Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Dyskusje o zagadkach

Polecane posty

Panowie się znudzą i później co? Topic zacznie zdychać.

Tak apropos "zdychania" tematów. Chciałbym rozstrzygnąć kwestię, dotyczącą CSBones'a. Co się z tą zabawą stanie?

Cytując Tresera: "Ja jestem za kontynuacją zabawy, ale jeśli miałoby być 2-3 chętnych to troszkę źle.. Powiedzmy że grą zainteresowałoby się jakieś 5 osób.. Wtedy zabawa ma sens, a pisanie w formie Kolambo-Detektyw-Kolambo itd mija się z celem zabawy."
- no i "Quo Vadis" w związku z tą zabawą ja się pytam? Jeśli nikt nie będzie skłonny, by zabawa dalej trwała - być może w III Sezonie, to będę niestety zmuszony poprosić kogoś z moderacji, kto czuwa nad Z&Z i temat zostanie zamknięty, jak akta w sprawie kryminalnej i koniec będzie. Taki smutny koniec dla tej zabawy. :/

P.S - Proszę więc o wypowiedzi wszystkich, którzy uczestniczyli w CSBonesie w tym roku, jak i też jakieś słowo od moderacji. Najlepiej tak można o tym podyskutować po 2 Stycznia 2011, bo wiem, że nie każdy musiał akurat odpowiedzieć na moją prośbę - wiadomo, że święta są i jeszcze teraz Sylwester. :)

Myślę, że ta zabawa nie powinna zostać zapomniana, choć są na to, by tak się stało, na razie są małe szanse...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony popieram Leroya, bo jak patrzę na te postaci z Mavela/DC to uświadamiam sobie, że guzik wiem o komiksach, i trochę mi braknie kreskówek. Z drugiej strony, gdyby rozdzielić tematy, to w komiksowych wypowiadałyby się trzy osoby... Niech więc będzie jak jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HNSM

Odnośnie CSBones. Z mojej strony wygląda to tak: jeśli do gry zbierze się odpowiednio liczne grono graczy, którzy będą w miarę regularnie odwiedzać temat i ogólnie udzielać się jak przystało, to możecie na mnie liczyć. Spodobała mi się ta zabawa, ale wtedy, gdy pisało więcej niż 2-3 osoby.. Jak spadła liczba aktywnych osób to zabawa przestała mieć dla mnie sens..

Podsumowując: jeśli będzie odpowiednia liczba "regularnych" graczy, to możecie na mnie liczyć :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podział k&k? Po co? Jestem przeciw :) W końcu taka fala fanów Marvela i DC w końcu minie a mnie całkiem niedawno trafiła się zagadka z Ludwiczkiem więc źle nie jest ;] Co do CSBones - wiecie, zawsze szkoda jak jakiś projekt zdycha, ale co z tym zrobić jak główny problem leży w aktywności właśnie? Przecież batem nikogo do zabawy zaciągać nie można.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielenie kreskówkowych od komiksowych ? to ja bym jeszcze proponował rozdział komiksów "superbohaterskich" od pozostałych - jakby nie było, spory podgatunek i jak widać, zagadki praktycznie z tego lecą :rolleyes: A już poważnie mówiąc, te same powody które przemawiają za rozdziałem, przemawiają przeciw. I dodajmy, że często-gęsto zdarza się, że ktoś oddaje - wtedy może przejąć "oglądacz kreskówek" lub "czytelnik komiksów [na ogół - superbohaterskich :P ]" Taka sytuacja jaka jest, nie jest idealna, ma mnóstwo wad, ale w przypadku rozdziału funkcjonowało by to tak : 1. Parę osób, w tym ja , pisałoby naprzemiennie w zagadkach o komiksach spoza ram "superbohaterzy" 2. parę osób 'łoiło' by zagadki o komiksach 'superbohaterskich' 3. reszta w kreskówkowych - czyli praktycznie sytuacja by się nie zmieniła, a jedynie poletko działania. To chyba nie jest rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wpadłem na takie coś: może dobrym pomysłem byłoby ujednolicenie regulaminu wszystkich zagadek odnośnie czasu, jaki ma osoba zadająca na zadanie zagadki :rolleyes: Bo nie we wszystkich regulaminach zagadek jest to jasno określone, a gdyby było to ujednolicone to ułatwiłoby to zagadkowiczom kwestię "przejmowania" zagadek.. Można "ustawić" czas na zadanie zagadki na 24 lub 48h dla wszystkich kategorii :rolleyes:

Edytowano przez Treser
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zunifikowanie część czasu w zagadkach (skrót, ale chyba wiecie o co chodzi :)) wyszło by na dobre, ale IMO nie można zastosować tego do wszystkiego, bo w niektórych przypadkach powiedziałbym, że zadający potrzebuje więcej czasu na przygotowanie. Nie jestem jednak modem konkretnie tego działu więc decyzja do mnie nie należy ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 h to imo nieco za dużo czasu, bo i tak dużo osób tego nie przestrzega. Ba, zdarzają się i tacy, co 24 nie przestrzegają (a nikt nie raportuje....). Jednakże wspólny czas na trwanie zagadki bez podpowiedzi to dobra myśl. 24 h (bezwzględnie przestrzegane) byłby najlepszym pomysłem.

EDIT:

Aha, zapomniałem jeszcze napisać o czasie na zadanie zagadki. Tutaj niech będzie 24 h. 48 i tak nikt nie będzie przestrzegać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie małe pytanko odnośnie wspomnianej przeze mnie kwestii:

Jak rozumiem mamy czekać na odpowiedź moderatorów zajmujących się Z&Z, czy też inni forumowicze mogą się wypowiadać na ten temat (24 czy 48h)?

Edytowano przez Treser
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...