Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hut

PC lepsze od konsol?

Polecane posty

Sama (dobra) grafa kosztuje okolo 650zl, dysk ponad 200zl, procek tez kolo 450zl (+ 150zl na chlodzenie), plyta kolo 300, dobry zasilacz 250zl, obudowa 150 zl, pamiec 250zl, naped 100zl. Za 1800zl bedziesz mial dobrego kompa do pracy, ale bardzo sredniego do gier.

Jak wymieniałeś te ceny to sobie mniej więcej, pi razy drzwi wyobrażałem co można wpakować do takiego kompa. Wyszła całkiem przyzwoita maszynka starczająca do gier na długi czas. A twoje końcowe stwierdzenie, że to komp do pracy normalnie mnie zabiło :wink:

Co do monitora to masz oczywiście rację. Porządny kosztuje więcej, chociaż te 900 to też lekka przesada. Bo nie mam na myśli 22 albo 24'' telewizorów, które do gier sie nie nadają.

Co by jednak nie mówić to konsola wygrywa pod tym względem. Kupujesz raz i niczym się nie przejmujesz. W dodatku nowa konsola kosztuje czasem tyle co najtańszy komp biurowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość po to je bułki żeby producenci chleba zbankrutowali. Taki sam poziom wiarygodności.
Wiekszosc podswiadomie chce sie jarac grafika w grach i tego nie zaprzeczysz, a jezeli tak to jestes hipokryta. Druga sprawa jest zakup sprzetu "na zapas", by starczyl na dlugie lata to akurat jest bardziej wartosciowe dla kupujacego niz moj poprzedni argument, ale nie zaprzecza go. Ludzie przy zakupie nowego kompa do gier chca by on dawal im jak najlepsze mozliwosci wizualne.

. Wyobraź sobie, że cały twój kąt widzenia to jest tylko +- 16 megapikseli. Stawiając w odległości 3 metrów ekran TV 42 cale 1080p twoje oczy nie widzą wszystkich punktów ekranu (aliasing - nie mylić z aliasingiem samego układu graficznego).
To wytlumacz mi dlaczego czlowiek czuje roznice pomiedzy 72 a 100Hz czy tez miedzy 60 a 100 fps'ami ? Niby powinno byc to dla nas obojetne a jednak nie jest.

I nie rozumiem po co komu więcej do grania przy biurku, kolega ma monit 24"
Chodzilo mi o monitor 22'.

że to komp do pracy normalnie mnie zabiło
Czytanie ze zrozumieniem sie klania. Chodzilo mi o komp za 1800zl, a nie ten ktory wymienilem. Ceny w wymienionym sa dla dobrej konfiguracji do gry (w sumie okolo 2500zl bez kosztu monitora). Za 1800zl mamy sredniaka, ktory juz po pol roku nie zaoferuje gry na wysokich czy najwyzszych detalach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2500 powiadasz? No cóż, ja za swój sprzęt dałem w sumie ok 1500 - 1800 zł. Fakt, że nie kupowane wszystko na raz i przed wielkim kryzysem. Teraz już ponad 1,5 latek mu idzie. Po nowym roku będzie miał ponad 2 lata. I wszystko chodzi w maksymalnych detalach. Nie jest to bynajmniej komp do pracy biurowej. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pij wiecej cieplej herbaty Proffesorku... mimo wszystko, potraktuje to jako zaproszenie do polemiki ( wiesz- maniery ):

To niby jak wytlumaczysz, ze na kompie P4, 2GB RAM i Karta graficzna R3850 gralem w CoD4 z lepsza grafika niz na konsolach? Rok temu dogonily konsole? Widac jak sie znasz. Crysis na medium detalach wyglada lepiej niz dowolna gra na x'a jaka widzialem. Jak to sie ma do tego co mowisz? Nijak bo bredzisz.

Ok, co do pierwszego twego zdania... udowodnij, ze grafe miales lepsza... To co bylo w moim poscie, na ktory odpowiedziales...:

Wydajnosc w stosunku do ceny, no tu konsole nie pozostawiaja za duzego pola do popisu pecetom bez cienia watpliwosci, gtx 260 lub 280 jest w stanie dac popalic, lecz sam koszt plyty glownej i wydajnego procka, niezbednych dla tak mocnych kart, osiaga koszt Xa Arcade, a gdzie tu jeszcze sama grafa?... X osiaga te wydajnosc juz za 160 euro.

Crysis na PC, a co powiesz o GTA IV na konsole lub FIFA 2009 o czym w CDA tez bylo. Wybiorcze zaniki pamieci, zauwaz, ze w moim texcie nie bylo tendencyjnosci czego ty uzywasz... CZYLI, juz ci tlumacze:

wybrales extremalny tytul aby udowodnic mi, ze racji nie mam bo konsol nie lubisz i tak cie nie przekonam co najwyzej mnie postarasz sie ponizyc lub obrazic. Masz problem z analiza czytanego tekstu, odsylam do quotow wyzej a propo- to juz nudne: wydajnosc= cena. Saaamoboj.

Wciaz G8800 GTS (koncowka 2006) jest swietna karta graficzna, ktora pociagnie wiekszosc gier na full detalach, a nawet jesli nie to gra i tak bedzie wygladac lepiej niz w wersji na konsole.

Da sie to sprawdzic i potwierdzic? Udowodnic, znalesc rzeczowy test... Skad to wiesz i jak zmierzyles 'lepszosc' : jakich programow uzyles, gdzie to wyczytales? Material zrodlowy prosze.

Prosze nie pisz bredni bo to juz bylo walkowane w CDA - niemozliwe jest aby konsola wyprzedzala kompy pod wzgledem grafiki o na prawde wiele nawet przy premierze pierwszej konsoli nowej generacji. Powod jest prosty - konsole sa sprzedawane za cene chociazby silniejszej karty graficznej, a jest to sprzet produkowany na znacznie wieksza skale i sie nie oplaca wkladac do x'a super sprzet

(Caaaly moj post opieral sie na POROWNANIU WYDAJNOSCI DO CENY!- Ta sama grafa za te sama cene! Nigdzie nie wspomnialem o 'lepszosci'!!!)

Aaaahaaaaa... bo cala konsola jest w cenie karty na PCa to oznacza: jaki syf musi tkwic w konsolach, bo przeciez grafa jest drozsza czyli lepsza. Nooo tak, jaki ja slepy bylem... Dzieeeki.

a jest to sprzet produkowany na znacznie wieksza skale i sie nie oplaca wkladac do x'a super sprzet, na ktory nikogo stac nie bedzie (bo mozna np. zrobic dwie karty graficzne do x'a w SLI - ale to glupota w kwestii finansowej bo uklady sie stazeja z olbrzymia predkoscia!).

Tak uklady sie starzeja dosc szybko, zgadzam sie i teraz mam kaca moralnego bo rok temu kupilem GTXa 260 za 400e + zasilacz za 80e i na co to komu, toz to: 'glupota'- powiedziales...

X przy tak starym ukladzie jaki posiada, daje rade wbrew pozorom i trudno sie tu nie zgodzic...

Gra wydana w roku 2007.:P Poza tym do karty graficznej jest potrzebna dobra plyta glowna?! Nie wiesz oczym mowisz i jeszcze wymieniasz to w argumentach. Owszem dobry procek, ktory bedzie w stanie pociagnac taka karte graficzna wymaga dobrej plyty glownej, ale dobry procek do G260 to chocby Athlon II x2, ktory nie wymaga wypasniej plyty glownej.

To wymaga, czy nie wymaga? Masz racje, JA nie wiem o czym mowie. ( Nie wspominalem, ze musi byc wypas tylko o jej koszcie jako skladowej w porownianiu cenowym ) Ano potrzebna jest niezla aby jej nie kupowac raz na rok... a po za tym sam sobie odpowiedziales na na swoje pytanie: do procka i karty - ( to samo napisalem w moim poscie, o ktory tu chodzi... ):

lecz sam koszt plyty glownej i wydajnego procka, niezbednych dla tak mocnych kart, osiaga koszt Xa Arcade, a gdzie tu jeszcze sama grafa?... X osiaga te wydajnosc juz za 160 euro
aby mogly osiagnac spodziewana wydajnosc. Wciaz chodzi mi o poziom grafy w stosunku do ceny.... Uff. Ciezki przypadek.

ale dobry procek do G260 to chocby Athlon II x2, ktory nie wymaga wypasniej plyty glownej.

I co? Dasz mi na nowy za rok do nowszych gier? Aby wogole chodzily plynnie? np. Grafa: Crysis... Proc: ArmA 2...

No i kto kupuje kompa za 4k zlotych? To sie wogole nie oplaca i to wiadomo nie od dzis.

To za ile sie oplaca? Za 1 tys. i za rok za 2 tys. i tak dalej?

Widzisz mam 260 jak wspomnialem ale za to plyte z przed 2-och lat i proca zreszta tez dual 6400 2.13 Ghz... ArmA 2 zweryfikowala poziom mojego kompa srednia 15- 20 klatek, momentami zadymy w miescie: 10 :sad: ... i... coz czekac mikolaja :ermm:

Co do przystepnosci na x'ie. Hehe - na PC mozesz kupic (taniej niz kontroler do x'a chociazby) bardzo wygodna myszke do gier. Mozesz tez miec dobrej jakosci kontroler za ok. 50zl. Poza tym co ci ten kontroler da w grach? Nad czym przewyzsza myszke?

I w druga strone: co ci da wypasna muszka czego nie da ci kontroler... rzecz gustu! Moj post nie jest tak agresywny jak twoj i stanowi przykladowe, nie tendencyjne przyklady do dyskusji, nie jestem wyrocznia jak ty: moj guru, od dzis bede twoim najwiekszym idolem :blush:

'Tak na marginesie uzywam Xa na tym samym monitorze co kompa... Wiec wszelkie peryferia to juz kwestia kto czego oczekuje, lubi.' Ze niby co to ma do peryferii?! Masz monitor, na ktorym uzywasz kompa wiec mozesz uzywac na kosoli myszki?! To zdanie nia ma zadnego sensu i niesposob nawet zrozumiec o co ci chodzilo.

Tip: Przeczytaj jeszcze raz!

Widze, ze nie czytasz forum, tylko sie usrales na mojego posta bo konsol nie lubisz czy inny kompleks... Ktos dal przyklad do dyskusji, ze peryferia do kompa sa tansze, fakt i to malo rzec, sa zdecydowanie tansze, podobnie jak gry... Wiec plus dla PC lecz mozna sobie radzic w inny sposob na co podalem przyklad. Gdyby interesowala cie dyskusja, a nie personalny atak to bys to wiedzial czytajac pare postow wstecz aby miec pojecie czego sie tyczy rozprawka.

Na drugi raz prosze daj rzeczowe argumenty na postawiony przedmiot do dyskusji. Dla ulatwienia zawarlem to w punktach i co? Echo. Sczeniacka zapalczywosc i upor w zacietrzewieniu zostaw dla rownych sobie, na przez siebie najlepiej, zalozonym temacie: - dyskusji mowimy nie, witaj 16-sto letnia fantazjo...- Podsumowujac:

Caly czas mowisz o grafie jaka moze posiasc dowolny komp i byc lepszy: lecz podkreslam z cala stanowczoscia- nie rozumiesz co sie pisze to sie nie udzielaj:

Wydajnosc w stosunku do ceny, no tu konsole nie pozostawiaja za duzego pola do popisu pecetom bez cienia watpliwosci, gtx 260 lub 280 jest w stanie dac popalic, lecz sam koszt plyty glownej i wydajnego procka, niezbednych dla tak mocnych kart, osiaga koszt Xa Arcade, a gdzie tu jeszcze sama grafa?... X osiaga te wydajnosc juz za 160 euro.

Professor00179 nie traktuj tego jako klapsa, uznaj raczej za pochwalke, ze stary... grzyb, raczyl ci poswiecic czas i energie aby potraktowac cie powaznie i raczyc zaprzatnac swoja glowe 'tym' w ogole.

Zadanie domowe: znajdz kompa za 160e = 640 zlotych o wydajnosci Xa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc podswiadomie chce sie jarac grafika w grach i tego nie zaprzeczysz, a jezeli tak to jestes hipokryta

Nie wiem skąd masz takie dokładne dane o podświadomości gracza skoro w środowisku psychologów nadal jest więcej Prof. S. Jonalistów. Możesz mnie spokojnie okrzyknąć hipokrytą - ja się "jaram" grami z wszystkich epok.

Grami, nie grafiką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wytlumacz mi dlaczego czlowiek czuje roznice pomiedzy 72 a 100Hz czy tez miedzy 60 a 100 fps'ami ? Niby powinno byc to dla nas obojetne a jednak nie jest.

Chyba mylisz pojęcia. Nie zobaczysz różnicy w płynności powyżej 30 klatek. To o czym mówisz to odświeżanie. I co to ma do rzeczy w sprawie tego co napisałem?

Chodzilo mi o monitor 22'.

A mi dalej 19" starcza.

Czytanie ze zrozumieniem sie klania. Chodzilo mi o komp za 1800zl, a nie ten ktory wymienilem. Ceny w wymienionym sa dla dobrej konfiguracji do gry (w sumie okolo 2500zl bez kosztu monitora). Za 1800zl mamy sredniaka, ktory juz po pol roku nie zaoferuje gry na wysokich czy najwyzszych detalach.

Pół roku? Pół roku to z miękkim dydkiem jeszcze mój będzie starczał, a co dopiero komp z radkiem 4850 i sporo szybszym prockiem trzyrdzeniowym i możliwością odblokowania czwartego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko przypomnieć (co do cen konsol) że koszta produkcji są o wiele większe od kosztów sprzedaży. MS i Sony odbijają sobie w cenach gier i peryferiów (adapter WiFi 200zł :)). Więc naprawdę należy do ceny konsoli doliczać zwiększoną cene gier i dupereli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mnie spokojnie okrzyknąć hipokrytą - ja się "jaram" grami z wszystkich epok.

Grami, nie grafiką.

No tak, czyli jak kupujesz kompa to wcale ci nie zalezy na kupnie porzadnej grafy ? ... Ta jasne ...

A argument z grami jest nie na miejscu bo jasno zaznaczone zostalo, ze pisze o zakupie nowego kompa do grania. Skoro jarasz sie grami ze wszystkich epok to rowniez tymi nowymi, a by w nie pograc musisz miec kompa spelniajacego jej wymagania.

I nie mow mi, ze grafika nie ma wplywu na twoja ocene danej gry. Oczywiscie najwazniejsza jest grywalnosc, ale grafika rowniez mocno wgryza sie w ocene danego tytulu.

Chyba mylisz pojęcia. Nie zobaczysz różnicy w płynności powyżej 30 klatek. To o czym mówisz to odświeżanie. I co to ma do rzeczy w sprawie tego co napisałem?
Dalem to jako przyklad tego, ze nie zawsze dane "techniczne" pokazuja prawde na temat rzeczywistosci. Na 32' TV z Full HD widac roznice pomiedzy 1080p a 720p, a mimo to ludzie czesto przytaczaja, ze jest ona widoczna dopiero przy przekatnej 40'+.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano gdyż potrzeba częstego wymieniania sprzętu to mit (no, chyba że chcesz grać ciągle i ciągle na max detalach laugh.gif )
Wiekszosc po to kupuje kompy do gry, by jak najdluzej cieszyc sie grafa w nowych produkcjach.

A potem się mówi - "Dla mnie nie jest ważna grafika, dla mnie liczy się fabuła i Klimat!" :happy:

(ok 1800zł bez monitora, w zestawie mysz i inne urządzenia peryferyjne, ok 2300/2400 z monitorem
Sama (dobra) grafa kosztuje okolo 650zl, dysk ponad 200zl, procek tez kolo 450zl (+ 150zl na chlodzenie), plyta kolo 300, dobry zasilacz 250zl, obudowa 150 zl, pamiec 250zl, naped 100zl. Za 1800zl bedziesz mial dobrego kompa do pracy, ale bardzo sredniego do gier.

Osobiście na bieżąco aż tak z cenami nie jestem od czasu kupna mojego kompa, ale jak tak patrzę na zestawy Eko w CD-Actionowym konfiguratorze, to widzę że da się zrobić dobre maszynki za niewielką (stosunkowo) cenę.

1800zł bez monitora, w zestawie mysz i inne urządzenia peryferyjne, ok 2300/2400 z monitorem
Monitor za 500zl ? To chyba jakis cienki, dobry monitor to 900zl.

Dobry monitor to za 1599,99 zł (I musi być różowy!!! :happy: )

A co do PS2 i jego 7 latach na rynku... właśnie, 7 LAT I NADAL TAKA CENA GIER?!?!
Od 50-120zl w zaleznosci od tytulu.

Porównaj ceny 7-mio letnich gier na Pieca i na PS2 :happy:

Wiekszosc podswiadomie chce sie jarac grafika w grach i tego nie zaprzeczysz, a jezeli tak to jestes hipokryta.

Jestem hipokrytą :laugh:

I nie mow mi, ze grafika nie ma wplywu na twoja ocene danej gry. Oczywiscie najwazniejsza jest grywalnosc, ale grafika rowniez mocno wgryza sie w ocene danego tytulu.

Nie do końca się zgodzę. Przykładem będzie taki Puzzle Quest. Graficznie nie powala, ale mogę powiedzieć, że należy się tej grze nawet i 11/10 :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem się mówi - "Dla mnie nie jest ważna grafika, dla mnie liczy się fabuła i Klimat!" happy.gif
No to juz zalezy od osoby. Ponadto oprawa audio-wizualna to pierwsza rzecz na jaka zwraca sie uwage pozniej z czasem gry dochodzi wlasnie klimat i fabula.

Dobry monitor to za 1599,99 zł (I musi być różowy!!! happy.gif )
Jak chcesz sie zajac marna satyra to pojdz do "tefałenu" i sprobuj sie zalapac do jakiegos nedznego show.

Porównaj ceny 7-mio letnich gier na Pieca i na PS2 happy.gif
Ehh czy ty w ogole czytasz co inni pisza? To, ze konsola była 7 lat na rynku nie swiadczy o tym, ze cena gry sprzed 7 lat musi byc tak droga ... chodzi tu o gry, ktore wychodzily w ostatnich latach. Taki Fight Night 3 z 2006 kosztuje 55zl czyli tyle samo co gry na PC z tego okresu (oczywiscie tytul tytulowi nie rowny i kazda gra kosztuje inaczej wiadomo, ze hity jak Metal Gear Solid 3 trzymaja swoja cene).

Przykładem będzie taki Puzzle Quest. Graficznie nie powala, ale mogę powiedzieć, że należy się tej grze nawet i 11/10 laugh.gif
Oczywiscie najwazniejsza jest grywalnosc,

Jak to milo jak ktos wychwytuje tylko czesc wypowiedzi, ktora go interesuje a reszte olewa ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz zalezy od osoby. Ponadto oprawa audio-wizualna to pierwsza rzecz na jaka zwraca sie uwage pozniej z czasem gry dochodzi wlasnie klimat i fabula.

Tu się zgodzę, to zależy od osoby. Jak dla mnie grafika schodzi na drugi plan.

Dobry monitor to za 1599,99 zł (I musi być różowy!!! happy.gif )
Jak chcesz sie zajac marna satyra to pojdz do "tefałenu" i sprobuj sie zalapac do jakiegos nedznego show.

A pewnie że spróbuje ;) Ja po prostu napisałem to co ty, tylko bardziej przesadnie. Bo myślę sobie, że cena nie zawsze odzwierciedla to, czy coś jest dobre. Dla mnie monitor za 400/500 zł w zupełności wystarczy.

Porównaj ceny 7-mio letnich gier na Pieca i na PS2 happy.gif
Ehh czy ty w ogole czytasz co inni pisza? To, ze konsola była 7 lat na rynku nie swiadczy o tym, ze cena gry sprzed 7 lat musi byc tak droga ... chodzi tu o gry, ktore wychodzily w ostatnich latach. Taki Fight Night 3 z 2006 kosztuje 55zl czyli tyle samo co gry na PC z tego okresu (oczywiscie tytul tytulowi nie rowny i kazda gra kosztuje inaczej wiadomo, ze hity jak Metal Gear Solid 3 trzymaja swoja cene).

Ech, chyba nie czytam. Jak to tyle samo? Przecież PC-ty mają tanie serie, a w tanich seriach jakoś widziałem gry i z 2006, i z 2007... za... hmmm... 25zł? ;) I myślę, że nie chodzi tylko o gry które wychodziły w ostatnich latach. Przynajmniej mi chodziło o gry, które wyszły w tych samych latach. Oczywiście, tytuły wielkie są wyjątkami, one sobie zasłużyły na daną cenę.

Przykładem będzie taki Puzzle Quest. Graficznie nie powala, ale mogę powiedzieć, że należy się tej grze nawet i 11/10 laugh.gif
Oczywiscie najwazniejsza jest grywalnosc,

Jak to milo jak ktos wychwytuje tylko czesc wypowiedzi, ktora go interesuje a reszte olewa ...

I nie mow mi, ze grafika nie ma wplywu na twoja ocene danej gry. Oczywiscie najwazniejsza jest grywalnosc, ale grafika rowniez mocno wgryza sie w ocene danego tytulu.

Dokładnie, jak to miło ;) Po twoich wcześniejszych postach wywnioskowałem że jednak grafika ma u ciebie duuuży wpływ na ocenę gry. (choć nie neguję tego, że grywalność ma większy wpływ)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie monitor za 400/500 zł w zupełności wystarczy.
Ja wole dobre monitory, ze wzgledu na to, ze dosc czesto komp mi sluzy jako odtwarzacz DVD.

Przecież PC-ty mają tanie serie, a w tanich seriach jakoś widziałem gry i z 2006, i z 2007... za... hmmm... 25zł?
Zazwyczaj w tych tanich seriach sa dosc kiepskie tytuly. No rzecz jasna sa tez perelki (Torment, Saga Icewind Dale, Saga Baldurs Gate) ale to sa znacznie starsze gry.

Po twoich wcześniejszych postach wywnioskowałem że jednak grafika ma u ciebie duuuży wpływ na ocenę gry. (choć nie neguję tego, że grywalność ma większy wpływ)
Bo ma, choc nie jest najwazniejsza. Lubie jak jakis tytul cieszy oko.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłaciłem 200z. za Dead Space i tyle samo za Kill Zone 2 i nie żałuje bo już pierwsza godzina poświęcona jakiemukolwiek z tych tytułów utwierdziła mnie w przekonaniu,że pieniędzy nie wyrzuciłem w błoto.

Fakt,że nie przemawia to pozytywem na stronę Konsol,ale jak pisałem we wcześniejszych postach,są tytuły Konsolowe jak i PC-towe.

Jestem GRACZEM,który zaczynał jako ośmiolatek w salonach gier,a były to czasy gdzie przed skupami butelek ustawiały się kolejki kilkudziesięcioosobowe i każdą kasę waliło się w automaty z takimi grami jak Phoenix czy Space Invaders,więc to czy za grę płacę 50 lub 200 złotych wymaga namysłu,ale uważam się za miłośnika nie kolekcjonera gier i sądzę,że prawdziwy Gracz jest gotowy zapłacić niezłą kasę za tytuł,na który czeka lub o którym wie tyle że warto to zrobić.

Jako Użytkownik PC-ta i PS3(GRACZ) nie mogę doszukać się za bardzo różnic-pozytywnych bądź negatywnych o tych platformach,bo ciężko być stronniczym.

Ps.Dla udowodnienia braku istotnych różnic,napisałem ten post korzystając z PS3.

Pozdraviam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie przyszło ci do głowy że mógł byś grac w Dead space nie w średnich ale w Full detalach na Pc? :)

No to nie zły pomysł,ale Plazma 42 na BRD i dobry surround też wpędził mnie w zachwyt mimo tylko HD720p.

Jednak zapoznam się z tym tytułem na moim blaszaku i wtedy porównam grywalność i jakość bo teraz mogę tylko spekulować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam Xbox'a 360 i muszę przyznać, że granie na PieCu a na konsoli, trochę się różni.

Przede wszystkim na xbox'ie ciężko się celuje z broni. Może to jeszcze kwestia wprawy, niemniej wolę grać w FPS'y na pececie.

Niemniej trzeba dodać, że odkąd gram w GTA, te ani razu mi się nie zacięło. A boję się pomyśleć, co by się działo, gdybym grał na swoim komputerze.

Na razie ciężko mi jest osądzić, co jest lepsze i do czego, niemniej sądzę, że myszka zawsze będzie lepsza od xbox'owego pada. (Notabene ten jest bardzo fajny).

Muszę przyznać też, ze konsola nie jest też tak rozwinięta jak piec. Wejście na pocztę z mojego komputera zajmuje ok. 10 sekund. Jak będzie z konsolą? Się zobaczy. Na razie (Z tego co wiem) nie ma takiej możliwości.

Ale u mnie jest na razie remis z minimalnym (ze względu na możliwości) wskazaniem na PC. Pod względem grania jest absolutny remis. Na razie :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależ kto w co gra, ja nie przepadam za bijatykami i grami samochodowymi a to jedyny sensowny gatunek na pc. Konsola posiada pada i dzięki niemu można wygodniej pograć w Fife, PES itd ale przecież do PC można również podłączyć pada. Grafika przemawia z pecetem co z tego że trzeba kupić nową kartę graficzną ale powiedzmy 4870 za 500 zł jest kartą która spokojnie powinna wystarczyć na 3 lata. Grafika konsolowa nie dorównuje tej z PC. Gry na pc kosztują o wiele mniej np. można kupić w Extra Klasyce GoW za 30 zł gdzie ta sama gra tylko że na xbox 360 kosztuje 90 zł, na każdej z platform są exclusive'y powiedzmy że tu jest remis. Teraz cena konsoli i pc

PC wraz z monitorem i głośnikami 2500 zł to już naprawdę dobry komputer

Konsola PS3 1300 zł i telewizor lcd 32, i głośnik to koszty wynoszący 4000 zł

Sumując to wszystko wychodzi na też że PC jest tańszy lecz kiedy zaczniemy dokupywać sprzęt to różnica zmaleje, ale jednak gry na konsole są droższe więc przewaga i to znacząca dla PC tym bardziej że na PC można pracować xD i nie mówię tu o serfowaniu w internecie tylko o pisaniu prac, tworzeniu grafiki, do komputera można podłączyć drukarką, skaner i wiele innych przydatnych rzeczy ;p. Następna rzecz to mody których nie ma na konsole, są DLC ale to nie to, no i za DLC trzeba płacić natomiast większość modów tworzonych przez graczy jest za darmo. Następna rzecz to polonizacje wielu graczy nie zna dobrze angielskiego co prawda mi to nie przeszkadza bo powstaje coraz więcej polonizacji do tych że gier ale jest ich nadal mało. Co do płynność gier to już teraz bywają tytuł które mają spadek fps ciekawe ja będzie za 2 czy 3 lata. Brak dobrych FPS i nie gadajcie mi że Killzone 2 jest taki świetny bo grałem u kolegi i dużo mu brakuje do CoD 4. Brak RTS, nieciekawe każualowe RPG może w następnej generacji konsole mają szanse nawet przegonić PC ale w chwili dzisiejszej większość argumentów wskazuje na przewaga komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak dobrych FPS i nie gadajcie mi że Killzone 2 jest taki świetny bo grałem u kolegi i dużo mu brakuje do CoD 4. Brak RTS, nieciekawe każualowe RPG może w następnej generacji konsole mają szanse nawet przegonić PC ale narazie większość wskazuje na przewaga komputera.

A ja powiem że CoD 4 jest gorszy od Killzone'a 2*. Kto ma rację? Ten trzeci, kto woli UT3 ;)

RPG i na PC stają się bardziej każualowe, więc to też nie jest argument. A taki Final Fantasy jednak trzyma klasę ;)

I czytaj to co napiszesz... proszę, za takie cosie w szkole dostałbyś ndst... no, może dwóję... :)

PS. I niech ktoś teraz powie żem fanboy PC-ta ;)

*Kwestia gustu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisać o tym że killzone 2 uważany za super produkcje na konsole wcale nie jest taką extra grą, przeciętna grafika rozumiem że to są możliwości konsoli więc aż tak się nie czepiam ale za to sterowanie jest tam do bani, przez co akcja staje się powolna a to zarazem powoduje że gra traci na grywalności.

Dobra z RPG masz racje ale jednak i tak jest więcej argumentów o ty że to konsola jest lepsze tfu pomyłka pc oczywiście ;p, jeśli obalisz przynajmniej jeszcze dwa argumentu to mogę być nawet skłony do remisu.

P.S.

Nie jesteś moim nauczycielem żeby wystawiać mi oceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisać o tym że killzone 2 uważany za super produkcje na konsole wcale nie jest taką extra grą, przeciętna grafika rozumiem że to są możliwości konsoli więc aż tak się nie czepiam ale za to sterowanie jest tam do bani, przez co akcja staje się powolna a to zarazem powoduje że gra traci na grywalności.

A jakiego sterowania spodziewałeś się po padzie? że precyzją przebije myszkę + klawiaturę? daj spokój :E

ja nie przepadam za bijatykami i grami samochodowymi a to jedyny sensowny gatunek na pc.

Zwłaszcza bijatyki których jest od groma na Piecu. Normalnie jesteśmy zalewanymi kolejnymi Mortalami albo Soul Calibury :E

Konsola PS3 1300 zł i telewizor lcd 32, i głośnik to koszty wynoszący 4000 zł

Odejmij ten twój "głośnik" a wyjdzie ci ze 3500.

Sumując to wszystko wychodzi na też że PC jest tańszy lecz kiedy zaczniemy dokupywać sprzęt to różnica zmaleje, ale jednak gry na konsole są droższe więc przewaga i to znacząca dla PC tym bardziej że na PC można pracować xD

W obecnych czasach komputer jest niezbędny i jest w prawie każdym domu i to nie jest argument. Wątpię żeby ktoś kto nie miał komputera kupował konsolę :E

Z gier wymieniłeś tylko Killzone 2, a gdzie reszta tytułów takich jak Devil May Cry, God Of War, Little Big Planet, Ninja Gaiden nie wydaję ci się że konsola jest wymarzoną platformą gdzie można grać w szybkie zręcznościowe tytuły? ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, poudaję fana konsol trochę jeszcze ;)

Konsola posiada pada i dzięki niemu można wygodniej pograć w Fife, PES itd ale przecież do PC można również podłączyć pada.

Do next-genów można podłączyć również myszkę ;)

Grafika przemawia z pecetem co z tego że trzeba kupić nową kartę graficzną ale powiedzmy 4870 za 500 zł jest kartą która spokojnie powinna wystarczyć na 3 lata.

Za podaną przez ciebie cenę mamy już 1/3 konsoli. A podlicz koszta procka, płyty głównej, zasilacza... ;) (prawda, można kupić kartę dobrą, która przetrzyma te dwa, trzy lata, oraz tańszą niż te 500 zł, ale ja tu mam obalać argumenty :laugh: )

PC wraz z monitorem i głośnikami 2500 zł to już naprawdę dobry komputer

Konsola PS3 1300 zł i telewizor lcd 32, i głośnik to koszty wynoszący 4000 zł

Yhm... A jaki monitor dałeś do porównania? Bo co prawda widziałem 19" za 450 zł... ale 32" to również duży wydatek, zasypujący tą przepaść...

pisaniu prac, tworzeniu grafiki, do komputera można podłączyć drukarką, skaner i wiele innych przydatnych rzeczy ;p.

Tutaj konsola przegrywa z PC-tem, ale to dla tego że została stworzona właśnie do zabawy. PC z początku natomiast był maszyną do pracy, potem wyewoluował w taki swoisty kombajn ;)

Następna rzecz to polonizacje wielu graczy nie zna dobrze angielskiego co prawda mi to nie przeszkadza bo powstaje coraz więcej polonizacji do tych że gier ale jest ich nadal mało.

Jest jeszcze sprawa JAKOŚCI tych polonizacji... czasem (tylko czasem? :laugh: ) lepsza jest wersja angielska ;)

Co do płynność gier to już teraz bywają tytuł które mają spadek fps ciekawe ja będzie za 2 czy 3 lata.

Myślę że będzie lepiej. Dlaczego? Ano dla tego że twórcy, operują przy jednym tylko rodzaju sprzętu. I będą coraz to lepiej go wykorzystywać. A PC? Ciągłe powstawanie coraz to nowych kart graficznych, chipsetów... rozwojowi to w pewnym sensie służy... Ale im więcej, szybciej, tym gorzej dla gier. Zresztą, widać po niektórych, jaką mają optymalizację...

Gry na pc kosztują o wiele mniej np. można kupić w Extra Klasyce GoW za 30 zł gdzie ta sama gra tylko że na xbox 360 kosztuje 90 zł, na każdej z platform są exclusive'y powiedzmy że tu jest remis.

Tu myślę że się z tobą zgodzę. Cena gier na PC (dzięki tanim seriom) jest o wiele przystępniejsza niż na konsole.

Mimo że sam wolę piecyki, to jednak bronię konsole... ech... co jest ze mną dzisiaj? ;)

(Eskal047, czy teraz jesteś zadowolony? :laugh: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pad na PC to może taki common sprzęt? Ja osobiście jedynie do DMC 3 i 4 używam ;)

Poza tym, skoro my, PC-owcy wykorzystujemy argument "możliwość podpięcia pada do pieca", to czemu konsolowcy nie mieliby robić tego samego?

(Teraz to myślę że przydałoby się przejrzeć wszystkie te strony pełne kłótni, i zrobić takie małe podsumowanie. Żeby nie kłócić się 20 razy o to samo :laugh: )

@ Down : I po co ja się męczyłem z wymyślaniem argumentów dla konsol? ;) I tak wolę piece... ;) Ale mam jedno zastrzeżenie :

Choćby dlatego, że na PC jest więcej gier wykorzystujących pada (Resident Evil 4 i 5 na pewno, Street Fighter 4, DMC 3, DMC 4, każda część PES i FIFY, Burnout i pewnie jeszcze kilka by znalazł) jak na konsolach gier z obsługą myszki i klawiatury.

Narazie jest taki stan. Ale jednak next-geny trochę upowszechniły myszki i klawiatury na konsole... i takie tytuły coraz częściej będą się pojawiać (tak sobie gdybam, ale coś w tym jest... nie? :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby dlatego, że na PC jest więcej gier wykorzystujących pada (Resident Evil 4 i 5 na pewno, Street Fighter 4, DMC 3, DMC 4, każda część PES i FIFY, Burnout i pewnie jeszcze kilka by znalazł) jak na konsolach gier z obsługą myszki i klawiatury.

Z optymalizacją też już nie ma takiego problemu (pomijamy jakieś amatorszczyzny jak GTA IV, bo to wyjątki tylko) gdyż wyścig na moc się skończył. 2 letni GF 8800 GT starczy spokojnie do każdej nowej gry i nie widać, aby miało się to szybko zmienić. Konfiguracje PC w domu się ustabilizowały i już łatwiej programować. Tylko EA jeszcze jest w innej epoce i nie chce dać FIFY takiej jak na konsolach, bo twierdzą, że większość PC nie da rady tego pociągnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...