Skocz do zawartości

Polecane posty

Ja mogę polecić (jeżeli lubisz "brudne" klimaty Warhammera) Sagę Zabójcy. (Zabójca Trolli to pierwsza część.) Znajdziesz tam wszystko, bitwy, świetne IMO opisy walk, magię (choć tej nie aż tak dużo, ale pojawia się dość często od Zabójcy Bestii aż do końca) wątki romansowe. Bardzo polecam, jak coś to saga opowiada o Zabójcy Gotreku (krasnolud) i Felix'ie (człowiek), który przysiągł opisać epicką śmierć Gotreka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabieram się za cykle książek które przeczytałem:( np. Malazańska Księga Poległych, Belgariada i kontynuacja coś na M. , Wiesiek, Czarna Kompania, Era Pięciorga, Pamięć Smutek i Cierń, cykl Zwiadowcy, Miecz Prawdy, trylogia Anioła Nocy, Trylogia Czarnego maga )
Wszystko to już zaliczyłeś? W jakim czasie? Pytam, bo minął zaledwie miesiąc od twojego ostatniego tutaj posta.

Z polecanego wcześniej epickiego fantasy została ci jeszcze Pieśń Lodu i Ognia George'a Martina ("Gra o tron" i dalsze tomy). Poza tym śmiało sięgaj po Sagę Drenajów Davida Gemmela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Tzar - Przez miesiąc to chyba 4 - 5 cykli przeczytałem... czytam szybko i dużo ( dodatkowo w szkole było bardziej luzowo więc i mniej nauki ) i dzięki za propozycję książek.

@ Qbuś - Nie jestem pewien ale chyba czytałem to... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuję cyklów fantasy polskich autorów ponieważ nie czytałem żadnego oprócz Sapkowskiego.

Nie chciałbym żeby cykl (musi być) nie był dłuższy niż 5 -6 książek. Zastanawiałem się nad:

-Kronikami Drugiego Kręgu - Ewy Białołęckiej

-Cyklem o Jakubie Wędrowyczu - Andrzeja Pilipiuka

-Cyklem o Mordimerze Madderdinie - Jacka Piekary

Jestem otwarty na propozyje innych autorów lecz jak wyżej muszą być Polscy.

Czytałem Wiedźmina, Władce Pierścieni, Czarną kompanie, Pieśń lodu i ognia i Dziedzictwo.

Edytowano przez ArturXXXII
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArturXXXII

Co do Madderdina, jest to cykl godny polecenia. Co prawda, ostatnio wydany tom, Dotyk Zła, nie należy do arcydzieł literackich, ale pozostałe części cyklu są świetne.

Dalej, Wędrowycz. Tu, jeśli spodziewałeś się cyklu fantasy, muszę Cię zmartwić. Ciężko zakwalifikować ten cykl jako fantasy. To raczej literatura rozrywkowa z dużymi elementami fantastyki. Jedna rada. Nie czytaj wszystkiego naraz. Najlepiej by było, gdybyś rozłożył czytanie poszczególnych tomów w dłuższym okresie czasu. Dlaczego? Ponieważ niektóre historie są do siebie podobne, a żarty się powtarzają. Czytanie wszystkiego "taśmowo" sprawia, że seria traci wiele uroku.

Nie czytałem żadnej książki Ewy Białołęckiej, więc jej ocenienie pozostawiam innym użytkownikom.

Obawiam się, że jeśli nie zrewidujesz swoich wymagań co do 5-6 tomów, nie będziemy w stanie Ci wiele pomóc :/

Mało polskich pisarzy rozwinęło swoje książki do tak dużej objętości. Póki co, na myśl przychodzą mi tylko dwa cykle. Pierwszy to cykl o Owenie Yatesie Eugeniusza Dębskiego. Z tym, że nie jest to fantasy, a SF, w dodatku detektywistyczne (co nie oznacza, że nudne). Całość składa się z ośmiu tomów, na różnych poziomie, w ostatecznym rozrachunku dość ciekawe. Link do recenzji pierwszego tomu - Klik!

Drugi to cykl o Jacku Dydyńskim Jacka Komudy. To książki osadzone w realiach Polski w XVII w., skupiają się na szlachcie. Oczywiście, występują elementy fantastyki (chociaz nie we wszystkim). Cykl (a właściwie nie cykl, bo to książki, które łączy osoba głównego bohatera) składa się, póki co, ze zbioru opowiadań Czarna Szabla, książek Banita i Diabeł Łańcucki (którą polecam, jest naprawdę świetna) i dwóch części Samozwańca, czyli opowieści o wyprawie Polaków na Moskwę. Recenzja Diabła - Klik!

EDIT:

A, jest jeszcze Oko Jelenia Andrzeja Pilipiuka. Do tego czasu ukazało się pięć tomów. Niestety, ich poziom jest bardzo nierówny. Droga do Nidaros (tom I) i Pan Wilków (IV) są, według mnie, świetne, Srebrna Łania z Visby (II) i Drewniana twierdza (III) już tylko dobre, zaś Triumf lisa Reinicke (V) jest po prostu słaby. Pierwszy tom - Klik!

@Ketro

Co do Pana Lodowego Ogrodu, chyba nie przeczytałeś posta Artura dokładnie. Wyraźnie zaznaczył, że szuka cykli 5-6 tomowych lub dłuższych. A PLO jest zaplanowany na 4 tomy (i jest to wersja ostateczna, jak to ostatnio gdzieś czytałem).

Znalazłem. Tutaj. Dla bardziej leniwych zacytuję:

To o co najczęściej pytacie ? czyli czwarty tom Pana Lodowego Ogrodu. Wiadomo, że ukończony zostanie już w przyszłym roku. I będzie to tom ostatni ? zamykający historię.
Edytowano przez MrYoshi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Qbuś - Nie jestem pewien ale chyba czytałem to... :)

Jeśli nie jesteś pewien, to znaczy, że nie czytałeś :happy:

Nie chciałbym żeby cykl (musi być) nie był dłuższy niż 5 -6 książek.

Nie chciałbyś, żeby nie był dłuższy? Przypuszczam, że się zapętliłeś, ale z tego wynika, że ma być dłuższy niż 5-6 tomów. Za dużo przeczeń. A co do sedna - inni odwalili już czarną robotę. Ja dorzucę tylko cykl Piekło i Szpada wspomnianego Feliksa W. Kresa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuję cyklów fantasy polskich autorów ponieważ nie czytałem żadnego oprócz Sapkowskiego.

Nie chciałbym żeby cykl (musi być) nie był dłuższy niż 5 -6 książek. Zastanawiałem się nad:

-Kronikami Drugiego Kręgu - Ewy Białołęckiej

-Cyklem o Jakubie Wędrowyczu - Andrzeja Pilipiuka

-Cyklem o Mordimerze Madderdinie - Jacka Piekary

Jestem otwarty na propozyje innych autorów lecz jak wyżej muszą być Polscy.

Czytałem Wiedźmina, Władce Pierścieni, Czarną kompanie, Pieśń lodu i ognia i Dziedzictwo.

Aż się zdziwiłem, że nikt Ci nie polecił "Pan lodowego ogrodu" Grzędowicza.Właśnie kończę pierwszy tom i jestem pozytywnie nastawiony na lekturę kolejnych....no właśnie, nie wiadomo ilu tomową sagę tworzy p. Grzędowicz...

MrYoshi-nic takiego nie widziałem/czytałem.A nawet jeśli to prawda i mają być cztery tomy, to łapie się to w granicach błędu statystycznego. :chytry:

Edytowano przez Ketro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad:

-Kronikami Drugiego Kręgu - Ewy Białołęckiej

Polecam gorąco! Jedyny mankament w tym, że cykl jeszcze nie jest ukończony, więc ci niecierpliwi mogą się denerwować po ukończeniu tomu trzeciego, ale każda książka to właściwie nowa przygoda, więc raczej nie ma się czego obawiać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To następnym razem postaraj się pisać dokładnie :)

W takim razie, cykle nie dłuższe niż 5-6 książek:

- Trylogia Husycka tegoż samego autora - prawie tak samo dobre, jak Wiedźmin O autorze, odnośniki do wszystkich tomów

- Miecz i kwiaty Marcina Mortki - trylogia, akcja dzieje się w Ziemi Świętej, naprawdę godna polecenia Klik!

- Achaja Ziemiańskiego Ziemiańskiego - także trylogia, pierwszy tom świetny, dwa następne jedynie dobre. Stare wydanie jest właściwie nie do kupienia (w normalnej cenie, na allegro chodzi po ok. 150 zł (jak nie więcej) za całość. Ale głowa do góry, w tym roku Fabryka Słów przygotowuje reedycję. Klik!

- Trylogia Krzyżacka Dariusza Domagalskiego - nieco gorsza od pozostałych wymienionych, ale też całkiem znośna :)Klik!

- Opowieść piasków Krzysztofa Piskorskiego - jeśli jakimś cudem uda Ci się tę trylogię kupić (nakład wyczerpany :/), warto przeczytać Klik!

- Siewca Wiatru i Zbieracz Burz Mai Lidii Kossakowskiej - nie jest to typowe fantasy, bohaterami są anioły. Szczególnie Siewca jest wart przeczytania. Klik!

- Rhezus Róży Jakobsze - główny bohater został przeklęty, nie może umrzeć i cały czas szuka śmierci. Niezły pomysł :)Klik!

Cytat, ale mój, więc nie ma problemu z prawami autorskimi :)

Dodam tylko, że Opowieść piasków Piskorskiego można zamówić na allegro w dobrej cenie.

@Ketro

Zwracam honor :wink:

Szkoda, szkoda. Zapowiada się naprawdę gruba książka, jakoś nie wyobrażam sobie zakończenia wszystkich wątków w sensowny sposób na 300-400 stronach.

Edytowano przez MrYoshi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem żeby cykl NIE był dłuższy niż 5-6 książek.

Propozycjom się przyjrzę.

Mogę jeszcze polecić:

---trylogia"Mroczne materie" Philipa Pullmana:

*Zorza północna (1995);

*Magiczny nóż (1997);

*Bursztynowa luneta (2000).

MrYoshi-nic się nie stało. :happy: Zmartwiła mnie natomiast wiadomość o końcu tejże sagi.Szkoda... :sad:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem jak to ująć w słowa ale spróbuje. Poszukuje książki mówiącej o zachowaniu ludzi (coś w stylu : dlaczego robią tak a nie inaczej , jakimi uczuciami się kierują ) , wiem że mało to może pomoc , książki tego typu chyba zalicza się do Psychologicznych jak mniemam. Zdaje się na wasze propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shinnnn

Czego dokładnie ma dotyczyć ta książka? Ludzie zachowują się tak, a nie inaczej... Ale w jakiej sytuacji? Jeśli mógłbyś to doprecyzować, z pewnością pomoże to w znalezieniu odpowiedniej lektury.

Póki co, mogę polecić Zbrodnię i Karę Fiodora Dostojewskiego. Książka pokazuje aspekt psychologiczny zbrodniarza, to, co czuje człowiek, który dopuścił się zbrodni i obawia kary. Właśnie ją czytam i jestem zachwycony. Początek jest ciężki, ale później Dostojewski pokazuje swój geniusz.

I jeszcze Władca Much Williama Goldinga. Powieść opowiada o grupie chłopców, która przeżyła katastrofę samolotu i bez żadnego dorosłego znalazła się na bezludnej wyspie. Osamotnione dzieci próbują się zorganizować, lecz stopniowo, odizolowane, tracą wszelkie ludzkie odruchy. Władca świetnie ukazuje ludzkie zachowania, to, jak zachowa się człowiek pozbawiony kontaktu ze światem i jakiejkolwiek formy nadzoru. Naprawdę świetna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shinnnn- Jednak sprecyzuj. Chodzi Ci o powieści psychologiczne, czy też książki o psychologii. Jeśli o powieści, to w jakim rodzaju (np. obyczajowe). To ważne, ponieważ właściwie każdą książkę można w taki sposób określić. Proponowałbym, abyś podał jakiś przykładowy tytuł książki, którą czytałeś i która odpowiada Twoim wymaganiom. EDIT: Trochę się spóźniłem, ach te problemy netem. :)

Edytowano przez antros22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie chodzi mi o książkę o psychologi , niestety żadnej dotąd nie miałem okazji przeczytać gdyż interesuje się innym gatunkiem , ale naszła mnie ochota aby lepiej poznać umysł i zachowanie ludzi. Nie wiem czy w jakiś sposób wam pomogłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umysł i zachowania ? Polecam Ci "Wprowadzenie do programowania neurolingwistycznego" O'connora i Seymora :), bardzo wartościowa książka, dodatkowo dzięki niej zyskasz pewne technologię rozwoju osobistego i manipulacji ^^. NLP jest dosyć kontrowersyjną dziedziną, nieuznawaną przez część środowiska naukowego, warto jednak się z tą książka zapoznać, ja kupiłem ją na allegro za 5 zł plus dycha za przesyłkę ^^ grosze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...