Skocz do zawartości

Polecane posty

Czy mógłby mi ktoś polecić najlepiej cykl książek bo nie lubię jak coś się zbyt szybko kończy.
Konkurencja mi rośnie pod bokiem, ale cykli fantasy jest tyle, że mogę polecić coś bez problemu:Jeżeli podobały ci się takie rzeczy jak Belgariada i Miecz Prawdy, to wszystkie przeze mnie wymienione też powinny ci przypaść do gustu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzar: Dzięki xD tego właśnie mi trzeba było. Spróbuję najpierw od trylogii Skrytobójcy, a potem zobaczę. A tak naprawdę chciałbym by ukazał się już ostatni tom Malazańskiej Księgi Poległych bo mnie ten cykl strasznie wkręcił xD

MrYoshi: Dzięki za porady :) szczerze to jeszcze nie czytałem polskiego fantasy ( oprócz Sapka ) więc pora nadrobić zaległości.

Ech... a najgorzej że ferie się kończą i trzeba się wziąć za naukę... jeszcze raz dzięki Wam wszystkim :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że chodzi Ci o fantasy?

Ech... Naprawdę trzeba tu stworzyć jakiś przyklejony poradnik albo w końcu coś na blogu napisać. Chwilowo nie chcę mi się rozpisywać - przejrzyj po prostu ostatnie parę stron, a na pewno znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję książek osadzonych w światach Blizzarda. Jeśli chodzi o Warcrafta, to znalazłem jeden temat <klik> jednak większość już 'zaliczyłem', a teraz chciałbym dowiedzieć się o jakichś, których fabuła ma miejsce w świecie Diablo i Starcrafta, co prawda znalazłem jakieś informacje w necie, ale tylko pojedyncze tytuły, więc może jest tu ktoś kto się orientuje w temacie książek Blizza i mógłby pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książek o diablo powstało 7 i są to The Sin War, Book One: Birthright, The Sin War, Book Two: Scales of the Serpent, The Sin War, Book Three: The Veiled Prophet, Moon of the Spider, The Kingdom of Shadow, The Black Road i Legacy of Blood.

"Królestwo Cienia" , "Czarna Droga", "Dziedzictwo Krwi" oraz "Pajęczy Księżyc" są po polsku.

Te cztery czytałem i są IMO jako książki fantasy średnie ale może Ci się spodobają. Czytałem też 1 część trylogii The Sin War ale mi się nie spodobała więc sobie 2 następne odpuściłem. Nie wiem czy trylogia Diablo została wydana już po polsku ale jeszcze 2 lata temu nie była potem się tym nie interesowałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dayux

Zobacz mój poprzedni post i post Tzara. Spróbuj na przykład Amberu Zelaznego albo Czarnej Kompani (zapomniałem o niej, Tzar, na szczęście, nie :)) Cooka. Albo przeczytaj Achaję Ziemiańskiego, szczególnie pierwszy tom jest świetny. A, zanim zapomnę. Achaję spróbuj tylko, jeśli nie przeszkadzają Ci tony przekleństw :)

O, i jeszcze Ani słowa prawdy Jacka Piekary.

Edytowano przez MrYoshi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś polecić najlepiej cykl książek bo nie lubię jak coś się zbyt szybko kończy.

Seria książek o Drizzcie. Puki co jest 20 części z czego 16 zostało wydanych w Polsce. :) Trudno mi wypowiadać się o wszystkich ale czytałem 3 pierwsze (na inne na razie nie mam czasu bo matura) i są rewelacyjne! W wakacje zamierzam zabrać się za resztę.

Całość dzieli się na Legendę Drizzta (13 tomów), Trylogię Klingi Łowcy (3 tomy) i wydane puki co jedynie po angielsku Transitions (3 tomy) i Neverwinter (1 tom, ale drugi w przygotowaniu).

Tu masz nieco informacji:

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=72701&hl=

Edytowano przez Thug
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, poszukuję w miarę długiej (min. 300 stron) książki w klimatach cyberpunku, Deus Ex na okładce najnowszego CD-Actionu przypomniał mi, że miałem się bardziej zainteresować ów realiami, a wydają mi się one bardzo kuszące, zwłaszcza biorąc pod uwagę moją małą, książkową posuchę obecnymi czasy. Także, jeżeli macie jakąś wiedzę na ten temat - a wiem, że macie - to czekam na Wasze typy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ilość stron bym tak bardzo uwagi nie zwracał, bo po pierwsze różne wydawnictwa dają różną wielkość czcionki (czyli to co u jednego ma 250 stron i nie spełnia twojego warunku, u innego miałoby 400 stron), a po drugie - większość dobrych powieści cyberpunkowych jest dość krótka. Sporo tego u nas jest, polecam zwłaszcza książki Williama Gibsona (Trylogia Ciągu: "Neuromancer", "Graf Zero", "Mona Liza Turbo"), "Zamieć" Neala Stephensona i "Głupców" Pat Cadigan (to ostatnie to dość hardkorowy cyberpunk). Z lżejszej literatury w tych klimatach może być "Allah 2.0" Zagańczyka.

Edytowano przez Tzar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam dobrej powieści z gatunku fantasy, najlepiej polskiego autora. Bardzo podoba mi się Saga o Wiedźminie i trylogia husycka Sapkowskiego oraz Pan Lodowego Ogrodu Grzędowicza. Czekam na propozycje. Dzięki z góry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ konrado

Sporo propozycji padło na kilku wcześniejszych stronach tego wątku (bo pytanie takie jak twoje przewija się tu dość często). Dorzucam (a może i powtarzam) Feliksa W. Kresa z cyklem Księga Całości (proponuję zacząć od "Grombelardzkiej legendy") oraz Roberta M. Wegnera z jego "Opowieściami z meekhańskiego pogranicza" (są to zbiory opowiadań, ale czyta się jak powieść).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konrado

Polece Ci, dosyc moze nietypowa pozycje, jaka jest ksiazka Macka Bennewicza "Prawda jest hipnoza" jest to ksiazka, ktora pozwoli Ci razem z bohaterem - Filipem Fideckim - wyruszyc w podroz do alternatywnych rzeczywistosci, do Gamunii i Markoni, krain, ktore przypominaja swiat sredniowiecza. W ksiazce przeplata sie watek rzeczywistosci "realnej" i swiata do ktorego podrozuje we snie bohater ksiazki odkrywajac mroczne tajemnice swojej rodziny zbliza sie do poznania prawdy o otaczajcym go swicie. Ksiazka to moze nie fatasy sensu stricte, ale sadze, ze Ci sie spodoba :) bardzo polecam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, powiem tyle, że nie ma takiej książki (sorry za złe wieści, ale ktoś musiał to powiedzieć). A jeśli nie zapoznasz się z grą poprzez czytanie, to może chociaż przez oglądanie? Zawsze możesz sobie obejrzeć playthrough na jutubie.

Z podobnych rzeczy mogę natomiast polecić książki Maria Puza z "Ojcem chrzestnym" na czele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Draco

Zobacz poprzednie strony. A jeśli jesteś zbyt leniwy, kilka polskich serii:

- Wiedźmin Andrzeja Sapkowskiego - tu chyba komentarz jest zbędny :)

- Trylogia Husycka tegoż samego autora - prawie tak samo dobre, jak Wiedźmin O autorze, odnośniki do wszystkich tomów

- Miecz i kwiaty Marcina Mortki - trylogia, akcja dzieje się w Ziemi Świętej, naprawdę godna polecenia Klik!

- Achaja Ziemiańskiego Ziemiańskiego - także trylogia, pierwszy tom świetny, dwa następne jedynie dobre. Stare wydanie jest właściwie nie do kupienia (w normalnej cenie, na allegro chodzi po ok. 150 zł (jak nie więcej) za całość. Ale głowa do góry, w tym roku Fabryka Słów przygotowuje reedycję. Klik!

- Cykl o Mordimerze Madderdinie Jacka Piekary - cykl składa się, póki co, z 7 części, każdy tom to zbiór opowiadań, większość trzyma całkiem niezły poziom Strona o autorze, odnośniki do wszystkich części. Klik!

- Trylogia Krzyżacka Dariusza Domagalskiego - nieco gorsza od pozostałych wymienionych, ale też całkiem znośna :)Klik!

- Opowieść piasków Krzysztofa Piskorskiego - jeśli jakimś cudem uda Ci się tę trylogię kupić (nakład wyczerpany :/), warto przeczytać Klik!

Edit, jak mogłem zapomnieć?

- Siewca Wiatru i Zbieracz Burz Mai Lidii Kossakowskiej - nie jest to typowe fantasy, bohaterami są anioły. Szczególnie Siewca jest wart przeczytania. Klik!

- Rhezus Róży Jakobsze - główny bohater został przeklęty, nie może umrzeć i cały czas szuka śmierci. Niezły pomysł :)Klik!

Edytowano przez MrYoshi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, to ja tylko o tych smokach trochę chciałem:

  • zbiór opowiadań "Księga smoków";
  • cykl Ewy Białołęckiej Kroniki Drugiego Kręgu, pierwszy tom to "Naznaczeni błękitem" (tylko nie zrażaj się okładką - to naprawdę świetne książki);
  • pojawiają się też smoki w późniejszych (poczynając od trzeciego) tomach cyklu Ziemiomorze Ursuli K. Le Guin;
  • no i jeszcze cykl Temeraire Naomi Novik.
Edytowano przez Tzar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...