Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hut

PC lepsze od konsol?

Polecane posty

Po raz 4594895480930 podejmę beznadziejną i z góry skazaną na porażkę próbę uświadomienia obu stronom, że ten spór jest bez sensu. Wiem jednak, że to bez sensu bo istotą tego tematu jest toczenie go w nieskończoność bez osiągnięcia konsensusu. Ja jednak mam taką naturę, że spory staram się rozwiązywać, a nie przeciągać, więc mimo wszystko spróbuję.

Otóż od kilku dni jestem nie tylko posiadaczem PC, ale również konsoli - PS3. Patrząc na wypowiedzi niektórych osób tutaj można chyba śmiało powiedzieć, że niektórzy świadomie omijają zalety np pieców, a inni zdają się nigdy nie mieć kontaktu z konsolami kontrargumentując ich zalety swoimi wyobrażeniami o ich codziennym użytkowaniu. Naprawdę skoro nie potrafią sobie niektórzy tego wyobrazić dobrze to po prostu muszą sami mieć obydwa te sprzęty, żeby poznać prawdę (tak wiem pobożne życzenie, żeby każdego na to i to było stać...).

Po pierwsze. Temat jest niesprecyzowany. OGÓŁEM rzecz biorąc konsola PC nie podskoczy nawet do pięt. Jak już wcześniej pisałem na PC opiera się współczesna cywilizacja i to nie tylko rozrywka. Poza tym konsole to tak naprawdę piece o nieco zmodyfikowanej architekturze. Jeśli jednak, przypominając sobie, że jesteśmy na forum magazynu o grach, założymy, że dyskusja toczy się w temacie "co jest lepsze do gier?" to już nie jest tak wesoło dla posiadaczy blaszaków. Z własnych doświadczeń ostatniego tygodnia wiem co mówię.

Żeby było jasne. Z PC jeśli chodzi o gry to i tak nierozłącznie łączy mnie cały gatunek symulatorów, ale i takie tytuły jak choćby Diablo, WarCraft, czy Twierdza. Konsole nie mają tu nic do powiedzenia, a mógłbym jeszcze długo wymieniać gatunki i tytuły dla których nigdy nie zapomnę o blaszaku jako o maszynce do gier. Jednak na innych polach konsola rzeczywiście ma sporą przewagę.

Widziałem tu wypowiedzi porównujące przyrównać wygodę gry na piecu do tej z konsoli. Po kilku dniach testów przyznam uczciwie. PC nie może się równać z uwaleniem się na kanapie jak nam się żywnie podoba i obsługiwaniem pada. Od razu jednak przypomnę, to co napisałem wyżej - do wszelkich gier z użyciem bardziej precyzyjnego sprzętu jak mycha, klawa, czy kierownica konsola się nie nadaje. PC w tym "sektorze" króluje niepodzielnie i nikt mu tego nie odbierze. Kropka.

Prostota obsługi. Ktoś napisał, że prostota obsługi konsoli ogłupia (patrzymy cały czas tylko pod kątem grania). Co za bzdura. Nie wiem jak ty, ale ja po powrocie z pracy / uczelni, zmęczony i chcący zaznać nieco rozrywki dostawałem po prostu wścieklizny odpalając kompa i musząc walczyć z jakąś produkcją, żeby łaskawie się odpaliła. Teraz biorę płytkę, wkładam i jazda. Nie tracę czasu na użeranie się ze sprzętem. Nie ma nic ogłupiającego w tym, że nóż masz do krojenia a widelec do nadziewania. Konsola jest do gier, PC do grania TEŻ. A weź spróbuj jeść tylko widelcem. Ogłupi Cię to, czy tylko utrudni życie?

Konsole obecnej generacji ze względu na zamkniętą architekturę zostały w tyle. Max co potrafią to wyswietlić obraz w 720p(1280 x 720). I to nie zawsze np w Halo 3:ODST będzie nawet niższa rozdzielczość. Nie po to kupuje się tv czy monitor full hd, by z tego nie korzystać. 1080 p jest skalowane. Nie mówiąc juz o większy podziałkach.

Jako świeżo upieczony posiadacz konsoli nie mam odpowiedniej wiedzy w ich konstrukcji, ale kurczę - chcesz mi powiedzieć, że mój 3 letni PC z dwurdzeniowym procem, średnią kartą graficzną i 2GB RAMu radzi sobie z Crysisem na full detalach w rozdziałce 1280x1024, a to cudo technologiczne na dole, z procem któremu o ile mi wiadomo nie dorównują żadne znane na obecnie używanych w domach PC oraz kartą graficzną mającą ponad 2x taką wydajność jak moja w kompie nie poradzi sobie z mniej wymagającymi od Crysisa grami w rozdziałce 1920x1080? Cóż w takim razie Gran Turismo 5 pewnie wydadzą na PS46...

Poza tym tworzenie gier w sytuacji kryzysa staje się dość drogie zwłaszcza na konsolach. Obecna generacja pewnei utrzyma się jeszcze przez kilka lat, ale i tak coraz bardziej będzie w tyle. Natal zbytnio tego nie zmieni. Sterowanie na padzie nie jest tak intuicyjne jak duet klawiatura plus mysz. Testowane ofc na PC. Może na konsolach są jakieś ułatwienia ale poza zręcznościówkami pad jest średnio wygodny i wymaga nauki pewnych rzeczy od nowa. Nie ma sensu dokupywać do konsioli typowo PC-towych kontrolerów, bo mało kto gra na konsoli siedząć przy biurku. PC powoli wraca do łask( np dzięki Steam iinnych formach cyfrowej dystrybucji). Ta platforma nie umiera a andal się rozwija. Skoro gra czasem się na konsoli się przytnie ma sapdek fps to nie jest tak cudowna albo ktoś nie potrafi jej dobrze zoptymalizować. Konsole przejmują od PC równeiż wady.( spadki fps, konieczność łatania gier będzie coraz częstsza).

W sumie na ta argumenty odpowiedziałem powyżej.

Tylko fanboy który dał się nabrać wierzy ślepo w marketingowe bzdury o wyższości np. konsol. Zobaczycie za kilka miechów mozżę rok jak kryzys bardziej się rozszerzy jak konsole zaczną tracić....

Czyli ty jesteś fanboyem PC bo ślepo wierzysz, że kupując topową kartę graficzną za 2000 tyś. zł uzyskasz lepszą grafikę, niż na konsoli, z gorszą kartą graficzną, za 1500 zł...

Aha - jeszcze co do samej zabawy na konsoli. Już pisałem, że niektóre gatunki to domena PC i tak zawsze będzie. Domeną konsol są gry, które nie potrzebują tak precyzyjnych kontrolerów, czyli często gry o charakterze zręcznościowym. Kłamstwem jest jednak mówienie, że gry na konsolach, to tylko gry dla tłumoków bez szarych komórek. Z drugiej strony nie sposób zaprzeczyć, że konsola jest zdecydowanie przeznaczona do produkcji "łatwiej przyswajalnych" (znów mógłbym przywołać przykład symulatorów). No ale niech mi ktoś powie - który komp i która gra na niego zaciągną twoich 50-cio letnich starych, żeby z tobą pograli, pamiętając przy tym, że to Ci sami rodzice, którzy gdyby mogli to oskarżyliby kompy i gry o zagładę dinozaurów? Odpowiedź jest prosta: żadna. Natomiast mi z moimi się właśnie udało pograć w teleturniej Buzz!, gdzie - o dziwo! - trzeba mieć wiedzę, żeby wygrać.

Jedynym rozwiązaniem sporu jest stwierdzenie, że konsola jest do jednego i tam ma swoje zalety, a PC do drugiego i w tym jest najlepszy, ale przecież wiem, że tego nie przyznacie bo skończyłaby się dyskusja i fun :tongue: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Co do strategii na konsole to tez trzeba przyznać sprawa wygląda gorzej niż na pc ale przy odpowiednim przyłożeniu się do gry i chęci do jej ogarnięcia powinno się z niej czerpań równie dużo satysfakcji co z wersji na PC^^

Zapowiedź RTS'a na PC i konsole. Pecetowcy się zastanawiają, jak bardzo będzie rozbudowany, o wygodę gry są spokojni. Konsolowcy pierwsze co robią to modlą się o sensowne sterowanie.

No to teraz sobie wyobraź, że mało kto ma tą chęć do przyzwyczajania się... Jak się tworzy już legendę wokół wygody konsol i jak to po prostu siadasz i grasz to potem ludzie prędzej rzucą RTS w cholerę niż będą kombinować, jak tu się do sterowania przyzwyczaić (bo przecież oni oczekują tej obiecanej wygody). I na pewno wtedy nie będą mieć porównywalnej satysfakcji jak przy graniu na PC, gdzie są w gatunku od dawna standardy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy też dużo od M$ który jest wydawcą tej gry itd. To od M$ będzie zależało że czy wyjdzie. Znając życie wyjdzie po kilku miesiącach więc nie pisz pierdół bo gra już jest częściowo zrobiona na PC i X360.

Ja rozumiem, że trudno jest kliknąć w link i przeczytać, iż to właśnie MS powiedział, że Alan Wake jest ekskluzywem na 360. Tak jest, powiedział to MS. Nie pisze pierdół, podaję informacje, które przedstawił MS, nie opieram się na gdybaniu, aktualnie Alan Wake nie zostanie wydany na PC i tyle. Co będzie za rok, może identyczna kwestia jak w przypadku Mass Effect, a może twórca oleje PC, jak zrobili to w wypadku Fable II czy GoW 2. Zobaczymy. Fakt pozostaje faktem, jeżeli chcesz zagrać w Alana, kup konsolę, ot i całe odzyskiwanie rynku przez PC ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarK - Właśnie o to chodzi jeżeli chodzi o wydajność. Konsole mają za mało pamięci RAM! Mają współdzielone 512 MB (256 RAM i 256 VRAM). Opierają się głównie na "przepływie" informacji bez dłuższego ich przechowywaniu w RAM (bo by się nie zmieściło). Dlatego właśnie bardzo duża część mocy obliczeniowej idzie w gwizdek :(.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarK - Właśnie o to chodzi jeżeli chodzi o wydajność. Konsole mają za mało pamięci RAM! Mają współdzielone 512 MB (256 RAM i 256 VRAM). Opierają się głównie na "przepływie" informacji bez dłuższego ich przechowywaniu w RAM (bo by się nie zmieściło). Dlatego właśnie bardzo duża część mocy obliczeniowej idzie w gwizdek :(.

No OK, ale z drugiej strony aż w głowie się nie mieści, żeby np. fachowcy Sony łamiący sobie mózgi, żeby wymyślić Cella, nie przewidzieli że będzie za mało RAMu? No i zobacz: jakich rozmiarów wyobrażasz sobie dostateczną pamięć operacyjną przy graniu na grach z Blue-Raya? Uproszczę to bardzo ale teraz przy grach mających po 10 GB 2GB Ramu to zaczyna być mało. A co by było przy grach mających po 80GB i więcej? Może opieranie się na bezpośrednim przepływie danych jest po prostu w tej sytuacji najlepszym pomysłem dopóki nie wymyślą czegoś innego?

No i nie zapominając, że PS3 ma max wydajność grafiki na poziomie 7900GTX widać ile mocy się w piecach marnuje - ja mam kartę GF8800 GTS 640MB w kompie. Jednak jedna konkretna platforma daje duże możliwości optymalizacji pod nią i to widać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarK - Spoko, ja mam grę (FSX) która łącznie zajmuje 35,6GB na dysku :) Chodzi o to że nie trzeba całych danych ładować do RAMu od razu - tylko te potrzebne teraz, albo w najbliższym czasie. Przez to cierpi mocno na konsolach jakość tekstur :(

EDIT - To jest dokładnie tak jakbyś wstawił skrzynie ustawioną na max 100km/h do samochodu z 500 konnym silnikiem - szybciej niż 100 nie pojedzie :) A odpowiedź "dlaczego" jest stosunkowo prosta - by zminimalizować koszty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh mów mi jeszcze - mam FSX Deluxe Edition ;-) . Znajdź mi kompa, który tego potwora pociągnie bez zająknięcia to pogadamy xD .

Wiem do czego służy RAM :P . Chodzi właśnie o to, że przy takich grach z pewnością będą ładowane do nich jeszcze większe tekstury, a więc i RAM trzeba będzie powiększać.

Wiesz... za dużo na swoim PS3 jeszcze nie grałem w topowe tytuły. Prawdę mówiąc w hiciory przez H jeszcze w ogóle nie grałem na moim sprzęcie, więc nie mogę się wypowiadać bardzo precyzyjnie o porównaniu grafy z PC i konsoli. Wiem jedno: moja karta graficzna, która kosztowała 1700 zł nie jest w stanie pociągnąć w Crysisa w detalach pod DX10, gdzie już mógłbym mówić, że widać różnicę w stosunku do konsol. Tzn. działa i robi ogromne wrażenie taka grafika, ale płynności to to nie ma. Natomiast nawet nieco gorsza grafa, ale wyświetlana na 40" TV stojącym 2m przed tobą robi takie samo wrażenie, jeśli nie większe ;) . No i nie zapominajmy - gry to nie tylko grafika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu leży problem między mną a konsolami :F Ja potrzebuje gier w których wymagane jest myślenie :)

I właśnie z tego powodu najczęstszym argumentem używanym w celu wyłonienia przewagi PC jest precyzyjny kontroler i większa wydajność, aby gracz, potrzebujący gier wymagających myślenia, mógł precyzyjnie rozwalić, w sposób widowiskowy, łeb jakiejś maszkary ;) Ot kolejny sposób na podrasowanie czyjegoś ego, konsole dla kretynów, PC dla inteligentów. Na myślenie proponuję któreś z dzieł np. Fryderyka Nietzschego. Mobilne, multiplatformowe i wymaga myślenia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie zapominajmy - gry to nie tylko grafika.

I tu leży problem między mną a konsolami :F Ja potrzebuje gier w których wymagane jest myślenie :)

Heh to był mój koronny argument, pół roku temu kiedy jeszcze zamiast mówić, że PC nie można przyrównać do konsoli bo to inna dziedzina, to mówiłem, że PC lepsze. Bzdura. Potrzebujesz gier dających Ci frajdę. Z resztą. Grałeś w Diablo? Jedna z tych gier na PC, które dają największą frajdę, a młócenie bezsensowne straszne ;) . Nie mów, że nigdy nie grałeś choćby w Tekkena i nie pojawił Ci się uśmiech na twarzy, kiedy wyparowałeś postaci, którą kierował kolega siedzący obok, takim kombosem, że zdmuchnęło ją z powierzchni ;) .

Za jakiego geniusza byś się nie uważał jeśli chodzi o gry, tak jak ja wcześniej. To zapewniam, że na konsoli znajdziesz coś dla siebie. Lubię oglądać ambitne filmy wiesz? Ale czasem trzeba obejrzeć coś lżejszego bo organizm tego potrzebuje. Np. Epoka Lodowcowa to świetna rozrywka a szarych komórek do pracy nie zaprząta. Tak samo jest z grami i wmawianie sobie, że jest się takim a siakim nic tu nie da dopóki się nie spróbuje. Kumasz czacze? :happy: Spalenie przeciwnika fireballem zamiast wygrania bitwy w Total War to żaden wstyd, dopóki któraś z tych rzeczy daje Ci frajdę, a to możesz sprawdzić tylko próbując.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz - nic teraz nie powiedziałem o kontrolerach, ani o super precyzji. Ale o używaniu mózgownicy podczas grania np. w RPG (i nie mówie tu o Fallout 3), skomplikowane wyścigówki (Richard Burns Rally - wie ktoś jak ustawić dyferencjał na szuter?) albo lotnicze (FSX - VATSIM albo IVAO - takie MMO ;)). Bo Gears of War 2 nawet na PC by mi się nie podobał, tak samo Halo 3. Te gry są płytkie i jest ich zbyt wiele - zarówno na PC jak i konsole :)

EDIT @MarK - Wiem - dlatego czasem odpale sobie Painkillera albo innego L4D. :) Większość czasu jednak spędzam przy czymś ambitniejszym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Richard Burns Rally - wie ktoś jak ustawić dyferencjał na szuter?)

Powinieneś go nieco usztywnić, czyli żeby pracował bardziej jak sztywna oś. W zależności od tego jak sypki szuter im miększy tym bardziej skręcasz dyfer, co się tyczy każdej śliskiej nawierzchni :cool: .

EDIT @MarK - Wiem - dlatego czasem odpale sobie Painkillera albo innego L4D. :) Większość czasu jednak spędzam przy czymś ambitniejszym.

Heh, jak być może zauważyłeś po mojej odpowiedzi na pytanie o dyfrach - ja też. Powtórzę jednak jeszcze raz: na PC nie gra się w to co na konsolach, poza tym np. MGS4 myślę, że spokojnie możesz zaliczyć do naprawdę ambitnych rozrywek. Shottery przeniesione z konsol na PC na piecach się nie sprawdzają bo nie są robione pod mychę i klawę, więc nie ma to prawa bytu, choć i są osoby, którym się podobają. Mi nigdy gry z konsol na PC nie pasowały (oprócz V Tenisa i PESa), ale na konsoli gra się zupełnie inaczej. Wierz mi, że po 2h treningu w rFactorze i szukaniu ustawień na taki tor, wklepanie jakiemuś niemilcowi np. w Tekkenie to czysta przyjemność, a i rozgrywka z kimś siedzącym obok jest fajniejsza i wygodniejsza niż na piecu. Wiem poza tym, że gatunek mój i twój, czyli maniaków "gier ambitnych" jak simy się kurczy, ale stając w jego obronie nie trzeba bronić sobie spróbowania tego co jest po drugiej strony muru i z obu brać co najlepsze, mówię Ci - warto :smile: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że warto grać w gry mniej "ambitne" - bo jak już mówiłem bardzo często w nie gram. Ale jeżeli miałbym się zadeklarować jednoznacznie w jakie gry gram to powiedziałbym że symulatory. Bo to mi sprawia radość :) Jeżeli kiedykolwiek poczuje tym znużenie i zauważe że simy mnie bawią mniej niż np. Diablo to rzuce to w... diabły i zacznę grać w prostsze gry :) Bo ja nie gram w simy ze snobizmu żeby się na jakimś forum pochwalić :P To jest dla mnie przyjemność, i wcale nie uważam że tak powinno być dla każdego. Niech ludzie sobie grają w co chcą, na czym chcą - tak długo jak im się to podoba :)

PS Wiem jak ustawić dyfry :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsole obecnej generacji ze względu na zamkniętą architekturę zostały w tyle.

Szkoda, że nie widać tego po graczach z zachodu i USA :P

Max co potrafią to wyswietlić obraz w 720p(1280 x 720).

Nieprawda! Jest masa gier chodzących w FullHD, np. Flower. We wspomnianym Flowerze grafika niszczy wszystkie inne gry konsolowe, więc proszę nie pisać, że i tak nie widać różnicy

Skoro gra czasem się na konsoli się przytnie ma sapdek fps to nie jest tak cudowna albo ktoś nie potrafi jej dobrze zoptymalizować.

Z tego co wiem, spadek FPS dotyczy tylko PS3, a to przez żałośnie wolny napęd Blu-Ray, bodajże 2x... gry są zoptymalizowane dobrze.

konieczność łatania gier będzie coraz częstsza

Twórcy gier to też ludzie, i będą popełniać błędy przy ich tworzeniu, nawet na PlayStation 10 i Xbox 360000. No i patche na konsole poza poprawieniem bugów niosą ze sobą często fajne zmiany, np. znacząco zmienione (na lepsze) menu w LBP, czy mapa w MotorStormie...

Tylko fanboy który dał się nabrać wierzy ślepo w marketingowe bzdury o wyższości np. konsol.

Tylko fanboy który chce kupić konsolę, ale "telewizora brak" może trzymać się jak tonący brzytwy stwierdzenia "PC lepsze". Kolega popatrzy na wyniki sprzedaży gier za oceanem albo za zachodzie, i zobaczy swoją wyższość PC

Zobaczycie za kilka miechów mozżę rok jak kryzys bardziej się rozszerzy jak konsole zaczną tracić....

A może za kilka miechów kryzys zacznie się kończyć, i PC zostanie totalnie zmiecione z rynku? Może za kilka miechów na Polskę napadną Indianie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za kilka miechów na Polskę napadną Indianie?

Tja bombę atomową na nas zrzucą :laugh:

Tylko fanboy który chce kupić konsolę, ale "telewizora brak" może trzymać się jak tonący brzytwy stwierdzenia "PC lepsze". Kolega popatrzy na wyniki sprzedaży gier za oceanem albo za zachodzie, i zobaczy swoją wyższość PC

Mówisz o konsolach wspólnie czy o jedna konsola vs PC? I czy wliczamy do walki gry niszowe?

Z tego co wiem, spadek FPS dotyczy tylko PS3, a to przez żałośnie wolny napęd Blu-Ray, bodajże 2x... gry są zoptymalizowane dobrze.

Czyli konsole posiadają wady? Kto by pomyślał... :laugh:

Nieprawda! Jest masa gier chodzących w FullHD, np. Flower. We wspomnianym Flowerze grafika niszczy wszystkie inne gry konsolowe, więc proszę nie pisać, że i tak nie widać różnicy

Przy argumencie "Masa" podałeś jedną grę. Podaj jeszcze ze trzy i wtedy będzie jakoś lepiej wyglądać :laugh:

Konsole obecnej generacji ze względu na zamkniętą architekturę zostały w tyle.

Szkoda, że nie widać tego po graczach z zachodu i USA :P

Szkoda że jestem zainteresowany głównie rynkiem europejskim :P (co nie znaczy że amerykański olewam :laugh: )

EDIT : Sorki że tak od dołu do góry cię cytowałem Sandro :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy argumencie "Masa" podałeś jedną grę. Podaj jeszcze ze trzy i wtedy będzie jakoś lepiej wyglądać laugh.gif

Są to prawie wszystkie gry z PSS, interesują Cię tytuły? store.playstation.com

CYTAT

Może za kilka miechów na Polskę napadną Indianie?

Tja bombę atomową na nas zrzucą laugh.gif

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia

Mówisz o konsolach wspólnie czy o jedna konsola vs PC? I czy wliczamy do walki gry niszowe?

Gry niszowe, tzn. z pudła w Media Markt? Wliczamy wszystko, ale tylko Europa Zachodnia i Ameryka, bo te rynki przynoszą najwięcej zysków (jest jeszcze Azja, ale tam głównie no-lify w WoWie siedzą). Tak, wszystkie konsole...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry niszowe, tzn. z pudła w Media Markt? Wliczamy wszystko, ale tylko Europa Zachodnia i Ameryka, bo te rynki przynoszą najwięcej zysków (jest jeszcze Azja, ale tam głównie no-lify w WoWie siedzą). Tak, wszystkie konsole...

Cóz, wtedy pojedynek jest ciutek nie równy... PS3, Xbox 360, Wii... już 3 na 1. A jeśli dołączymy PSP, Gameboye i inne... no, nie będzie zaskoczenia że przebiją PC. Ale jeśli policzyć każdą konsolę osobno... I dlaczego tylko ograniczyć się do Europy Zachodniej i Ameryki? Jeśli już robić taką statystykę, to róbmy w oparciu na wszystkie rynki.

Pudełka z Media też liczmy, w końcu z konsol liczy się każdą grę. (i jak policzymy wszystko wtedy wyjdą w miarę wiarygodne wyniki)

Może za kilka miechów na Polskę napadną Indianie?

Tja bombę atomową na nas zrzucą laugh.gif

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia

Ej, dzięki stary! Nie miałem pojęcia czym jest ironia! Cofam też pomysł z bombą atomową, indianie użyją statków kosmicznych :D

Nie jesteś jedynym człowiekiem używającym ironii/sarkazmu :cool: I zdziwiłem się że potraktowałeś ją poważnie.

Są to prawie wszystkie gry z PSS, interesują Cię tytuły? store.playstation.com

Raczej mi chodziło o to, że jeśli argumentujemy liczbą mnogą, to przykładów też powinno być więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie śmieszne kiedy dochodzi do konfrontacji konsolowcy zawsze stają w szranki i przeciwko piecykowi podają argumenty takie które sens mają tylko przy wszystkich konsolach. Tylko żeby pograć na wszystkich konsolowych gierkach trzeba mieć ps3, xboxa 360, Wii, do tego dojdą jeszcze konsole przenośne i koszty związane z np. dodatkami do Wii czy jakimiś padami do reszty konsol. I teraz powiedzcie mi, że taki zestaw jest tańszy od peceta to was śmiechem zabiję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale taki jest tańszy od PC... z pentagonu :D

A mnie śmieszy jeszcze kiedy do pojedynku między popytem na gry konsolowcy ruszają w szranki z całą swoją listą gier, a nam zabraniają iść ze wszystkim, tłumacząc, że takie niszowe gry to się nie liczą. A nie uwierzę by na konsole wychodziły same dobre gry. Ba, grywałem na konsolach, widziałem część gier (choć znawcą się nie nazwę) i muszę powiedzieć że na dłużej przyciągnęły mnie jedynie : seria FF i Dragon Ball Z Budokai 3 (wiem, to tytuły z PS2, wybaczcie za starą generację).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz do tego dolicz wyższe ceny gier. A jak chcesz jechać z allegro/ibej/reedycję to weź pod uwagę że PCtowe gry na allegro/ibeju/reedycjach też są i nadal są tańsze :)

No i te wszystkie konsole trzeba gdzieś pomieścić i do czegoś podłączyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj, ktoś tu ma problemy z liczeniem...

PS3 - 1500 złociszy

XBOX 360 - 1300 złociszy

Wii - 1100 złociszy

PSP - 900 złociszy

Co nam łącznie daje : 4800 złociszy. A to starczy spokojnie na dwa dobre komputery z których każdy pociągnie długi czas.

Pod uwagę brałem te droższe wersje tak aby można było brać pod uwagę wszystkie gry.

Czyli wychodzi na to, że argument o cenie poszedł między krzaki po Pecet i w kupnie i w użytkowaniu jest po prostu tańszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za ceny z kosmosu?

PS3 1200

XO 800 (wersja Premium)

Wii 1000

PSP 500

Ceny z aukcji internetowych... 3500, a ile zabawy, poza tym PSP nie powinienem wliczać, bo to całkiem coś innego niż PS3 czy XO... Rankin, z podłączeniem problemów nie ma, telewizor z trzema wejściami HDMI to nie problem, a na biednego jedną konsolę można przez kabel EURO podłączyć...

Ceny gier... na konsolach w ten sposób można więcej oszczędzić. LittleBigPlanet - w sklepie 220zł. Na allegro bez problemu można kupić za około 60zł. GTA IV - sklep koło 200zł, na allegro o połowę taniej. A na PC? Weźmy Sims 3 - najtańsza oferta Kup Teraz 110zł, podejrzewam, że na aukcji dałoby radę za 95zł kupić (w grach na konsole brałem pod uwagę cenę Kup Teraz). Anno 1404 - sklep 100zł, na allegro najtańsza cena Kup Teraz - 69zł. Czyli PCtowcy dzięki Allegro oszczędzają około 50-80zł, konsolowcy 90-120zł... Oczywiście brałem pod uwagę gry w miarę nowe

ps. Rankin - masz swoje gry za piątkę na PC - klik

edit: właściwie Wii też nie powinienem liczyć, bo sam prezes czy jakiś inny boss Nintendo stwierdził, że Wii podąża inną drogą niż konkurencja...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj czekaj, właściwie to nie licz też XO. Przecież wystarczy PS3 :D

Cholibka, jak to nie liczyć PSP czy Wii? toć to nie są konsole? Jeśli chodzi o ilość gier to nie kwapicie się tak z odejmowaniem konsol...

Jeśli mówimy o używanych konsolach to się zgodzę z tobą Sandro. A jeśli zerkniemy na nowe? Czy wtedy też są takie tanie?

Co do cen... na konsole jak sam mówiłeś GTA IV - 100zł. zerknij na GTA IV w wersji PC na allegro. 90 zł z dostawą. Co wychodzi taniej.

A konsolowcy oszczędzą więcej, gdyż normalnie gry na konsole kosztują więcej. Tak więc promocja 10% zniżki sprawi że gra na PC kosztująca 100zł, będzie kosztowała 90zł, a gra na konsole kosztująca 200zł, będzie kosztowała 180zł. Czyli zaoszczędzicie więcej :D

Jeśli chcesz sprawdzać na którą platformę gry są tańsze, to dlaczemu nie sprawdzisz cenę JEDNEJ gry na PC i na konsole?

EDIT : Gdzieś ty znalazł GTA IV na konsole za 100zł? Ja najtaniej znalazłem za 120 z dostawą...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj czekaj, właściwie to nie licz też XO. Przecież wystarczy PS3 :D

PSP nie liczę, bo to handheld, a nie konsola stacjonarna. A Wii dlatego, że choćby - gry całkiem inne i gracze całkiem inni. Samo szefostwo Nintendo to przyznaje, więc i ja Wii nie kwalifikuję razem z innymi konsolami...

Jeśli chcesz sprawdzać na którą platformę gry są tańsze, to dlaczemu nie sprawdzisz cenę JEDNEJ gry na PC i na konsole?

Bo miałem kaprys sprawdzić inne...

Co do cen... na konsole jak sam mówiłeś GTA IV - 100zł. zerknij na GTA IV w wersji PC na allegro. 90 zł z dostawą. Co wychodzi taniej.

10zł i koniec problemów ze spadającymi FPSami, wywaleniami do Windy itp... Próbowałem conajmniej pięciokrotnie przjeść "czwórkę" na blaszaku, za każdym razem albo savy mi się sypały, albo akurat przykaprysiło mi się zmienić system, i nie mogłem starych savów odpalić na XP (wcześniej miałem Vistę)... straciłem cierpliwość, kupiłem na PS3. Coś mi mówi, że w końcu poznam kompletną historię Niko...

Jeśli mówimy o używanych konsolach to się zgodzę z tobą Sandro. A jeśli zerkniemy na nowe? Czy wtedy też są takie tanie?

A dlaczego mam kupować nowe, skoro używane są znacznie taniej? W dodatku i tak dostanę to samo, a skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać? Właściwie, to z perspektywy czasu nie wiem dlaczego wspólnie z bratem podjęliśmy decyzję o zakupie konsoli w MM...

A konsolowcy oszczędzą więcej, gdyż normalnie gry na konsole kosztują więcej. Tak więc promocja 10% zniżki sprawi że gra na PC kosztująca 100zł, będzie kosztowała 90zł, a gra na konsole kosztująca 200zł, będzie kosztowała 180zł. Czyli zaoszczędzicie więcej :D

Nie, konsolowcy kupią za 120 od kogoś kto już przeszedł i zbiera na coś nowego :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...