Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Battlefield (seria) v.1

Polecane posty

Ostatnio gram prawie tylko assaultem, jako broni używam X8. Granatnika używam sporadycznie, głównie gdy chcę np. załatwić gościa kampiącego w budynku i przy okazji rozwalić ścianę znajdującą się za nim, ale niestety gra daje bardzo duże możliwości do korzystania z niego, przez co mnóstwo osób używa go w kółko (specjalizacja dzięki której masz 4 pociski w GL + skrzynki z amunicją). :/ Już się nawet nauczyłem jako tako latać śmigłowcami, bo na początku wychodziło mi to fatalnie. Bardzo pomógł mały trening na pustym serwerze i jeżeli komuś to nie wychodzi, to proponuję zrobić to samo. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia z Bety BC2?

Hmmm...

Wg mnie napisy, np: te które mówią o tym że kogoś zabiłem są strasznie małe. Nie mam żadnej wady wzroku ale muszę mrużyć oczy żeby zobaczyć kogo zabiłem. :/

Druga rzecz to chyba system zadawania obrażeń, na początku wywalałem w gościa cały magazynek nie raniąc go ani trochę. Później wyczytałem że trzeba strzelać seriami, sprawdziłem i wow... rzeczywiście działa ale gdy jestem w czołgu i posyłam gościowi (prosto pod jego nogi) strzał z głównej borni, on jakimś cudem przeżywa... nieraz muszę aż 2 pociski wystrzelić żeby posłać pacjenta do piachu.

Trzecia rzecz to karabiny snajperskie. Bardzo mnie denerwowało gdy nagle dostawałem kulkę nie wiadomo skąd, a okazywało się że to jakaś "campa" ze snajpą w drzewach. Pomyślałem że i ja spróbuję ale jak gram nią już 8 dni to zabiłem 4, no może 5 gości i to przy odrobinie szczęścia. Wiadomo że na początku się "noobi" ale trzeba mieć cholernie dobrego cela żeby kogoś trafić jak stoi, (a żeby zdechł to trzeba zużyć aż 2 pociski jeśli mowa tu o znacznych odległościach i karabinie M24 o ile się nie mylę w nazwie) a jak ktoś biegnie to w ogóle :P Nie, żeby to nie było możliwe, bo widuję ludzi na serwerach którzy naprawdę świetnie strzelają ale trzeba długo pograć tą bronią bo na początku jest na prawdę (jak dla mnie) ciężko. I jeszcze ten wkurzający efekt jak patrzy się przez przyrządy celownicze :/

Ale ogółem gra mi się bardzo podoba. Latanie Apachem czy "tym małym helikopterkiem' zwiadowczym szczególnie. Chyba porwę się na oryginał ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeważnie gram medem jak jestem w ataku a mechanikiem w obronie bo przeciwko czołgom bardzo się przydaje.

Właśnie odebrałem nowy CDA i sprawdziłem ocenę BF:BC2 i się pytam kto to pisał? Zbyt hardcorowy MP ludzie ja tam nie widzę aż tak dużego hardcoru dla normalnych graczy. Jeżeli wybuchy i rozwalane ściany to duży hardcore to lepiej niech recenzent wraca grać w pokemony. To jest moim zdaniem najlepszy taktyczny symulator pola walki bo tak można go nazwać. Jeżeli normalny tryb to hardcore to lepiej niech ta osoba nie wchodzi na serwer z ustawieniami hardcorowymi bo on tego nie przeżyje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Matison już jutro się przekonamy :icon_twisted: , ale "Hardkorowość" w MW2 i BC2 jest dosyć podobna jak dla mnie. No bo w BF potrzeba większego myślenia taktycznego (i można burzyć) a w CoD trzeba wykazać się większym refleksem (tak mi się zdaje).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pograłem sobie dzisiaj Asfatlem (szturmowcem) i Engiem

powiem tak X8 jest bronią najbardziej dopracowaną albo za równo wersja enga jak i Szturmowca potrafi zabić po kilku strzałach

medycy nie mają już tak łatwo ich saw nie dość żer obi mały DMG to jest również mniej celny nawet w pojedynczych strzałach

eng przy odrobinie wprawy sieje zniszczenie swoją rakietnicą z perkiem 8 rakiet ;]

cóż Dice chyba nie przewidział tego że 4 snajperów potrafi skasować całą rundę w kilka sekund od tak sobie 3x C4 + perk i już każdy z naszych celi pada bez możliwości rozbrojenia po co aktywować bombę skoro można ją po prostu zniszczyć z czołgu, Granatnika, granatów czy właśnie C4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up:

W tym cała rola obrońców, żeby nawet nie dopuścić wroga do skrzyń. Ja tam kocham spełniać się jako chodząca broń antyczołgowa #1. Jak miałem dobrą passę, rozsadziłem trzy czołgi pod rząd :laugh:

Zgadzam się, że X8 jest jedną z lepszych pukawek, mimo, iż odblokowuje się ją stosunkowo szybko. Nie pojmuję też narzekania na SCAR'a, z celownikiem optycznym (z taką laserową kropką - nigdy nie byłem dobry w tych nazwach) można strzelać nawet na duże odległości.

Bardzo też podoba mi się strzelanie ze snajperek - chociaż raz twórcy utrudnili sprawę NIE wykorzystując wstrzymywania oddechu. Jak się dobrze broń opanuje, można biegać po polu bitwy jak szturmowiec i świetnie sobie radzić. A na koniec moje trzy ulubione akcje:

1) Zdjęcie helikoptera celnym pociskiem czołgu - coś pięknego!

2) Helikopterek zwany UAV - trafienie bezpośrednie naprowadzaną rakietą w... helikopter, a jakże :laugh:

3) Oblepienie quada C4, wbicie go w tłum i odpalenie zapalnika...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten brak wstrzymywania oddechu jakoś mi specjalnie nie przeszkadza bo celownik wędruje tylko od góry do dołu więc po pewnym czasie można to całkiem nieźle opanować i sprowadzić na swoją korzyść... I też zgodzę się co do XM8. A ja mam swoją taką 1 ulubioną akcje a jest nią zdjęcie pilota ze snajperki gdy ten leci na ciebie, no po prostu coś pięknego!! :happy: I z tego co na razie zauważyłem to starcia 1v1 nie mają żadnego sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie nie wiem czy jest to błąd u mnie czy innym też się tak zdarza o ile śmigłowcami Apachem i Black Hawkiem latam z palcem w nosie (dzisiaj jakiś typ wykręcił Apachem beczkę xD ) to ni czorta nie jestem wstanie poderwać Uava do góry lata u mnie tylko do tyłu i do przodu i na boki

wczoraj jakieś n00b dziecko na serwerze rozwaliło mi Uava tylko dal tego że podbiegłem do niego pierwszy ;/

co do ulubionych akcji to zaminowanie budynku od środka odpalenie bomby i poczekanie aż zbierze się ekipa chętnych an rozbrojenie budynku klik i BUM nie ma celu a i po 5 fragów może wskoczyć :D

Fakt że strącenie pilota Apacha ze snajperki łatwe nie jest ale widok takiego spadającego ptaszka po 1 strzale to piękny widok ;]

zna ktoś sposób na to żeby gra zapamiętywała login i Hasło ? mimo zaznaczenia w opcjach i edycji w notatniku gra cały czas prosi mnie o login i hasło

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj jakieś n00b dziecko na serwerze rozwaliło mi Uava tylko dal tego że podbiegłem do niego pierwszy ;/

Za to dzisiaj trafił się idiota, który strzelał dla frajdy w swoich.

Przyłączam się do grona tych, którym udało się ściągnąć heli strzałem z działa. :D Jeden fuks a ile frajdy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zna ktoś sposób na to żeby gra zapamiętywała login i Hasło ? mimo zaznaczenia w opcjach i edycji w notatniku gra cały czas prosi mnie o login i hasło

u mnie zapamietal haslo i login normalnie

Przyłączam się do grona tych, którym udało się ściągnąć heli strzałem z działa. Jeden fuks a ile frajdy

przy strzelaniu czolgiem w heli dobrze jest zrobic sobie krater w ziemi i wtedy mozna wyzej celowac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem przyjemność ściągnąć sobie demko Bad Company 2 na PS3. I powiem tyle, albo ta gra zostanie pokochana przez miliony (miliardy) graczy na całym świecie, albo nikt jej nie polubi. Jak dla mnie zmiata MW2 z powierzchni ziemi, mimo iż nowa część Call of Duty też jest niczego sobie. Jeśli ktoś ma Xklocka, albo PS3. To niech ściąga demko i się nawet nie zastanawia :)

PS: Mój nick w PSN taki jak na forum :P Piszcie to sobie pogramy ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy można tu o tym dyskutować ( regulamin działu tego nie zabrania , innego sensowniejszego działu wg. mnie nie ma ,jednak nigdy nic nie wiadomo :P ) ale...

SPOILER O OCENIE BC2 W CDA

Co myślicie o ocenie 8+ ?

audio 8 grywalność 8 ?

Ciekawi mnie jakie będą oceny w sieci.

Umieszczam to w spoilerze bo wiem że niektórzy chcą sami zobaczyć ocenę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy trzeba jeszcze "przykrywać" tekst odnoszący się do oceny w CDA(w końcu dzisiaj wyszło), ale jak kolega wyżej- zasłonię.

NIE ZGADZAM się. Audio na 8??? Audio zasługuje na 10+. Takiego dźwięku w FPS jeszcze nie było.

Grywalność 8?? Grywalność w BC 2 niszczy wszystkie dotychczasowe fps tak samo jak C4 M-com. Co najmniej 9. Nie zapominajmy, że to dopiero beta- co to będzie w Full wersji!

Co do Wideo to się zgadzam.

Aż krzyknąłem ze złości, gdy zobaczyłem, że takie arcydzieło dostało 8+ tymczasem taki ochłap, jakim jest MW2 na PC 9...

I dla recenzenta(jak wcześniej wspomniał Matison) jest za trudno?? Większość z nas(no dobra, graliśmy w poprzednie części i to dużo, ale TA jest zupełnie inna, trzeba innej taktyki używać, w końcu wszystko wali Ci się na łeb) po 2,3 rundach się przyzwyczajała. Zresztą co tu dużo gadać. Niedzielniaki niech sobie grają na zwykłych trybach. I tak podejrzewam, że większość z nas przejdzie od razu na HC...

Ale cóż poradzić. To ocena recenzenta, który grał w pełną wersje. Każdy ma inne gusty, ale i tak MOIM ZDANIEM gra powinna zostać lepiej oceniona.

:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oceny w CDA się nie wypowiem ponieważ nie grałem w pełną grę tylko w betę a w pełną pogram dopiero za 2 miesiące :((

co do recenzji nic nie powiem bo jeszcze nie przeczytałem :P

ale nie zgadzam się z oceną z samej bety gra powinna mieć 9+ choćby za samo mimo iż oskryptowane niszczenie budynków jest to pierwsza gra która tak otwarcie wykorzystuje to w Multiplayer

nie wiem czemu ale mam z dźwiękiem w becie jakieś problemy

Phnom napisał w jednym z minusów

"czy multi nie będzie zbyt Hardkorowe dla "normalnych" graczy ?

o zgrozo co to niby ma znaczyć że w tą grę będą grali tylko gracze PRo ? czy zwykły niedzielny gracz nie poradzi sobie w BC2 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm

troche się pośpieszyłem

8+ - recenzent ocenił multi na 9 , wg. niego single nie zachwyca

ale kurczę , audio Nie Wybaczę !

imho najgenialniejsze audio evar

o audio jest tylko krótkie zdanie "terkot broni i huki wybuchów są bardzo dobre , za to muzyki tu praktycznie nie słychać"

widocznie za to obniżył ocenę ( co jest złe - muzyka tylko by przeszkadzała w słuchaniu wybuchów , strzałów itp. ^^ )

Phnom wspomniał o tym że na serverach są tylko osoby które zamówiły preorder (weterani poprzednich BFów)

przecież samo cda rozdało 1k key'ów a free klucze można już było dostać w dzień wyjścia bety ( 28-go bodajże )

poza tym recenzent walnął , mały błąd z defibrylatorem u medyka ( z recenzji wynika , że dostaje on go dopiero później) ale to już poprostu zwykła pomyłka - ludzka rzecz ^^

poza tym większych zastrzeżeń , nie mam ( poczkeamy na premierę, to[może] przyczepię się do oceny singla :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jeżeli chodzi o ocenę z CDA to już nie trzeba ukrywać.

UWAGA!!! Jeżeli nie czytałeś jeszcze recenzji BF:BC2 z nowego CDA to dalej tego postu nie czytaj!

Wczoraj przeczytałem całą recenzję i po prostu byłem szokowany.

Ocena 8+ bo wszystko przez SP a jak fabuła w MW2 była dziurawa i nic się nie wiedziało tylko się naparzało to było 9/10 to jest żal. A najbardziej mnie powaliło do czego porównywał recenzent BC2. Porównywanie Battlefielda do Modern Warfare 2 to jest po prostu amatorstwo. Widać że autor gra tylko w MW2 bo żeby nie było wychwalał tak MW2 że to żal. Gdzie niby w MW2 są pojazdy w multi i tak duże mapy? Więc BC2 i MW2 nie są podobne do siebie poza tym że obie gry to FPS'y.

Zresztą było zdanie które też mnie zdziwiło "Frajda z wskoczenia w czterech do śmigłowca - gdzie jeden pilotuje i strzela rakietami, dwóch obsługuje śmiercionośne miniguny..." i tu mam pytanie który ze śmigłowców posiada dwa miniguny po bokach i pilot może strzelać rakietami? Wiem że Black Hawk ma dwa miniguny po bokach ale pilot nie może strzelać rakietami chyba że po jakimś dodatku.

Może niech za tydzień ktoś inny napisze recenzję kto grał już w serię Battlefield bo ta mi śmierdzi amatorszczyzną (porównywać BF:BC2 do MW2 no śmiech na sali).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że Black Hawk ma dwa miniguny po bokach ale pilot nie może strzelać rakietami chyba że po jakimś dodatku

Możliwe, że w pełnej wersji znajduje się jeszcze jeden wariant Black Hawka, mam na myśli tutaj MH-60L DAP, który oprócz domyślnych dwóch M134 Minigun ma dodatkowo zaczepiane na specjalnych bocznych pylonach wyrzutnie rakiet niekierowanych FFAR więc może o to chodzi.

Ja sam jednak na dłuższą metę myślę, że autor recenzji po prostu dał ciała lub chciał się popisać "wiedzą na temat arsenału" i zrobił mutację AH-64D z UH-60.

Nie ukrywam :) Sam chciałbym w BC2 zobaczyć Battlehawka - Apache byłby wtedy zbędny :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja multi w cda jest pisana na podstawie bety ?? co to kurrr ma być ? Myślałem, że sobie poczytam czy gra dobrze zoptymalizowana, a tu nici ... naprawdę się zawiodłem ... co się z wami dzieje CDA gdzie wasza sławna rzetelność się podziała ... helikopter z rakietami i dwoma minigunami to kolejny kwiatek ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze jest wzmianka o Singlu (bez spoilera ofc) ale tez mi sie wydaje ze to raczej opis na podstawie Bety... I tez sie przyczepie do tego ze Pilot Bhawka nie ma Rakiet o0 Moze recenzent nie grał w BF2 ? Nieeee..

Liczyłem na ułamanie rąbka tajemnicy o ciekawych mapkach (wiem ze jest duzo w sieci ale wolalem to przeczytać pod katem gracza który to relacjonuje) zacytowania jakiejś scenki z Singla choćby, noo art kiepściutki xp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...