Skocz do zawartości

Pomysły na nowe zagadki


Lord Nargogh

Polecane posty

Kicusiek i pikaz512 -

Wasze zagadki, mimo iż ciekawe, to jednak imo zbyt niszowe. Nie sądzę, żeby te pomysły przeszły. Bo kto na dobrą sprawę gwiazdozbiorami się interesuje tutaj na forum? Albo te mody... za wiele i większość mało znana (albo wcale).

Czytelnik21

że większość modów jest mało znana

Czy ja wiem? Mnie się wydaje, że dość popularny jestem. A taki Pezet! Ło! Tego to wszyscy znają :trollface:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kicusiek

Zasadniczo to je jestem na tak, ale potrzebna jest większa ilość osób oraz ktoś kto stworzyłby regulamin takowych zagadek :wink: Myślę że możesz zacząć tworzyć takowy regulamin, a chętni powinni się sami znaleźć ^^ Jeśli będziemy mieli te rzeczy to pozostaje jeszcze błogosławieństwo moderatorów i być może coś z tego będzie :wink:

Edytowano przez Treser
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zważ na to, że nie każdy posiada te książki co Ty masz, a niektórzy pewnie w domu nie mają żadnych książek I niekażdy ma też Discovery.

Racja nie każdy posiada takie książki jakie mam, ale ktoś ma takie w których mogą być inne rzeczy niż w moich :P. Dobra Discovery nie muszą mieć, ale w internecie jest :trollface:.

Bo kto na dobrą sprawę gwiazdozbiorami się interesuje tutaj na forum?

Na przykład ja :D. A myślę, że na kilkaset użytkowników (o ile nie więcej) ma coś z tym wspólnego.

Zrobiłem również wstępny regulamin. Taka wersja "lafa" (alfa) jak to ujął Treser :trollface:

1.Zagadki w dowolnej formie: Rebusy, łamigłówki, Pytania, zdjęcia

2.Mogą one dotyczyć: Ciał niebieskich, komet, gwiazd, galaktyk,odkrywców, organizacjach, wyprawach, badaniach, i reszty :P

3. Zagadki nie mogą być wzięte nie wiadomo skąd. (Tzn. Ktoś wklei zdjęcie małej plamki.)

4. Mają być zrozumiałe.

5.Czas na zadanie zagadki wynosi 24h.

6. Jeśli będą jakiekolwiek trudności należy zaoferować podpowiedź.

7. Jeśli coś zadamy, mamy wiedzieć co zadajemy. (nie szukać w sieci informacji, o których nie mamy pojęcia)

Jestem przygotowany na krytykę jak i propozycję zmian.

Edytowano przez Kicusiek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Wszechświecie wiemy zbyt mało, żeby robić temat z zagadkami o nim. Przykładowo - mogę stwierdzić, że najmniejsza asteroida w kosmosie zrobiona jest z marmolady i mówi po francusku - udowodnijcie, że to nieprawda.

A na serio - nie widzę tej zabawy w uczciwiej i znośnej dla wszystich formie, bo albo zagadki będą banalnie proste i/lub do wyguglania, albo wręcz przesadnie trudne - np. dasz zdjęcie odkrytej ileś lat temu asteroidy BVWIK-583-ZXQ11 leżącej w mgławicy Orzeł, o której słyszał tylko pies sąsiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up

Coś w tym jest. Stillborn też ma trochę racji. Poza tym nie widzę zbytnio chętnych do stworzenia tego działu :/ Zagadki albo będą za trudne albo za łatwe... Ogólnie to temat dobry, ale jakoś tak się to nie dziwi w oparciu o nasze forum i pozostałe zagadki :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up-to można podpiąć pod obrazkowe i często zadaje się takie rzeczy w obrazkowych.Np.wrzucasz obrazek Pożeracza Chaosu z Darksiders i piszesz,że oprócz nazwy gry trzeba podać nazwę przedmiotu.

@Poor-a ja właśnie widziałem kilka razy zadawany sprzęt w obrazkowych...

Edytowano przez czaroslaw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Adzan - z jednej strony - to można przecież spokojnie robić w Obrazkowych - wystarczy do zapytania "co to za gra" dopisać "jak się ten przedmiot / samochód nazywa" i "bez udzielenia odpowiedzi na drugie pytanie nie zaliczę" ;) ale z drugiej - z taką zagadką się jeszcze nie spotkałem w Obrazkowych, a skoro mamy też "Co to za postać z gry?" to czemu by nie zrobić "Co to za stuff?" tym bardziej, że temat jest całkiem obszerny. do przegadania IMO

@ astronomiczne - ciekawa inicjatywa, z którą wiąże się jeden problem: zagadki będą albo oczywiste (np zdjęcie jakiejś planety układu słonecznego, lub zapytanie "kometa, którą widzimy raz na 76 lat"), albo do wyguglania ("najbliższa czarna dziura", "jakie gwiazdy wchodzą w skład Pasu Oriona"). temat szybko by się nie wyczerpał, bo przecież można dać zdjęcie mgławicy albo np statku kosmicznego lub sondy - materiału jest tutaj na kilkaset średnio trudnych zagadek. co do liczby grających - pewnie zebrałaby się grupka kilkunastu userów, która by stale zaglądała do Astronomicznych, wśród nich jeden wymiatacz by się na pewno znalazł. ale zanim temat wystartuje, niech się pojawi najpierw te kilkanaście głosów "za"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? Mnie się wydaje, że dość popularny jestem. A taki Pezet! Ło! Tego to wszyscy znają :trollface:.

Ale gdybym zapytał panią Balbinę z gdańskiej koksowni czy zna Pzkw VI b to powiedziałaby albo"Tak, przejeżdżały tu takie z 70 lat temu" albo uznałaby mnie za idiotę :trollface:

Ale zważ na to, że nie każdy posiada te książki co Ty masz, a niektórzy pewnie w domu nie mają żadnych książek I niekażdy ma też Discovery.

Racja nie każdy posiada takie książki jakie mam, ale ktoś ma takie w których mogą być inne rzeczy niż w moich :P. Dobra Discovery nie muszą mieć, ale w internecie jest :trollface:.

Niektórzy nie mają takich książek bo się tym w ogóle nie interesują, a więc pozostają zagadki z Internetu. A zagadki typu " Co to za gwiazda" nie mają sensu, bo każda gwiazda jest do siebie na tyle podobna, by ich nie odróżnić. Poza tym kilkaset użytkowników rzeczywiście ma z tym coś wspólnego. Mogą np. wymienić planety Układu Słonecznego :trollface:

A co do propozycji adzana, to jestem tego samego zdania: Można to podciągnąć pod "Obrazkowe".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up:

Ale gdybym zapytał panią Balbinę z gdańskiej koksowni czy zna Pzkw VI b to powiedziałaby albo"Tak, przejeżdżały tu takie z 70 lat temu" albo uznałaby mnie za idiotę

Raczej to drugie, bo KT sobie po Gdańsku nie jeździły... :trollface:

Co do zagadek:

1. Astronomiczne: jestem na nie. Możnaby zrobić takie ogólnonaukowe - wszystko, co ma związek z działem ścisłym.

2. Modowe? niet

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na takie coś: skoro mamy już obrazkowe, to można by stworzyć drugą edycję takowych zagadek, z tym że byłyby to obrazki z gier, które jeszcze nie wyszły.. W Obrazkowych można zadawać gry, które miały już premierę, a ja mam na myśli temat z obrazkami z gier, które nie miały jeszcze swojej premiery :rolleyes:

Co Wy na to? :wink:

EDIT down

Albo tak albo tak. Ciekawe co myślą o tym pozostali zagadkowicze a przede wszystkim moderatorzy :wink:

Edytowano przez Treser
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up

A jak jest w Obrazkowych - czy każda "zadana" gra jest wielkim hitem? :tongue: No właśnie.. :smile: A takie coś poszerzyłoby horyzonty zagadkowiczów, bo przecież nie tylko wielkie hity są warte uwagi. Jest wiele dobrych gier, które jednak nie odniosły tak wielkiego sukcesu, bo były budżetówkami itp itd. No ale powiem tak: propozycja padła, ale co dalej to już nie zależy ode mnie :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie każda jest wielkim hitem - nie zmienia to jednak faktu, że wszystkie zadane gry już wyszły, a każda produkcja, która ujrzała światło dzienne i trafiła do sklepów, jest siłą rzeczy bardziej kojarzona niż coś, co jeszcze jest w fazie tworzenia. Wyjątkiem są tutaj wielkie hity, których produkcję nagłaśnia się wielką kampanią reklamową na wielu serwisach internetowych, w telewizji, prasie, bądź radiu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również ten pomysł się nie podoba. Po pierwsze - teoretycznie każda wychodząca gra jest w mniejszym lub większym stopniu reklamowana, a więc ktoś, kto jest mniej więcej na bieżąco powinien nie mieć problemów z odgadnięciem każdej gry. Te zagadki byłyby łatwe, bo albo autorzy wypuszczają 5 screenów, które zamieszczają wszystkie portale i nie byłoby problemów z odnalezieniem tego w sieci (a niektórzy dodatkowo używaliby "nieczystych" sposobów, wszyscy wiedzą jakich), albo jest trochę wiecej, ale i tak mało fotek z tych gier, a o wstawianiu interfejsu nie ma mowy, bo autorzy nie bawią się w to, jak będzie wyglądał ekwipunek Geralta, tylko jaka ma być jego kitka :tongue: Dlatego właśnie wstawiają jakieś fragmenty akcji. Także te zagadki raczej nie mają sensu według mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...