Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 07/2009

Polecane posty

CDA jest dla graczy pecetowych i recenzje konsolówek są totalnie niepotrzebne. I mam nadzieję, że już ich nie zobaczę więcej.

Idac tym tokiem myslenia to dzialy: Magazyn PK, Na Luzie czy AR tez powinny wyleciec bo nie maja nic wspolnego grami na PC. Nie mowiac juz o CDA Mobile... Dobrze, ze CDA nie trzyma sie sztywno regul i potrafi docenic tez inne rodzaje elektornicznej rozrywki (tak, to wlasnie laczy PC i konsole - rozrywka).

Zeby nie ciagnac juz tego watku moze ktos z redakcji rozwieje watpliwosci co do dalszego istnienia kacika konsolowego w CDA?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami redaktorzy niejednokrotnie to podkreślali. Także dla mnie jest to jasna sprawa. Największe czasopismo o grach PC w Polsce. Czy jakoś tak. Nie dosłownie, ale sens jak najbardziej właśnie taki. Praktycznie co miesiąc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej przytoczyłem ci kilka przykładów. Jak widzisz jest to garstka wybranych czytelników (i to na "odwal się" wybrana. Nawet się nie wczytywałem w treść ich postów), którzy mają zdublowane strony. Ja też mam. I dlatego wydaje mi się, że cały nakład jest wadliwy pod tym względem. No chyba, że nakład drukują dwa dni, więc wtedy istnieje prawdopodobieństwo, że w czasie czyszczenia maszyn ktoś po prostu odpowiednio wszystko ułożył w matrycach, nie zauważając nawet, że wcześniej było źle. Ale z racji tego, że maszyny pracują non stop, to mogło być tak, że wydrukowano cały nakład, zanim była przerwa na czyszczenie maszyn. Nie wiem, nie znam się. To tylko gdybanie, ale mimo wszystko uważam, że najprawdopodobniej cały nakład jest wadliwy...

Ja krozumiem 5-6 glosow dowodzi wadliwosci calego nakladu? :/

Poza tym jest to (co sprawdzowo) ewidentna wina drukarni, a nie nasza, wiec czemu mielibysmy sciemniac, ze jest tylko czesc a nie calosc, gdyby byla calosc? Co to by zmienilo zreszta...

Z tego co widzialem pare glosow "u mnie ok" sie tu trafilo i na innych forach tez.

A wedle naszych szacunkow ten babol wysteuje w pk., 70-75% nakladu. :/

Sami redaktorzy niejednokrotnie to podkreślali. Także dla mnie jest to jasna sprawa. Największe czasopismo o grach PC w Polsce. Czy jakoś tak. Nie dosłownie, ale sens jak najbardziej właśnie taki. Praktycznie co miesiąc.

Najwieksze pismo DLA GRACZY w Polsce - nad kazdym wstepniakiem. I wiadomo, zesmy PC-towcy ale to nie oznacza, ze zamykamy sie na wszelkie inne platformy. PC dominuje, oczywiscie i dominowac bedzie. Co nie oznacza, ze tylko o PC bedziemy pisac.

To zależy od kiedy czytasz. Kiedyś było dokładnie tak, jak napisałem.

Kiedys uwazano, ze Ziemia jest plaska.

Za zdublowana strone podobno ktos beknie. Tyle ze w drukarni. Swoja droga ciekawe, czy pierwszy krzyczysz, ze za zawalony sprawdzian powinno sie odbierac kieszonkowe. :)

Przecież to wina DTP a nie Wasza? Wy zlecacie i jesteście klientami a drukarnia odwala robotę za którą Wy wpłacicie :P

Metafora nie na miejscu :wink:

DTP tez jest czescia redakcji, a zasada "od innych wymagamy bezblednosci, dla naszych bledow wymagamy tolerancji" nie jest dobra. Jesli sam zawalajac sprawdzian np. dajesz sobie tydzien szlabanu na kompa, mozesz smialo zadac glow autorow tego bledu. Jesli zas uwazasz, ze tobie wolno sie czasem walnac bez konsekwencji, a innym nie... hm...

BTW: ktos w drukarni z tego powodu ma BARDZO duze nieprzyjemnosci, jesli cie to pocieszy albo ucieszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem mniej więcej cały temat i nie wydaje mi się, żeby ktoś napisał o tym błędzie. Mianowicie u mnie strony 136 i 137 z numeru lipcowego są niemal identyczne jak strony 116 i 117 z numeru czerwcowego (wygląda to tak, jak dwie wersje tego samego tekstu - przekazują tą samą treść, ale w nieco innej formie). Krótko mówiąc zrobiliście powtórkę Konfiguratorów ;) Ja osobiście uważam, że komuś się nie chciało pisać całkiem nowego tekstu i zmienił tylko część pod kątem tego miesiąca. Nie wiem czy to zamierzone, czy kolejny babol, ale fajnie jest porównać sobie dwie wersje tego samego tekstu. :laugh:

EDIT: Dokładniej porównałem oba artykuły i wygląda to jak praca kopiuj - wklej z lekkimi zmianami, np.: w czerwcowym "Podstawowym modelem nadającym się do grania jest GeForce 9600 GT. Dość stary ale nadal daje radę w średnich rozdzielczościach.", a w lipcowym "Podstawowym modelem do grania jest GeForce 9600 - dość stary, ale nadal radzący sobie całkiem nieźle w średnich rozdzielczościach", czy "Jeśli nie zależy nam na overclockingu, wystarczy nam dowolna płyta znanego producenta" i "Jeśli nie zależy nam na overclockingu, wystarczy dowolna płyta znanego producenta" (pogrubienie zmienione).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktos juz to zauwazyl ale konfigurator live tez ma wady (np. przy grze Ghostbusters The Video Game jest, ze na 4konfiguracji kompa gra ma wiecej FPSow w rodzielczosci 1920x1200 niz w 800x600, przy innych grach tez sa pomylki)

Wybacz, ale to nie jest błąd. Gdybyś uważniej spojrzał na tabelkę i np. zwrócił uwagę na kolory (czyli ustawienia poziomu detali), to wiedziałbyś, dlaczego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego samego powodu dlaczego nie przeczytałeś poprzednich postów i nie zajrzałeś do przyklejonego tematu...

@Down - To nie znaczy ze nie trzeba przeczytać kilku postów wcześniej, lub się wysilić i wpisać w forumową wyszukiwarkę "Brakująca strona"...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktos juz to zauwazyl ale konfigurator live tez ma wady (np. przy grze Ghostbusters The Video Game jest, ze na 4konfiguracji kompa gra ma wiecej FPSow w rodzielczosci 1920x1200 niz w 800x600, przy innych grach tez sa pomylki)

Wybacz, ale to nie jest błąd. Gdybyś uważniej spojrzał na tabelkę i np. zwrócił uwagę na kolory (czyli ustawienia poziomu detali), to wiedziałbyś, dlaczego.

W tym wypadku masz racje, ale spójrz na konfigurator live przy recenzji Anno 1404. Czwarta konfiguracja komputera przy 1024x768 ma 65 FPSów, 1280x1024 58FPS-ów, 1600x1200 65FPS-ów wszystkie są w kolorze zielonym. Wynika z tego, że na 1024x768 gra chodzi z taka samą płynnością jak na 1600x1200.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku masz racje, ale spójrz na konfigurator live przy recenzji Anno 1404. Czwarta konfiguracja komputera przy 1024x768 ma 65 FPSów, 1280x1024 58FPS-ów, 1600x1200 65FPS-ów wszystkie są w kolorze zielonym. Wynika z tego, że na 1024x768 gra chodzi z taka samą płynnością jak na 1600x1200.

Dokładnie - tak wyszło w testach. I co - miałem fałszować wyniki zeby ladniej wyglądalo? Widac silnik gry nie wyciaga wiecej niz te szescdziesiatkilka klatek i nic na to nie poradze - to nie jest blad z naszej strony :).

Kolejne pytania odnosnie KL proponuje przeniesc do specjalnego watku, ktory zalozylem wczesniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDA jest dla graczy pecetowych i recenzje konsolówek są totalnie niepotrzebne. I mam nadzieję, że już ich nie zobaczę więcej.

Też tak uważam, że ten dział jest niepotrzebny. CDA tak jak mówiłeś - jest DLA GRACZY (nie o grach)pecetowych... Może redakcja stwierdziła, że nie cieszy się on dużą popularnością i postanowili go wywalić. A na te strony, gdzie on był dać coś innego np. dodatkowa recka, zapowiedź itd.

Idac tym tokiem myslenia to dzialy: Magazyn PK, Na Luzie czy AR tez powinny wyleciec bo nie maja nic wspolnego grami na PC. Nie mowiac juz o CDA Mobile... Dobrze, ze CDA nie trzyma sie sztywno regul i potrafi docenic tez inne rodzaje elektornicznej rozrywki (tak, to wlasnie laczy PC i konsole - rozrywka).

Zeby nie ciagnac juz tego watku moze ktos z redakcji rozwieje watpliwosci co do dalszego istnienia kacika konsolowego w CDA?

Tyle, że te Magazyn PK, Na Luzie czy AR to działy bardzo ważne w CDA. Owszem CDA Mobile ważny nie jest, skoro to czasopismo dla graczy pecetowych, ale Konsole zostały wywalone może dlatego, że redakcja postanowiła tak, dlatego że np. nie cieszyły się dużą popularnością itd... Tak jak mówiłeś - najlepiej gdy ktoś z redakji rozwiąże problem z tym działem :)

@geminho

Naprawde???... Pomyśl se, że ja też tak mam. Ciekawe czy inni czytelnicy też mają 2 takie same strony...? xD Normalnie trzeba szybko wszystkich o tym niespodziewanym zdarzeniu poinformować! xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsole zostały wywalone może dlatego, że redakcja postanowiła tak, dlatego że np. nie cieszyły się dużą popularnością itd...

Dorabiacie dziwne teorie do niezainstnialego faktu. :) Kacik konsolowy byl i bedzie, ale tez bedie tak, ze jak bedzie problem czy zmiescic recke gry na PC czy konsolowej, to jesli nie bedzie to cosw rodzaju GTA V (prapremiera, tylko u nas!) to zawsze wygra gra PCtowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sondokan
Za zdublowana strone podobno ktos beknie. Tyle ze w drukarni. Swoja droga ciekawe, czy pierwszy krzyczysz, ze za zawalony sprawdzian powinno sie odbierac kieszonkowe. :)

Przecież to wina DTP a nie Wasza? Wy zlecacie i jesteście klientami a drukarnia odwala robotę za którą Wy wpłacicie :P

Metafora nie na miejscu :wink:

DTP tez jest czescia redakcji, a zasada "od innych wymagamy bezblednosci, dla naszych bledow wymagamy tolerancji" nie jest dobra. Jesli sam zawalajac sprawdzian np. dajesz sobie tydzien szlabanu na kompa, mozesz smialo zadac glow autorow tego bledu. Jesli zas uwazasz, ze tobie wolno sie czasem walnac bez konsekwencji, a innym nie... hm...

BTW: ktos w drukarni z tego powodu ma BARDZO duze nieprzyjemnosci, jesli cie to pocieszy albo ucieszy.

Hm alt Ci się zepsuł?

No dlaczego ja mam żądać głów autorów tego błędu skoro Wy (część Waszej redakcji) go popełniliście? Gdybym ja tego żądał to byłoby to mniej więcej jak rodzic (ja) dający szlaban na komputer dziecku (Wam) albo coś w tym stylu - trzeba by się do Gregory'ego zgłosić o pomoc z metaforami.

Poza tym dlaczego ktoś z drukarni ma BARDZO duże nieprzyjemności z powodu tego, że to Wy (DTP - część redakcji) zawaliło sprawę, huh?

Przejrzałem mniej więcej cały temat i nie wydaje mi się, żeby ktoś napisał o tym błędzie. Mianowicie u mnie strony 136 i 137 z numeru lipcowego są niemal identyczne jak strony 116 i 117 z numeru czerwcowego (wygląda to tak, jak dwie wersje tego samego tekstu - przekazują tą samą treść, ale w nieco innej formie). Krótko mówiąc zrobiliście powtórkę Konfiguratorów ;) Ja osobiście uważam, że komuś się nie chciało pisać całkiem nowego tekstu i zmienił tylko część pod kątem tego miesiąca. Nie wiem czy to zamierzone, czy kolejny babol, ale fajnie jest porównać sobie dwie wersje tego samego tekstu. :laugh:

EDIT: Dokładniej porównałem oba artykuły i wygląda to jak praca kopiuj - wklej z lekkimi zmianami, np.: w czerwcowym "Podstawowym modelem nadającym się do grania jest GeForce 9600 GT. Dość stary ale nadal daje radę w średnich rozdzielczościach.", a w lipcowym "Podstawowym modelem do grania jest GeForce 9600 - dość stary, ale nadal radzący sobie całkiem nieźle w średnich rozdzielczościach", czy "Jeśli nie zależy nam na overclockingu, wystarczy nam dowolna płyta znanego producenta" i "Jeśli nie zależy nam na overclockingu, wystarczy dowolna płyta znanego producenta" (pogrubienie zmienione).

Potwierdzam: copy & paste z drobnymi zmianami :laugh:

Co na to redakcja, hm? :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym dlaczego ktoś z drukarni ma BARDZO duże nieprzyjemności z powodu tego, że to Wy (DTP - część redakcji) zawaliło sprawę, huh?

Tak trudno bylo wywnioskowac, ze wine za wpadke ponosza obie strony? Osoba odpowiedzialna za druk CDA po stronie drukarni powinna byla wylapac blad, bo jej obowiazki obejmuja m.in. kontrole przyslanego do nich pisma strona po stronie (nie chce mi sie wchodzic w szczegoly procesu druku oraz tego, co i jak wysylamy z redakcji do drukarni). Obudzili sie dopiero po fakcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sondokan
Tak trudno bylo wywnioskowac, ze wine za wpadke ponosza obie strony? Osoba odpowiedzialna za druk CDA po stronie drukarni powinna byla wylapac blad, bo jej obowiazki obejmuja m.in. kontrole przyslanego do nich pisma strona po stronie (nie chce mi sie wchodzic w szczegoly procesu druku oraz tego, co i jak wysylamy z redakcji do drukarni). Obudzili sie dopiero po fakcie.

No to chyba, że tak. Byłem przekonany, że do ich obowiązków należy wyłącznie idealny wydruk tego co otrzymali z redakcji bez żadnej korekcji lub zgłaszania błędów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy zadne pismo nie podaje objetosci "tylkoredakcyjnej" a zawsze laczna. Poza tym lepiej chyba ze CDA jest grubsze niz chudsze?

No nie bardzo, zajmuje więcej miejsca na półce :teehee: Ale jak ktoś ma się przyczepić to i tak się przyczepi - żeby nie było, mi się numer podoba :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nigdy jeszcze nie pokusiłem się o ocenę numeru CD-A, chociaż jestem Waszym czytelnikiem przez już ponad 3 lata (i będę przez co najmniej kolejny rok bo właśnie przedłużyłem prenumeratę :D)

Numer niestety przyszedł z opóźnieniem (czasami się zdarza). Już wcześniej się cieszyłem, że Ceville zagości na coverku, to też pierwsze co zrobiłem to go zainstalowałem. Może nie był taki fajny jak ocenił EGM (przynajmniej dla mnie, a ja niezbyt lubię przygodówki), jednak bardzo miło mi się w niego grało (szkoda, że już się skończył, czekam już na "dwójkę", która mam nadzieję się pojawi). Motyr 3 to trochę bezmyślnego strzelania idealnego na wolną chwilkę. Gra z kurczakiem według mnie jest bardzo słaba, a w Rise & Fall jeszcze nie grałem lecz pewnie zrobię to już niebawem.

Za pełniaki: 7/10

Bardzo się ucieszyłem, że na płycie znalazło się tyle trailerów. Te najlepsze (np. z Asasyn 2) ogląda się z zapartym tchem. Szkoda tylko, że nie znalazło się miejsca na opublikowany niedawno Meet The Spy, który jest doprawdy genialny.

Ale do rzeczy, do CDA: najbardziej czekałem na recenzję Overlorda i King's Bounty i oczywiście nie zawiodłem się. Spora relacja z E3 również robi wrażenie. Szkoda tylko, że w tak dobrym numerze znalazły się aż 2 widoczne bugi, ale trudno. Działy stałe jak zawsze na poziomie, tylko trochę za dużo autentyków.pl i basha.org.pl, bo te strony samodzielnie śledzę i niestety Na Luzie tylko mi je przypomina. Sprzętowy temat numeru całkowicie nie dla mnie (nie interesuję się motoryzacją). Konfigurator bardzo przydatny, często tam zaglądam ze względu na zbliżającą się wymianę komputera. Bardzo podoba mi się nowa formuła tego działu. Ubolewam tylko, że wcięło gdzieś dział freeware, mam nadzieję, że tylko na chwilkę ;]

Ocena zawartości: 9/10

Przypominam ocenę covera: 7/10

Ocena ogólna: 8/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...