Skocz do zawartości

Polecane posty

Poszukuje jakieś dobrej ksiażki w Kingowskich klimatach. Niekoniecznie musi autorem byc King tyle żeby to był thriller/Horror i pisana w stylu Kinga.

Autorem, który pisze podobnie jest Peter Straub. Klimat trochę mroczniejszy i trochę więcej "dziwów" niż u Kinga, ale bardzo podobny styl. Nawet dwie książki napisali wspólnie, ich tytuły to: "Talizman"i"Czarny Dom".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odrobiną humoru, kapką absurdu i sporą dawką satyry na otaczające nas absurdy tego, jakże cudownego świata.
Znaleźć coś tak genialnego jak "Mistrz i Małgorzata" jest niezwykle trudno. Rzekłbym nawet - niemożliwe. Ale od czego są książki mniej genialne? Skoro podoba się Bułhakow, to proponuję inne jego dzieła, np. "Psie serce" i "Fatalne jaja".

Świat Dysku - skoro powtarzasz pytanie, to ja powtórzę odpowiedź: znajomość ze Światem Dysku najlepiej zacząć od początku, czyli od "Koloru Magii" i "Blasku Fantastycznego". Bo tak. Bo dlaczego nie? Bo świetnie wprowadzają w ten specyficzny klimat. Bo Rincewind. Bo Dwukwiat. Bo Kufer. Powodów jest od groma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiBis

Sam kiedyś zadawałem to pytanie na forum :). Teraz mam za sobą już 10 części Świata Dysku, więc troszeczkę się znam. Ja polecam zacząć czytanie od "Straż!Straż!". Idealnie wprowadzi Cię w zakręcony Świat Dysku. Następnie zacznij czytać chronologicznie - czyli Kolor Magii, Blask Fantastyczny itd.

Prawdopodobnie zadasz pytanie - "Czemu nie czytać chronologicznie od początku?!" Ano: w początkach swojej twórczości Sir Terry... poszukiwał i eksperymentował. Dlatego jego pierwsze książki są troszkę gorsze od tych późniejszych (broń Borze nie są złe!) i gdybyś to je przeczytał najpierw mógłbyś się zniechęcić. A "Straż!Straż!" to ogólnie jedna z najlepszych książek jakie dotąd czytałem. Idealnie przedstawia "uroki" Ankh-Morpork. W niej doznasz także specyficznego humoru całej serii.

Pozdrawiam i Wesołych Świąt :trollface:

PS. Polecam Ci poczytać trochę ten temat: http://forum.cdaction.pl/Swiat-Dysku-ogoln...ett-t38594.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a co dalej? Jest jakaś kolejność, czy czytać książki wedle uznania, lub waszych sugestii. :happy: Chodzi mi o Świat Dysku. ;) Niema problemu z polskim tłumaczeniem książki? Tłumacz dobrze się spisał?

Wybaczcie, że was tak zamęczam, ale nie mam absolutnie sił (na razie ;)), aby czytać cały temat forumowy o ŚD. 4 zajęcia to stanowczo za dużo. :cheesy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedle naszych sugestii (po coś przecież są, prawda? Czy też produkujemy się tu na darmo?), wedle uznania, albo wedle kolejności powstawania (którą znajdziesz na Wikipedii). Jak by nie było - będzie dobrze. Tłumacz spisał się na tyle porządnie, na ile mógł (a to jeden z lepszych w tym fachu w kraju). Jeśli możesz czytać po angielsku, to się nie krępuj. Wielu żartów, gry słów i tym podobnych po prostu nie można przełożyć na język polski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Tzar mnie ubiegł ;). Mogę tylko potwierdzić jego słowa. Piotr Cholewa od lat sprawdza się świetnie w roli tłumacza.

Serię można czytać wedle uznania, lecz te późniejsze części mimo wszystko wymagają znania poprzednich (wtedy więcej zrozumiem, niektóre żarty będę śmieszniejsze etcetera) gdyż jest w nich po prostu więcej odniesień. Więc najlepiej nie wyskakiwać od razu z 30 częścią. Lepiej zaczynać powoli - najpierw przeczytać pierwszą dziesiątkę (nie koniecznie w kolejności chronologicznej, ale choćby dwie pierwsze części niejako to na nas wymuszają) potem drugą i tak dalej. Można też oczywiście od razu zacząć czytanie chronologicznie. Czyli hulaj dusza piekła nie ma :].

Pozdrawiam i Wesołych Świąt :trollface:

Edytowano przez gamemen97510
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję książki, której akcja rozgrywa się w czasach Gorączki Złota (obojętnie czy tej w San Francisco, w Klondike, czy jeszcze gdzie indziej). Nie chodzi mi nawet o jakąś ciekawą, emocjonującą fabułę, a obraz poszukiwaczy, ich zachowania, postępowania, sposobu myślenia itp.

Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale "Zew krwi" czy "Biały Kieł", to książki o psie i wilku. "Gorączka złota" jest jedynie tłem, a o poszukiwaczach złota właściwie nic nie ma. Myślałem że coś w tej tematyce mam, ale są to książki przygodowe, na dodatek w większości kiepskie, a poszukiwanie złota jest tylko otoczką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pod choinkę mam zamiar sprezentować sobie Księga Wszystkich Dokonań Sherlocka Holmesa, wydawnictwa REA, mam zamiar kupić ją w empiku. Chciałbym tylko poznać opinie osób które już ją miały w rękach.

Pierwsza sprawa: tłumaczenie: czy książka ma klimat? czy tłumacz dobrze się spisał?

Druga: Czy znajdują się w niej WSZYSTKIE opowiadania? W szczególności te, w których Holmes ma doczynienia z prof. Moriarty?

Trzecia: Czy są w niej zawarte jakieś ilustracje? Plany budynków itp?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz kupować w epiku, to idziesz do takowego i oglądasz czy są ilustracje.

Wcześniej możesz wejść na stronę z opisem książki:

Sherlock Holmes, najbardziej znany bohater książek sir Arthura Conan Doyle'a, został opisany tak wnikliwie, iż przez długie lata wielu czytelników uważało, że żył on naprawdę, lub pragnęło, aby tak było. Sam autor przyznawał, że Holmes był częściowo wzorowany na faktycznie istniejącej osobie, doktorze medycyny sądowej Josephie Bellu, mentorze pisarza i jego opiekunie podczas studiów w Edynburgu. Bell był postępowym chirurgiem i słynął z dedukcyjnego rozumowania.

Książka zawiera następujące opowiadania: Studium w szkarłacie, znak czterech, Przygody Sherlocka Holmesa, Dzienniki Sherlocka Holmesa, Powrót Sherlocka Holmesa, Pies Baskerville`ów, Dolina strachu, Księga przypadków Sherlocka Holmesa, Ostatni ukłon.

I na Wikipedię: Arthur Conan Doyle, gdzie przeczytasz tytuły książek o Holmesie i porównasz je z tymi zawartymi w pozycji, która Cię interesuje.

Możesz również uwierzyć okładce, na której widnieje napis, iż jest to "pierwsze polskie wydanie zawierające wszystkie opowiadania i nowele o detektywie wszech czasów".

Od siebie tylko dodam, że książki REA są dobrze wydane, zwłaszcza takie cegły (szyte, na dobrym papierze).

Edytowano przez Dav1d
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:) Do empiku mam nie po drodze, więc to sprawdzenie by nie wypaliło. Czytałem opis. I właśnie nie zgadzało mi się coś, w opisie pisze "Dzienniki..." a na Wiki "Wspomnienia..." a mi właśnie najbardziej chodziło o te "Wspomnienia..."

Ale już sprawdziłem i wszystko się zgadza:) W tygodniu lecę do empiku:) Jeszcze raz dzięki za odp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytał ktoś coś Viviane Moore? - no i co może o niej powiedzieć, jako autorce, rzecz jasna. (przepraszam za lapidarność).

PS: Dzięki EverybodyLies za tego Szerloka, nie wiedziałem, że taka pozycja jest, ale chyba się skuszę :D

Edytowano przez Dav1d
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam solidnej ksiązki fantasy lub sci-fi, z przewagą na to pierwsze. Do gustu szczególnie przypadł mi "Piknik na skraju drogi" Strugackich, a także "Metro 2033" (Metro 2034 odpada). Za sobą mam też: saga o wiedźminie, "Malowany człowiek" (seria), "Pan lodowego ogrodu" (seria), "Hobbit" ("Władca Pierścieni" nie bardzo mi podchodzi), z tych mniej znanych równierz "Sopel" Korniewa i "Mroczny Zbawiciel" (i w sumie średniawo mi przypadł do gustu).

Czego szukam konkretnie?

Ktoś kiedyś polecił mi Grę Endera, ale z przykrością stwierdzam, że to książka w ogóle nie w moim klimacie. Bohaterowie, realia - zupełnie nie to, czego szukam. Chciałbym coś w klimatach ww. książek, może coś nieco innego, ale naprawdę godnego uwagi. Jeśli chodzi o Sci-Fi -> wolałbym coś świeższego. Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli fantasy, to z domowego podwórka imć F. W. Kres - zarówno Księga Całości (seria) jak i Egachacośtam :P

No i może J. Piekara i jego inkwizytor (ale to już mniej polecam).

R. M. Wegner i jego Meekhan, są niczego sobie (a nawet więcej).

Jeszcze T. Kołodziejczak i jego ostatnio wznowione pozycje w FS.

Edytowano przez Dav1d
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie ogólnie fantastykę, i zastanawiam się nam kupnem:

,,opowieści z meekhańskiego pogranicza" 2 tomy Wegnera(waham się, lubię fantastyka, ale ta sprawia wrażenie heroic, a heroic jest dla mnie do przeczytania i odstawienia (ale jest dużo wyjątków...), a nie lubię marnować kasy, na coś co przeczytam tylko raz,)

,,Relacji z pierwszej ręki Zajdla(go 100% wezmę, opowiadanie ,,woda życia" oraz ,,869113325" które przeczytałem w internecie bardzo mi się spodobały)oraz

,,Podróżnika Wc" (też wezmę, polubiłem książki cejrowskiego) oraz

,,W kraju niewiernych" Dukaja (Kończe czytać inne pieśni, a one sa genialne wiec zamierzam szerzej zaponać się z autorem tej genialnej książki, i poza tym już wypożyczyłem perfekcyjną niedoskonałość, )

JAK na razie te zamierzam mimo kilku wątpliwości kupić(a poza tym ciekawi mnie co o nich sądzicie), ale zastanawiam sie też nad

,,Królem Bólu(zamiast w kraju niewiernych..., przy królu a krajem bardzo się zasztanawiam) oraz panem lodowego ogrodu...

Wypowie, się ktoś na temat czy warto?

Dodam też, ze myśleć sie nie boje, ale czasami też wole odpocząć przy lekkiej lekturze, czyli krótko mówiąc, jeśli coś da rade strawić to strawie z literatury gdy przyjdzie na to czas... a gdy nja niego czekam to trawie coś letszego, a jeszcze inczaej, lubie i ksiażki do myślenia i lettkie pół na pół, co nie znaczy, że letsze mają być ,,głupie"

Dodam, też co jest zauważalne, mam fazę czytania opowiadań, co mam po czytaniu długaśnej sagi miecz prawy(nigdy więcej, choć jej nie skończyłem przy początku ostatniego tomu poległem,) a poza tym serie się są na moją kieszeń, gdybym ja teraz kupował to starczyła by tylko na jedną a tyle jest dobrych książek, trzecim powodem, jest to, że chodzę, do liceum i ciężko mi jest się oderwać od długiej książki.. A tak od 1 do 3 godzin i mogę się uczyć Czwartym jest to, że fajnie jest siaśc na jeden dzień do jakiegoś opowiadania i sobie przypomnieć, a przy seriach czy nawet pełnych ksiażkach, ot nie można tak dla kaprysu w ciągu kilku godzin przeczytać jej z czystej ciekawości...

JESZCZE jedna ważna, rzecz, książki, te zamawiam razem w jednej paczce, i nie zamierzam zamawiać drugiej, więc jeśli już się decyduje na książkę, to całość serii, bo zakładam, że jest dobra, a jeśli jest duży cień szansy, że sie nie spodoba, to nawet nie próbuje, jest dużo ksiażek kupie inna być może lepszą... A mojej księgarni nie ma( a zamawiać u nich nie zamierzam, bo ostatnio z miesiac czekałem, aż dostali) MOge jedynie zrobić wyjątek jak tylko jedna ksiażka z jakiejś serii jest warta uwagii

Z góry dziękuje za pomoc...

Edytowano przez krytyk567
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ krytyk

Łał, ale dowaliłeś strumieniem świadomości w drugiej części posta. Ale nic to, lecimy:

,,opowieści z meekhańskiego pogranicza" 2 tomy Wegnera(waham się, lubię fantastyka, ale ta sprawia wrażenie heroic
Żadne heroic, bierz w ciemno. Ostrzegam jednak, że te opowiadania, choć samodzielne, to robią wielkiego smaka na więcej. Zapowiada się spory cykl.

,,Relacji z pierwszej ręki Zajdla(go 100% wezmę,

,,Podróżnika Wc" (też wezmę, polubiłem książki cejrowskiego)

To bierz, co ja mam tu jeszcze pisać, jeśli decyzja już podjęta.

,,W kraju niewiernych" Dukaja (Kończe czytać inne pieśni, a one sa genialne wiec zamierzam szerzej zaponać się z autorem tej genialnej książki, i poza tym już wypożyczyłem perfekcyjną niedoskonałość, )
Bierz, bierz, ale tutaj ostrożnie. Wiele opowiadań Dukaja jest do przeczytania na jego stronie, radziłbym się najpierw zapoznać. Jego pozostałe powieści nie są tak przystępne jak "Inne pieśni".

,,Królem Bólu(zamiast w kraju niewiernych
"Króla..." jeszcze nie czytałem, ale to przecież i tak jest must have. Ty stoisz przed wyborem co najpierw, więc tak jak wyżej, proponuję zapoznać się z (dość obszernymi) fragmentami umieszczonymi na stronie.

panem lodowego ogrodu
Jeśli ma być tylko całość serii, to tutaj jeszcze za wcześnie.

PS. Miej szacunek dla ludzi czytających twoje posty i staraj się pisać zgodnie z zasadami języka polskiego. W dobie poprawiających błędy przeglądarek to już naprawdę trzeba być bezczelnym, żeby tak kaleczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję książki w klimatach magii i miecza, dokładniej coś czerpiącego garściami z growego TES IV: Obliviona. Liczę na dużo akcji, przygód i solidnej lektury. No i aby nie było tak ciężkie jak Silmarillion Tolkiena, którego w ogóle nie mogłem przeczytać więcej niż 20 stron. Aha - ksiązki samego Tolkiena odpadają. To, co mi się podoba już preczytałem, poza tym jego styl jest specyficzny, aj a szukam raczej czegoś "lżejszego" a przy tym - co ważne - niech nie będzie to czytadło z najniższej półki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że podchodzę sceptycznie do tego tematu ale skoro Tzar tak łatwo udziela pomocy... Ja też szukam książki

Szukam czegoś z Fantastyki. Jestem wielkim fanem Piekar(czytałem wszystkie jego książki nawet takie jak ,,Labirynt" i wszystkie prócz Charakternika mi się podobały ) i Zambocha . Podobała mi się jeszcze ,,Achaja" Ziemiańskiego ,Malowany człowiek' Bretta oraz "Pan Lodowego Ogrodu" Grzędowicza czy ,,Wiedźmin" Sapkowskiego . Nie przypadła mi (jeszcze-jestem na 80 stronie) do gustu "saga lodu i ognia" ani książki Pilipiuka. Co mi proponujecie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ AssOn

Hmm, zobaczmy: Piekara, Żamboch, Brett, Grzędowicz i Ziemiański - wszystko z Fabryki Słów, wszędzie twardziele i chętne kobiety. To zawęża krąg poszukiwań. :cool: Proponuję "O włos od piwa" Eugeniusza Dębskiego, możesz popróbować Kossakowskiej ("Siewca wiatru") i Kresa (np. "Grombelardzka legenda"). Na Sapkowskiego trylogii husyckiej też nie powinieneś się zawieść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...