Skocz do zawartości
Turambar

Stephen King - ogólnie

Polecane posty

Od 26 lipca w Biedronce będzie można zakupić "Łowcę snów", z tego co czytałem opinie to nie jest to jakaś super książka, ale mi osobiście Kinga czyta się w miarę fajnie i jak mam możliwość to kupuję jego książki.

@down

Z forum sk.pl, ponoć w gazetce biedronkowej było info.

Edytowano przez repta2
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem miło zaskoczony "Grą Geralda" książka Kinga raczej z tych mało znanych, a dla mnie wyśmienicie napisana. 200% horror psychologiczny, ze świetnym klimatem, wieloma fragmentami kiedy były teksty alter ego głównej bohaterki- zwyczajnie czuć na kilometr Kinga. Tylko te zakończenie jakieś takie bylejakie. Pomijając to i kilka nudniejszych fragmentów książka godna polecenia.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto przeczytać: Lśnienie, Cmętarz dla zwierząt, To jeżeli widziało się już ich ekranizacje? Cały czas się nad tym zastanawiam. Wiem, że każda z tych 3 wymienionych jest uważana za b. dobrą książkę, dlatego tym bardziej nie mogę się zdecydować. Podkreślam, że nie jestem w książkach miłośnikiem kreacji bohaterów, cenię sobie głównie fabułę oraz dziejące się wydarzenia.

Edytowano przez Batonik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem "Komórkę". Jest to jedna z pierwszych książek S.King'a, które przeczytałem i wiąże się to głównie z brakiem czasu, ale także z czytaniem innych tytułów. W planach mam "Pod Kopułą". Czytał ktoś? Nie widziałem osobnego tematu poświęconego tej części. Nie mam sposobu czytania powieści "na raz", więc zewnętrznie patrząc trochę mi z nią zejdzie czasu, mam nadzieję mile spędzonego. Zauważyłem, że moje zainteresowanie wiąże się z nowszymi tytułami, jednak jest to czysty przypadek. Muszę jednak nadrobić zaległości i zacząć czytać powieści z początków kariery King'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cross773

...W planach mam "Pod Kopułą". Czytał ktoś?...

Zamierzasz czytać Pod Kopułą, w sumie możesz brać w ciemno. Aczkolwiek uważam, że jest to słaba książka pana Kinga, i znajdzie się wiele lepszych od niej. Nie żebym żałował, czy dość mocno narzekał bo czytało mi się świetnie. Ale oczekiwałem czegoś więcej, ale nie słuchaj mnie, bierz śmiało i sam się przekonaj ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma, jak jest smile_prosty.gif

Szukałem tego tematu, ale go nie znalazłem. Przepraszam i dziękuję za oświecenie.

Aczkolwiek uważam, że jest to słaba książka pana Kinga, i znajdzie się wiele lepszych od niej.

Chętnie przeczytałbym Twoje zdanie na temat tej książki. Czytałem, że długo się rozwija akcja i może to zniechęcić czytelnika. A jak było z Tobą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Mało rozwijająca się akcja u Kinga, według mnie to zaleta :-) Bardzo to buduje klimat, pozwala poznać lepiej postacie. Książka jako tako nie jest słaba, czytało mi się bardzo dobrze jednak nie wiem czemu nie spełniła moich oczekiwań. Nie podobało mi się zakończenie, za dużo wątków które nic nie wnosiły. Ale kup, przeczytaj i sam się przekonaj może tobie się spodoba?

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cross773

Szkoda, że nie przeczytałeś wcześniej "Bastionu" bo jak pisałem we wcześniejszym poście, IMHO "Komórka" to autoplagiat tamtej powieści ale gorszy. "Pod kopułą" jeszcze nie czytałem ale sam pomysł też jest ściągnięciem z "Simpson - The Movie" :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ma ktoś książkę King'a regulatorzy? A wala się mu w domu to ja ją chętnie przygarnę. Oczywiście cena itp na PW.

A co do twórczości King'a to po prostu ja go kocham! Jest naprawdę najlepszym pisarzem horrorów, ale wyczytałem, że nie pisze samych horrorów. NA jego koncie są też książki fantasy. napisał także Zieloną Mile.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie przyszło Ci czasem, że osoby, które odwiedzają ten temat dość dobrze wiedzą, co napisał Stephen King? To temat do dyskusji o dziełach, a nie strona na Wikipedii. Wyrażają się nieco bardziej precyzyjnie, a przy okazji włóż nieco więcej wysiłku w pisanie postów (składnia, interpunkcja, apostrofy), a ilość docinków na pewno spadnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maliniorz

I dobrze, że są wydawane. ok.gif Tak sobie myślę, że przejdę się do najbliższej Biedronki po "Łowcę Snów". 12zł to nie dużo, a zawsze jedna dodatkowa książka S.Kinga na półce to +5 do respect'u. biggrin_prosty.gif Zapowiadane są jeszcze "Zielona Mila" i "Desperacja". To pierwsze mam, a nad drugim pomyślę czy kupić. Zostało jeszcze trochę czasu, a ja już mam co czytać na wczasach.

Mam nadzieję, że jeszcze będzie jakiś egzemplarz...

EDIT: Ech.. Wszystko wysprzedane. Muszę jutro iść znów, kiedy będzie nowa dostawa. Tym jednak razem muszę się wybrać bladym świtem, a nie późnym popołudniem. O... już się wyspałem...confused.gif

Edytowano przez Cross773
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w jednej z krakowskich Biedronek około godziny 15 w dniu, kiedy Łowca Snów miał trafić na ich półeczkę. Przychodzę - nie ma. Pytam się ile było egzemplarzy, a gość mi odpowiada, że tylko 2. Muszę odwiedzić jakieś inne Stonki i tam poszukać.

Cegła 800-stronnicowa - dla mnie im grubsza książka, tym bardziej mam ochotę ją czytać, bo mam przeczucie, że będę z nią spędzał miłe chwile przez długi czas. Cienka (objętościowo) i krótka - może być i fajna, ale bum! Koniec w jedno popołudnie :/

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daveNWN

Ja już odwiedziłem wszystkie placówki w okolicy. Szkoda, że nie jestem w Łodzi, bo może jakaś miła sprzedawczyni by zajęła jeden egzemplarz dla stałego klienta. Śmieszne jest tylko to, że inne książki i poradniki wydawane w tym samym czasie, aż kipią z półek, a Kinga ani jednego. confused.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeczytałem "Regulatorów" i muszę powiedzieć, że bardzo mi się podobała, a to za sprawą oryginalnej fabuły. Bardzo przyjemnie czytało mi się i przyznaję, że nie żałuję czasu, który poświęciłem tej książce. Od tej pozycji zacząłem moją przygodę z Kingiem i chciałbym się zapytać co polecacie przeczytać następnie. Tak jak kolega wyżej zaopatruję się na Łowce snów, warto?

Edytowano przez undeer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wielkim wrażeniem tej książki. Od początku do końca trzyma w napięciu. Fabuła jest bardzo interesująca. Świetny surrealistyczny klimat, taki klimat, którego nie zapomina się przez długie lata. Czytając wiele innych książek nigdy wcześniej fabuła mnie tak nie zaskoczyła. Jak dla mnie w tej książce King pokazał swój kunszt pisarski. I chwała mu za to. Lektura godna polecenia, każdemu kto lubi książki z dreszczykiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...