Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cardinal

Dla lajtowców - heavy, power, gotyk, progresywny

Polecane posty

Gość madeja
A przypadł wam do gustu najnowszy kawałek Nightwish pt. Nemo :?: Bo mi nawet bardzo, tak jak ich kilka innych utworów, m.in. 10th Man Down, czy Over the Hills And Far Away :)

nightwish to najlepszy zespół power-gothic metalowy na świecie.

a propos twojego pytania, Nemo jest dobry tyle że oddaje klimat bardziej poprzedniej płyty niż Once. tak mi sie przynajmniej wydaje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie BG to nie kupa ale zespół zjawiskowy :]....

Pierprzone szufladkowanie to co w europie nazywane jest power metalem amerykańcy nazywają speedem -_-.. i masz tu kurde spójność jak cholera..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierprzone szufladkowanie to co w europie nazywane jest power metalem amerykańcy nazywają speedem -_-.. i masz tu kurde spójność jak cholera..

no i co tu poradzić? :P

nightwish to najlepszy zespół power-gothic metalowy na świecie

oj mylisz sie mylisz he he

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość King_of_cows

Jakie są waszym zdaniem trzy najlepsze riffy Iommiego? Wiem, że trudno tu tybrać zaledwie "trzy", skoro zespół istnieje ponad 30 lat! i nadal reprezentuje wysoki poziom, ale pomęczcie się ;)

Moje ulubione to:

Falling Off From The Edge Of The World

Megalomania (riff pojawiający się mniej więcej w połowie utworu)

Die Young

Fajnie, że jeszcze ktoś słucha naprawdę porządnej muzyki, a nie tylko znienawidzonego przeze mnie (i zapewne nie tylko) popu... Co za szajs...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierprzone szufladkowanie to co w europie nazywane jest power metalem amerykańcy nazywają speedem -_-.. i masz tu kurde spójność jak cholera..

To nie calkiem tak. Pierwsze dwie plyty Guardianow faktycznie bardzo sie roznia od np. Nightfall in Middle-Earth. I pierwsze dwie plyty to byl faktycznie speed metal, a nie power metal jak pozniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat z encyklopedii metallum:

Hmmm, jest coś takiego jak Encyklopedia Metallum? To w necie? Zapodaj adresem. :)

Jakie są waszym zdaniem trzy najlepsze riffy Iommiego? (...)

O ile wiem Black Sabbath to raczej hard rock, ale nie będę się kłucił - jeśli innym modkom taka dyskusja nie przeszkadza, to ja też nie będę kasował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość madeja
A wiesz, ze to nie ich utwor (Over The Hills And Far Away), tylko Gary'ego Moora? Sporo zespolow to kowerowalo

Nightwish kowerowaB takze Walkin in the air

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura, żaden tam cover :roll: coś ci sie madeja musiało pomylić

To nie jest utowr Nightwisha. Jak wytlumaczysz fakt, ze grali to Maideni na trasie Somewhere on Tour w okolicach 88 roku? Mozliwe ze to cos z muzyki klasycznej/ludowej.

EDIT - wyglada na to, ze jest to utwor niejakiego Howarda Blake'a, napisany do jakiegos filmu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura, żaden tam cover :roll: coś ci sie madeja musiało pomylić

To nie jest utowr Nightwisha. Jak wytlumaczysz fakt, ze grali to Maideni na trasie Somewhere on Tour w okolicach 88 roku? Mozliwe ze to cos z muzyki klasycznej/ludowej.

EDIT - wyglada na to, ze jest to utwor niejakiego Howarda Blake'a, napisany do jakiegos filmu.

W książeczce do Oceanborna napisane jest "Theme from 'The Snowman'", ale ja odczytałem to tak, że to Nightwish nagrał utwór do filmu. Jak widać myliłem się. Nie zmienia to jednak faktu, że utwór jest genialny - IMO jeden z najlepszych Nightwisha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT - wyglada na to, ze jest to utwor niejakiego Howarda Blake'a, napisany do jakiegos filmu.

jak tak to zwracam honory, ale nigdzie nie znalazlem wzmianki że to cover

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość velvet
W książeczce do Oceanborna napisane jest "Theme from 'The Snowman'", ale ja odczytałem to tak, że to Nightwish nagrał utwór do filmu. Jak widać myliłem się. Nie zmienia to jednak faktu, że utwór jest genialny - IMO jeden z najlepszych Nightwisha.

Pociesze Cie, nie myliłeś sie. "Walking in the Air" jest tematem przewodnim w fińskiej kreskówce "Snowman" (któa leci corozu podczas Bożego Narodzenia). Może jednak nie tyle grał do filmu, co poprostu wykorzystał ją ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Night Prowler
O ile wiem Black Sabbath to raczej hard rock,

no właśnie... jak mam rozróżnic co się tu będzie nadawało a co nie? Black Sabbath to niby pierwszy zespół Heavy Metalowy, pierwsza metalowa płyta, ale większość ludzi stawia ich obok AC/DC, Deep Purple czy Led Zeppelin w szeregach Hard Rocka. tak samo z purplami o których wyczytałem że na początku lat 70 byli jedną z czołowych grup heavy metalowych!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dodam że w niejednym ich utworze słychać wpływy (a raczej korzenie) doomu

co do purpli, to dla mnie są czołówką jesli chodzi o rockowe zespoły

lejze! :P

pozatym hardrock miesza sie z heavy i miejscami nie tak latwo odróżnić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozatym hardrock miesza sie z heavy i miejscami nie tak latwo odróżnić...

To tak jak death metal i black metal. Prawdę mówiąc mi osobiście bardzo trudno rozróżnić oba te gatunki (poza tym, że black metal to z chórami i symfonią, a death metal to po prostu rzeźnia ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko : Gotyk jest naprawdę taki lekki ? W TV leciał teledysk Nightwisha i muszę stwierdzić, że to co ten zespół serwował to (bez obrazy !) jest tak mocne jak linkin park ;P no chyba, że ma tak być, to wtedy rozumiem, ale to trochę dziwne, że gatunek to metal i taka lekka muza :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem teraz o co ci chodzi.. wiesz jak niezauważasz róznicy nighwisha od LP. to niewiem o co ci chodzi. serio.... zniszczyłeś mi mózg tym postem....

wow. nie wiedziałem, że się tak da. a to lp, to przykład, chodziło mi o jakiś zespół który gra lekką muzę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAjtłisz gra muzykę w miarę lekką klimatyczną, ale cały gotyk jest lekki (melodyjny z wyeksponowanym wokalem) ... od najtłisza wole Ttristanie chociaż Within temtation ma pare fajnych kawalatków :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hunter, Nightwish nie gra gotyku, tylko power metal stylizowany na gotyk... Jeżeli chcesz czegoś naprawdę niezłego i ciężkiego z gotyku, to bierz się za:

Tristania - Widow Weeds

Tiamat - Clouds

Arcturus - The Sham Mirrors

Pewnie jest tego jeszcze sporo, ale na razie tyle mi przychodzi do głowy. NW to nie gotyk, podobnie jak Within Temtation...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...