Skocz do zawartości

Polecane posty

Mam zamiar dobrać się do Prachetta i Świata Dysku, bo po przeczytaniu Nacji bardzo zainteresowały mnie książki Terry'ego, ale nie wiem od czego zacząć. Wszystkich książek jest z tego co wiem blisko 40, więc czy będę wiedział osohozi, jeśli kupię załóżmy 14 pozycję? Od której polecacie zacząć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od "Straż! Straż!". Jest to pod seria o straży miejskiej. Nie radzę ci zaczynać od pierwszej, bo tam Pratchett dopiero się uczy. W każdym razie "Straż! Straż!" :D. http://forum.cdaction.pl/Swiat-Dysku-ogoln...ett-t38594.html - Temat o świecie dysku, tam również jest dyskusja o tym, od której książki zacząć ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Gaiman zainteresował cię niejako poprzez Pratchetta, to chyba najlepiej będzie zacząć od "Dobrego omenu". Podobnie lekkim klimatem charakteryzuje się "Gwiezdny pył". Osobiście za jego najlepsze książki uważam natomiast "Nigdziebądź" i "Amerykańskich bogów". Generalnie jednak czytaj co ci w ręce wpadnie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy cykl "Lodołamacz" Wiktora Suworowa zacząć najlepiej od pierwszej części czy można je czytać od obojętnie którego tomu? W księgarni widziałem "Ostatnią Defiladę", ale nie wiem czy opłaca się ją kupować, gdyż jest ostatnią z cyklu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz czytać obojętnie w jakiej kolejności :) Każda część jest podobna, główna teza, czy realia historyczne są takie same. Różnią się tylko szczegółami, dokumentami, mini-tezami będącymi częścią tej wielkiej. Nie czytałem całego cyklu, tylko parę książek, ale jak najbardziej polecam. Suworow pisze nie jak historyk, ale bardziej z pozycji detektywa, jest sporo dat, nazw jednostek wojskowych, nazwisk, ale to wszystko podane w przystępnej formie. Znajomość poprzednich tomów nie jest wymagana, więc możesz spokojnie zacząć od "Ostatniej Defilady"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać, poszukuję książek/opowieści z własnym wyborem. Chodzi mi o takie w stylu: "Rycerz staje przed siedzibą wroga, widzi kilka wejść i wybiera: a)główną bramę - przejdź do strony 32; b)poboczne lekko widoczne drzwi - przejdź do strony 33".

Za wszelką pomoc będę b. wdzięczny :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukujesz tzw. gier paragrafowych, oprócz szukania w google, polecam ci zajrzeć do tych działów na Forum Actionum, w sesjach RPG - http://forum.cdaction.pl/Gry-paragrafowe-k...owe-t78739.html

oraz http://forum.cdaction.pl/Kampania-Samotny-...olf-t99493.html

Powodzenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robina Hobb'a.
Gwoli ścisłości - Robin Hobb jest kobietą. :) I jak ci się spodobała historia Bastarda?

O łucznikach - może tym razem zamiast fantasy polecę "Pieśń łuków. Azincourt" Bernarda Cornwella - świetną powieść historyczną.

O skrytobójcach - co prawda nie czytałem, ale ostatnio wszędzie widzę reklamy "Wędrowca" Cola Buchanana. Tutaj nie tyle polecam, co wskazuję na istnienie nowości w interesującej cię tematyce. Oceny na Goodreads raczej dobre, może być ciekawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :) To może jeszcze tak książka w której aż kipi od akcji (w klimatach fantasy ofkors). Bohater może być nawet bogiem, byle by było dużo walk ;].

I czy czytał ktoś serię Thaikovsky'iego "Imperium Czerni i Złota", "Klęska Ważki" i "Krew Modliszki"? Ciekawe to to po fragmentach ale nie wiem czy warto w cały cykl zainwestować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się złożyło, że pierwszą część cyklu "Cienie pojętnych" Tchaikovskiego, kupiłem przez zupełny przypadek parę dni po premierze (zachęciła mnie okładka :P ). Kolejne dwa tomy też nabyłem w okolicach wydania w Polsce, tak więc już nasuwa się pierwszy wniosek, że czytadło nie należy do najgorszych ;]

Jak dla mnie na początek warto nabyć "Imperium Czerni i Złota" i zobaczyć czy to coś dla nas. Nie kupuj od razu całego cyklu, może się okazać, że dla Ciebie będą to pieniądze wyrzucone w błoto.

Mi osobiście książki się spodobały. Lekkie fantasy, ciekawi bohaterowie, odbiegający od standardów gatunku świat, wciągająca fabuła. Oczywiście braki są, niektórym mogą nie przypaść do gustu zbyt łagodnie opisane walki bądź namnożenie zbyt dużej ilości wątków. Nie jest to żadna głębsza lektura, jeżeli potraktujemy ją jako "odprężacz" na weekend to zdecydowanie warte toto polecenia.

Nawet stworzyłem kiedyś temat (wiem, nie należy do najlepszych) o pierwszej części, o tu: http://forum.cdaction.pl/index.php?showtop...amp;hl=Imperium

Edytowano przez niko22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta. Poszukuję książki z wieloma opisami walk (szczegółowymi), wieloma wątkami itp. Ogólnie coś podobnego do sagi o wiedźminie, więc jak coś macie, dajcie odpowiedź.

Polecę Ci Trylogię Anioła Nocy ("Droga Cienia", "Na Krawędzi Cienia" i "Poza Cieniem"), Brenta Weeks'a. Dużo wątków, dużo walk, ogólnie dość podobne do wiedźminowskiej sagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wiedzmin2908

Sprawa jest prosta :wink: - jesteś młody, więc powinna spodobać ci się "Achaja" Andrzeja Ziemiańskiego. Są szczegółowe opisy walk, mnogość przygód i trzy główne wątki. Ziemiański Sapkowskiemu do pięt nie dorasta, ale - kiedy jeszcze nie ma się wysokich wymagań literackich - jest jak najbardziej do polubienia (testowane na nastoletnim rodzeństwie i znajomych :smile:). W księgarni może być problem (chociaż podobno Fabryka szykuje wznowienie w tym roku), ale już w bibliotekach, antykwariatach czy na allegro jest do dostania. Tutaj i tutaj fragmenty do przeczytania na stronie wydawcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym zapytać, czy ktoś z Was zna może książkę, której akcja dzieje się w Śródziemiu, a opowiada ona o przygodach dwóch orków. Klimat książki jest lekko prześmiewczy w stosunku do Władcy Pierścieni, i całą książka jest dość zabawna.

Książka, rzecz jasna, nie jest autorstwa Tolkiena.

@DOWN, Dzięki za pomoc, to chyba to. Widzę, że to nawet seria, nie pojedynczy tytuł :)

Edytowano przez ToxicNomad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...