sentymentem darzę AVM. Cięższa od Ciebie ;] ale jeszcze ciężej będzie miał przeciwnik.
 6. Stworzyłem swoją mało kompilacje dotyczącą gier, które w różny sposób próbowały wzbudzić we mnie chęć do zapalenia światła. Zaczynając od najstarszej produkcji (1996) Quake1 był pionierem wzbudzającym we mnie lęk, możliwe było to z racji tego, że jeszcze brzdącem byłem. http://img187.imageshack.us/img187/4117/quake1.gif Następnym straszydłem jest Bloodrayne(2002) . Celem produkcji z pewnością nie było stworzyć survival horroru, lecz smaczki jakie towarzyszą podczas typowej rozgrywce TPP nadają tej grze Oldshoolowego Wampirzego klimatu, który to chcąc nie chcąc przyprawia o zesztywnienie*. http://img141.imageshack.us/img141/4292/bloodrayne5.jpg Tym razem konwersja z srebrnego ekranu, w moim rankingu jedna z trzech najlepszych. The Thing (2002) Kto miał przyjemność delektować się produkcją Johna Carentera (1982 z Kertem Russelem), konwersje PC'tową zaliczyć powinien a korzysta z rozwiązań filmowych nagminnie co umacnia ją jako Survival Horror. http://img688.imageshack.us/img688/638/thethingcover.jpg Silent Hill 2 jedyna odsłona, która była wyważona należycie. Co tu dużo mówić zadanie, które miała spełniać wywiązała się perfekcyjnie. http://img140.imageshack.us/img140/414/pyramidhead2q.jpg Następna konwersja Aliens vs Predator 2. Każdy zna, każdy lubi, każdy grając Marincem wyskakuje z fotela. http://yfrog.com/j6aliensvspredator2covercj Ostatnie przedsięwzięcie ze studia Id Doom3 oraz najnowsza gra, która swoim gęstym klimatem męczyła mnie jednym poziomem zmuszając do przerwy. Autentycznie po spędzeniu z nią 40 min. zmuszony byłem do przerwania z wyczerpania. http://img14.imageshack.us/img14/4117/doom3cover.jpg
 7. Zacznijmy od tego, że właśnie kino i telewizja docierają do największej liczby ludzi spragnionych nowych wrażeń. Statystyki pokazują, że większość z nas woli obejrzeć film w TV niż przeczytać książkę. Nic więc dziwnego, że na półkach wypożyczalni filmów leży pełno pozycji opartych na książkowych scenariuszach. Przecież dużo łatwiej i szybciej jest obejrzeć lekturę na DVD, dzień przed jej omówieniem na lekcji języka polskiego, niż przeczytać, załóżmy, 300 stron tekstu. Na szczęście ekranizacje książek zazwyczaj są poprawne, a niektóre nawet przewyższają swoje tekstowe pierwowzory. Poza tym, przenoszenie na ekran literatury jest uzasadnione faktem, że publiczność zasiadająca w kinie może poznać wizję reżysera, skonfrontować ją ze swoimi wyobrażeniami świata ukazanego w książce. Jaki jest zatem sens przenoszenia gier video na duży ekran, które, można by rzec, są dużo bardziej zaawansowaną rozrywką niż kino? Przecież gry video łączą w sobie niemal wszystkie aspekty szeroko pojętej rozrywki. Jest w nich obraz, dźwięk, fabuła - po trosze z kina, muzyki i książki. To co jednak wyróżnia gry video od wyżej wymienionych dziedzin rozrywki, to fakt, że są "czynno-bierną" formą spędzania wolnego czasu. Słuchając muzyki czy oglądając film nie mamy wpływu na to co odbieramy. Możemy jedynie przyjąć produkt podany w takiej formie w jakiej został stworzony. Po zakończeniu seansu filmowego wychodzimy z kina ze świadomością, że chociaż chcielibyśmy zmienić aktorów lub zakończenie, to i tak nie możemy tego zrobić. W grach to my kierujemy losami bohatera, kreujemy światy, etc. - czynnie uczestniczymy w rozrywce. Ciekawi zatem fakt, dlaczego ludziom mającym możliwość kierowania akcją we własny sposób, serwuje się to samo, tylko w formie, w której jedyną rzeczą jaką mogą robić, to patrzeć na wyświetlany z projektora obraz... Produkcje na podstawie gier w moim odczuciu mijają się z powołaniem. Co jeszcze, coraz powszechniejsze jest nadawanie filmowego klimatu grom poprzez multum przerywników filmowych, bądź wiązaniem fabuły gry z filmem. Co za tym idzie niech zostawią w spokoju kino i ekranizacje gier a skupią się na nadaniu grze filmowego klimatu.
 8. Wiedźmin-Dobrze mówisz, ten dramatyczny moment, bodajże między pierwszym a drugim miastem jak gra się wczytywała. W końcu ktoś napisał o tej sytuacji, do czego samemu mi było się trudno zabrać. W tetris'ie moment, który mnie poruszył to pobicie rekordu, który to omyłkowo zapomniałem zapisać. Naprawdę wstrząsające. P.S Gdybyś mnie na opak zrozumiał to pochwalę Cię za wyliczankę na poziomie. Nic dodać nic ująć.
 9. Counter Strike jest fenomenem. Obecny jest na prestiżowych imprezach growych i różnej maści zawodach cybernetycznych. W przeciwieństwie do Starcraftów i Warcraftów kolejne jego części nieznacznie będą się różniły od pierwowzoru. Co gwarantuje mu jeszcze kolejne lata świetności. Abonamentów żadnych nie posiada, co niestety, może ulec zmianie, lecz jest to czarny scenariusz. Dostęp do sieci jest już powszechny co zapewnia dostęp do cs'a wszystkim. Gracze z sędziwym już sprzętem zadowalają się Counterem 1,6 co nie wyklucza gry w niego tych z lepszym komp. Jednym słowem od początku istnienia gry spod szyldu Valve towarzyszą skrajne emocje. W mediach krążą niczym wilgoć w powietrzu nagonki na produkt o szerzenie agresji i promotorstwa napadów z bronią w ręku w szczególności w wykonaniu młodszej generacji. Drugą stroną medalu są właśnie cała masa drużyn z całego globu rywalizujących o mistrzostwo. Ostatnie newsy na forum o 18-stolatce porzucającej edukację za sprawą e-sportowej kariery. Counter nie podąża za trendami i modą jest niezmienny piękny i niewinny.
 10. Wyjątkowo utkwił mi w pamięci moment z gry Dungeon Siege1 gdy po przejściu Rozstajów Wesrin w mieście przed kopalnią Glitterdelve spotykamy Gloren (Krasnoluda wojownika), który posiada w swoim ekwipunku książkę o mulicy, której to posąg mamy przyjemność oglądać na dziedzińcu miasta. Posąg ku czci Mulicy wznieśli górnicy. Zwierzę zapracowało sobie na miano najinteligentniejszego, dzięki wielu akcjom ratunkowym z własnej inicjatywy. Podczas wielkich Topnieć gdy unoszące się gazy z kopalni powodowały wybuchy ona jedyna potrafiła strach odstawić na bok i pognać w środek kopalni gdzie właśnie trwały eksplozje. Gdy już wszyscy stopniowo zaczynali zwracać się ku pesymistycznym myślom, Mulica wychodziła z poszkodowanym a czasem z kilkoma. Nikt by się nie spodziewał po Mule jucznym tej odwagi i bystrości a ona nie dość, że wyjawiała talent do ratowania górników z opresji to często przejawiała kaprys zrywania się z łańcucha i galopowania do wewnątrz kopalni. Za każdym razem gdy zostawała znaleziona górnicy w tym miejscu natrafiali na żyły złota. Zwierzę od czasu do czasu aby wyrazić swoją dezaprobatę kierowało górników w błędne korytarze. Każdy z pracowników kopalni darzył szacunkiem, podziwem i miłością Mulicę, zwłaszcza po ostatniej akcji ratunkowej jaką przeprowadziła. Po powrocie z kopalni wraz z dziesięcioma górnikami na grzbiecie uratowanych przed największym tupnięciem w dziejach Glitterdelve, Mulica osunęła się na ziemie z wycieńczenia. Nikt nie kwestionował wkładu w społeczeństwo górników. Próbowano ją przez pierwsze dwa dni odratować lecz bez skutku. Wyrazem właśnie szacunku do niej i miłości było wzniesienie wielkiego srebrnego posągu o wizerunku Mulicy jedynej w swoim rodzaju i niepowtarzalnej. To jest wersja streszczona przeze mnie księgi właśnie tej, którą posiada w ekwipunku Gloren. Za każdym razem kiedy ją czytam mam wrażenie jakbym przesiąkał do tego miasteczka Glitterdelve i był świadkiem, który namacalnie ma kontakt z kopalnią, górnikami oraz samą Mulicą. Faktem jest, że trochę utożsamiam się z treścią i machinalnie porusza mnie śmierć Mulicy. Właśnie z tego powodu zamieszczam ten post, który spełnia zadanie jakim jest dramaturgia.
 11. Moje wspomnienia dotyczą głównie potyczek we dwoje na jednym stanowisku między innymi w NBE 98, ja klawiatura kumpel oldshool'owy Joystick. To samo w przypadku Sensible Soccer oraz The Settlers 1. Pamiętam i miło wspominam Alien Breed: Tower Assault. Przeczesywanie kompleksów z filmów Aliens, widok z góry, mnóstwo poziomów, wizualnie przypominało to Fallouta jako FPS'A.
 12. Chciałem zasygnalizować, że użytkownik Sevard ułatwił a wręcz umożliwił pozbycie się trojana, z którym tłukłem się tydzień.

  Polecam zgłaszać się do Sevarda w razie problemów systemowych.

 13. Stokrotne dzięki za pomoc w pozbyciu się niechcianego gościa na dysku. Dr.Web poradził sobie bezkompromisowo. Niczym Rambo wyekwipowany w nóż czyhający w lesie. Korzystając z okazji chciałbym się jeszcze dowiedzieć w jaki sposób pozbyć się mogę pojedynczych plików i folderów, które z braku dostępu do nich spowodowanym używaniem tych plików przez programy nie dają się usunąć. Czasami również wyskoczy komunikat o braku pliku źródłowego ?
 14. Spróbuje szczęścia z tym Dr.Webem. Jeżeli nie zda egzaminu to dzisiejszej nocy reinstaluje Windowsa. Niestety ostateczność ale konieczna. Dzięki wszystkim za odzew. Zdarzyło mi się, że kilka z programów obwieściło mi o czystości systemu, lecz na dysku C szkodnik nadał hulał. Jeżeli w przypadku Dr.Weba sytuacja się powtórzy to tak jak mówiłem Windows uninstal.
 15. Od pewnego czasu nie potrafię sobie poradzić z jednym keyloggger'em, który wdał się na mój dysk C. Gdzie wprawdzie mam tylko Windowsa ale i tak nie jest przeze mnie mile widziany. Próbowałem już SpyBota,KillBoxa, RegAlyzerem oraz Total Commander anti-rootkit plugins i żaden nie podołał. Czytałem trochę o tym na forach i chciałbym się pozbyć szkodnika bez ingerencji w Biosie z racji tego, że łatwo mi będzie się pogubić. W jaki prosty sposób lub dzięki jakiej aplikacji będę w stanie Keyloggera wykurzyć ? Z góry dzięki za pomoc
×
×
 • Create New...