Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Pomysły na nowe zagadki

Polecane posty

Narg ale do kogo się zwracasz? Bo na pierwszy rzut oka wygląda, że do mnie, a w takim przypadku nie do końca wiem, o co chodzi, bo żadnego tematu z zagadkami bez omówienia tego wcześniej zakładać nie próbowałem.

Oczywiscie ze nie do Ciebie. Do pewnego forumowicza, (dla ktorego dobra pozostanie on anonimowy), ktory dzisiaj zalozyl SZESC tematow. SZESC. - Lord

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadki książkowe - jestem za, o ile pytania nie będą non-stop-kolor z polskiej fantastyki i Zmierzchu, czy co tam się teraz czyta, bo wtedy od razu można położyć krzyżyk na temacie.

Wpadłem niechcący na dwa pomysły.

Pierwszy, to super-poster. Robimy pusty obrazek w paint, w wymiarach 210 × 297 (podpowiedź - w milimetrach to format A4) i każdy może coś do niego dorysować, najlepiej coś związanego z grami, ale niekoniecznie. Warto by jednak zaznaczyć że to nie jest miejsce ani na wyznania miłosne (POLONIA MISZCZ I MAŁGORZATA) czy rysowanie tego czym się różni dziewczynka od chłopca. Np. chętnie bym sobie powiesił nad wyrkiem poster przedstawiający Jezusa grającego solówki na fenderze na koncercie dla T-Rexów na tle wybuchającego wulkanu. Or something. Ważne żeby każdy używał painta i zapisywał swoją pracę jako niekompresowany bmp, bo w przeciwnym razie będziemy mieli wylęgarnie artefaktów.

Drugi, to aż sam się boję. Robimy grę. Każdy rzuca jakiś krótki, mały, nieskomplikowany pomysł na grę. Następna osoba dodaje coś do pomysłu, i tak powiedzmy 5 osób. W tym momencie zamyka się kolejka, i ja (ech...) chwytam za jakiegoś edytora i klecę tą bezsensowną grę. Pomysły niech będą podawane w taki sposób (wg. kolejności postów):

1. Sterujemy czym?

2. Czym strzelamy?

3. Do kogo strzelamy?

4. Gdzie się odbywa akcja?

5. Jak się gra nazywa?

etc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast jestem za pomysłem Ramzesa czyli gra Super-Poster. Mogły by wychodzić naprawdę fajne pracki (tym bardziej, że ogromnie lubię rysować w paintcie \m/) jedną z ciekawszych sam bym może sobie wydrukował. :)

Tylko oczywiście musiałyby być jakieś przejrzyste zasady jak nie wymazywanie tworów z poprzednich postów czy wyżej wspomniane wyznania dotyczące tej, tego czy czegoś tam innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jest ciekawy, ale mam pewne obawy. Na przykład co jeśli pojawią się dwa wpisy w niedługim odstępie czasu, i każdy będzie przedstawiał "alternatywną" kontynuację obrazka? Trzeba bedzie po prostu wprowadzić bezwzględną regułę kasowania pozostałych postów. Odległość pomiędzy kolejnymi postami - minimum godzina, a co pomiędzy nimi - do kosza...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motoryzacyjne - no nie wiem. Co będzie następne, "jaka to potrawa?"

Super-poster - Lord zaproponował b. ciekawą modyfikację - godzina odstępu między postami, żeby się nie nakładały na siebie poszczególne wersje postera (postra?).

Zatem, zasady superplakatu v 0.1

1. Ogólne zasady FA

2. Mogą wziąć udział wszyscy

3. Do obrazka jedynie coś dorysowujemy, nie modyfikujemy czyjegoś elementu (chyba że na jego wyraźną prośbę i zachętę)

4. Wchodząc do tematu, "zaklepujemy" sobie kolejkę, pisząc posta np. "teraz ja". Kiedy kończymy (byle to nie trwało cały dzień...) modyfikujemy tego posta i wklejamy swoją wersję postera.

5. Nie wklejamy do postera niczego, żadnych jpgów, wszystko 100% ręcznie robione w jedynym słusznym programie graficznym.

6. Zapisujemy jako BMP, mapa bitowa 24-bitowa, wszelkie inne formaty zakazane.

7. Skończoną pracę wrzucamy na WyslijTo.pl żeby nie zaśmiecać Imageshacka.

8. Żadnych obraźliwych/obscenicznych treści ani ilustracji.

9. Dbamy o poziom. Żadnych rysuneczków domków, debilnawych "dymków" i humoru z Kaczora Donalda/szkolnego kibla.

10. Ani żadnej rzeczy która jego jest.

11. Ziemia jest płaska, więc spuść wyobraźnię ze smyczy.

12. "Reset" postera (postru?) nastąpi kiedy będzie już na nim taki dym że nie będzie wolnego miejsca.

13. Prosi się o umiarkowanie w ilości własnej treści, żeby nie zalać 3/4 miejsca swoją wizją Alyx w stroju kąpielowym. Ani Gordona.

Edytowano przez RamzesXIII
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wszedlem na ten temat tylko po to aby napisac o moim genailnym pomysle...

zagadki motoryzacyjne!...

niestety...nie pozostaje mi nic innego:

POPIERAM :)

ps. takie cos jest/bylo w tym teleturnieju na TVN turbo. Zapomnialem nazwy :P

ps2. moge zacząć xD

edit: rowniez popieram rysowanie :)

Edytowano przez m4t3k73
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadki motoryzacyjne - wprawdzie jestem kompletnie zielony w tym temacie, ale jestem za, powinna się znaleźć odpowiednia ilość chętnych, a tematyka jest wystarczająco szeroka.

Pomysł na rysowanie obrazka - jak najbardziej za! To może być naprawdę super, jeśli będę miał czas, postaram się wziąć w tym udział.

Tworzenie gry - nie mam pojęcia, jak by to mogło wyglądać :icon_eek: Dlatego też jestem nieco sceptyczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadki motoryzacyjne - wprawdzie jestem kompletnie zielony w tym temacie, ale jestem za, powinna się znaleźć odpowiednia ilość chętnych...

a jaka jest wymagana liczba chetnych :P? Nie jest napisane na pierwszej stronie :)

jest juz czterech :)

aha. i popieram zagadki ksiazkowe. :)

tylko trzeba ustalic jakis regulamin :P

Edytowano przez m4t3k73
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie, macie - dzisiaj możemy założyć zagadki ksiązkowe, motoryzacyjne i ten wielki poster. Czekam na propozycje regulaminu do tych dwóch pierwszych (jak będzie ok to osoba która ten regulamin zaproponuje będzie mogla założyc temat i dać pierwszą zagadkę), i decyzję co do postera - jest ktoś chętny by załączyć pierwszy obrazek? Przypominam, że regulamin jest taki:

1. Ogólne zasady FA.

2. Mogą wziąć udział wszyscy.

3. Do obrazka jedynie coś dorysowujemy, nie modyfikujemy czyjegoś elementu (chyba że na jego wyraźną prośbę i zachętę)

4. Wchodząc do tematu, "zaklepujemy" sobie kolejkę, pisząc posta np. "teraz ja". Kiedy kończymy (byle to nie trwało cały dzień...) modyfikujemy tego posta i wklejamy swoją wersję postera.

5. Nie wklejamy do postera niczego, żadnych jpgów, wszystko 100% ręcznie robione w jedynym słusznym programie graficznym.

6. Zapisujemy jako BMP, mapa bitowa 24-bitowa, wszelkie inne formaty zakazane.

7. Skończoną pracę wrzucamy na WyslijTo.pl żeby nie zaśmiecać Imageshacka.

8. Żadnych obraźliwych/obscenicznych treści ani ilustracji.

9. Dbamy o poziom. Żadnych rysuneczków domków, debilnawych "dymków" i humoru z Kaczora Donalda/szkolnego kibla.

10. "Reset" postera (postru?) nastąpi kiedy będzie już na nim taki dym że nie będzie wolnego miejsca.

11. Prosi się o umiarkowanie w ilości własnej treści, żeby nie zalać 3/4 miejsca swoją wizją Alyx w stroju kąpielowym. Ani Gordona.

Regulamin by Ramzes zmodyfikowany by me. Wyciąłem parę wg. mnie nieistotnych szczegółów, ale jestem skłonny je przywrócić, jeśli ktoś woli pierwotną wersję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec regulamin: zagadki motoryzacyjne:

1. regulamin FA, oczywiscie;

2. regulamin dodawania obrazkow do postu;

3. wrzucamy obrazki ze stron takich jak imageshack.us, a nie linki do google grafika;

4. obrazek ma pokazywac czesc samochodu (reflektor, kierownica, spojler etc.);

5. jezeli stwierdzimy, ze bioracy udzial uzytkownicy nie sa w stanie sprostac zadaniu, wrzucamy kolejny fragment TEGO SAMEGO zdjecia;

6. zdjecia maja byc tak zwanymi. real foto, a nie obrazki projektow, grafiki komputerowej;

7. jezeli zadalismy kolejna zagadke mamy obowiazek obserwowac temat i informowac o odgadnieciu;

8. jezeli zgadywalismy zagadke mamy obowiazek temat obserwowac, aby w razie czego na bierzaco zadac nowa zagadke;

9. jezeli zagadka nie zostanie odgadnieta przez 24h zadajacy ma obowiazek ją rozszyfrowac i wyznaczyc kolejnego zadajacego;

10. jezeli osoba, ktora powinna zadac nowa zagadke tego nie zrobi, po uplywie 24h nowa zagadke zadaje ktokolwiek zainteresowany tematem;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok. Tylko parę rzeczy poprawię:

1. Regulamin FA, oczywiscie;

2. Wrzucamy obrazki z dowolnego źródła, pod warunkiem że źródło to nie będzie informowac o marce samochodu;

3. Obrazki większe umieszczamy jako link, jeśli zaś nie są zbyt duże - po prostu jako obrazki, korzystając z tagów

[img][/img]

4. Obrazek ma pokazywac czesc samochodu (reflektor, kierownica, spojler etc.), ewentualnie jeśli dany model jest dość rzadki i unikatowy, można zamieścić całe jego zdjęcie;

5. Jezeli stwierdzimy, ze bioracy udzial uzytkownicy nie sa w stanie sprostac zadaniu, wrzucamy kolejny fragment TEGO SAMEGO zdjecia;

6. Zdjecia maja byc tak zwanymi. real foto, a nie obrazki projektow, grafiki komputerowej;

7. Jezeli zagadka nie zostanie odgadnieta przez 48h zadajacy ma obowiazek ją rozszyfrowac i wyznaczyc kolejnego zadajacego;

8. Jezeli osoba, ktora powinna zadac nowa zagadke tego nie zrobi, po uplywie 24h nowa zagadke zadaje ktokolwiek zainteresowany tematem.

Możesz zakładać temat. Proponowana przeze mnie nazwa: Zagadki Motoryzacyjne z komentarzem "Stary, co to za bryka?"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z "Hałs M.D"? Za mało chętnych, brak czasu, czy (nadal) problemy z wymyśleniem regulaminu? Temat miał być gotowy w poprzedni piątek, mógłby być ciekawy :sad:

@down

Nie dzięki Lordzie, nie lubię zakładać tematów ani zaczynać....czegokolwiek, gdy może ktoś inny :happy:

Edytowano przez MathRaven27
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, sorry, zapomnialem o nim <wstydniś>

Już biorę się do roboty.

BTW, jakbym kiedyś coś zawalał, to bijcie na moje gg, jeśli będę dostępny.

EDIT: Ten Twoj regulamin, Math jest całkiem dobry. Możesz zakładać temat, i jeśli chcesz, możesz być pierwszym Hałsem. Jeśli nie chcesz lub nie możesz, to ja się tym zajmę ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak dział się rozwinie to może, ale na razie jest jeszcze mozliwych wiele tematów ogólnych. Rozdrobnienie jest niebezpieczne, bo potem każdy fan każdej serii będzie chcial mieć swój temat. Ja tam lubię DB, ale wiem że niemożliwe będzie założenie oddzielnego tematu dla każdej mangi/anime/filmu/gry/serialu. A nie można faworyzować jednych, a olewać drugich. Także albo wszyscy mogliby mieć tematy o swoich ulubionych grach/serialach, albo nikt. A "wszyscy" jest aktualnie niemożliwe, więc zostaje "nikt".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, wzialem sie za regulamin ksiazkowy bo widze, ze nie ma chetnych :P

1. regulamin FA;

2. zagadkami moga byc: opis ksiazki, charakterystyka postaci, opis miejsca/lokacji, opis bitwy, pojedynku etc. jak rowniez fanarty, obrazki dotyczace ksiazki;

3. Jezeli zagadka nie zostanie odgadnieta przez 48h zadajacy ma obowiazek ją rozszyfrowac i wyznaczyc kolejnego zadajacego;

4. Jezeli osoba, ktora powinna zadac nowa zagadke tego nie zrobi, po uplywie 24h nowa zagadke zadaje ktokolwiek zainteresowany tematem;

nic wiecej mi do glowy nie przychodzi :P

poprawcie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...