Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hut

PC lepsze od konsol?

Polecane posty

LoL. Jak kupisz z rozumem sprzet do PC to tez na pare lat starczy. Nie wiem co to za przewaga PS3 zwlaszcza, ze obecne kompy (nawet te przecietne) potrafia wygenerowac ladniejsza grafike w grach. Po za tym nawet jesli za 2 lata sprzet zakupiony teraz nie bedze w stanie pociagnac wszystkich gier (wiekszosc raczej bez problemow powinna i tak na full byc jesli dobry sprzet wybralismy) w najwyzszych detalach to i tak bedzie wygladac lepiej niz na dowolnej konsoli (na ktorych taki tytul tez musialby byc w jakis sposob ograniczony technologicznie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kupić kompa na "parę lat" to musisz wydać wartość 4-6 konsol. Pomijam różnicę w późniejszych kosztach zakupu gier. Przedmówcy chodziło raczej, że konsole są prostsze w obsłudze. Nie każdy lubi kopać w sprzęcie - pomyśl czy kupiłbyś lodówkę czy piekarnik w którym co jakiś czas trzeba coś wymienić by piekł czy chłodził. Konsole to sprzęt pozycjonowany bliżej magnetowidu niż komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał Professor00179:

Po za tym jesli chodzi o Blizzard to nie podsumowywalem jego stanu finansowego, a tylko przychod z WoW: 824mln dolarow w pierwszych 3 kwartalach wyglda dziwnie wiecej niz podane przez ciebie 21mln. Mi chodzi o sam przychod bez wydakot i podatkow - tak samo patrze na konsole.:P

Tylko, że w swoim pierwszym poście nie napisałeś przychód, a zysk - to raz :)

Teraz, proszę cię, podaj jakieś źródło, z którego wziąłeś tą sumę 824 milionów dolarów - to dwa :)

W pierwszych 3 kwartałach którego roku? Bo w tym na razie mieliśmy dwa, a najnowsze oświadczenie pochodzi z pierwszego kwartału tego roku - to trzy :)

TUTAJ masz oświadczenia finansowe Activision-Blizzard. Możesz sobie przełączać miedzy rocznymi i kwartalnymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ RoZy :

Jak chcesz kupić kompa na "parę lat" to musisz wydać wartość 4-6 konsol.

Jeśli masz na myśli 4-6 PSP-ków, to się mogę jeszcze zgodzić. Ja sam mam komputer za 1800 zł (pomijam cenę monitora - i proszę o to problemów nie robić, konsolowcy cenę TV też mijają), ma półtora roku i trzyma się jak nówka (tylko w źle zoptymalizowanych grach nie mogę pograć inaczej niż na minimalnych detalach), mój poprzedni sprzęt kosztował 2100zł i trzymał się przez 4 lata.

pomyśl czy kupiłbyś lodówkę czy piekarnik w którym co jakiś czas trzeba coś wymienić by piekł czy chłodził

Ja bym tu raczej powiedział, że aby coraz to nowsze (hmmm... lepsze? tu jak zwykle kwestia gustu) potrawy można by słchodzić czy upiec należałoby coś wymienić. To co zwykle się tam piekło/chłodziło nadal można spokojnie piec/chłodzić.

@ nabukadnezar :

Jak dla mnie konsole(PS3) mają przewagę nad PC ponieważ nie trzeba się ciągle bawić w dodawanie ramu, wymianę karty grafiki czy procesora.

Kupując odpowiedni sprzęt nie ma problemu z przetrzymaniem komputera parę latek.

Nie trzeba znowu się bawić w częste wymiany... ale o tym pisałem wyżej.

Przy kupnie samego komputera mogą wystąpić pytania czy dany sprzęt jest dobry, czy nie lepiej znaleźć coś innego (oczywiście dlatego warto się wspomóc naszym czasopismem :) Mi pomogli przy procku :D). Ale czy w przypadku konsol nie jest podobnie? Bądźmy realistami, wielu ludzi nie będzie miało na tyle pieniędzy by kupić każdą konsolę. Więc... którą by tu wybrać? PS3? Xbox 360? Wii? Może PSP, by móc pograć mobilnie?

Ech... coraz to nowe argumenty są przytaczane :D Może skończymy już z rozmową o tym, co tańsze? I tak nie dojdziemy do porozumienia na tym polu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał Professor00179:

Po za tym jesli chodzi o Blizzard to nie podsumowywalem jego stanu finansowego, a tylko przychod z WoW: 824mln dolarow w pierwszych 3 kwartalach wyglda dziwnie wiecej niz podane przez ciebie 21mln. Mi chodzi o sam przychod bez wydakot i podatkow - tak samo patrze na konsole.:P

Tylko, że w swoim pierwszym poście nie napisałeś przychód, a zysk - to raz :)

Teraz, proszę cię, podaj jakieś źródło, z którego wziąłeś tą sumę 824 milionów dolarów - to dwa :)

W pierwszych 3 kwartałach którego roku? Bo w tym na razie mieliśmy dwa, a najnowsze oświadczenie pochodzi z pierwszego kwartału tego roku - to trzy :)

TUTAJ masz oświadczenia finansowe Activision-Blizzard. Możesz sobie przełączać miedzy rocznymi i kwartalnymi.

Mialem na mysli rok poprzedni; to chyba oczywiste. Te info jest zawarte w wymienionym numerze CDA. Jest tam szczegolowy opis rynku PC i to ile Blizzard zarobil na subskrypcjach, licencjach itp. Po za tym opisale tylko zysk (lub przychod bez roznicy) bez zadnych wydatkow - tak bylo od poczatku.

Jak chcesz kupić kompa na "parę lat" to musisz wydać wartość 4-6 konsol. Pomijam różnicę w późniejszych kosztach zakupu gier. Przedmówcy chodziło raczej, że konsole są prostsze w obsłudze. Nie każdy lubi kopać w sprzęcie - pomyśl czy kupiłbyś lodówkę czy piekarnik w którym co jakiś czas trzeba coś wymienić by piekł czy chłodził. Konsole to sprzęt pozycjonowany bliżej magnetowidu niż komputera.

Nie znasz sie na sprzecie ani na cenach to sie nie wypowiadaj - proste rozwiazanie. Nie bronie nikomu wyglaszac wlasnych opinii, ale jak ktos gada takie glupoty to przesada. Obecnie mozna zlozyc kompa silniejszego niz konsole za troche tylko wieksze pieniadze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kupić kompa na "parę lat" to musisz wydać wartość 4-6 konsol. Pomijam różnicę w późniejszych kosztach zakupu gier.

Czasami wydaje mi się, że ludzie specjalnie omijają moje posty bo to im światopogląd psuje... ale proszę bardzo.

PS3 1200

XO 800 (wersja Premium)

Kupujesz te 2 konsole i już masz równowartość porządnego komputera, po kilku latach zmienisz grafikę co będzie cię kosztowało niecałego Xboxa (ewentualnie trochę więcej niż wersja "nie premium") i taki komputer starczy nawet dłużej niż na "parę lat".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Professor00179

Po pierwsze zysk i przychód to nie to samo.

Po drugie, powiedz mi jaki jest sens podawania przychodu, skoro nijak ma się on do sytuacji firmy i tak naprawdę nie wiele nam mówi.

W 2008 Activision-Blizzard miał przychód 3mld dolarów. Tylko co z tego, skoro koszta operacyjne wyniosły 3.25mld dolarów i o zysku nie było mowy bo była strata. Podawanie przychodów firmy bez przyjrzenia się wynikowi finansowemu po odliczeniu wszystkich kosztów jest mydleniem oczu i słabym argumentem przeciwko zwolennikom konsol.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2008 Activision-Blizzard miał przychód 3mld dolarów. Tylko co z tego, skoro koszta operacyjne wyniosły 3.25mld dolarów i o zysku nie było mowy bo była strata.

Zaraz zaraz... czy tu został użyty argument : konsole lepsze bo Blizzard traci? Dajcie spokój. Po pierwsze, mamy czas, co by nie mówić, kryzysu gospodarczego, więc straty nie powinny dziwić. Po drugie, czy Blizzard jest monopolistą? Nie? Więc po co ta kłótnia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xbox ok 700zł

Ps 3 ok 1200zł

Dobry PC(złożony z głową 2500zł)

Gry w dniu premiery:

PC ok 100zł

Konsole ok 200zł

kupując jedną grę miesięcznie(przez rok) wydamy:

Konsola ok 2400zł

PC ok 1200 zł

Grać można na Tv lub Monitorze

większość ma już klawy i myszki bezprzewodowe(tak mi się wydaje)

I dużo osób ma też Plazmy i Lcdeki

więc co stoi na przeszkodzie podpiąć kompa pod tv?

i tu zabiłem chyba główny argument konsolowców

Teraz kolejne plusy grania na Pc:

1:dużo Lepsza grafika,np.Cod 4 lub Fear 2,na xboxie wygląda tak jak na Pc medium

2:Przyjemniejsze i bardziej precyzyjne sterowanie(wiadomo w jakich grach Fpsy,Strategie itp)Jeśli się nam nie podoba podpinamy Pada(Np.do wyścigów)

3:Po prostu jeśli złożymy dobry komputer,podepniemy Pod Tv rozwalimy się na kanapie z myszką i klawiaturą bezprzewodową,i odpalimy Grę w full detalach...Jaka konsola ci to da?

Aha napisałem tutaj tylko dlaczego,lepiej grać na Pc niż na konsoli.

Bo jeśli nie chodzi o granie,to nie ma sensu porównywać jednego z drugim,bo po co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady skad wziales taka cene PC? Za niewiele ponad 2000z (lub mniej, ale na przyszloscie trzeba bedzie szybcie upgrade zrobic)l mozesz zbudowac kompa silniejszego niz dowolna konsola.:P 3000 to luksus, na ktorym wiele nie zyskamy bo kupimy sprzet lepszy jedynie o kilka procent w porownaniu do kompa za np. 2500zl.

Gra na PC to teraz ok. 120zl, a na konsoli ok. 200 co sie nie zmienilo i nie zmieni. Mimo wszystko ceny gier nie robia roznicy takiej dla graczy. Ma to znaczenie przede wszystkim dla tworcow gier - PC jest bardziej elastyczne i ceny gier moga sie bardzo zmieniac. Dlatego tez sytuacja PC w czasach kryzysu jest o niebo lepsza niz konsol. Na graczy wplywa to przede wszystkim wieksza iloscia tytulow wychadzacych na te platforme niz 1-2 lata temu.

Co do ceny x'a i PS3 to nie mam zastrzezen - bo na polskich cenach konsol sie nie znam. Dodam tylko, ze w Polsce rzeczywiscie ceny upgradow PC nie sa takie wysokie - mieszkam w Angli i upgrade kompa zrobiony kilka dni temu wyniosl mnie 300funtow - za tyle moge kupic PS3 z kilkoma grami.

Podpinanie kompa do TV to juz ektremum. Po za tym wtedy grafika jest gorsza. Mam x'a i wielki plazmowy TV - mimo, ze gram w HD obraz jest nieostry - na PC wszystkie linie maja wyrazne granice i sa ostre jak zylety. Jesli kogos obchodzi grafika to konsole sa znacznie gorsze (w mojej opinii) wlasnie przez nie ostry obraz. Dodatkowo niektore tekstury sa wrecz oblesne. Jesli to natomiast wam nie wadzi to na grafike narzekac nie bedziecie. Sa tylko pewne problemy z plynnoscia, ktore na kompach uzasadnienie maja (jesli zle detale sobie ustawilismy), ale na konsolach tez sie coraz czesciej pojawiaja. W tym drugim przypadku moze to juz irytowac bo gdy szybkosc spada do kilku klatek (niektore akcje w GoW2) to grac sie nie da. Irytujace, ale na szczescie takie wypadki czesto sie nie zdarzaja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie to kwestie tego kto jakie gry lubi i jakie ma byc przeznaczenie sprzetu. Jezeli ktos potrzebuje maszynki do grania badz bardzo dobrej klasy centrum zarzadzania mediami to konsola jest idealnym rozwiazaniem. Osoby, ktore wola sprzet uniwersalny powinny wybrac PC.

Innym kryterium wyboru (w przypadku graczy) jest to w jakie gry ktos gra. Dla fanow sportowek, platformowek, zrecznosciowek, jRPG i bijatyk lepszym wyjsciem bedzie konsola. Fani strategii, cRPG, FPP i przygodowek wybiora PC. Jest to glownie spowodowane preferowanym rodzajem kontrolera. Wiadomo, ze przy graniu w niektore gry lepiej sprawuje sie pad, a w innych klawa i myszka. Jednak zawsze znajdzie sie ktos kto powie, ze taki sprzet mozna dokupic. W przypadku konsol niektore gry podobno obsluguja klawiature i myszke na USB (kumpel gra tak w UT3).

Pod wzgledem grafiki moze sie wydawac, ze konsole ustepuja wspolczesnym PC, jednak przy dobrym dobrze telewizora bedziemy w pelni zadowoleni przy grze na konsoli (na 40' Sharpie z Full HD, taki Soul Calibur 4 prezentuje sie duuuzo lepiej niz wiekszosc gier na PC).

Inna zaleta konsoli jest stalosc FPS'ow (zwlaszcza w przypadku PS3). Przy uzywaniu takiego urzadzenia nie musimy sie martwic o zaciachy i spowolniania w czasie gry.

Nie zapominajmy o upgrade'ach sprzetu. Jak znam zycie to conajmniej raz w przeciagu dwoch lat bedziemy wymieniac karte graficzna i dokupywac pamiec. To koszt od 600zl wzwyz. Podczas gdy konsola spokojnie starczy na 5-7 lat (przypadek PS3, bo XBox sie dosc szybko psuje w koncu to cala magia jego czerwonej lampki :P).

Gracze PC przewaznie nastawieni sa na multi, jednak czasami graja tez w pare osob przy jednym komputerze, ja jednak wole wlasnie ta druga opcje i pod tym wzgledem konsola jest bardziej ergonomiczna i znacznie wieksza ilosc tytulow na konsole ma tryn splitscreenu.

Podsumowujac moze sie wydawac, ze jestem typowym konsolowcem, jednak tak nie jest. Opisalem tu zalety konsol, ktore decyduja o tym, ze sam majac do dyspozycji 3000zl wybralbym raczej PS3 + tani komp do pracy, niz blaszaka potwora. Dlaczego? ano po prostu wole tytuly wychodzace na konsole. Oczywiscie sa tu pewne wyjatki, ale to gry, ktore maja raczej nizsze wymagania niz wiekszosc nowych tytulow. Kazdy powinien wybrac to co mu najbardziej pasuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod wzgledem grafiki moze sie wydawac, ze konsole ustepuja wspolczesnym PC, jednak przy dobrym dobrze telewizora bedziemy w pelni zadowoleni przy grze na konsoli (na 40' Sharpie z Full HD, taki Soul Calibur 4 prezentuje sie duuuzo lepiej niz wiekszosc gier na PC).

Inna zaleta konsoli jest stalosc FPS'ow (zwlaszcza w przypadku PS3). Przy uzywaniu takiego urzadzenia nie musimy sie martwic o zaciachy i spowolniania w czasie gry.

Tylko taki TV swoje kosztuje, ale nikt nie bierze jego ceny pod uwagę przy liczeniu kosztu konsoli. Jest błędne założenie, że przecież TV jest w każdym domu. No spoko, jest - tylko nie każdy jest HD i ma 30+ cali. Stała ilość fps - spoko, tyle, że obecnie to jest stałe 30 fps. Przy PS2 i pierwszym xboxie było stałe 60. Więc coś tu jest nie tak. Zresztą i ta stałość jest dyskusyjna, bo i konsole mają już gry, w których klatki się gubią.

Nie zapominajmy o upgrade'ach sprzetu. Jak znam zycie to conajmniej raz w przeciagu dwoch lat bedziemy wymieniac karte graficzna i dokupywac pamiec. To koszt od 600zl wzwyz. Podczas gdy konsola spokojnie starczy na 5-7 lat (przypadek PS3, bo XBox sie dosc szybko psuje w koncu to cala magia jego czerwonej lampki :P).

To słabo te życie znasz. Albo powtarzasz oklepane twierdzenie. Upgread'y częste sprzętu to mit powstały na początku wieku, kiedy faktycznie był olbrzymi wyścig technologiczny i ciężko było nadążyć. Teraz to mocno zwolniło, tak naprawdę wiele nowych kart graficznych można ignorować, bo i tak ich możliwości nie są wykorzystywane. Po co komu teraz karta graficzna z obsługą DX 11, kiedy programiści dalej korzystają głównie z 9.0c? Jak masz sprzęt pociągający Crisisa w high to masz sprzęt na wszystko co obecnie jest wydawane i pewnie jeszcze długo to się nie zmieni. Brat ma roczny sprzęt, na którym śmiga absolutnie wszystko i po zapowiedziach na najbliższe lata mogę ci powiedzieć, że ten sprzęt bez wymiany czegokolwiek starczy spokojnie do 2012 - 2013 roku. A nie kosztował wcale takich tysięcy jak to niektórzy starają się wmawiać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko taki TV swoje kosztuje, ale nikt nie bierze jego ceny pod uwagę przy liczeniu kosztu konsoli.
Rownie dobrze mozesz liczyc koszt nowego monitora. Co z tego, ze jest tanszy od telewizora skoro telewizor spelnia tez swoja podstawowa funkcje jako odbiornik. Tak czy siak kazdy bedzie musial sie przestawiac z analogowek na cyfrowki, a ceny telewizorow maleja. Za 3200 zl masz Aquosa 40 cali z full HD, podejrzewam, ze do konca roku cena zejdzie do poziomu okolo 3000, wiekszosc zacznie stekac ze to ogromna cena, ale nie zapominajmy, ze telewizor bedzie spelnial dwie funkcje.

Co do fps to pan Kutaragi zapewnia, ze przy nowych TV gry na PS3 beda chodzily ze stala predkoscia 120 klatek na sekunde. Problem lezy nie po stronie konsoli a telewizorow. Ponadto grajac na PS3 mialem wrazenie wiekszej plynnosci niz widzac nowe tytuly na PC, mimo iz te mialy bardzo dobra konfiguracja.

Jak masz sprzęt pociągający Crisisa w high
Taki sprzet troche kosztuje i nie wmowisz mi, ze tak nie jest. Trzeba wydac conajmniej 700zl na moduly graficzne.

że ten sprzęt bez wymiany czegokolwiek starczy spokojnie do 2012 - 2013 roku
A ja smialo moge sie zalozyc, ze juz za pol roku na tym sprzecie gry nie beda dzialaly w pelni plynnie przy wysokich detalach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsolę kupię dopiero, jeśli na PC gry przestaną wychodzić. Gry na konsole są 2 razy droższe, a na PC pojawiają się tanie serie, więc granie na PC bardziej się opłaca jeśli chodzi o forsę. Na X360 nigdy nie wyjdzie taki symulator lotnictwa cywilnego, a nawet żaden. RPGów też nie za dużo. Zwykle gry na konsole to normalne, płynne shootery o zabijaniu obcych. Ja nie przepadam za takimi grami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na X360 nigdy nie wyjdzie taki symulator lotnictwa cywilnego, a nawet żaden.

Ponieważ jest to produkt stworzony dla pasjonatów, a nie ogółu graczy [ile graczy bawi się symulatorami ? drobny odsetek ?]. Gdyby np. Microsoft Flight Simulator X był tak popularny, jak np. Crysis, to zostałby wydany na konsolach [z dodatkowym kontrolerem za 200$], nikt nie przepuści szansy pozyskania klienta, dochodu, ale nikt nie będzie inwestował w coś, co owego dochodu nie przyniesie.

Zwykle gry na konsole to normalne, płynne shootery o zabijaniu obcych. Ja nie przepadam za takimi grami.

Oczywiście, Doom, Duke Nukem, Quake, Crysis itp. itd. to nie są shootery o zabijaniu obcych... Zasadniczo w tego rodzaju grach chodzi o zabijanie obcych/maszkar/ludzi, a że jest to gatunek dominujący i to na każdej platformie, widocznie najlepiej się sprzedaje. Druga kwestia, konsole to również platformówki, samochodówki, jRPGi, masz mnóstwo wszelkiej maści gatunków, tytułów, wystarczy zainteresować się tematem, otworzyć szerzej oczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko taki TV swoje kosztuje, ale nikt nie bierze jego ceny pod uwagę przy liczeniu kosztu konsoli.
Rownie dobrze mozesz liczyc koszt nowego monitora. Co z tego, ze jest tanszy od telewizora skoro telewizor spelnia tez swoja podstawowa funkcje jako odbiornik.

Tylko monitor nie pełni aż tak olbrzymiej roli w przypadku PC jak telewizor w przypadku konsol. Ok, TV służy też do oglądania - tylko w Polsce taki jest picem na wodę, bo jeszcze mało kto u nas emituje odpowiedni sygnał. Co mi po telewizorze HD, jak większość stacji wciąż puszcza filmy w SD?

Tak czy siak kazdy bedzie musial sie przestawiac z analogowek na cyfrowki, a ceny telewizorow maleja. Za 3200 zl masz Aquosa 40 cali z full HD, podejrzewam, ze do konca roku cena zejdzie do poziomu okolo 3000, wiekszosc zacznie stekac ze to ogromna cena, ale nie zapominajmy, ze telewizor bedzie spelnial dwie funkcje.

Czyli płacisz za TV tyle, co ja za cały PC. Ciekawa oszczędność. Jasne, TV spełni dwie funkcje. PC spełnia też inne niż tylko gry.

Co do fps to pan Kutaragi zapewnia, ze przy nowych TV gry na PS3 beda chodzily ze stala predkoscia 120 klatek na sekunde.

Hahahahaha, dobre dobre. Tzn. może to możliwe - w grach od podnóżków SCE, bo w multiplatformach czy grach od zewnętrznych developerów to bullshit. No chyba, że Sony ma zamiar zmienić politykę i zapewnić wszystkim równe wsparcie. I tak tak, 120 klatek, oooooo. Ciekawe tylko, kto to zobaczy, bo oko ludzkie ma swoje ograniczenia i od 40 klatek nie ma dla niego żadnej różnicy w płynności. Więc będzie sztuka dla sztuki.

Taki sprzet troche kosztuje i nie wmowisz mi, ze tak nie jest. Trzeba wydac conajmniej 700zl na moduly graficzne.

Spoko, tylko ten Crysis ma już 2 latka i od tego czasu nie powstało nic bardziej mocożerne (tak tak, GTA 4, ale to efekt zrąbanej technicznie konwersji, więc nie może być brane pod uwagę). Rok temu za 2500 (bez monitora, ale ich ilość cali naprawdę na PC nie ma aż takiego znaczenia) kupowało się sprzęt nieco na wyrost (bo 4 rdzenie na razie niepotrzebne, podobnie jak 3 GB Ramu w przypadku gier w wersji na XP). Rok temu, czyli teraz pewnie z 200-300 zł mniej by wydał na to.

A ja smialo moge sie zalozyc, ze juz za pol roku na tym sprzecie gry nie beda dzialaly w pelni plynnie przy wysokich detalach.

Tytuły mistrzu, tytuły. Podaj mi tytuły tych gier na PC, co to za pół roku będą mieć takie wymagania, żeby zajechać 4 rdzenie, mocną grafikę i 3 GB ramu na XP (Vista mnie nie interesuje, a 7 będzie miała niższe wymagania). Bo ja jakoś śledziłem E3 i GamesCom, ale nigdzie nie mogłem dostrzec takich mocożerców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, TV służy też do oglądania - tylko w Polsce taki jest picem na wodę, bo jeszcze mało kto u nas emituje odpowiedni bo jeszcze mało kto u nas emituje odpowiedni sygnał
Ja na to nie narzekam bo u mnie jest ona dostepna za w miare przystepna cene. Ponadto w 2013r. w Polsce ma zostac przerwane nadawanie telewizji analogowej.

Czyli płacisz za TV tyle, co ja za cały PC. Ciekawa oszczędność. Jasne, TV spełni dwie funkcje. PC spełnia też inne niż tylko gry.
Wiesz co, wez przeczytaj tytul tematu w ktorym piszemy. Tu sie dyskutuje glownie o grach. Jak masz kompa to musisz kupic monitor, a dobry monitor z full HD to koszt 1200zl dorzuc do tego jeszcze to, ze nowy telewizor zawsze sie przyda i to zwlaszcza jak mieszkasz na wlasna reke. Kupujac przecietny telewizor z monitorem wydasz ponad 3000zl, w zamian mozesz miec telewizor spelniajacy obie funkcje. Rozumiem, ze pewnie padnie argument nawiazujacy do kart telewizyjnych, ale to dalej jest moim zdaniem gorsze rozwiazanie niz TV, poniewaz jest mniej wygodne.

Ciekawe tylko, kto to zobaczy, bo oko ludzkie ma swoje ograniczenia i od 40 klatek nie ma dla niego żadnej różnicy w płynności.
Wlasnie popelniles powazny blad w dyskusji, gdyz wycofales sie od wlasnego argumentu. Sam czepiles sie, ze nowe konsole maja niska ilosc fps'ow a teraz piszesz, ze 40 wystarczy... Sorry, ale przecietny czlowiek widzi roznice pomiedzy 60 a 100 klatkami nawet jezeli jego oko by wszystkich nie zarejestrowalo ...

Tytuły mistrzu, tytuły. Podaj mi tytuły tych gier na PC,
Arcania, Aliens vs Predator, Mafia 2, Bioshock 2, Max Payne 3.

Ponadto, czy w NBA 2k9 na pececie moglbym zagrac przy full HD i max detalach ? Nie wydaje mi sie ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, TV służy też do oglądania - tylko w Polsce taki jest picem na wodę, bo jeszcze mało kto u nas emituje odpowiedni sygnał. Co mi po telewizorze HD, jak większość stacji wciąż puszcza filmy w SD?

n, cyfra +, cyfrowy polsat, więc jednak ktoś emituje sygnał w HD, oczywiście, wiem, że każdy chciałby za darmo i jeszcze, aby mu dopłacali, ale niestety, jeżeli chcesz mieć telewizję oferującą sygnał w HD, musisz płacić. Dodatkowo, wypożyczalnie, sklepy oferują dostęp do filmów w HD na BD.

Kwestia telewizorów, aktualnie można mieć 23 calowy odbiornik LG FullHD za 1100 zł, natomiast za 2000 zł możesz dostać już przyzwoitą 32. Zwykłe kineskopowe zostały już niemalże wyparte z rynku. Trend, każdy chce mieć "płaski" telewizor. Argument drogiego telewizora jest już całkowicie nieaktualny, a nawet jeżeli, chyba nie rozpatrujecie kwestii pod względem, jeżeli kogoś stać na zakup za 4000 zł to jest be.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, wez przeczytaj tytul tematu w ktorym piszemy.

"PC lepsze od konsol?". Nie ma ani słowa że (tylko) o grach nawet w poście otwierającym:

jakie są ich zdaniem powody, dla których PC jest lub miałby być lepszy od konsol.

See? Mógłbyś przynajmniej sam dobrze doczytać albo przynajmniej robić lepsze uniki.

poniewaz jest mniej wygodne.

A to w jaki sposób?

a teraz piszesz, ze 40 wystarczy...

"Popełniłeś poważny błąd w dyskusji." Zgubiłeś wątek. Napisał że 40 wystarczy, ale też napisał że obecna generacja wyciąga 30, a czasem i wtedy przycina.

n, cyfra +, cyfrowy polsat, więc jednak ktoś emituje sygnał w HD, oczywiście, wiem, że każdy chciałby za darmo i jeszcze, aby mu dopłacali, ale niestety, jeżeli chcesz mieć telewizję oferującą sygnał w HD, musisz płacić. Dodatkowo, wypożyczalnie, sklepy oferują dostęp do filmów w HD na BD.

Owszem, oferują sygnał HD, ale rozdzielczość w przypadku n (bo tę posiadam) jest tylko w trzech czy czterech kanałach (tvn hd, tvp hd, discovery hd i może coś jeszcze). A co z resztą kanałów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC lepsze od konsol?". Nie ma ani słowa że (tylko) o grach nawet w poście otwierającym:
A niby w jakim dziale piszemy ? Ogólnie o grach wiec jasno mozna stwierdzic, ze porownuje sie te dwie platformy pod wzgledem gier/grania ...

A to w jaki sposób?
W taki, ze jednak wiekszosc uzytkownikow, juz w szczegolnosci kobiety wola pstryknac i niech sie wlaczy automatycznie, a nie czekac na uruchomienie systemu, etc.

"Popełniłeś poważny błąd w dyskusji." Zgubiłeś wątek. Napisał że 40 wystarczy, ale też napisał że obecna generacja wyciąga 30, a czasem i wtedy przycina.
Stała ilość fps - spoko, tyle, że obecnie to jest stałe 30 fps. Przy PS2 i pierwszym xboxie było stałe 60. Więc coś tu jest nie tak.
Jasno widac, ze czepia sie niskiej ilosci fpsow, a pozniej pisze, ze tak wysoka ilosc i tak nie robi roznicy (wedlug jego). Sorry, ale to dowod na to, ze Demilisz wycofal sie z uzycia jednego argumentu i nastepnie uzyl zupelnie przeciwnego ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n, cyfra +, cyfrowy polsat, więc jednak ktoś emituje sygnał w HD

Wyobraź sobie, że mam Cyfrę+ i wiem, że mają sygnał HD. Ale na pojedynczych kanałach, które zresztą są też w wersji SD. A cała reszta kanałów ma tylko SD. Zresztą każdy oferuje sygnał HD tylko u siebie (co zrozumiałe), ewentualna konkurencja ma już tylko SD. Więc tak: jak masz n to może i masz TVN w HD jako opcję, ale mając Cyfrowy Polsat czy Cyfrę+ już jest tylko zwykły TVN. Więc czy TV będzie HD czy nie to nadal w olbrzymiej większości przypadków nie zobaczysz różnicy.

Argument drogiego telewizora jest już całkowicie nieaktualny, a nawet jeżeli, chyba nie rozpatrujecie kwestii pod względem, jeżeli kogoś stać na zakup za 4000 zł to jest be.

Rozpatrujemy kwestię pod kątem "Ktoś ma zwykłe TV i chciałby current gen konsolę". W tym momencie TV nowy powinien być doliczony do kosztu konsoli. Nie chodzi o to, czy kogoś stać czy nie - to jego sprawa. Ja bym tyle nie wydał obecnie, bo nie ma sensu, ale jak ktoś chce to ok. Tylko nie zakładajmy, że w Polsce każdy w domu ma już fullHD plazmę 40 cali. Na zachodzie może to inaczej wygląda, ale nie jesteśmy zachodem.

Zikmu:

120 nie robi różnicy ... 60 zresztą też nie, ale dawało tą bezpieczną granicę. Oko ludzkie od 40 klatek na sekundę przestaje widzieć różnice. Więc jeżeli gra działa sobie w 60 klatkach to może sobie gdzieś zwolnić nawet o 20 klatek i oko tego nie zarejestruje. Gra działająca w 30 już zaczyna przycinać przy utracie 5 (nie są to jakieś skoki, ale można już dostrzec lekkie zwolnienie). A teraz mamy grę w 120 i co z tego? Nic - niepotrzebny bajer, którego i tak nikt nie zauważy. Tylko Sony będzie mogło się bawić w marketing i z uśmiechem głosić, jak to u nich gry w 120 chodzą. A fakt, że musiałeś za to zapłacić więcej jak u konkurencji nic z tego nie mając to co tam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie zakładajmy, że w Polsce każdy w domu ma już fullHD plazmę 40 cali. Na zachodzie może to inaczej wygląda, ale nie jesteśmy zachodem.

Oczywiście, ale polska nie jest afryką, żeby rozpatrywać tą kwestię w kontekście LCD = mieszkanie/maluch w czasach PRL.

Owszem, oferują sygnał HD, ale rozdzielczość w przypadku n (bo tę posiadam) jest tylko w trzech czy czterech kanałach (tvn hd, tvp hd, discovery hd i może coś jeszcze). A co z resztą kanałów?

HBO HD, MGM HD, MTV HD, Filmbox HD, sport [chyba ze 4 kanały lecą w HD] + VOD [np. Lost był w HD]. Oczywiście nie każdy program jest w HD, ale to całkowicie normalne, że nie wszystko jest nadawane w tym standardzie. Większość starszych i praktycznie każdy nowy film dostępny jest na BD w HD. Nie widzę większego problemu z dostępnością. Oczywiście w dalszym ciągu możesz twierdzić, że zakup telewizora HD to bezsens, ja wolę obejrzeć 300 na HBO HD czy wrzucić BD do swojej PS3 i cieszyć się jakością [zwłaszcza, że już opracowywane są technologie wyświetlające obraz ze znacznie większą rozdzielczością ], Twoja sprawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy ci, ktorzy mowia, ze przy dobrym TV gry na konsole wygladaja super - tak jak na kompie itp. Ja MAM wypas TV - plazma kilkadziesiat cali. I wierzcie mi, ze gry na x'a w HD wcale tak super nie wygladaja - przede wszystkim brakuje ostrosci i mimo wysokiej rodzialki (na kompie gram w 1280x1024 i ostrosc jest wieksza z dwa razy). Po za tym jesli ktos gada o ilosci FPS - OK moze ludzkie oko jest w stanie zarejestrowac tylko mala ilosc FPS. Ale nie zapominajcie, ze w grach (nie filmach bo takie badania glownie filmow dotycza) ilosc FPS sie CZUJE.

Gdy podepniemy kompa pod Tv to jest gorsza grafika?!i to jeszcze pod Plazmę!?Jakim ty kablem to złączyłeś S-video?Gry na konsole są robione w 1278*768(mogłem się o parę pikseli pomylić)Tylko nieliczne są robione w rozdzielczośći Full Hd.

Co do tego co mowisz - gdy dokonano pierwszej prezentacji GTA4 w wersji PC, gra byla wyswietlana na 54'' (lub wiecej) TV i roznice miedzy nia, a wersja konsolowa byly niedostrzegalne dla nikogo. Gdy ten sam sprzet podpieto do kompa swiat gry nabral ostrosci i wiekszej palety barw - wygladal lepiej i wiarygodniej. Takie info mozna znalesc m.in. w jednym ze starszych CDA. Ciekawe jak sie to ma do tego co napisales...

Co do rozmowy o TV itp. - oceniamy tu tylko platformy. I (co dla niektorych trzeba podkreslic) w kontekscie gier. Jesli ktos chce grac na PC to TV kupowac nie musi. Za to przydalyby sie inne rzeczy: monitor, glosniki, klawiatura, myszka. Co prawda dobry TV bedzie kosztowal tyle co wymieniony sprzet + caly komp nadajacy sie do kazdej gry, ale jak juz pisalem to zaden argument w walce co lepsze PC czy konsola.

A teraz dla ozywienia dyskusji zaprezentuje argument, ktory jest decydujacy bo nikt wzesniej go nie podal - PC jest lepszy bo w 'konsola' pisze sie z malych liter. Biorac pod uwage rozumowanie niektorych osob z tej dyskusji jest to argument decydujacy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...