Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Filmy i seriale animowane ogólnie

Polecane posty

Polecam typowo amerykańskie kreskówki typu Simpsons, Family Guy i Przerysowani... Kiedyś bym jeszcze polecił South Park ale z każdą serią coraz bardziej się wypala... A co do klasyków to oczywiście Looney Tunes, Laboratorium Dextera, a i starymi odcinkami ze stajni Disneya bym nie pogardził... ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jesli chodzi o kreskówki to poleci teraz troche prehistorią. Kreskówki skończyły się w momencie jak grafika komputerowa weszął dokin w ilisciach hurtowych. Teraz to wsztko wykoakane jak z mydła , gładkie, śliskie. To co teraz daja jako kreskówki oczy tylko zużywa, humor kloacznojelitowy+kreska Nikifora Krynickiego w kiepskiej formie. Jestem tradycjonalista dlatego postać musi dać sie ogladać, foremna być musi a nie jakies eddy, czy chocby ostatnia emnacja Scoobie Doo - TO CO DAJA NA POLSCIE W niedziele o 19.30 , czizus . Najlepsze moim zdaniem jest to co juz było i przeciwieństwie do komuny wrócicc powinno "Saber rider and the Star Sheriffs" czy "Ulysses 31" , to były pełen historie , z dobrze porwadzoną fabułą i ciekawymi postaciami i genialnie klasycznie animowane.

Z tasiemców bez fabuły to Królik Bugs i ekipa, oraz strate kreskówki Kaczorem Donaldem, czy nieśmiertelni i wieczni Tom& Jerry.

Na koniec prześmiewcom.. mam 27 na karku iogladam kreskówki bo kino sie kończy , w kreskówce jest prosto, logicznie , czarno i biało , no dla Japońców szaro. Kreskówki daja chile oddechu, kreskówka nie męczy jak film, który jest alobo dobry albo zły, albo poprawny. Kreskówka pzrez to ,ze jest a priori dla dzieci nie doczekała sie całego badziewia analiz jak kazdy fim, to twór miły dla oka i mam nadzieje ze takim pozostanie. Ave

Ostatnim bastionem normlnej kreski jest jeszcze Manga i Anime we wszystkich emanacjach, to sie da ogladać bez konieczności brania stoperanu i trzyma poziom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Saber rider and the Star Sheriffs" czy "Ulysses 31"

Gdyby się człowiek uparł, to by można to było podczepić pod anime, ale chyba nie ma takiej potrzeby :) Szukałem polskiej wersji piosenki, ale nie ma na youtube, a przynajmniej ja nie znalazłem (a intro do Przybyszów z Matplanety było!). W ogóle chciałbym obadać jakiś odcinek Ulissesa by zobaczyć, jak to teraz wygląda, jako dzieciak szalałem za tym, choć prawie nic nie rozumiałem z fabuły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie Chowder jest to zacna baja, jedyna sytuacja w której przejmuje pilota i zasiadam z otwartą buzią ;p oczywiście ta sytuacja wywołuje wiele dyskusji na temat mojego wieku,dziecinności bądź tym podobnym monologom na które staram się nie zwracać uwagi,zazwyczaj rodzina,kumple ewentualnie dziewczyna nie maja wyboru i muszą oglądać ;] pozdrawiam i zachęcam ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Saber rider and the Star Sheriffs" czy "Ulysses 31"

Gdyby się człowiek uparł, to by można to było podczepić pod anime, ale chyba nie ma takiej potrzeby :) Szukałem polskiej wersji piosenki, ale nie ma na youtube, a przynajmniej ja nie znalazłem (a intro do Przybyszów z Matplanety było!). W ogóle chciałbym obadać jakiś odcinek Ulissesa by zobaczyć, jak to teraz wygląda, jako dzieciak szalałem za tym, choć prawie nic nie rozumiałem z fabuły.

Po pzremyśleniu sprawy masz mnie na całej linii . rzeczywiscie da sie a newt powinno to tam znależć. Produkcje jak nabardziej naszych skośnookich przyjaciół,choć kreska jeszce anatomicznie poprawana - oczków jak pieciozłotówki brak : :biggrin: .Nie jestm expertem od Mangi i Anime ..nie zostane ... zostać nie chce. Ja mam nadzije ,ze nie znajdziesz tłumaczenia jednej zlepszych piosenek w kreskókach intro z Sabera po Polsku ... brrrrrrr... nie chce. Ulyssesa kupuiłem jezce na VHS i trzymam jak skarb. Fabułem pojarzyłem jak to teraz majac 27 w całosci obejrzał wiec do wniosku sie przychylam. :thumbsup: .

Zagadka

Stray jestem była taka fajna kreskówka tez z tego stylu rysunkowego lata 80 goscie nosisli takie banery , połacznie laski marszłąka z obrazem i wzywali jakies totemy, wiem ze jden sowe... ale tytuł zabijcie widziałem 10 odcinków wiecej niebyło na vhs . kto pamieta???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stray jestem była taka fajna kreskówka tez z tego stylu rysunkowego lata 80 goscie nosisli takie banery , połacznie laski marszłąka z obrazem i wzywali jakies totemy, wiem ze jden sowe... ale tytuł zabijcie widziałem 10 odcinków wiecej niebyło na vhs . kto pamieta???

Coś mi się kojarzy, ale jako dzieciak wiele tego oglądałem i nie pamiętam dokładnie. Gdyby to było w tv, to można by było identyfikować w jakichś spisach kreskówek (sporo stron z czymś takim jest), natomiast na VHS ciężko, bo wiele tego docierało i to w chaotyczny sposób. Jesteś pewien, że to nie było jakieś anime?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stray jestem była taka fajna kreskówka tez z tego stylu rysunkowego lata 80 goscie nosisli takie banery , połacznie laski marszłąka z obrazem i wzywali jakies totemy, wiem ze jden sowe... ale tytuł zabijcie widziałem 10 odcinków wiecej niebyło na vhs . kto pamieta???

Coś mi się kojarzy, ale jako dzieciak wiele tego oglądałem i nie pamiętam dokładnie. Gdyby to było w tv, to można by było identyfikować w jakichś spisach kreskówek (sporo stron z czymś takim jest), natomiast na VHS ciężko, bo wiele tego docierało i to w chaotyczny sposób. Jesteś pewien, że to nie było jakieś anime?

Pasy mozna ze mnie drzec nie pamietam tylko obrazki mi zostały a bym poszukał ale bez tytułu ciezko. To było w wypożyczalniach stad wspomonam taki archaiczny nosinik jak VHS. Pradopodobnie mozesz na 75% racje dubbing był anglosaski to człowiek tego z Anime nie kojarzy , a nóz kazdy trop dobry dzieki za hint. Ave

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jetix znika? Trochę szkoda... koniec z Naruto i Pokemonami :sad: .

Obejrzałem niedawno pewną kreskówkę na CN. A mianowicie - Flapjack. I po wyłączeniu teelewizora zacząłem się zastanawiać - jak można zrobić tak słabą kreskówkę? Nie razi mnie najbardziej humor, który ja uważam za wręcz niesmaczny, ani fabuła, która jest tak nużąca i przewidywalna jak 5 m drutu, tylko rysunki. Nie wiem, jak to powiedzieć... hmm, może tak :P : Gdy widzę niektóre postacie (szczególnie tego karczmarza), to aż mi się robi niedobrze. Grafika po prostu w niektórych momentach prowadzi do mdłości. A poza tym - moim zdaniem - aż za dużo podobieństw z Chowderem. Nie polecam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiem rysunki we Flap Jacku rzeczywiście bywają specyficzne a co do fabuły to chyba bardziej kierowana jest do dzieci (no wiesz ta małe :tongue: ), choć przy tych rysunkach zwątpił bym kto jest w końcu docelowym odbiorcą.

Uwielbiam Chowdera bo jest specyficzny, humor nie jest na poziomie "Bam, a teraz wezmę większy młotek". Lecą cały czas jakieś gry słowne lub wesołe "raddle" Sznycla

(-Sznycel :"Raddle, raddle raddle",

-Chowder :" Jak to nie mam powtarzać co powiedziałeś?" przy tym buczałem :tongue: ).

Z bardziej dorosłych rzeczy polecam South Park (zaraz polecą gromy, albo "to już było" :tongue:), który można oglądać za free i legalnie na South Park Studios

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też lubię Johny'ego Brawo i w głowie został mi jeden jego tekst: "Dobrze, że uderzyłem się w głowę, bo inaczej mogłoby mi się coś stać." :D

Ja bym polecił serial Family Guy, który był nadawany na Comedy Central a może będzie wznowiony, bo oni lubią puszczać powtórki. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klasyków to na pewno Johny Bravo (z tych starych Cartoon Networkowych kreskówek zawsze wolałem JB od np. Jam Łasica czy Krowy i kurczaka), South Park i Simpsonów.

Z nudów często i teraz oglądam kreskówki głównie Fineasza i Ferba, Chowdera (Sznycel wymiata :D ), Johnego Testa i Ben 10 (w małych ilościach to da się nawet z przyjemnością oglądać ale na dłuższą metę bym nie wytrzymał). Jetixa omijam z daleka (anime po polsku? a fuj, w sumie i tak tam nic ciekawego nie idzie), gdy jeszcze Jetix zwał sie Fox Kids to za młodu (miałem chyba 6 lat) oglądałem wieczorami X-menów i Spidermana.

Jak tak sięgnąć jeszcze dalej w głąb pamięci (pomijając klasyki typu smurfy, flinstonów czy misia yogi) pamiętam jeszcze Świat według Ludwiczka (na Fox Kids).

-Tato kiedy się pobrałeś z mamą?

-To było 23 lipca.

-Mama mówi że 22.

-A SKĄD ONA TO WIE, BYŁA TAM CZY CO.

Ech.. stare dobre czasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się jak jeszcze był Fox kids to było coś:świat według Ludwiczka i dzieciaki z klasy 402 byli super ale jak to było dawno... Fajna była też kreskówka o jakimś piracie ale za nic nie umiem sobie tytułu przypomnieć. Jakby ktoś pamiętał bardzo prosiłbym napisać na PW byłbym bardzo wdzięczny. I ja również omijam Jetixa bo tam są teraz straszne słabizny i kupione ostatnio na wielką skalę programy od Disnay'a

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh.

Na C+ można zobaczyć od czasu do czasu Ziomka :D

Przyjemna kreskówka odcinki trwają ok 1,5 minuty ale są prześmieszne.

Policmajsterka wypisuje mandat , podchodzi kolo i zaczyna się o wszystko szczypać żeby go w spokoju zostawiła. W końcu zaczyna ją wyzywać a policmajsterka pisze mandaty i pisze. W końcu okazuje się ze to był samochód innego kolesia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się za to 'Ziomek' średnio podoba... Fajna stylistyka i dobre dubbing (Raperzy z polski) ale naprawdę śmieszny odcinek trafi się niezbyt często. Dlatego właśnie spasowałem. :P

A Jetix jest chyba najgorszym kanałem z kreskówkami. Zamiast starych produkcji z Fox Kids (Spiderman, Iron Man <3) skupuje jakieś tandetne seriale z Disney Channel (które ma świetne bajki, ale seriale nie - nazbyt komercyjne. Stare były lepsze, jak 'Filip Z przyszłości' czy 'Świat Reven'). O jakości swoich anime już nie mówiąc (bo to dobrze nie świadczy, gdy najlepsza pozycją jest 'Naruto' :P)

RABBA, RABBA!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będe odkrywczy w stosunku do kreskówek które kiedyś się oglądało.Głównie na telewizorze gościły Scooby Doo,Laboratorium Dextera,Ed,Edd,Eddy to z CN.Z Jetix oglądałem tylko Świat według Ludwiczka i Ach ten Andy.Obecnie oglądam serial Nie ma to jak hotel na DC przeważnie wszystko powtórki które oglądałem po 3 razy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie, mam dla Was zagadkę (tak, tak, wiem, pojawiam się znikąd, po tak długiej nieobecności, piszę w temacie, w którym nigdy wczesniej mnie nie było, rozumiem, że możecie być rozgoryczeni, że to tak nieładnie, ale...). Ale potrzebuję wiedzieć, czy był gdzieś jakiś sensei (pokroju Splintera z Żółwii Ninija), którego imię zaczynałoby się na 'R'? Z jakiejkolwiek kreskówki (ewentualnie komiksu...) ;)

A co do mojej ulubionej kreskówki - to ewidentnie jest to Struś Pędziwiatr :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...