Skocz do zawartości

Polecane posty

@ElTabasco

Zależy czego oczekujesz od książki, ale jeśli nie przeszkadza ci dużo przemocy i krwi oraz drastycznych scen, to polecam Noc Zombie. Nie jest to lektura ambitna, ale z tego co pamiętam podobało mi się jak autor przedstawił zombiaków. Nudy nie ma, a kartki same się przewracają. Jest jeszcze kontynuacja, ale nie było mi dane jeszcze się z nią zapoznać z powodu innych książek. W każdym razie polecam.

@edit - http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4262/noc-zombie

Edytowano przez Xavion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ElTabasco - z tego co się orientuję to rynku jest już "Przedwiośnie żywych trupów" Kamila Śmiałkowskiego, a tak naprawdę to Stefana Żeromskiego, bo jest to nic innego jak "Przedwiośnie", które czyta się w liceum jako lekturę, ale zamiast żywego Cezarego Baryki mamy lekko stęchłego truposza, który przeleżał w grobie dobre 80 lat. Jeśli przebrnąłeś przez lekturę lub przez nią przebrniesz dopiero to może faktycznie warto przeczytać tą wariację na temat Baryki. Sam nie czytałem, ale po twoim poście przypomniałem sobie o tym tytule i mam zamiar go nabyć, bo "Przedwiośnie" jako lektura mocno mnie wciągnęło.

EDIT: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/68184/przed...e-zywych-trupow <- Choć z drugiej strony opinie nie są zbytnio pochlebne :/

Edytowano przez daveNWN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znacie więcej tytułów godnych uwagi to piszcie. Jak na razie TWD nie mogę nigdzie namierzyć.
"Narodziny gubernatora" z wysyłkowych obecnie najtaniej chyba tu. Do "Nocy zombie" trzeba podchodzić ze sporym dystansem, nie spodziewać się nie wiadomo czego, a wtedy gładko wejdzie. Zdaje się, że Qbuś cały czas ma (?) na wymianę (a jeśli nie ma, to tu kupisz za 7 zł). W rozmaitych zestawieniach najlepszych książek z zombie niepodzielnie króluje "Wojna zombie" Maxa Brooksa. Problem polega na tym, że polski nakład się wyczerpał i teraz książka chodzi po ok. 100 zł na aukcjach. ;) Warto jednak zanotować sobie tytuł w pamięci, może trafisz jakąś okazję, albo będzie w bibliotece. Jest "Komórka" Stephen Kinga, tyle że to właściwie nie zombie, a zarażeni ludzie atakują wszystko, co się rusza (mniej więcej jak w filmie 28 dni później) - czyli chyba close enough, by się zainteresować. Także blisko (atakują wściekli ludzie, a nie powolne zombie) są dwie powieści Davida Moody'ego: Amok i Wściekła krew, obie widziałem dość tanio w Matrasie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze od siebie dorzuciłbym jedyną książkę o zombiakach, jaką czytałem: "Szturmowcy śmierci". Jeśli nie przeszkadza ci świat Star Warsów - bardzo przyjemny horror. I podkreślam - horror, historia nie ma nic wspólnego z Gwizdnymi Wojnami poza realiami. W środku flaki, krew, przemoc i najważniejsze - klimat gęsty jak budyń.

Edytowano przez Dawid2207
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pogranicza fantasy i horroru, powiadasz...

Jest "Demoniczny Cykl" Petera V. Bretta ("Malowany Człowiek", "Pustynna Włócznia" i zbiór opowiadań "Wielki Bazar. Złoto Brayana", w bliżej nieokreślonej przyszłości ma wyjść kolejny tom, "Wojna w blasku dnia"). Klimat niestety nie słowiański, ale pozostałe założenia (raczej) spełnia.

Jest "Oko (Oczy?) Smoka" Kinga (też nie w klimatach słowiańskich niestety).

Do pogranicza fantasy i horroru kwalifikują się też (chyba) niektóre fragmenty II tomu "Achai" Ziemiańskiego i I tomu "Pomnika Cesarzowej Achai" tegoż, aczkolwiek z zastrzeżeniem, że fragmenty, i to krótkie (kilka rozdziałów w sumie, bardziej w "Pomniku", a i to głównie przez klimat ciągłego zagrożenia i elementy tak zwanego "gore")

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noc Zombie? Nieeeeee.... Toż to horror... Znaczy się horrorem dla mnie było czytanie. Zdecydowanie odradzam - więcej tutaj: http://forum.cdaction.pl/blog/qbus/index.php?showentry=30479

YoungRafal - Ja polecam Władcę Wilków Juraja Cervenaka. Bardzo solidne fantasy - nieco sztampowe, ale też odpowiednio klimatyczne. Do tego mroczne słowackie lasy i sporo słowiańskiej mitologii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noc Zombie? Nieeeeee....
Nie indoktrynuj. ;) Nadmienić należy, że nie podobała Ci się również "Komórka" Kinga. W ogóle horrory coś Ci nie podchodzą.

YoungRafal - Ja polecam Władcę Wilków Juraja Cervenaka.
Ale na premierę musisz poczekać do 15 maja. Ja dorzucę coś z fantasy/horroru, ale nie słowiańskiego (bo się nie da - jest albo słowiańska fantasy, albo fantasy/horror). Kroniki Wardstone, bo o nich mowa, świetnie sprawdzają się jako takie, zwłaszcza czytane po zmroku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, szukam jakiejś książki(lub serii) fantasy. Dobrze, jeśli byłaby/byłyby podobne do sagi o "Czarnej Kompanii". Przeczytałem już kilka takich jak: "Władca Pierścieni 1-3", "Silmarillion", "Hobbit" (itd. twórczość Tolkiena), Saga o "Czarnej Kompanii" Glena Cooka. Najlepiej żeby była to jakaś seria, choć niekoniecznie. Z góry dzięki. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobne do sagi o "Czarnej Kompanii"
Malazańska Księga Poległych. Na zachętę cytat:
Pierwszy tom owszem, imponował mnogością wątków i postaci, ale bardzo trudno mi się go czytało i dopiero pod koniec zacząłem łapać o co w tym wszystkim chodzi. Drugi tom natomiast kompletnie wbił mnie w ziemię i okazał się być jedną z najbardziej epickich rzeczy, jaką miałem przyjemność czytać
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę offtop, ale... Kupić? Póki co nie kupisz, chyba że za stówkę. Jeśli już to wypożyczyć. No chyba, że Ci się nie śpieszy, to za jakiś czas (I połowa roku) ma wyjść wznowienie.

Z takich bardziej dostępnych polecam: Malowany Człowiek, Pan Lodowego Ogrodu, czy Wiedźmin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

No wiesz, większość naukowców uważa, że lądowania kosmitów na ziemi to tylko gupie wymysły, nie mające nic wspólnego z prawdziwą nauką. Równie dobrze można by szukać poważnych książek opisujących zasady posługiwania się i działania magii :). Nie wyśmiewam cię, bo sam wierzę w życie pozaziemskie, ale książki ufologiczne to bardziej domena amerykańskiego rynku. Nie czytam takich pozycji, więc nie wiem co mamy tego typu w Polsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za chęci, ale mnie interesują bardziej książki naukowe :/
Skoro tak, to chyba, odpowiednimi pozycjami będzie większość książek Ericha von Danikena. Jednak czy one są naukowe, hehe? W każdym razie, takimi się wydają, a co najważniejsze dobrze się je czyta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam książek podobnych do serii Zaginiona Flota i Honor Harrington czyli walki potężnych okrętów w kosmosie itp. itd. Możecie również polecać książki opisujące starcia mniejszych jednostek np. mysliwców. Interesują mnie książki wydane w języku polskim i odpadają wszelkie powiązane z Gwiezdnymi Wojnami.

Edytowano przez Maqis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...