Skocz do zawartości

Dla prawdziwków - black/death/speed/thrash


Cardinal

Polecane posty

Wiesz co radzę Ci to jakoś ocenzurować, nazwać link +18. Mnie to nie rusza, fajny materiał, ale wiem, że znajdą się osoby, które nie chcą czegoś takiego oglądać. Skoro już przy okładkach jesteśmy widziałem kiedyś okładkę z zakonnicą zabawiającą się bardzo dobrze. Ale nie pamiętam nazwy, ani zespołu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

kong --> Alez mi wlasnie chodzilo o to, ze wiara nie ma nic wspolnego z muzyka. Nie slucham blacku bo ta muzyka mnie nie kreci specjalnie, a nie dlatego ze jest to sprzeczne z moja wiara. Podkreslilem, ze jestem katolikiem, i wiem, ze wielu blackowcow (moze poza narweskim black metalem ;)) rowniez nimi jest. Wiem, ze trudno by bylo, zeby zespol black metalowy ubieral sie w kolorowe ciuszki i hasal po lace zbierajac kwiatki. Image taki jaki jest, jak najbardziej pasuje do tej muzyki i nie ma (zazwyczaj) nic wspolnego z wiara (jak tez napisales). Swoja droga chyba z tamtego mojego posta nie wynika twierdzenie, ze wiara i muzyka sa ze soba powiazane. nigdy tak nie twierdzilem.

Black jest z reguly nacechowany antyreligijnie (glownie antychrzescijansko) i tutaj nie mozesz sie nie zgodzic. Inna sprawa czy sie ktos tym przejmuje czy nie.

Okladka Mayhem jest mocna, zwlaszcza ze to martwy czlonek zespolu, ale faktycznie sa plyty okraszone gorszymi, mocniejszymi i bardziej prowokujacymi rysunkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodź patrząc na to, że jest to zdjęcie, a nie rysunek to można powiedzieć, że jest to jedna z mocniejszych rzeczy. Oczywiście i znalazły by się okładki ze zdjęciami trupów, ale po co szukać. Może kiedyś samo wpadnie, na pewno poinformuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej. Ale jak mam patrzeć na zawartość akurat w tym konkretnym przypadku, to Mayhem nie był nigdy zespołem dla mnie :P Burzum podobnie.

Wolę coś bardziej z klimatów Dimmu Borgir, Old Man's Child, Dark Funeral czy Emperor. No, ewentualnie Gorgoroth

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co radzę Ci to jakoś ocenzurować, nazwać link +18. Mnie to nie rusza, fajny materiał, ale wiem, że znajdą się osoby, które nie chcą czegoś takiego oglądać. Skoro już przy okładkach jesteśmy widziałem kiedyś okładkę z zakonnicą zabawiającą się bardzo dobrze. Ale nie pamiętam nazwy, ani zespołu.

To chyba Marduk, ale nie pamiętam jak szła nazwa płytki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym mają się wyróżniać takie zespoły jak : Caradle of Flight, czy Dark Throne. Nie mówię, że są złe, ale równie dobrze gra chociażby nasze - Azarath. Już Nie mówiąc o - Dimmu Borgir, czy Children of Boodom i naszym, wspaniałym, polskim - Vaderem. Więc na czym ma polegać ich świetność?

I jak nazywają się piosenki, zespołów : Decapitated, Frontside, Hunter i Vader? W tym (

) filmiku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym mają się wyróżniać takie zespoły jak : Caradle of Flight, czy Dark Throne. Nie mówię, że są złe, ale równie dobrze gra chociażby nasze - Azarath. Już Nie mówiąc o - Dimmu Borgir, czy Children of Boodom i naszym, wspaniałym, polskim - Vaderem. Więc na czym ma polegać ich świetność?

I jak nazywają się piosenki, zespołów : Decapitated, Frontside, Hunter i Vader? W tym (

) filmiku.

1. o co chodzi w pierwszej części Twojego posta? Bo nie załapałam:)

2. Czemu masz błędy w nazwach kapel, również w pierwszej części Twojej wypowiedzi? : P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

ZjI )

1. o co chodzi w pierwszej części Twojego posta? Bo nie załapałam:)

2. Czemu masz błędy w nazwach kapel, również w pierwszej części Twojej wypowiedzi? : P

Sorry, za błędy i za źle sformułowanego posta. Chodziło mi o to, czemu te zespoły są takie znane i czemu chętniej się ich słucha od innych mniej znanych, ale według mnie równie dobrych? Jak np.: Decapitated, czy Azarath.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja do tej pory wracam do kilku, moim zdaniem, świetnych kapel: "Bathory", "Samael", "Venom", "Dimmu Borgir" czy wspominany nieco wyżej "Dark Throne". Fakt faktem gust muzyczny uległ w moim przypadku pewnej metamorfozie, nie mniej jednak miło jest wracać, chociaż na chwilę, do, jak to określali moi rodziciele, "muzyki z dna piekła". :wink: Do tej pory trzymam płyty w/w zespołów na półce (ponad 100 kaset w pudłach) a w szafie ciągle wisi "ramoneska". Baty już dawno uległy kasacji ale sentyment do takiej muzyki nigdy nie zniknie.

BTW: może doczekam się chwili aż ktoś wpadnie na pomysł i zekranizuje "perypetie" i tragiczny koniec muzyków z "Mayhem'a" (mam tu na myśli historię "Euronymousa", "Dead" i "Warg'a", nagrywanie albumu "De Mysteriis Dom Sathanas", cały ten "demoniczny" klimat domu, w którym doszło do morderstwa, obsesja "Dead" na temat śmierci, do tego te motywy z podpalaniem kościołów etc.).

Chyba żaden zespół nie miał tak hmmm... klimatycznej "autoreklamy" jak właśnie Mayhem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio na temat, bo Burzum i tego typu hardkorowości średnio mnie pociągają... V.V. dostał zwolnienie?! Ciekawe kiedy, musiałem to przeoczyć. Czytałem swego czasu obszerny wywiad z tym panem, i mimo niezgody na jego poglądy muszę przyznać, że gość jest diabelnie inteligentny... a przynajmniej tak brzmiał w tamtym interwjuju. Idealny psychopata. ;)

PS Czy to nie z inspiracji nim jakaś pokręcona kobiecina próbowała spopielić chałupę Krzysia Johnssona z Theriona?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie z jego podpuszczenia.

Ja też nie zgadzam się z jego poglądami ale trzeba przyznać że kiedyś robił świetną muzę.

Czy jest psychopatą? Hmm nie mnie to osądzać ale całkiem normalny to na pewno nie jest(podpalenia kościołów, morderstwo- tak się nie zachowuje normalny człowiek).

A tak BTW co myślicie o łączeniu BM z narodowym-socjalizmem?

Dla mnie jest to totalna głupota, bo jak można BM który propaguje indywidualność łączyć z systemem głoszącym "Jednostka niczym-Naród/Państwo wszystkim"

Co nie zmienia faktu że parę kapel z tego nurtu gra całkiem konkretnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...