Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shoy

CD-A Droższy?

Droższe CD-A  

1303 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy gdyby CD-A podrożało o 5 zł nadal byś je kupował/kupowała?

    • Tak. Sądzę, że to rozwinęłoby czasopismo
      743
    • Nie mam zdania na ten temat
      100
    • Nie. Sądzę, że CD-A straci na tym czytelników
      460


Polecane posty

Dla mnie najważniejsza jest większa objętość. Więcej informacji, tekstów, mniejsza ilość reklam, dodawany tipsomaniaka, czasem lepsza gra na coverze

@MichałDD

Nie potrafię zrozumieć jak te 5 zł ma się do Ciebie. 2 bochenki chleba, kilka rolek papieru, sok 2l, masło? No sorry, ale jak sam mówisz, musisz utrzymywać siebie i dwie osoby, a 5 zł stanowi dla Ciebie wielką różnicę to ile Ty miesięcznie zarabiasz, a w ogóle ile masz lat?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redakcja się nie wypowiada bo ten temat to nie jej pomysł. :)

A puściłem go z czystej ciekawości, aby sprawdzić jaka będzie reakcja forumowiczów. Wasze wypowiedzi powiedzą nam czy warto rozważać w ogóle taki pomysł, czy nie ma sensu, a jeśli rozważać to co w zamian za tą podwyżkę zaoferować. Czy więcej stron? Czy droższe pełniaki? Czy może jeszcze coś innego? A póki co uspokajam, nic mi nie wiadomo o żadnych podwyżkach cen pisma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla dzieci, które nie pracują i zbijają bąki przed komputerem grając to większa cena nie robi różnicy, bo i tak kasę dostaną od rodziców. Zaróbcie sobie te 5 zł to pogadamy.

Hola, hola. Ja nie dostaję kieszonkowych. I muszę cały miech zbierać. A do pracy nikt pseudofilozofa nie przyjmie. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 zł to 1/3 aktualnej ceny więc nie powiedziałbym że to mało. Lepsze gry to bardzo nieostre pojęcie a i tak na większość względnie nowych gier by nie starczyło. Zresztą cena została obniżona nie bez kozery, ponowna podwyżka spowodawałaby pewnie odpływ czytelników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się wypowiem - myślę, że podwyżka ceny o 5 zł wyszłaby pismu na dobre. Dlaczego? Bo stali czytelnicy i tak kupią, a jeżeli podwyżka zaowocuje lepszym pełniakiem to kupi ją więcej osób takich jak ja. CD-Action przestałem regularnie zbierać po 80 numerze (bo tata przestał je regularnie kupować, hehe ;P), i od tamtej pory kupuję, jak rzucą jakiegoś ciekawego pełniaka. 5 zł to może i duża różnica, jeśli zważyć na obecną cenę pisma, ale pragnąłbym przypomnieć, że o ile mnie pamięć nie myli, to magazyn kosztował już 21 z groszami. Jak nie pełniaki to co, pytacie. Jak to co! Reaktywować stare działy! Pamiętam, z jakim zacięciem jako 8 latek czytałem o scenie komputerowej. I co? Dział wyparował. Poza tym jest mnóstwo tematyki około-komputerowej, którą bez przeszkód można poruszyć. W końcu CD-Action przestał być czasopismem jedynie o grach już dawno temu. Jak kupić aparat cyfrowy - genialne! Przydatne, i na pewno pisane przez kogoś, kto się na tym zna. Myśle, że jednak sama kalkulacja z początkowych postów jest nieco pomylona - nakład pisma nie wynosi 300k egzemplarzy, o ile mnie pamięć nie myli, tylko coś około 130 k. Tak czy inaczej, jest to kupa pieniędzy, Nie znam się co prawda zbytnio na temacie, i bladego pojęcia nie mam ile kosztuja licencje na gry, ale wydaje mi się, że dodatkowe pół miliona dałoby zauważalny skok jakości. Reklamy? A co Wam przeszkadzają reklamy? Ja ich po prostu nie czytam ;]

Tak więc moje zdanie to - podnieść cenę! Od lat marzę na przykład o X-Wingu w CD-Action ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale pomyślcie logicznie, co wam da ta podwyżka? Więcej stron? I tak nie będzie ich czym zająć, bo recenzje są na bieżąco, newsy też. Chcąc dać więcej tekstów, trzeba by było sięgnąć do puli z kolejnego numeru, więc kiedyś zacznie brakować materiałów. Teksty okołogrowe? Jak na razie miejsca na nie wystarcza w zupełności. Zaczęłoby się pewnie pisanie 10 razy o tym samym. Albo w najgorszym wypadku zapychanie reklamami, ale z dumnym ogłoszeniem "Mamy 50 stron więcej!!!!!!11111oneone". No co innego, pełniaki? Lepsze pełniaki=takie które mi się bardziej podobają. A choćby podwyższono cenę o 100 zł, to nigdy nie będzie takiego zestawu który zadowoli wszystkich. Tak się po prostu nie da, bo są różne gusta. I założę się że choćby dali Crisis'a i Call of Duty 4, to podniosły by się głosy rozpaczy "Ale lipa, przecież ja to mam. Słabe pełniaki". Koniec końców wyjdzie na to że podwyżka poszłaby na nic.

Od lat marzę na przykład o X-Wingu w CD-Action

Tiaa, już widzę tą zgraję dzieciaków krzyczących: "Co za syf, słaba grafa, nie obsługuje shaderów, ma problemy z Vistą!! I za to płacę pięć zeta więcej!? Żarty jakieś!!". Z doświadczenia widzę, że choćby jakie pełniaki nie były, to i tak jest mniej więcej tyle samo zadowolonych, co zniesmaczonych. I podwyżka tu nic nie zmieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile dokładnie osób czyta CD-Action (przepraszam), ale załóżmy, że jest to 300 tysięcy czytelników.

Masz rację, nie wiesz dokładnie :happy:

http://markolf.pl/?newsid=1868

Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie wydanie 5 zł więcej miesięcznie dużej różnicy nie zrobi, a CD-A będzie o wiele lepsze. :)

Tylko w jaki sposób lepsze? :tongue:

Objętości nie ma co na siłę zwiększać ("więcej stron!"), co najwyżej będą większe fundusze na pełniaki, na które i tak wiele osób będzie narzekać :whistling:

Jak to ktoś słusznie ujął - odkładać co miesiąc te 5 złotych i uzbiera się na "pełniaka" :wink:

Na Tipsomaniaki co miesiąc też raczej nie ma co liczyć, a jak ktoś chce plakatów, polecam "Bravo" :happy:

Cena gwałtownie nie wzrośnie, a będziemy cieszyć się lepszymi grami itd.

Wzrost o 1/3 ceny wcale nie jest gwałtownym wzrostem...

Poza tym nie ma co zwiększać ceny na siłę, przynajmniej nie tak gwałtownie...

Pamiętajmy, że dzięki obniżce ceny, CDA przybyło przynajmniej "paru" czytelników (choćby ja :biggrin: ).

Sporo stałych czytelników kupowałoby dalej (części jak widać po postach - 5 złotych robi różnicę), a dla "niedzielnych" czytelników, CDA stałoby się mniej atrakcyjne...

PLAY byłby 2 razy tańszy, a za 2 dwie dychy (po dorzuceniu 5 złotych) można szukać całkiem przyzwoitej gry po wszelkich "Extra Klasykach", czy innych "Kolekcjach Klasyki".

Od lat marzę na przykład o X-Wingu w CD-Action ;P

Jeszcze długo będzie można marzyć, chyba że Lucas Arts zmieni zdanie co do (nie)sprzedawania gier czasopismom :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze podbijmy cene od razu do 25 zlotych? Co za roznica, najwyzej kilka osob przestanie kupowac. Albo zaraz do 29,99, bo to tylko piątak różnicy. Kogo nie stac, jego problem, a my za to bedziemy miec wiecej reklam i czasem jakiegos dobrego pelniaka.

Wiecie, to chyba pierwszy taki watek w historii ludzkosci, gdzie ludzie chca podwyzki ceny czegokolwiek. FA ewoluuje ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Tak, to prawda, reklam wcale nie trzeba czytać, ale zamiast ich mogłoby być więcej artykułów wszelkiej maści (choć trochę nawiązujących do gier). Może wtedy więcej czytelników zaczęłoby coś pisać i pomagać wspólnie tworzyć czasopismo, a redakcja miałaby więcej miejsca na zamieszczanie tych prac.

2.Można powiększyć AR ( o ile ciekawych listów będzie wystarczająco dużo), NL i więcej mini felietonów czytelników.

3.Częściej dodawać tipsomaniak.

4.Może uda się co jakiś czas dodać jeszcze lepszą grę.

103608 x 20.00 = 2 072 160 zł/ 103608 x 15.99 = 1 553 083,92 to różnica 519

077,08 zł, a dla mnie wydaję się to naprawdę dużo.

Więcej osób aktualnie jest na ? tak?.

@Felix

Cholera, jest pomysł, żeby podbić cenę do 20 zł, a nie do 1817189181 zł. Spoko nie będziesz musiał sprzedawać chaty, żeby kupić nowy nr. CDA. :/

PS mniej reklam. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej reklam? A w czym one przeszkadzają? To nie tv, że nie da się ich ominąć. Dla samych reklam raczej nie będę dopłacał 5zł

Powiększyć AR? Smuggler pisał już, że czasem mu ciężko znaleźć wystarczająco dużo dobrych listów do zapełnienia AR, więc powiększenie AR to raczej zły pomysł.

Częściej dodawać tipsomaniak? Tylko na jakie tematy? I na rocznice co by dawali? Ludzie by zaczęli gderać, że 'na urodziny znowu tipsomaniak'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj dokładnie tekst. Napisałem, że zamiast reklam można dodać więcej tekstów czytelników. Co do AR to pisałem, że o ile będą ciekawe listy. A w tipsomaniaku można też dawać teksty i redaktorów i czytelników i tipsy i konkursy. ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam czasy że cena dochodziła do 21 zł, więc dla mnie nie ma różnicy. Nawet wolałbym, żeby CDA kosztowało 20 zł bo to ładna okrągła cena a nie jakieś dziewiątki na końcu, a z resztą jak chodze do sklepu zawsze mam papier w kieszeni, bo nie lubie posługiwać się klepakami i mi złomu zostaje w portfelu pełno i musze go wymieniać :laugh: (nie ciągne kasy od rodziców, zarabiam).

Ale oczywiśce za podwyżkę oczekiwałbym lepszych pełniaków (kiedyś nawet bonusowe gry były lepsze np Dink Smallwood), albo powiększenia Na Luzie, albo powiekszenia kącika kulturalnego, albo ogólnie dodania czegoś niezwiązanego ściśle z grami (np kiedyś Click wydawał Clicka Fantasy więc CDA mogłoby wrzucić coś w tym stylu pomiędzy swoje strony [dobra wiem marzenie ściętej głowy]) :teehee:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Pamiętajcie, że użytkownicy forum to jedynie część wszystkich czytelników czasopisma.

Święta racja... Wiele czytalników CDA nie jest zarejestrowanych na cdaction.pl (Znam jednego który czyta CDA od paru ładnych lat :P). Oprócz tych nie zarejestrowanych czytelników są też osoby nie posiadający internet. Oni też pewnie mają na ten temat różne zdania i przemyślenia...

Nie mam natomiast nic przeciwko okazyjnym podwyżkom (oczywiście z odpowiednim uprzedzeniem) i jak dla mnie mogą to być podwyżki nawet do ceny 20 zł - ale muszą one być jakoś sensownie uargumentowane - tipsomaniak, wiecej stron i jakaś droższa (w sensie ceny licencji :tongue:) i lepsza gierka na DVD. :thumbsup:

Gdyby cena miała wzrosnąć to chyba oczywiście, że jednocześnie w samym CDA musi być więcej stron, porządne pełniaki i wiele innych dodatków. Myślę, że jeśli cena by o te 5 zł wzrosła, a jednocześnie czasopismo byłoby dalej takie same, to straciłoby ono wielu czytelników :/

Dla mnie najważniejsza jest większa objętość. Więcej informacji, tekstów, mniejsza ilość reklam, dodawany tipsomaniaka, czasem lepsza gra na coverze

Ale się tych reklam czepiacie... A w telewizji ile reklam jest, aaa?? :P Reklamy w CDA to rzecz normalna - mi to nie przeszkadza, a zarabiać jakoś trza :)

Moje zdanie jest takie, że cena CDA na pewno nie wzrośnie, nawet jakbyśmy błagali :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... KURDE PISZE ZE ZAMIAST REKLAM MOŻNA BYŁOBY DAĆ COŚ INNEGO! Masz film na TVN np. trwający 2 godziny, a w tym reklamy trwające 40 min. Nie wkurza Cie to? Odejmują Ci spory kawałek. Już wole oglądać non stop niż patrzeć na te reklamy i czekać nie wiadomo ile przy tym słyszeć jaki to nowy proszek do prania jest zaje... A dzięki podwyżce CDA, możemy mieć "2 godziny" non stop.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że CD-A zdrożeje, ale usunie to większość reklam z ,,Insajda". Dorzucą też jakiś plakacik i git. Git ale dla kogo? Dla stałych czytelników - tak. Dla nowych - nie. Logiczne:P Większość czytelników którzy to tylko mają w celu ,,dorwanie pełniaków z krążka", i tylko to nie będą zwracać uwagi na np. plakat/maszynkę do golenia/ mydło, lecz to, co na płytce (jak każdy zresztą kto zaczyna przygodę z CD-A).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie zależy ode mnie, ale kupowałabym nawet, gdyby było o pięć więcej bez jakiejś różnicy w treści. Powody podwyżek bywają różne...

A rozważania na temat przyciągnęłoby/ odpychało zostawmy marketingowcom i innym specjalistom, wszak raczej się na tym nie znamy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako stały czytelnik, pewnie bym kupił CDA za 20 zł. Ale...

1. Ilu stałych czytelników ma CDA? Z 50 tysięcy? Zakładam, że forumowicze to wierni czytelnicy. Oni może będą w stanie wydać więcej kasy na CDA, a inni?

2. Większe wpływy = bardziej znane pełniaki. Tylko wtedy zaczną się narzekania "eee, to już mam, w to już kiedyś grałem". A teraz może dają mniej rozreklamowane pełne wersje, ale równie ciekawe co hiciory z półek sklepowych.

3. Jeśli chodzi o nowe działy. Najpierw ktoś musi do nich pisać.

Jestem na nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marrio94

Ja jestem na tak. Lepsze pełniaki, więcej stron (nie napiszę "mniej reklam", o nie ;P), a może nawet 2DVD na stałe? Ale patrząc na wyniki ankiety (38 mówi "tak", na 150 000 nakładu...) wątpię, by coś z tego wyszło.

@Copy:

O co ci chodzi z tymi reklamami? nie porównuj reklam z CDA (lub innego czasopisma/gazety itp.) do reklam w TV. Te pierwsze możesz normalnie ominąć, nie czytać ich, a w TV... sam wiesz... W każdym razie nie widzę powodów, dla których reklam w CDA nie miałoby być, tym bardziej, że między innymi dzięki nim mamy dobre pełniaki itp. Gdyby strona z reklamą nie chciała się przewrócić, aż jej nie przeczytasz to rozumiem, ale do tego nam daleko...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...