Skocz do zawartości

Polecane posty

@47

Do głowy natychmiast przychodzi Śmierć z komiksów o Sandmanie (doczekała się nawet paru samodzielnych opowieści), ale to nie ten dział. ;) No to może tak:

na wesoło (choć nie zawsze):

- "Brudna robota" Christophera Moore'a, czyli jak Charlie został Śmiercią

- "Death: A Life" George'a Pendle'a (brak polskiej wersji), czyli Śmierć: Autobiografia

na poważnie (choć nie zawsze):

- "Złodziejka książek" Markusa Zusaka, gdzie Śmierć jest narratorem, a tematem Holokaust

Generalnie pisarze wolą chyba wykorzystywać spersonifikowaną Śmierć w raczej humorystycznych opowieściach. Trudno im się dziwić - jakoś trudno mi wyobrazić sobie postać Śmierci w poważnej/ponurej prozie. Ale przecież "na wesoło" nie musi oznaczać "niepoważnie", co udowodnił w średniowieczu nieznany autor, pisząc "Rozmowę Mistrza Polikarpa ze Śmiercią".

PS. Poleciłem komiks, to nie zaszkodzi dorzucić serialu - bardzo dobrego Dead Like Me, o byciu Grim Reaperem właśnie. Znakomity jest już pierwszy odcinek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam jakiegoś fajnego slashera, czyli kilka osób, po kolei giną itp. Nie chcę, żeby to była jakaś książka w której trzeba dużo myśleć, żeby zrozumieć fabułę, po prostu lekka. Obecnie czytam Lśnienie, To i Sherlock Holmes vs Arsene Lupin, więc mocniejszych książek mi nie brakuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slasher książkowy? Ja tu nic nie pomogę. Raz, że nie po drodze mi w ogóle z książkowymi horrorami, a dwa wydaje mi się, że slasher to raczej domena filmów. Nie wspominając o tym, że celowe szukanie uproszczonych fabularnie książek uważam za stratę czasu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czytał. Tylko, że nijak to nie pasuje do Twojego slashera. To powieść kryminalna, bohaterowie giną po kolei, to fakt, ale do poszukiwanej prostoty wiele brakuje.

W Wielkim Marszu Kinga też podobno co chwilę ktoś odpada, choć nie czytałem, więc nie mam pojęcia, jak to się wpasowuje w wymagania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki Marsz i slasher? Według mnie to obraza dla tej książki. :P Owszem, ludzie tam giną (całkiem sporo swoją drogą), ale nie o to w niej chodzi. Zainteresuj się może twórczością Grahama Mastertona? Brutalne, dosłowne opisy, sporo flaków, krwi, pourywanych kończyn i tak dalej. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Niedawno znów wsiąknąłem w książki - pokończyłem Taniec ze Smokami George'a R.R. Martina, Głupcy umierają Mario Puzo, no i zacząłem się nudzić, więc chciałbym Was prosić o pomoc - co przeczytać?!

Uwielbiam George'a R.R. Martina -> ktoś w tym temacie kiedyś polecał mi cykl "Korona Gwiazd" (?), ale jak zasięgnąłem informacji, to okazało się, iż nie jest on w całości przetłumaczony na j. polski, czyli raczej odpada. Podobały mi się książki Tolkienia, choć szału nie było - po prostu były fajne, lecz nie zachwyciłem się nimi, tak jak książkami George'a. Czytałem Paoliniego, ale jak kupiłem sobie pierwszą część Dziedzictwa, to zabrakło mi sił na skończenie tej książki - przeczytałem z 1/3 i była tak żałosna, że nie potrafiłem nic na jej temat powiedzieć. Podobały mi się książki Mario Puzo, lecz chyba przeczytałem już jego najwybitniejsze dzieła: Ojca Chrzestnego oraz Głupcy umierają (odmienia się jakoś ten tytuł? :P), natomiast powieści Dana Browna, choć potrafiły przykuć uwagę, były po prostu słabe.

I tu pojawia się pytanie - jaką ksiązkę, najchętniej fantastyczną, mi polecić? Retrospektywy Martina są fajne, ciekawe? To jest zbiór opowiadań? Chętnie przeczytałbym jakiś cykl książek, najlepiej już zakończony, by nie trzeba było czekać x lat na następny tom (Martin [']...). Formuła zastosowana przez Martina przypadła mi do gustu (walki o tron, spiski, intrygi, etc), więc może coś w ten deseń? A może jest jakiś niesamowicie dobry cykl, który po prostu trzeba przeczytać bez względu na wszystko?

Za każdą pomoc serdecznie dziękuję! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i od razu przejde do sedna sprawy. Dość dawno temu przeczytałem książke "Piknik na skraju drogi " braci Strugackich. Ogólnie książka zainteresowała mnie, gdyż bardzo lubię tematy stalkeropodobne. I tutaj właśnie nasuwa się moje pytanie. Jakie książki o podobnej tematyce możecie mi polecić. :ninja:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Masanohashi

"Retrospektywy" Martina to trzytomowy zbiór opowiadań, nie tylko fantasy (sporo science fiction i trochę horroru). Nietrudno o recenzje w sieci, poczytaj i sam zdecyduj, czy to cię interesuje. To, co tak lubisz u Martina, znajdziesz u Joego Abercrombiego. Zaletę ma on taką, że nie pakuje się w długaśne cykle i potrafi zaserwować solidną rozrywkę w jednej grubej powieści. Polecam tytuł "Zemsta najlepiej smakuje na zimno" (tutaj fragment do przeczytania) - powinien przypaść do gustu każdemu fanowi Martina. Co zaś do "niesamowicie dobrych cykli, które trzeba przeczytać", to zwróć uwagę na Malazańską Księgę Poległych (i Wiedźmina, ale tego chyba znasz?).

@Artius

Wpisz "piknik" w wyszukiwarkę w tym temacie i zobacz, co wyskoczy. ;) Pytania o klimaty postapo należą do najczęściej pojawiających się tutaj. Kilka propozycji ode mnie:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszukuję książek w której amerykańskie osobistości XX wieku odgrywałyby główną rolę.

Chodzi mi tu głównie o polityków tj. Jimmy Hoffa, Martin Luther King, John Fitzgerald Kennedy, Robert Francis Kennedy, Richard Nixon, John Edgar Hoover itd.

Może być dokument, może być beletrystyka.

Chciałem jeszcze dodać, że Dallas '63 znajduję się już w mojej kolekcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się "Siewca Wiatru" bardzo podobał, styl pisania jest lekki, przyjemny. Nieco odstraszają liczne wątki poboczne oraz niesamowicie rozbudowany świat. Brakowało mi tam jednak ciężkiego, ziemskiego klimatu, który pojawił się zaledwie kilka razy. Ostatnia bitwa bardzo fajnie napisana, niestety trochę zbyt chaotycznie, przez co niezbyt dobrze pamiętam zakończenie :/

Ale Kossakowska lubię, i tylko czekam na szansę zapoznania się z "Siewcą burz"

Edytowano przez bielik42
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Snajpera Wasdina, świetna książka, czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Bardzo dużo miejsca poświęcono szkoleniu SEALsów, a nawet akcje jak wysadzenie pocisku (gdzie właściwie nic się nie dzieje) trzymają w niesamowitym napięciu.

Z drugiej strony warto sięgnąć po książkę Komandos Marcinki (marcinko założył seal team six do którego należał Wasdin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...