Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Battlefield (seria) v.1

Polecane posty

Gierka całkiem fajna - rozważałem na urodzinki kupno właśnie BC2 albo Assasyna 2 lecz chyba się zdecyduję na opcję numer 1 ;)

Za to mam kilka pytań:

1. Nie raz widziałem, że gość używa lornetki - to jest jakiś gadżet/specjalizacja czy specjalny klawisz ?

2. Odblokowałem scope 4x dla snajpery ale teraz na każdej broni mam tego ACOGa nawet na SCARze (btw moja ulubiona broń :D) - da się ten shit zdjąć jakoś ?

3. Jest jakiś przycisk na wstrzymanie oddechu na snajperce czy cały czas będzie tak rzucać ?

4. Istnieje tutaj coś takiego jak wiatr czy grawitacja ? Bo moje pociski ze snajpy na odległość często chybiają :/

5. Jak najszybciej rozwalić wrogi śmigłowiec Apache (czy jakoś tak) bo to coś często dziesiątkuje drużynę ?

Z góry dzięki za odp.

1. Kierujesz tym ostrzałem z moździerzy ;] Przydatna zabawka

2. To jest beta, mało unlocków, ale celownik optyczny bedzie można mieć np w m16. BF jest zrobiony tak, że każda klasa ma "swoje" unlocki i nie można np wziąć RPG dla snajpera.

3. nie

4. Pociski opadają, im dalej tym wyżej trzeba celować, zarówno snajperkami, jak i czołgiem.

5. Wychwycić moment jak będzie się mało ruszał i przywalić mu nadajnik mechanikiem, później namierzanie z wyrzutni i po heli ;] Można też walić RPG prosto w niego, ale to już trudniej trafić.

Dołączam się do pytania kolegi z dołu, czy ta się te helikoptery rozwalić inaczej niż rakietami/strzelając w pilota? Są strasznie wkurzające
Poczekaj aż rzeźnicy zaczną latać w pelnej wersji to nawet nie bedziesz widział skąd strzelał i gdzie uciekł ;] To jest BF, pojazd jest najcenniejszy, tym bardziej helikopter ;]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... wynik 20k jest niezły ale zważywszy na to że 16k z odznaczeń to za duży to nie jest.

Wiecie może czy w finalnej wersji będzie tak jak w becie że do nowych broni trzeba będzie uzbierać 1 mld punktów??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... wynik 20k jest niezły ale zważywszy na to że 16k z odznaczeń to za duży to nie jest.

Wiecie może czy w finalnej wersji będzie tak jak w becie że do nowych broni trzeba będzie uzbierać 1 mld punktów??

Ofkors not. Przecież ten milion punktów to jest specjalna taka swoista blokada by beta była takim demem jednocześnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie powoli zaczynają wkurzać te komentarze o kiepskiej optymalizacji....ludzie! To, że ktoś ma C2D, nie znaczy, że od razu wszystko musi pięknie i płynnie działać! Nie będę pisać nickami, ale jeden user ma Core2Duo E4600, który ma ledwie 2.4 GHz, cache na L2 tylko 2Mb....i dziwicie się, że to się zacina ? Mielić poczynania 31 graczy + dziesiątki wybuchów na każdym kawałku mapy [bC2 nie obsługuje PhysX więc nawet GF nic nie pomoże], to wszystko jest cholernie zjadliwe w procesor [nie grafikę, dlatego u mnie wszystko jest ładnie płynnie na Phenomie II X2 550 @ 3.7 Ghz mimo że mam HD3850].

Nie będę zaprzeczał, jest kiepska bo samo DICE to mówiło. Ale nie jest jakaś tragiczna, żeby od razu na świetnych komputerach się wszystko cięło. Stare modele C2D z taktowaniem poniżej 2.5 Ghz i cache 2mb spadają do półki "Eco" [wg. konfiguratora CDA :-)] przez właśnie już małą ilość pamięci, i że w ogóle nie posiadają L3. Taki mój Phenom ma tylko 1mb na L2 lecz dodatkowe 6mb na L3. No i do obliczeń C2D dysponuje ledwe 16kb, gdzie Phenom ma 64kb [na jedno jajko]. Plus jeszcze o równo 1 Ghz wyższe taktowanie...po prostu inna półka. Małe sprostowanie to było ;-)

Co do Battlefielda...grałem we wszystkie [na PCty]. Battlefield 1942 - pierwsza tak "zaawansowana" stzelanka sieciowa wymagająca cholernej gry zespołowej. "Dwójka" dalej jest grywalna i jest po prostu świetna, zawsze lubiłem tam latać odrzutowcami :-). BF 2142 zaś była totalną klęską wg. mnie...owszem, była dobra, ale z porównaniem do poprzedniczek to zostaje daleko w tyle. Kupiłem i sprzedałem parę dni później. Battlefield Heroes był nie typowy prze tą grafikę. Ale z BF sporo w niej zostało, dalej samemu na 2-3 ludzi wyjść się nie dało bo po chwili trup. Gra przyjemna ale nie świetna jak BF 1942 czy BF2. Noi teraz nasz Bad Company 2...nie będę narzekał, bo wg. mnie po prostu nie ma na co. To, że ktos ginie po ponad połowie magazynka jest normalne w tej serii bo wymaga tego zgrania. Przyczepię się tylko do skutecznosci granatników, RPG, czołgów i innch strzelających wiekszym kalibrem niż 10mm...co to ma być ? Bez przesady, ale nie raz zdarzało mi się, że granatnikiem czy czołgiem trafiłem prosto w gniazdo ok. 4-5 obrońców [głównie w pierwszej części mapy na B] a zabijam tylko jednego [!] bo reszta dostała "tylko odłamkami" . Czołg to samo, żeby zabić tym potężnym ładunkiem T90, trzeba trafić prosto pod nogi, żeby rozerwało go na częśći pierwsze...zmiatam całe piętro budynku i wszystko legnie w gruzach a gracz ma się dobrze. I to chyba tyle...ja na optymalizację nie narzekam, błędów żadnych nie mam, wszystko po prostu mi się podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polskiej wersji BC2 Cezary Pazura :sleep:

Link

Jeszcze tylko Lindy brakuje i będą takie "Demony Wojny" :P. Już bym widział te okrzyki na polu walki - Co masz w rękach! Wiadro!?

Mnie to odpowiada, cieszę się, że będzie możliwość usłyszenia polskich głosów.

A tak przy okazji - Dam klucz do bety w zamian za ujawnienie mi tytułu tego utworu, którego nagrałem telefonem - http://damianuss89.wrzuta.pl/audio/a1ThktgO2b5/cotozamuza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@k4cz0r

po pierwsze :

nie narzekam na to że mi nie/źle chodzi

narzekam na to , że bez przyczyny stojąc z 40 fps-ów może spaść do 15 a podczas zadym jest normalnie 30 - czy to jest normalne ?

i to nie tylko u mnie tak jest..

po drugie ot porównanie do crysisa - cóż , dziwne że o wiele ładniejsza gra chodzi prawie 2 razy szybciej od bc 2 ( powiedzmy sobie szczerze - na tę chwilę tekstury nie zachwycają )

TAK , wiem że to jest beta , tekstury zostały dane prawdopodobnie gorszej jakości by zmniejszyć wagę instalki , i powinni do premiery zoptymalizować kod bo stracą wiele , oj wiele graczy

TAK , wiem że mój procek nie jest najnowszy ( dzięki bogu wczoraj dostałem nowy zasilacz , więc wkrótce biorę się za podkręcanie... ) ale bez przesady , tak jak napisałem wyżej - crysis na high podczas porządnej rozróby z udziałem fizyki a fpsy nie spadają poniżej 30

I uwierz mi - cieszę się , że masz dobry procesor z wyższej półki od mojego , oraz że gra chodzi Ci dobrze

niestety nie każdy może sobie na kupno lepszego pozwolić

a odtrącenie osób z nie takim złym sprzętem w grze sieciowej ? imho największy fail evar

no chyba że DICE chce zrobić tak samo jak z crysisem - kiedy crysis wyszedł ( ~grudzień 2007 ) komputery za 2-3k ledwo ciągnęły go na medium albo i nie...

niech im będzie , ale battlefield jakoś zawsze kojarzył mi się z zespołową rozgrywką, nie super kól grafiką

tak czy inaczej - napewno bc2 kupuję

nie mam co do tej gry żadnych wątpiliwości

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damianuss - próbowałem za pomocą telefonu i "rozpoznawania utworu" niestety się nie udało ;P.

Myślę, że to nie będzie takie proste bo sama melodia.

@k4cz0r - Widzisz i Obi się zdenerwował... i po co to ?!

TargetZer0 - jednak ładniej było by, gdybyś "kól" napisał przez "cool" :cool:

A swoją droga... yyy kiedy gramy :D:happy: ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak....a kiedy gra przeznaczona pod MP była w pełni optymalna i dobra od razu po premierze ? Battlefield nie jest serią, która wypuszcza swoje "odcinki" co rok, jak CoD, więc powstaną dziesiątki patchy, które z pewnością będą optymalizować kody sieciowe, funkcjonowanie pod danym sprzętem itd. Według mnie w 100% ulegnie małej poprawie grafika [z tego co mi wiadomo, Beta nie obsługuje DX11], poprawią obrażenia broni no i oczywiście tą optymalizację. Ja też nie mówię, że jest idealnie. Bo nie raz jak sprawdzam tabelę wyników to przez parę sekund mam dosłownie pokaz slajdów na 2-5 fpsach przy włączonej tabeli. To samo tyczy się np. wybuchających pojazdów czy innych przedmiotów...ale to nie są problemy, które wymagają jakiś kosmicznych usprawnień i nad tym wszystkim z pewnością już DICE pracuje od początku lutego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tylko tyle że zmiany i poprawki na pewno będą i zostaną wprowadzone, widać to już na demie z PS3 (Profil YouTube PSNGirl) np. w pierwszej strefie punkt A (w domku parterowym) został lekko przemieszczony moim zdaniem na lepsze i podobnie stacjonarna wyrzutnia rakiet obok tego punktu przeniesiono bardziej na drogę dzięki czemu ma większe pole rażenia. Tak więc skoro DICE dba o takie szczegóły to napewno zadbają też o resztę rzeczy. Ciekawi mnie też sprawa helikopterka UAV, bo na konsolach oprócz naprowadzania rakiet może też strzelać :ohmy: ciekawe czy wprowadzą to też na PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kornel T.
[z tego co mi wiadomo, Beta nie obsługuje DX11]

Odpowiednia biblioteka (czyli d3dx11_42) znajduje się w folderze z grą, więc beta BC2 obsługuje DX11. Standardowo w pliku konfiguracyjnym jest wpisany automatyczny wybór renderingu i właśnie nie mam pojęcia jak sprawdzić jaki rendering jest dla danej maszyny wykorzystywany. Wydaje mi się, że chyba dla systemów z kartą klasy 8800GT/HD3870, dwujajowcem oraz Vistą/7 gra automatycznie włącza DX10, bo jest wydajniejszy.

A tak jeszcze odnośnie grafiki - przeglądałem dziś galerię z BC1 na X360 i strasznie to biednie wszystko wyglądało - szare, rozmazane, bez wyrazu. A u siebie w BC2 na PC widzę zupełnie inny poziom graficzny (a i tak nie gram na max detalach). Dziwne - przecież to ten sam silnik graficzny. Ciekawi mnie, jakim cudem X360 da sobie radę z taką jakością grafiki. No nie wierzę, że nie będzie uproszczeń. Szczególnie, że wymagania rzeczywiście są bardzo wysokie (ale się temu nie dziwię).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bad Company 1 było na Frostbite mozna powedzieć "podstawie" silnika który mamy w Bad Company 2 który nazywa się już Frostbite 2 Engine. Wprowadzono w nim szybszy rendering, rysowanie bla bla bla.... obsługe DX 11 i nowsze podrasowane tekstury + Destruction 2.0

Apropo wymagań:

Minimum Frostbite PC Specifications

Processor: Core 2 Duo @ 2.0GHz

RAM: 2GB

Graphics card: GeForce 7800 GT / ATI X1900

Graphics memory: 256MB

OS: Windows XP

DirectX: 9

Recommended Frostbite PC Specifications

Processor: Quadcore

RAM: 2GB

Graphics card: GeForce GTX 260 / Ati radeon 5xxx

Graphics memory: 512MB

OS: Windows Vista or Windows 7

DirectX: 10, 11

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia z BETY narazie pozytywne.W Codzie jest troche bardziej czytelnie to zrobione jeśli chodzi o bronie itd. Ale realizm jest na naprawde wysokim poziomie.Nie bede wypisywał co mi sie nie podoba, bo to tylko beta narazie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nigdy fps nie spadł poniżej 40. Zazwyczaj mam w granicach 50fps. Gram na max detalach 1680x1050.

Co trzeba/jak zrobić żeby statsy/levele zostały z bety? Czy można to zrobić kupując pudełkową wersję ze sklepu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam przy okazji pytanie odnośnie statystyk, ale pisze na inny temat:

właśnie odpaliłem betę BC2 i wrażenia bardzo pozytywne. Troszkę w tym się połapać nie można, ale parę godzinek gry i wszystko się ogarnie (szczególnie jak kupię oryginał). Gra na pewno warta zakupu - już szykuję kasę :)

P.S. MAM DO ODDANIA KLUCZ DO BETY - ZAINTERESOWANYCH PROSZĘ O PISANIE NA PW - kto pierwszy ten lepszy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Do wersji pudełkowej przechodzi tylko Twoje konto ale wszystko inne się zeruje bo to by wtedy nie miało sensu.

Po kija wtedy byłaby ta Limited Edition skoro by już wszyscy mieli odblokowane unlocki z bety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończy się tydzień przed premierą.

Muszę sobie poszukać jakiegoś klanu bo ten w którym jestem zwabił mnie, że do CoD i BF jednocześnie ale jak zobaczyłem jak oni grają w BF 2 to lepiej żeby tacy ludzie pozostali w CoD, bo inaczej będą na "normalnych" servach bardzo często wywalani. O ile w CoD to czołówka statów zawsze to tu mi się śmiać chciało jak na sprincie zaczyna skakać tuż przed czołgiem, a są od niego jakieś 5-7m. xD Może będą lepiej radzić sobie w BC 2, ale to i tak będzie przede wszystkim fragi!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdześ czytałem, że zależnieod naszej woli bedziemy mogli przenieść naszego soldiera do glownego Bad company. ALe jak bedzie naprawde to zobaczymy

:> No to już patrzymy jak to będzie: "PC Beta Players will secure their gamer alias (Soldier Name) for retail."

źródło: http://blogs.battlefield.ea.com/battlefiel...229-n-dice.aspx

Kurdę ludzie zadajecie pytania co do których info jest na oficjalnych stronach (i 99% betatesterów zna odpowiedzi) i nawet nie trzeba się wysilać by je znaleźć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to tylko beta, ale dziwi mnie kilka rzeczy...

- Na high gra wygląda identycznie jak na medium (moje oko nie widzi różnicy podczas grania), w dodatku na medium zyskałem kilka FPS

- Zmiana rozdzielczości nie wpływa na płynność gry - w full HD gra działa identycznie jak na innych rozdzielczościach ...

Co daje HBO i ta druga opcja ? Bo ja nic nie widze po włączeniu i wyłączeniu tego...

Od pewnego czasu mam też pewien problem i nie wiem czy to bug czy lagi serwerowe (ale na wszystkich serwerach ? Ping mam normalny..., raczej to nie ode mnie), chodzi o to, że przeładowuję broń, włączam granatnik, strzelam, po czym zmieniam na karabin, żeby kogoś dobić, albo zabić drugiego, a okazuje się, że magazynek nie jest przeładowany ... Miałem tez dziwne sytuacje z nożem - zabijam kogoś nożem, po czym jak chcem zacząć strzelać to chowa mi się broń i mam wyciągnięty nóż ... O.o Przytrafiło się komuś coś takiego ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończy się tydzień przed premierą.

Muszę sobie poszukać jakiegoś klanu bo ten w którym jestem zwabił mnie, że do CoD i BF jednocześnie ale jak zobaczyłem jak oni grają w BF 2 to lepiej żeby tacy ludzie pozostali w CoD, bo inaczej będą na "normalnych" servach bardzo często wywalani. O ile w CoD to czołówka statów zawsze to tu mi się śmiać chciało jak na sprincie zaczyna skakać tuż przed czołgiem, a są od niego jakieś 5-7m. xD Może będą lepiej radzić sobie w BC 2, ale to i tak będzie przede wszystkim fragi!!!!

Ta, klany, które grają TYLKO na publicach to klasa sama w sobie. Ale cóż, sporo osób myśli, że jak ma tag to jest bardziej pr0 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, klany, które grają TYLKO na publicach to klasa sama w sobie. Ale cóż, sporo osób myśli, że jak ma tag to jest bardziej pr0 ;)

Generalnie zauważyłem przez całą moją karierę z grami, że im bardziej fikuśną i 'cool' ksywkę ma jakiś typ tym większy noob z niego. Fajna ksywka dla leczenia kompleksów. I dlatego ja jestem 'Hedrox' bez żadnych tagów i dodatków. Proste, krótkie, zwięzłe. Idealne dla profesjonalisty który owni ludzi z tagami klanowymi i się z nich nabija na ingame chatcie :icon_cool: A najprzyjemniejsza jest satysfakcja z odmawiania klanom przyjęcia mnie w ich szeregi. Sorry... zapłacicie to może pomyślę :lol2: Jeśli już gram z jakimś klanem to jako mercinary. ...jak mi się zachce :icon_smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hedrox

A nie sądzisz, że tagi są po to żeby znajomi mogli się identyfikować ?? a ty zaraz ludzi z tagami od noobów wyzywasz, a prawda jest taka, że największe nooby uważają się za pro tak jak ty... Swoją drogą prawdziwi pro gracze nie muszą muszą rozpowiadać wszem i wobec, że są profesionalistami. Ponieważ oni dobrze wiedzą jaki poziom prezentują i nie muszą nikomu tego udowadniać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...