Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Filmy i seriale animowane ogólnie

Polecane posty

Ponawiam, bo o poprzednim poście nikt już pewnie nie pamięta.

________________________________________________________________________________

__________________

Witam. Kiedyś (około 8-10 lat temu bodajże) oglądałem w TV bajkę o jakimś Eskimosie, który polował na polarnego niedźwiedzia. Niedźwiedź ten był jednak większy i silniejszy od "normalnych" przedstawicieli tego gatunku. Bardzo chciałbym obejrzeć jeszcze tę bajkę, jednak zapomniałem jej tytułu. Jeśli ktoś kojarzy coś takiego, proszę napisać w tym temacie. Dodam jedynie, że tytuł zaczynał się <chyba, nie jestem pewny> na literę "N".

________________________________________________________________________________

___________________

Z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejżałem niedawno genialny odcinek Dextera. Była to jedna, z tych krótkich kreskóek tematycznych. Tytuł - "Kreskówka o Mandarku". nie było tam słów, z to wszystkie dżwięki były odgrywane według tej melodii, według której Mandark się śmieje (pam-param pam-param-papam). Wszystko - Od budzika, przez odpalanie samochodu, aż po śpiew ptaków. Dawno się tak nie smiałem z Dextera. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ktos pamieta taki show - Jayce and the Wheeled Warriors. Zdecydowanie z ta kreskówka wiążą się najlepsze wspomnienia z dziecinstwa xD Pamietam jak z kumplami zasiadalismy przed tv i ogladalismy z zapartym tchem nowe odcinki na Poloni 1 ;] Niestety o ile dobrze pamietam seria zakonczona byla na poloni po 40 kilku odcinkach ;] Ostatni udało mi się dorwać całą serie i mimo, że teraz jak to oglądam to wiej stechlizna ;], widać, że to były inne czasy i to już nie to, ale i tak z przyjemnościa dokończyłem całóść ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czemu He-Man cały czs nosi slipki na kalesonach? W jego kraju taka moda?

Nie jestem pewny o jakim He-Manie mówicie... tym 'zwykłym' czy He-Man: Władcy Wszechświata co leciało kiedyś na CN w ramach Toonami? :) Kreskówka jak pamiętam nie była owszem wyśmienita, ale też jakoś nie odpychała mnie ;) Może z biegiem czasu stwierdziłbym inaczej...

Właśnie, cholercia... brakuje mi Toonami, szkoda, że przestali puszczać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może chodzi Ci o Nimportequi. Nie jestem na 100% pewien, ale kryteria się zgadzają.

Nie, to niestety nie to. Z tego co widziałem w internecie to, co podałeś, jest jakieś humorystyczne, a ta kreskówka, której poszukuję była o tematyce raczej poważnej. Dobra, napiszę tu jeszcze raz, bo mi zależy na ponownym obejrzeniu tejże kreskówki.

__________________________________________________________________

Witam. Kiedyś (około 8-10 lat temu bodajże) oglądałem w TV bajkę o jakimś Eskimosie, który polował na polarnego niedźwiedzia. Niedźwiedź ten był jednak większy i silniejszy od "normalnych" przedstawicieli tego gatunku. Bardzo chciałbym obejrzeć jeszcze tę bajkę, jednak zapomniałem jej tytułu. Jeśli ktoś kojarzy coś takiego, proszę napisać w tym temacie. Dodam jedynie, że tytuł zaczynał się <chyba, nie jestem pewny> na literę "N".

__________________________________________________________________

Nie zmieniam treści, bo szkoda czasu, chyba nikomu to nie przeszkadza, że 3 raz piszę to samo? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy( w sumie i ja ) tu gadu-gadu o kreskówkach , ale czy czasem nie zapomnieliście o kreskówce Beyblade ????!!!!

Nie wiem jak wy, ale dla mnie to jedna z najlepiej zrealizowanych i najoryginalniejszych serii animowanych, jakie powstały !!!

Mam 16 lat i zassały mnie odcinki tej serii na nowo . . . Aż dziw . . . :lol: :lol: :lol:

Eh . . . Jak dobrze było kilka lat temu, kiedy nie miało się tylu obowiązków, wstawało się rano i włączało polsat czy tvn(wizję) i oglądało się kreskówki , a potem o 12 w soboty canal+ i gapio się w diabelski młyn , , ,eh. . .co to były za czasy . . . B)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayblade raczej podchodzi pod anime mi się wydaję. Do tego o ile się nie mylę był to serial będący pewnego rodzaju reklamą zabawek (tak jak serial Transformers miał być reklamą zabawek bodajże firmy Hasbro. Inna sprawa jak to się skończyło ;))

Mnie ostatnio wzięło z kumplem z klasy na wspomnienia i zaczęliśmy na lekcji oglądać odcinki kreskówek naszej młodości :). Motomyszy z Marsa, Street Sharks, Beast Wars, Kapitan Planeta, Reboot... Kojarzy ktoś te tytuły? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... Tak to jest, jak się robi przerwę na kanapkę podczas pisania posta :lol:

Wy( w sumie i ja ) tu gadu-gadu o kreskówkach , ale czy czasem nie zapomnieliście o kreskówce Beyblade ????!!!!

Owszem, ale powtórzę się: to jest anime. Fakt, że nomen omen kreskówka, były tu wcześniej dyskusje na ten temat. W każdym razie jest osobny temat, to w nim się udzielajmy :) Fajnie by było gdybyś miał ochotę dopisać się do M&A.

Niestety, niewiele z Conana pamiętam, za to He-Man bardziej zapadł mi w pamięć. Co tu dużo mówić, podobało mi się :D Te końcowe morały również dobrze wspominam. Wszystko zależy od wieku odbiorcy; teraz mnie takie rzeczy trochę nudzą, ale kiedy się miało z 10 lat (strzelam, bo nie pamiętam kiedy to emitowali), to robiło wrażenie i nawet, od święta uczyło..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie chodzi Ci, Zoldatorze, przypadkiem o "Beyblade - latajace dyski"? No chyba, że mówisz o zupełnie innej bajce, choć wątpię. Kreskówka miała swój urok, kreska była znośna, wszechobecny humor wynagradzał głupoty fabularne.Były bodajże 4 serie, z czego jedna miała jeszcze podtytuł, acz nie pamiętam jaki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, cholercia... brakuje mi Toonami, szkoda, że przestali puszczać.

No, szczerze mówiąc, mnie też tego trochę brakuje... Z kreskówek z Toonami jednak najbardziej mierzi mnie to, jak postąpił Cartoon Network z "X-Men: Ewolucja" oraz "He-Man i władcy wszechświata" (czy jak to się nazywało; mam na myśli to z CN, żeby nie było ;)). W ogóle kompletnie nie rozumiem, jak można było przestać puszczać kolejne odcinki w takich momentach, jakie były w tych kreskówkach. Szczególnie że w "He-Manie" zastosowany został cliffhanger... Może mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć, dlaczego CN nie wykupił kolejnych odcinków i zostawił te kreskówki w takich, a nie innych momentach?

Wiesz co, nie pamiętam dokładnie nazwy, wiem że miała w sobie "blade" i zaczybała się na "b". Może Beyblade, może Baneblade, nie mam pojęcia.

To był "Beyblade". :) Pamiętam, że w Polsce pierwsza seria była puszczana na Polsacie (z koślawym nieco tłumaczeniem czytanym przez lektora), druga, V-Force, na Jetix (z nieco popsutym dubbingiem IMO, swoją drogą), a trzecia, G-Revolution... w ogóle. Może to i dobrze? Przynajmniej nie będę tego oglądał, gdyż pewno bym chciał, nawet gdyby lokalizacja znów była popsuta. ^_^

BTW, chętnie bym sobie przypomniał "Conana". ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego CN nie wykupił kolejnych odcinków i zostawił te kreskówki w takich, a nie innych momentach?

No właśnie, tego też za bardzo nie rozumiem. Wedle TEGO - "IV seria nie została wyemitowana, gdyż w Wielkiej Brytanii ? skąd nadawany jest CN Polska ? prawo do jej emisji miał kanał Toonami, a nie Cartoon Network". Ok, ale wydaje mi się jednak, że nie CN w Polsce nie wykupił praw do IV serii, bo może była zbyt mroczna...

ginęło tam trochę postaci a nawet Magneto, Xavier, Storm, Mistik (

:P ) byli zamienieni w Czterech Jeźdźców Apokalipsy - chociaż wedle opisu na Wiki wszystko dobrze się skończyło więc trochę tego nie rozumiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...