Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cardinal

Dla lajtowców - heavy, power, gotyk, progresywny

Polecane posty

Co do wokalu zespołu Manowar, zgadzam sie, wymiata...

helloweena bardzo spodobała mi się piosenka "if i could fly", a poza tym wszystkie te pokręcone kawałki, jak "Hocus pocus", lub "just a little sign".

wogole nie rozumiem czego ludzie mówią, żę oni są gejowi,manowar to zrozumiem bo jak zobaczyłem ich ubiory na nagraniu z koncertu to mi się miać zachciało....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wokalu zespołu Manowar, zgadzam sie, wymiata...

zjarane

helloweena

j/w

wogole nie rozumiem czego ludzie mówią, żę oni są gejowi,manowar to zrozumiem

bo są :DDDD

a miecz wikinga to co wlasciwie gra bo nie wiem czy warto sciagac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,manowar to zrozumiem bo jak zobaczyłem ich ubiory na nagraniu z koncertu to mi się miać zachciało....

He, stroje mają niezłe :)http://www.manowar.com/kings.php ale to nic, nie przeszkadza mi to, i tak lubię ich słuchać. A po za tym nie widzieliście stroju Bruce'a Dickonsona w książecce z Powerslave'a, ślicznie prawda :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, smieszna sprawa... dzi natknalem sie na zespol Iced Earth...

nie jestem pewien co to za metal, obstawialbym przy heavy, w kazdym razie calkiem to przyjemne.

a natknalem sie przy okazji sluchania blind guardiana, bo kolega mi podeslal piosenke wynikla z iwspolpracy iced earth i blindsow, wiec zaraz poprosilem o probki Iced Earth-solo :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iced Earth to heavy, też można ich prawie nazwać klasyką. W końcu mają tam kilka (jeśli nie kilkanaście) albumów na koncie. Ja bym zainwestował w Days of Purgatory, jeśli już :)

A tymczasem na nowo odkrywam Nevemore... Na razie podoba mi się tylko I, Voyager, ale może wkrótce coś ruszy dalej ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale niezły ten miecz wikinga, chociaż czy taki zaraz odkrywczy...

A czy ktos pisal, ze jest odkrywczy? :) Szczerze watpie, zeby dalo sie jeszcze cos odkryc w klasycznym metalu... Ich nowe kompozycje wychodza natomiast mocno thrashowe. Tak przynajmniej twierdzi ich wokalista/gitarzysta Smok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

helloweena bardzo spodobała mi się piosenka "if i could fly", a poza tym wszystkie te pokręcone kawałki, jak "Hocus pocus", lub "just a little sign".

Mimo ze lubie Andiego Derisa to jednak zdecydowanie wole Helloween jeszcze z Hansenem w skladzie... Dlatego polecam ci pierwsze 3 (4) plyty tego zespolu...

Heh, smieszna sprawa... dzi natknalem sie na zespol Iced Earth...

Icedow znow najbardziej lubie "Something Wicked This Way Comes", "Horror Show", "Days of Purgatory"... a moim liderem (acz nie kazdemu sie podoba) jest definitywnie najnowsza plyta, z Timem Owensem na wokalu czyli "the Glorious Burden"...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale niezły ten miecz wikinga, chociaż czy taki zaraz odkrywczy...

A czy ktos pisal, ze jest odkrywczy? :) Szczerze watpie, zeby dalo sie jeszcze cos odkryc w klasycznym metalu... Ich nowe kompozycje wychodza natomiast mocno thrashowe. Tak przynajmniej twierdzi ich wokalista/gitarzysta Smok.

Jak dla mnie to dobrze - stare wychodziły jak dla mnie nieco za lekkie. Podoba mi się taka stylistyka jak w Hellfire - połączenie heavy i thrashu.

A co do samego Miecza - chyba najbardziej podoba mi się utwór Karmazyn - przede wszystkim ze względu na refren. :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was!

Niedawno postanowiłem poszerzyć moje horyzonty muzyczne o dwa nowe zespoły: Kamelot i Nightwish. Oczywiście podczas, gdy ten pierwszy nie jest jeszcze zbyt dobrze znany, tak ten drugi ma już miano kultowego - nawet w mojej mieścinie! O ile Kamelot mi się tylko spodobał (lecz nie porwał mnie), tak Nightwish mnie oczarował. Słyszałem do tej pory tylko dwa ich utwory: "Wish I Had An Angel" i "Elvenpath". Rozważam zakupienie jakiejś ich płyty. No i tu zaczyna się moje pytanie do Was: od jakiej płytki, Waszym zdaniem, najlepiej zacząć przygodę z Nightwishem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkich grają to samo, czyli power/gothic metal, więc zacznij od pierwszej. Jak na razie wydali 4 płytki i na każdej jest niemal doskonale to samo. Jak jedno ci się spodoba, to reszta też.

Ja mogę polecić następujące tracki: Crownless, She Is My Sin, Kinslayer. Jak dla mnie to właśnie to, na co stać NW w najlepszej formie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu zaczyna się moje pytanie do Was: od jakiej płytki, Waszym zdaniem, najlepiej zacząć przygodę z Nightwishem?

Wg mnie najlepiej zaczac od Wishmastera... Jak dla mnie najlepsza plyta Nightwisha... A i kazdy, komu ja polecam pozniej w wiekszym lub mniejszym stopniu slucha Nightwisha...

A jaka to plyte Kamelota sluchales? Bo najlepsza w moim mniemaniu jest Karma i to od niej powinno sie zaczynac przygode z Kamelotami... a jesli to wlasnie ja sluchales i jakos cie nie porwala to ciezko bedzie zeby ci sie inne spodobaly... Chociaz inna sprawa to taka ze kazda (sposrod The Fourth Legacy, Karmy i Epicy, bo takie mam) sie jakos rozni od pozostalch...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka to plyte Kamelota sluchales? Bo najlepsza w moim mniemaniu jest Karma i to od niej powinno sie zaczynac przygode z Kamelotami... a jesli to wlasnie ja sluchales i jakos cie nie porwala to ciezko bedzie zeby ci sie inne spodobaly... Chociaz inna sprawa to taka ze kazda (sposrod The Fourth Legacy, Karmy i Epicy, bo takie mam) sie jakos rozni od pozostalch...

Szczerze mówiąc to nie wiem z jakiej płyty były to utwory. Po prostu ostatnio słyszałem wiele dobrego o tym zespole i postanowiłem poszukać jakiś ich kawałków. Znazałem stronę o "Progressiv metalu" i ściągnąłem stamtąd dosłownie trzy utwory: "The Fourth Legacy", "A Sailorman's Hymn" i "Nights of Arabia". Na podstawie tych utworów stwierdziłem, że zespół faktcznie jest bardzo fajny, ale nie na tyle, by wydać ze 30 zł na płytkę... Ale oczywiście mogę jeszcze zmienić zdanie, bo w końcu to tylko trzy utwory jakie słyszałem...

A co do Nightwisha to na razie zbieram pieniądze, by kupić sobie jakąś płytkę na aukcjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"The Fourth Legacy", "A Sailorman's Hymn" i "Nights of Arabia". Na podstawie tych utworów stwierdziłem, że zespół faktcznie jest bardzo fajny, ale nie na tyle, by wydać ze 30 zł na płytkę... Ale oczywiście mogę jeszcze zmienić zdanie, bo w końcu to tylko trzy utwory jakie słyszałem...

A co do Nightwisha to na razie zbieram pieniądze, by kupić sobie jakąś płytkę na aukcjach.

Noo to slyszales tylko utwory z The Fourth Legacy... :) Mnie osobiscie bardziej z Kamelota podchodzi Karma i Epica...

Czyli takie Forever, Karma, trylogia: Mirror Mirror, Requiem for the Innocent i Fall From Grace, Center of the Universe czy A Feast for the Vain...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"The Fourth Legacy", "A Sailorman's Hymn" i "Nights of Arabia". Na podstawie tych utworów stwierdziłem, że zespół faktcznie jest bardzo fajny, ale nie na tyle, by wydać ze 30 zł na płytkę... Ale oczywiście mogę jeszcze zmienić zdanie, bo w końcu to tylko trzy utwory jakie słyszałem...

A co do Nightwisha to na razie zbieram pieniądze, by kupić sobie jakąś płytkę na aukcjach.

Noo to slyszales tylko utwory z The Fourth Legacy... :) Mnie osobiscie bardziej z Kamelota podchodzi Karma i Epica...

Czyli takie Forever, Karma, trylogia: Mirror Mirror, Requiem for the Innocent i Fall From Grace, Center of the Universe czy A Feast for the Vain...

Rozważę zakup tych płytek, niestety naprawdę trudno znaleźć w sklepach jakąkolwiek ich płytkę... Nie ma nawet w Empiku! No ale z drugiej strony to właśnie wykosztowałem się na najnowsze DVD Blind Guardian "Imaginations through the looking glass" (60 zł ale warto było...), więc i tak póki co kasy brak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważę zakup tych płytek, niestety naprawdę trudno znaleźć w sklepach jakąkolwiek ich płytkę... Nie ma nawet w Empiku!

No to cie zasmuce :) Karme i Epice zamawialem w sklepie internetowym, bo tylko tam byly dostepne (a The Fourth Legacy przywiozl mi kumpel bodaj z Niemiec), i czekalem na nie cos okolo 3 miesiecy :) Wiec nie nastawiaj sie ze bedzie latwo :) Najlepszym wyjsciem zdaje sie jest poszukac na aukcjach internetowych...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważę zakup tych płytek, niestety naprawdę trudno znaleźć w sklepach jakąkolwiek ich płytkę... Nie ma nawet w Empiku!

No to cie zasmuce :) Karme i Epice zamawialem w sklepie internetowym, bo tylko tam byly dostepne (a The Fourth Legacy przywiozl mi kumpel bodaj z Niemiec), i czekalem na nie cos okolo 3 miesiecy :) Wiec nie nastawiaj sie ze bedzie latwo :) Najlepszym wyjsciem zdaje sie jest poszukac na aukcjach internetowych...

Właśnie nastawiam się na taką ewentualność... Na aukcjach do tej pory widziałem tylko raz płytkę Kamelot. Było to właśnie wspomniane wcześniej The Fourth Legacy za 30 zł. Nawet nie zdążyłem zalicytować, bo następnego dnia aukcja była już zakończona. Widocznie ktoś dogadał się ze sprzedającym...

Z tego co wycztyałem na jakimś portalu, to za taką sytuację odpowiedzialne jest beznadziejne wydawnictwo, które zupełnie olewa ten zespół... Ehh...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Heavy Metalem nie przepadam, ale zespół Sorcerer zrobił na mnie piorunujące wrażenie. Jeśli ktoś jest zainteresowany niech wejdzie na stronkę www.sorcerer.webpark.pl Można tam zassać fragmęty ich utworów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie zapytanie do fanów Bling Guardian, dotyczy bonus-tracka z "A Night at the Opera" czyli Harvest of Sorrow... Z tego co wyczytałem na oficjalnej stronie Bardów, to istnieje kilka wersji tego utworu, w różnych językach m.in. po francusku, włosku, hiszpańsku... Ja mam na swojej płytce wersję włoską, ale może ktoś wie, gdzie mogę znaleźć inne? Z góry dziękuję!

Aha, jeszcze jedna sprawa! Mianowicie czy najnowszy album Guardianów "Live" jest już dostępny w Polsce? Szukam, szukam i nie mogę znaleźć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś z was wie skąd ściągnąć teledyski Stratovariusa z płyty Infinity ?? Szukam ich, a znaleść nie moge : na oficjalnej stronce jakos linki nie "chodzą". Czy ktoś mógłby pomóc :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie zapytanie do fanów Bling Guardian, dotyczy bonus-tracka z "A Night at the Opera" czyli Harvest of Sorrow... Z tego co wyczytałem na oficjalnej stronie Bardów, to istnieje kilka wersji tego utworu, w różnych językach m.in. po francusku, włosku, hiszpańsku... Ja mam na swojej płytce wersję włoską, ale może ktoś wie, gdzie mogę znaleźć inne? Z góry dziękuję!

Aha, jeszcze jedna sprawa! Mianowicie czy najnowszy album Guardianów "Live" jest już dostępny w Polsce? Szukam, szukam i nie mogę znaleźć...

O ile pamietam to bonus-tracki sa rozne w roznych krajach. Wiec albo sciagnac z zagranicy skads, albo.... Sciagnac? ;)

Live to koncertowka nie album. Nie jest dostepna w Polsce (a jezeli tak to BARDZO okrojony naklad), wiec w razie "musa" to z niemieckich sklepow netowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamietam to bonus-tracki sa rozne w roznych krajach. Wiec albo sciagnac z zagranicy skads, albo.... Sciagnac? ;)

Live to koncertowka nie album. Nie jest dostepna w Polsce (a jezeli tak to BARDZO okrojony naklad), wiec w razie "musa" to z niemieckich sklepow netowych.

No nie wiem... ja mam wersję włoską, a płytka, którą można kupić w merlinie zawiera bodajże hiszpańską... Hmm, na pewno nie będzie jednak łatwo zdobyć tych utworów...

No a odnośnie "Live" to oczywiście wiem, że jest to koncertówka (czyli album koncertowy, nie studyjny) :wink: ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wrazenia po nowej plycie Sonaty? Imo rewolucji nie ma, ale w sumie chyba nikt nie oczekiwal czystego heavy metalu, czy thrashu od nich ;)? Nadal jest to rasowy neo-power/melodic/power czy jak tam to nazywacie :). Sonata Arctica niewatpliwie nie zawojuje tym krazkiem swiata, ale milosnicy sie uciesza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie: czy ktoś zna twórczość takiego zespołu jak Wizards and Dragons? Wyczytałem, że jest to wspólny projekt wokalisty Blind Guardian i gitarzysty Iced Earth... Ktoś może po powiedzieć, czy warto kupić ich płytkę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...