Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Uroki sequeli

Polecane posty

A tak na marginesie. Do dziś gram w poczciwą Cywilizację 2, bo jej sequel okazał się być kaszaną

Jak długo grałeś ? Jeśli poniżej tygodnia to spróbuj jeszcze raz WARTO 3 jest naprawdę lepsza jeśli się do niej przyzwyczaić

Pamiętam jak nie mogłem się przyzwyczaić do małych postaci w HOMM2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy sequel jest dobry zależy od sposobu myślenia twórców. Jeśli chcą zrobić poprawionego poprzednika, to gra nie odniesie sukcesu(oczywiście są wyjątki jak np. Fallout 2 i GTA:VC). Natomiast, jeśli chcą zrobić oryginalną, odkrywczą grę, wktórej jest mnóstwo zmian w stosunku do pierwszej części, to gra często okazuje się hitem(C&C Generals, UT 2003, PoP:Piaski Czasu, GTA 3 itd.). Worms 3D też nie jest złe. To kwestia przyzwyczajenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żaden sequel nigdy nie odniesie sukcesu jeśli jest tylko spatchowanym następcą i nie wnosi nic nowego do serii często twórcy robią sequele tylko dla kasy korzystając z przywiązania graczy do poprzedniego tytułu (tak jest IMO z chociażby Deus Ex Invisible War:( )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość iCe-doOm

mi tam zwisa czy cos jest sequelem czy jest totalnie nowe wazne zeby mi klimaty gry (chodzi o np. WW II - FPS , fantasty- RTS itd.) i zeby w CD-A dostala (ta gra) conajmniej 8-9

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ANOM3N

Z sequelami jest różnie. Zdarzają się i dobre i złe. Jednak patrząc na dzisiejsze tytuły, ochh... Prawie wszędzie jakaś cyferka się znajdzie...

Autorzy mogliby przynajmniej zmieniać nazwę... :cry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bimber89

No właśnie nie mogli by:) Na tym polegają właśnie kontynuacje ,że produkt musi się jeszcze raz sprzedać pod tą samą nazwą (jak pierwowzór ma niezłą sprzedaż).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pharacz
Jak obiecałem w tekście (w najnowszym CDA oczywiscie) - czekam na reakcje i jakies odkrywcze mysli ("odkrywcze" to nie to samo co "masz racje!!!" lub "jestes glupi!!!").

I jak mowilem - wszystko co napiszecie, moze byc wykorzystane... Niekoniecznie przeciwko Wam. :)

To ja jak SMG: Jesteś głupi :P (żartuje jesteś cool, jak SMG i inni)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gromel88
Jak obiecałem w tekście (w najnowszym CDA oczywiscie) - czekam na reakcje i jakies odkrywcze mysli ("odkrywcze" to nie to samo co "masz racje!!!" lub "jestes glupi!!!").

I jak mowilem - wszystko co napiszecie, moze byc wykorzystane... Niekoniecznie przeciwko Wam. :)

To ja jak SMG: Jesteś głupi :P (żartuje)

Jestes głupi..............(nie zartuje).

Denność widze, denność! :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pharacz

A teraz coś na temat. Jeśli chodzi o sequele to prawie wszystkie kontynuacje są gorsze. Weźmy np. Tomb Rider: Angel of Darkness. Zapowiadał się gigahit, a wyszedło gigabadziewie. No są oczywiście wyjątki np. (już wcześniej wspomniany) Tomb Rider, lub Deus Ex. Niestety zamiast wydawcy wydawać jakieś nowsze i lepsze gry to wydają prawie kopie gier popszednich, lub jeszcze gorsze. Niestety oni tego nierozumieją (wydawcy). :cry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość S@dohi

Uroki sequeli hm.. bardzo trudny temat. To czym sie wyróżnia od innych jest jego orginalność. A teraz na temat.

Sequele wzgędem twórców danej gry są po prostu nową lepszą grą ze zmianami , które zdaniem twórców wpłyną na jakośc rozrywki. Ale twórca nie jest graczem i nie wie jakie są gusta danego człowieka. Każdy z nas ma własne zdanie i dlatego tak często dochodzi do konfliktów. Jeden może twierdzić , że gra jest lepsza od pierwszej części , a drugi , że lepsza jest kontynuacja.

Twórcy gier także mają wielki wpływ na grę. Jeśli jest ona hitem ( dajmy tu na przykład Unreala) dostaje wysokie noty w prasie. Wszscy chcą ją kupować. Gdy wszyscy ochłoną po grze w Unreala , wszystkie oczy patrzą się na twórców. Zadają sobie pytanie " Co dalej?" " Czy zrobić seqela?".Oczywiście sequel gy powstaje wszystkie pieniądze zostaja złużyte na to co jest teraz najważniejsze ( grafika - przecież nik nie spojrzy na grę z grafiką z przed dwóch lat). Są tak napaleni , że nie widzą tego co przyciągało w pierwowzorze.

Albo inny przykład twórcy gry tworza druga częśc danej gry. Odrzucają sprawdzone pomysły na rzecz nowych , według nich "lepszych" i ułatwiających rozrywkę. Fani natychmiast sie buntują - " I po co to?" " Dacie nam po prostu tą samą gre z nowymi misjami / postaciami / poziomami". Po prostu wymysł twórców nie sprawdza się na codzieność. Zamiast robić grę sprawdzoną z lekkimi zmianami . które nieznacznie wpływają na grę np. przycisk szybkiego wyciągnięcia miecza. Zadowolony fan na 100% podziękuje twórcą za coś takiego fajnego.

Ogólnie rzecz biorąc sequele są inne od pierwowzorów. Na koszt fabuły twórcy gry np. ulepszyli engine graficzny , a z fabuły nitka i igła ( prosta jak deska). Urok sequeli zależy od inwencji twórców gier. Jeśli potrafii zrobic drugą częśc powinien tylko ja dopracować ewentualnie lekko zmienić , a nie niszczyć to co sprawiło , że zasłynęła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Macioch

Właśnie Unreal to bardzo dobry przykład. Co z Unrealem2 ? Wydług CDA nie taki jak powinien być. A jaki powinien? Taki jak 1 tylko z nową grafiką?

...:::czas na odpowiedź:::...

No właśnie. Bo czytając recenzją takie miałem wrażenie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Th3-Cr4Sh

Moim zdaniem nie ma sensu takiego oceniania "na światową skalę". Ile ludzi tyle różnych gustów i nigdy na raz nikomu się nie dogodzi. Np. niektórym Max Payne 2 mógł się spodobać. Może i CDA jest wypasione, ale jednak na śleo nie nazleży wierzyć. Zróbmy chociażby taki test: Wszyscy ludzie, którzy przez CDA nie kupili Unreal'a2 ponieważ powodzieli, że jest słaby niech go sobie teraz kupią w empiku/pirata czy pożyczą/przegrają od qmpla. Później niech napiszą tutaj czy gierka się im podoba...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość S@dohi
Moim zdaniem nie ma sensu takiego oceniania "na światową skalę". Ile ludzi tyle różnych gustów i nigdy na raz nikomu się nie dogodzi. Np. niektórym Max Payne 2 mógł się spodobać. Może i CDA jest wypasione, ale jednak na ślepo nie nazleży wierzyć. Zróbmy chociażby taki test: Wszyscy ludzie, którzy przez CDA nie kupili Unreal'a2 ponieważ powodzieli, że jest słaby niech go sobie teraz kupią w empiku/pirata czy pożyczą/przegrają od qmpla. Później niech napiszą tutaj czy gierka się im podoba...

YYYYYYYYY. nooorrrrmmaaaalnie facet żeś zaszalał ty tekstem. Ponieważ , kiedyśs czytając CDA , coś tam sie stało i ( PAMIĘTAM) , ktoś napisał tak: " opinie w naszym czasopiśmie , sa tylko , jedynie i WYŁĄCZNIE opinią recenzenta. Dlatego możecie się z oceną niezgodzić"

No i właśnie dlatego powstał dział VETO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Th3-Cr4Sh

Oops, sorry, rzeczywiście. Ale kompletnie zapomniałem o dziale VETO. Kurna! :P Jakbym o tym pamiętał, to powyższy text wyglądałby kompletnie inaczej :P ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Th3-Cr4Sh

Z resztą zauważ, że mi chodzi głównie o to, że ludzie na ślepo wierzą C

opinii CDA i przez to tracą czasem dobre gierki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość S@dohi
Z resztą zauważ, że mi chodzi głównie o to, że ludzie na ślepo wierzą C

opinii CDA i przez to tracą czasem dobre gierki...

Hmmm.... sam napisałeś ślepo wierzą. A mi się wydaje , że właśnie wierzą opinii w CDA dlatego , że recenzenci to są zwykli gracze i mogą doradzić w wyborze gry. My ludzie , juz tacy jesteśmy , że mamy własne zdanie. Właśnie WŁASNE ZDANIE gdybyśmy go nie mieli , to dopiero wtedy mógłbyś powiedzieć ślepo wierzą. Np. Ja bym postwił Unrealowi 2 ocenę 5 , a w CDA dostał 7.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Th3-Cr4Sh

Prawda. Sam się przyznaję, że tymi textami trochę zaszalałem, więc zakończmy ten temat słowami:

Tyle ile ludzi, tyle różnych gustów, kropka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Palladyn
Najlepszym sequelem było GTA 2.Do tej pory uznaję ja za bardziej udaną część nish Vice City.

Chłopie kiedy uciekłeś z domu wariatów???

Słuchaj, panie normalny, daruj sobie pan takie teksty, bo ani nie są śmieszne, ani trafne. Ja rzadko daję ostrzeżenia, ale jak już daję to nie za byle co, a za to masz u mnie żółtą kartkę - SolariS

Przecież GTA i GTA 2 to żaden skok? Taka sama gierka (przynajmniej moim zdaniem) A między 2 a 3 to chyba nie musze mówić. A najlepszym sequelem moim zdaniem jest Heroes of Might & Magic 3(moja ulubiona gierka, czemu w rankingu miała TYLKO 2 miejsce??:) ). Poza tym Diablo 2 i Warcraft 3 moim zdaniem są znacznie lepsze od pierwowzorów. Również Quake 2 od 1 (nie licze 3 bo to wogule inna gra).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Th3-Cr4Sh
Przecież GTA i GTA 2 to żaden skok? Taka sama gierka (przynajmniej moim zdaniem) A między 2 a 3 to chyba nie musze mówić. A najlepszym sequelem moim zdaniem jest Heroes of Might & Magic 3(moja ulubiona gierka, czemu w rankingu miała TYLKO 2 miejsce??:) ). Poza tym Diablo 2 i Warcraft 3 moim zdaniem są znacznie lepsze od pierwowzorów. Również Quake 2 od 1 (nie licze 3 bo to wogule inna gra).

Ja mam tutaj drobne zastrzeżenia do textu apropo rankingu. Wydaję mi się, że gierki w nim nie były układane od najgorszej do najlepszej. Bo czym niby wyjaśnisz, że ET znalazło się na 23 miejscu mimo, iż redakcja (przynajmniej nie ta co w AA gra...) uważa ET za fenomen? Albo Far Cry. Miejsce ok. 43 a w recenzji i GameWalkerze piszą, że Far Cry kompletnie zmienił ich pogląd na gierki. Z resztą nie wieże, by Heros3 znalazło się na 2 miejscu (jednak przyznaję: jest to gra świetna i sam nie postawiłbym jej oceny mniejszej od 9...) mając taką konkurencję. Koniec, kropka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sequelem było GTA 2.Do tej pory uznaję ja za bardziej udaną część nish Vice City.

Chłopie kiedy uciekłeś z domu wariatów???

Nie powinieneś był na niego tak naskakiwać od razu. IMO GTA2 faktycznie jest lepsze od GTA 1, ale od VC... nooo, trochę przesada. Ja tam GTA2 ukończyłem w ok. 12 godzin (w wolny weekend zasiadłem do giery koło 10.00, skończyłem o 22.00 :D), a VC w jakiś miesiąc (jeśli chodzi o fabułę, 100% to nigdy nie miałem, tylko w GTAIII miałem 98%...). A oprócz tego to grałem w VC z 6 miesięcy non-stop... ale GTA2 to też nadal świetna giera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Palladyn
Słuchaj, panie normalny, daruj sobie pan takie teksty, bo ani nie są śmieszne, ani trafne. Ja rzadko daję ostrzeżenia, ale jak już daję to nie za byle co, a za to masz u mnie żółtą kartkę

Nie naskakiwałem na niego tylko w szoku byłem. Gościu pewnie nie grał w GTA 3 a porównuje 2 i 1. Fakt 2 była fajna ale3 lepsza. W seri GTA wogule sequele są lepsze niż poprzednicy. A do SolariSa (SSman?) - Świetny dowcip, boki zrywać. A jakże oryginalny (Sol) - ja nie jestem normalny, co to, to nie. A jeśli chodzi o w/w tekst nie chodziło mi o obrażenie kogokolwiek a text był odzwierciedleniem mojej pierwszej reakcji.

To Cię nie usprawiedliwia. I na litość - to że komuś się podoba GTA 2 bardziej od GTA 3 nie znaczy, że ten ktoś jest nienormalny, albo że nie grał w trójkę! O to mi tylko chodzi. - SolariS

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie fenomenalnym sequelem jest gra Jagged Alliance 2. Jest to dla mnie jedna z lepszych strategii turowych jaka się kiedykolwiek ukazała... i mówię tu o pierwotniej dwójce, ponieważ dodatki takie jak UB juz nie zachwyciły mnie tak bardzo (a szczególnie polska wersja - brrr)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...