Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Battlefield (seria) v.1

Polecane posty

Zamówiłęm wczoraj z Ultimy Battlefield BC 2 i nie wiem czy jeszcze sie zalapie na klucz... :?

Myślę, że tak. Też wczoraj zamówiłem i dzisiaj koło 16 dostałem.

Po dosyć krótkim czasie gry, ale wystarczającym, mogę powiedzieć tylko jedno o tej grze: jest przecudowna! Emocje jak w innych BF'ach, a w dodatku wszystko można rozwalić! Czasami mam jakieś problemy (broń sama strzela, lagi), ale to są drobnostki. Największa wada? Brak możliwości czołgania się. Największa zaleta? Cała gra jest świetna! Polecam każdemu. W ciemno obstawiam - dla mnie jedna z najlepszych gier wydanych w tym roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak możliwości czołgania ma więcej zalet niż wad. Zalety to takie, że z tego powodu mnie osób bedzie grało snajperem, bedą oni bardziej widocznie (Nie wyobrażam sobie znalezienie lezącego snajpera na Port Valdez w krzakach), natomiast minus ma to taki, że w niektórych "ekstremalnych" sytuacjach przydało by się to, jakie sytuacje ? A chociażby schować się za murkiem tak, aby łeb nie wystawał, albo schować się przed czołgiem.

Ja kupuję gierkę w marcu, ale mam nadzieję, że ta cała wiocha (bez urazy do tych co wiedzą jak się gra w BF), która teraz gra nie kupi tej gry i nie będzie zaśmiecać serwerów. Jak gram na tych polskich serwach to tam jest jedna wielka parodia a nie Battlefield. Jak widzę, że ktoś bierze czołg i jedzie nim w sam środek placu budowy, dostaje 2 rakiety po czym wysiada i ucieka (ofc przeciwnik przejmuje sprzęt) to normalnie krew zalewa. Albo jak naprawiam sobie tanka, a ktoś podbiega, kradnie go po czym ładuje się w środek bitwy i po czołgu (przejęty/rozwalony). To samo tyczy się helikopterów, leci snajperem do helki, po czym rozbija się albo haczy o pierwszy budynek. Ja to tam zawsze biorę mechanika i ląduje gdzieś na uboczu, żeby naprawić helkę, zazwyczaj udaje mi się troche pokosić.

Kolejna sprawa - C4. "zabawa" w podkładanie C4 na skrzynki jest żenująca i psuje całą rozgrywkę. Mam nadzieję, że nie bedzie się dało tego zrobić w pełnej wersji.

@Ruhisu - bo na takiej mapie jak Port Valdez czołg jest do osłaniania piechoty, nawalania w budynki, niszczenia ciężkich karabinów czy dział. Co innego otwarte mapy (typu Gulf albo Highway Tampa z BF 2), tam kazda ze stron ma trochę sprzętu i wtedy można się pakowac w sam środek calą armią, ale nie gdy do dyspozycji jest 1 czołg, tosz to najcenniejsza rzecz na tej mapie.

@Kornel T. - Battlefield'y nigdy nie były i nie będą (mam nadzieję) CoD'ami. Zagrożenie jest dla MW 2, ale dużo ludzi zrezygnuje z gry ze względu na to, że strzela się trudniej (jak to mój kumepl powiedział - ten laserowy celownik lata mi jak poj*!@#$, w CoD 4 prawie się nie ruszał) i przez to, że pojazdy odgrywają dużą rolę. I za to wolę BF od CoD'a ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym się zgodzę. Dziś wysiadłem ze swojej pozycji strzelca KM by naprawić czołg a tu jakiś palant się nawinął i mi zajął miejsce. Czołg powinien być jak artyleria. Walić na odległość a nie wpierniczać się w środek planszy bo to czołg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kornel T.

Pytanie natury technicznej:

Czy jeśli sprzęt (9800GT) oraz oprogramowanie (Win 7) spełniają wymagania odnośnie DirectX10, to czy obsługa tej wersji bibliotek jest domyślnie włączana? Bo nie znalazłem nigdzie opcji odnośnie renderowania. Gram na ustawieniach średnio/wysokich z AAx2 i jest tak sobie (około 30fps), ale gra za to wygląda naprawdę świetnie.

Ja dziś się rozdziewiczyłem dopiero z tą grą i jako weteran multi MW2, wyczuwam ogromne zagrożenie ze strony BC2 ;) Ale faktem jest, że mało osób współpracuje ze swoimi teamami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie bywa czasami jak widzisz, że wielu twoich się przedarło albo prawie to zrobił warto wjechać czołgiem i narobić zamieszania. Zanim przeciwnik skapnie się, że nadciąga niezły szturm i lepiej się bronić od wejścia, niż ganiać za tym czołgiem co stoi na londowisku heli i sieka idiotów z krabinami a po chwili manewruje między kontenerami i wyjeżdża z drugiej strony, a piechota już dotarła i zaczyna się pogrom :tongue:

Trzeba mieć wyczucie i dopasować się do sytuacji zwłaszcza jak na razie nie ma do czego strzelać bo pochowali się ludzie te ściany, które chciałeś zburzyć leżą w gruzach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, Teken. Nie kupię nowego Battlefielda. I nie nauczę się w niego grać. Przynajmniej nie zrobię wiochy. Idę pograć w CoDa.

Wydaje mi się, że popadasz trochę w skrajność. To, że nie jestem super graczem Battlefielda wyklucza mnie z potencjalnych nabywców? Tak, wiem, nie to miałeś na myśli, ale tak to trochę zabrzmiało. Szczerze mówiąc wystraszyłeś mnie przed kupnem BC2. Zamiast podać pomocną dłoń do "newbie" wyzywasz ich od wieśniaków. ;)

Ech, pojazdy. Ble.

Wybacz za lekkie masło maślane, ale dla mojego organizmu to już późna pora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie bywa czasami jak widzisz, że wielu twoich się przedarło albo prawie to zrobił warto wjechać czołgiem i narobić zamieszania. Zanim przeciwnik skapnie się, że nadciąga niezły szturm i lepiej się bronić od wejścia, niż ganiać za tym czołgiem co stoi na londowisku heli i sieka idiotów z krabinami a po chwili manewruje między kontenerami i wyjeżdża z drugiej strony, a piechota już dotarła i zaczyna się pogrom :tongue:

Trzeba mieć wyczucie i dopasować się do sytuacji zwłaszcza jak na razie nie ma do czego strzelać bo pochowali się ludzie te ściany, które chciałeś zburzyć leżą w gruzach.

Na 3 etapie bardzo łatwo o szybkie dotarcie piechoty bo atakujący maja i czołg i a do transportu to i AA i Vodnika co daje możliwość zrobienia zamieszania czołgiem i AA i szybkiego dostarczenia pod punkt aż 6 sztuk piechoty;P (zakładam że podstawowa załoga AA i czołgu zostaje w pojeździe dla osłony)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli sprzęt (9800GT) oraz oprogramowanie (Win 7) spełniają wymagania odnośnie DirectX10, to czy obsługa tej wersji bibliotek jest domyślnie włączana? Bo nie znalazłem nigdzie opcji odnośnie renderowania. Gram na ustawieniach średnio/wysokich z AAx2 i jest tak sobie (około 30fps), ale gra za to wygląda naprawdę świetnie.

W XP to jest tak :

Moje Dokumenty -> BFBC2Beta -> plik "settings" otwierasz notatnikiem -> na dole jest linijka , która domyślnie ma "DxVersion=Auto" -> zmieniasz na "DxVersion=9" i będzie chodziło na DX 9

natomiast co do 7-ki to nie mam zielonego pojęcia czy to może być w trochę innej lokalizacji czy nie - mam nadzieję , że sobie poradzisz ;)

co do "wieśniactwa" na servach - wkońcu to beta , gdzie klucz nie jest trudno zdobyć...

teraz wszystko ( przynajmniej to , co jest dostępne ) powinno się testować , szukać taktyk itp.

co do wsiadania do heli i rozbijania się - najlepiej iść na pusty server i sobie polatać ( warto też poćwiczyć latanie UAV-em , czy jeżdżenie quadem na pierwszej mapce ^^ )

sam choć naprawdę umiem w pojedynkę zakraść się do bazy przeciwnika i wysadzić bez praktycznie niczyjej pomocy punkt , czy samemu go obronić to czasami zestrzelę swój własny helikopter ( jak jakiś noob sedzi ;) ) czy robię dziwne manewry black hawkiem ( zgniatanie ludzi , albo podlatywanie po swoich - czasami się nawet udaje ! ^_^ )

Mój najlepszy wynik :

ownagek.th.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, Teken. Nie kupię nowego Battlefielda. I nie nauczę się w niego grać. Przynajmniej nie zrobię wiochy. Idę pograć w CoDa.

Wydaje mi się, że popadasz trochę w skrajność. To, że nie jestem super graczem Battlefielda wyklucza mnie z potencjalnych nabywców? Tak, wiem, nie to miałeś na myśli, ale tak to trochę zabrzmiało. Szczerze mówiąc wystraszyłeś mnie przed kupnem BC2. Zamiast podać pomocną dłoń do "newbie" wyzywasz ich od wieśniaków. ;)

Ech, pojazdy. Ble.

Wybacz za lekkie masło maślane, ale dla mojego organizmu to już późna pora.

Nie mam na myśli odstraszenie potencjalnych nabywców, ale skrajnych idiotów. Dla newabie jak najbardziej mogę służyć radą. Ale prawda też jest taka, że Battlefieldy nie są dla każdego, w to trzeba się trochę nauczyć grać , bo nie wystarczy biegać i strzelać. Mi się ba BF'ach podoba przede wszystkim to, że bez nawet najmniejszej taktyki nie zrobisz nic. No chyba, że przeciwnik to idiota i nie zatrzyma szturmu na otwartej przestrzeni.

Co do czołgu jeszcze innego ciężkiego sprzętu, trzeba po prostu wyczuć ten moment, obserwować mapę, jak sobie piechota radzi i w odpowiednim momencie wjechać trochę dalej, żeby więcej ogarnąć i łatwiej osłaniać.

btw jakie mieliście najlepsze wyniki ;p Mój to chyba tyle. http://img685.imageshack.us/img685/2922/beztytuumke.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do powagi graczy to ja również mam nadzieję, że większość z tych niepoważnych posiadaczy bety zrezygnuje z zakupu oryginału bo jak tu nie dostać szewskiej pasji jak wczoraj kiedy chciałem wsiąść do AH-64D bo już się w miarę nauczyłem dobrze latać jakiś głupek już siedział na miejscu pilota i walił rakietami po magazynie.

I tak stał, aż żałowałem, że nie miałem c4 by kretyna wysadzić w powietrze i na dodatek jaka była dyskusja?

Ot taka:

Ja

On

"Will you take off or play dumb?

"Keep you mouth shut noob"

"Save it for yourself kid. I'm not here to argue with idiot who doesn't know anything about teamwork. And it's "keep your". FAIL

Jak się chwalimy wynikami to ja też się pochwalę aczkolwiek ten już jest trochę stary :)

wynikc.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgodzę z Tekenem. Absolutnie seria Battlefield nie jest dla niedzielnych graczy-nieogarniaczy. Dla nich polecam Quake tudzież Modern Warfare:> Podobnie jest z Team Fortress 2. W tej grze wymagana jest jeszcze większa współpraca niż nawet w Battlefieldach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy da się coś zrobić ? mam tylko w grze na każdej grafice (low medium i high) poniżej 20 fpsów, komputer mam dobry rok temu kupiony core2 duo e8500, radeon x4850 i karte 4gb ramu więc płynnie powinna gra chodzić, ale tak nie jest :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kornel T.
W XP to jest tak :

Moje Dokumenty -> BFBC2Beta -> plik "settings" otwierasz notatnikiem -> na dole jest linijka , która domyślnie ma "DxVersion=Auto" -> zmieniasz na "DxVersion=9" i będzie chodziło na DX 9

Nie, mi nie chodziło o wyłączenie renderingu DirectX10, ponieważ jest wydajniejszy, niż jego starsza wersja na kompatybilnym sprzęcie. Chodziło tylko o sam fakt, czy owa beta wspiera biblioteki DX10 i DX11 i czy domyślnie startuje z ich obsługą, bo jak sam napisałeś, domyślnie w pliku konfiguracyjnym jest zaznaczone "auto".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga część wywiadu z Mirosławem Baką

http://www.youtube.com/user/eapolska#p/u/0/loXyyiEbutM

Mam pytanie, czy da się coś zrobić ? mam tylko w grze na każdej grafice (low medium i high) poniżej 20 fpsów, komputer mam dobry rok temu kupiony core2 duo e8500, radeon x4850 i karte 4gb ramu więc płynnie powinna gra chodzić, ale tak nie jest :/

musisz wylaczyc opcje która znajduje sie pod opcja "V. sync". Gdy zaznaczysz "Zaawansowane" w jakosci grafiki pojawi sie tabelka i tam wlasnie ja wylaczasz. a nazywa się HABAO

"patrz załączony obrazek"

http://reon.pixa.us/albums/69356/18687734/...-09-14-32-47-96

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekajcie do premiery , ta optymalizacja jest chora =P

na c2d e4600 , 2gb ramu , radeon hd 4870

na każdych ustawieniach mam 30-40 fpsów , stojąc sobie w miesjscu może mi spaść poniżej 20 , by potem podczas wybuchów i jakiejś akcji było tych fps-ów 30...

kartę dopiero co dostałem , właśnie testowałem crysisa

ustawiłem wszystko na wysokie ( bardzo wysoki nie można było zaznaczyć , pewnie trzeba dx10 a ja mam xp'ka ) najmniej fpsów evar miałem 37 podczas strzelaniny z wybuchami...

przy zwykłym bieganiu i podziwianiu widoków miałem 45-50

rozdziałka chyba 1024x768 , nie jestem pewien nie zmieniałem jakoś , później jeszcze spróbuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga część wywiadu z Mirosławem Baką

http://www.youtube.com/user/eapolska#p/u/0/loXyyiEbutM

tak trochu śmiesznie ta scenka mu wyszła, widzisz przygłupiego świra który lubi wysadzać wszystko w powietrze (

) (
) a słyszysz inteligentnego wojaka który dokładnie wie co robi. Takie trochu jak tłumaczenie zagranicznych seriali w polskiej telewizji, postać wygląda i zachowuje się inaczej niż mówi. Moim zdaniem najlepszym wyborem dla podłożenia głosu pod Haggarda byłby: Bubba J z przedstawień Jeffa Dunhama, prawda że podobieństwo jest duże :laugh: Baka bardziej by chyba pasował do roli Redforda. A tak z ciekawości kogo ze znanych osobowości podłożyli byście pod Sweetwatera ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierka całkiem fajna - rozważałem na urodzinki kupno właśnie BC2 albo Assasyna 2 lecz chyba się zdecyduję na opcję numer 1 ;)

Za to mam kilka pytań:

1. Nie raz widziałem, że gość używa lornetki - to jest jakiś gadżet/specjalizacja czy specjalny klawisz ?

2. Odblokowałem scope 4x dla snajpery ale teraz na każdej broni mam tego ACOGa nawet na SCARze (btw moja ulubiona broń :D) - da się ten shit zdjąć jakoś ?

3. Jest jakiś przycisk na wstrzymanie oddechu na snajperce czy cały czas będzie tak rzucać ?

4. Istnieje tutaj coś takiego jak wiatr czy grawitacja ? Bo moje pociski ze snajpy na odległość często chybiają :/

5. Jak najszybciej rozwalić wrogi śmigłowiec Apache (czy jakoś tak) bo to coś często dziesiątkuje drużynę ?

Z góry dzięki za odp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też gram w betę. W taką wojenną strzelankę gram po raz pierwszy (nie licząc chwilki w MW), i na początku to miałem staty 3/10 lub coś około tego, ale teraz mi idzie coraz lepiej. Gram assaultem lub enginereem.

Dołączam się do pytania kolegi z dołu, czy ta się te helikoptery rozwalić inaczej niż rakietami/strzelając w pilota? Są strasznie wkurzające, a z RPG w cale nie tak łatwo trafić.

I co to są te 'Dog tags'? Zdobyłem coś takiego, i nie wiem co to jest.

@wszyscy na dole: Dzięki, popróbuję :). A co z 'Dog tags'? Zdobyłem to jak pierwszy raz zabiłem kogoś z noża. Nie wiem czy to ma jakiś związek.

A właśnie, czyli helikoptera (nie licząc tego zdalnie sterowanego) nie da się zestrzelić z normalnego karabinu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierka całkiem fajna - rozważałem na urodzinki kupno właśnie BC2 albo Assasyna 2 lecz chyba się zdecyduję na opcję numer 1 ;)

Za to mam kilka pytań:

1. Nie raz widziałem, że gość używa lornetki - to jest jakiś gadżet/specjalizacja czy specjalny klawisz ?

2. Odblokowałem scope 4x dla snajpery ale teraz na każdej broni mam tego ACOGa nawet na SCARze (btw moja ulubiona broń :D) - da się ten shit zdjąć jakoś ?

3. Jest jakiś przycisk na wstrzymanie oddechu na snajperce czy cały czas będzie tak rzucać ?

4. Istnieje tutaj coś takiego jak wiatr czy grawitacja ? Bo moje pociski ze snajpy na odległość często chybiają :/

5. Jak najszybciej rozwalić wrogi śmigłowiec Apache (czy jakoś tak) bo to coś często dziesiątkuje drużynę ?

Z góry dzięki za odp.

1. To jest zamienny z C4 gadżet recona.

2. Nie możesz mieć 4x na innej broni niż snajperki gdyż tylko dla recona taką opcję przewiduje beta. A nawet jeśli to można po prostu zmienić specjalizację na inną.

3. Nie ma wstrzymania oddechu by utrudnić kampienie.

4. Istnieje grawitacja. J.w. by utrudnić kampienie.

5. Samobieżnym działkiem AA chyba najprościej. Po to ono jest w ogóle. Ew można kombinować z CKM przy czołgu czy Vodniku. Jak ktoś dobrze wali z armaty czołgu to też może tak zestrzelić heli. Jeszcze można próbować z wyrzutni PPANC jak ktoś ma dobre oko albo heli hoveruje. Ja dziś nawet ze stacjonarnego AT rozwaliłem apache(jest łatwiej bo tą rakietą można kierować w locie, AT4 które będzie można odblokować w pełnej wersji też będzie miało taką możliwość i przypuszczam że będzie się tym gromić heli). Jak ktoś umie to może tracer gunem oznaczyć heli dla rakiet= naprowadzanie dla wszystkich rakiet Twoich i innych kolegów z teamu= na 100% helikopter rozwalony. Ostatnią najbardziej satysfakcjonującą opcją jest zawalenie headshota pilotowi. 2 razy mnie tak ktoś zdjał. Raz ja kogoś tak zdjąłem;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...