Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cardinal

Dla lajtowców - heavy, power, gotyk, progresywny

Polecane posty

hehe... no niezle :D dzieki za refleksje :D

btw: a ty Komarze (:P) czego sluchasz?

Przekrec jeszcze raz w ten sposob moja ksywke, a wysle kogos, kto polamie Ci paluchy :twisted: Albo sam pojade jak tylko znajde chwile miedzy zaliczeniami i egzaminami ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dickinson

hahahah cóż za agresja w tej dzisiejszej młodzieży!!! i to przez to że śłuchajom tego hejwi metalu!!!! hahahahah!!!! sory ale nie mogłem się powstrzymać przed napisaniem... sory jeszcze raz... hahahahahaha :lol: :D:):wink: :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie male pytanko: slyszal ktos Artrosis? i jak mu sie podoba? bo dla mnie smakowity kasek.

Artrosis jest rzeczywiście smakowitym kąskiem, tak samo jak closterkeller, lecz wolę jednak coś z lekka ostrzejszego...

W sumie zarówno Artrosis jak i Closterkeller to takie plumkanie w słabym guście. Nie przepadam za tymi zespołami, choć od biedy można posłuchać. Taki wstęp do prawdziwego gotyku, nie każdy wszakże może się z miejsca przerzucić na zespoły takie jak Tiamat czy Tristania...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie male pytanko: slyszal ktos Artrosis? i jak mu sie podoba? bo dla mnie smakowity kasek.

Artrosis jest rzeczywiście smakowitym kąskiem, tak samo jak closterkeller, lecz wolę jednak coś z lekka ostrzejszego...

W sumie zarówno Artrosis jak i Closterkeller to takie plumkanie w słabym guście. Nie przepadam za tymi zespołami, choć od biedy można posłuchać. Taki wstęp do prawdziwego gotyku, nie każdy wszakże może się z miejsca przerzucić na zespoły takie jak Tiamat czy Tristania...

Ja tam lubię zarówno Artrosis jak i Closterkeller, z akcentem na to drugie. W Artrosis IMO ta pani (tak napisałem, ten wyraz nie jest wynikiem forumowej cenzury :)) za dużo jęczy i łka, a za mało śpiewa. No i ma barwę głosu podobną do tej babki z Łez, przez co narzucają mi się pewne niemiłe skojarzenia. Za to za Closterem bardzo przepadam. Na razie słuchałem tylko ich ostatniej płyty (Nero), ale bardzo mi się spodobała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przypadł wam do gustu najnowszy kawałek Nightwish pt. Nemo :?:

Ajajaj nie slyszalem, teledysku nie widzialem... Ale nie moge sie doczekac najnowszej plytki Nightwisha, ktora ma miec premiere w srode.. Kasa juz odlozona lezy, w srode tylko skoncze szkole i odrazu do sklepu jade, kupuje a po powrocie do domu bede nieosiagalny przez okolo 2 godziny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przypadł wam do gustu najnowszy kawałek Nightwish pt. Nemo :?: Bo mi nawet bardzo, tak jak ich kilka innych utworów, m.in. 10th Man Down, czy Over the Hills And Far Away :)

Właśnie miałam o tym napisać. Jak dla mnie cudo nie piosenka ^^ I teledysk też jest ciekawy. :)

Teledysku niestety nie miałem okazji obejrzeć, ale piosenkę słyszałem i przypadła mi do gustu. Nowa płyta z jednej strony zdaje się być cięższa od pozostałych, a z drugiej wzbogacona została o symfonię - to coś dla mnie, chyba zacznę odkładać forsę. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dickinson
Ja się ostatnio kuruję Tristanią... geniale to to :D...

Skrzypki churki a czasem i growlem zajadą....

a ja się ostatnio kuruję tanim winem na ogniskach "dużo wina się piło i mało się spało" - prawda panie prawda...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przypadł wam do gustu najnowszy kawałek Nightwish pt. Nemo :?:

Ano, najlepszy z "Once"... W ogole wszystkie kawalki Nightwisha bardzo mi sie podobaja, ale Nemo na pewno jest nieco lepszy od reszty :) Nightwish rulz 4ever!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość .Iliador.

Ghost Love Score lepsze ;)*. A czy ktos ma w swojej kolekcji plyty solowe Kisk'iego? Polecam :D.

*A wlasnie czym sie rozni edycja limitowana od normalnej? Bo mam ta pierwsza i nie widze zadnych dodatkow :? ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos ma w swojej kolekcji plyty solowe Kisk'iego? Polecam :D.

Mam. I IMO jedyne, co przemawia za solo9wa tworczoscia Kiskego jest fakt, ze jednej z jego plyt gitary oblugiwali Kai Hansen i Adrian Smith. No jest pare fajnych kawalkow, ale mimo wszystko wole Kikego w Helloween. A jeszcze bardziej wole Helloween jeszcze bez Kiskego ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość .Iliador.

Ma ktos DVD Blind Guardian'a? A przynajmiej moze ktos sie orientuje czy w okolicach Zakopanego (no dobra blisko Krupowek :lol:) sklepy sa zaopatrzone w ten towar? Bo jak wyjade to mam nadzieje zdobyc to cacko :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przypadł wam do gustu najnowszy kawałek Nightwish pt. Nemo :?: Bo mi nawet bardzo, tak jak ich kilka innych utworów, m.in. 10th Man Down, czy Over the Hills And Far Away :)

Fajne, ale lepsze z Once'a jest Dark Chest of Wonders i Wish I had an Angel [ew. jeszcze Dead Gardens] W ogole fajna płyta - mniej churów

.Iliador - nie wiem czy mają, ale szukaj, pewnie znajdziesz. Na krupówkach są 3 sklepy[hmm.......w sumie to takie mini salony] z muzyką [głownie metal] więc pewnie gdzies znajdziesz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ma takie pytanie odnośnie zespołu Therion. Otórz ostatnio słuchałem sobie ich dość starszych płytek np. Beyond Sanctorum z 1991r. Zauważyłem, (co nie było wcale aż takie trudne :wink: ), że już np. na płycie Theli z 1996r. grają oni całkiem inny rodzaj metalu :roll: Czy mógłby mi ktoś powiedzieć od której płyty to się wszystko zaczęło :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku grali coś z pogranicza blacku i defu.... jak Euro spalił domek wokaliście Theriona to co się wzieli id blacku odcieli grając ten swój def.. a potem odkryli instrumenty smyckowe i churki :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ca][uS
Fajne, ale lepsze z Once'a jest Dark Chest of Wonders i Wish I had an Angel [ew. jeszcze Dead Gardens] W ogole fajna płyta - mniej churów

w pełni sie zgadzam zwłaszcza co do I wish had an Angel (nie wiem co za gostek śpiewa I wish had your Angel tonight czy cos, ale fajnie to brzmi zwłaszcza jak póżniej Tarja walnie swoją wersje:P)

aha i nie wiem czy mogę to tu napisac czy moze to bardziej pasuje do działu dla odmieńców:D otóż najnowasza cd $lipknota Vol3 wymiata albo np Soulfly Prophecy tez kul

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość King_of_cows
A do jakiego gatunku zaliczacie Blind Guardiana? Gotyk? Fantasy Me(n)tal? :)

ja to nazywam fantasy metal albo fantasy power metal bo jednak miedzy blind guardian a helloween jest roznica :wink:

lubie czasem takiej muzy posluchac. helloween , stratovarius, gamma ray - to jest cos ;-]

Warto jednak pamiętać, że dwie pierwsze płyty Guardianów są power metalowe. Później nieco odmienili styl ;) No ja też co jakiś czas lubię ich posłuchać. "Bard's Song in forest" porusza nawet moje dawno skostniałe serce...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat z encyklopedii metallum:

Genre(s)

Speed Metal (first two albums), Power Metal (everything since)

swoją drogą BG to straszna kupa, jak dla mnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...