Skocz do zawartości

Polecane posty

A ja poszukuję czegoś z gatunku fantasy oraz czegoś w kręgach mafii, np "Ojciec Chrzestny" Puzo.

Ta książka z gatunku fantasy - czytałem już "Harry'ego Pottera", całego "Władcę Pierścieni" + "Hobbita" oraz sagę o Wiedźminie. Wszystkie książki były świetne, więc jeśli ktoś ma mi coś do polecenia w ten deseń - byłbym bardzo wdzięczny ;)

Ja odniosę się tylko do drugiej części a mianowicie fantasy. Sam ostatnio szukałem jakiejś fajnej sagi która wciągnie mnie na dłużej i zupełnie przypadkowo natknąłem się na Terrego Goodkinda i jego cykl MIECZ PRAWDY. Kończę właśnie pierwszą jego część "Pierwsze Prawo Magii" i jestem naprawdę bardzo mile zaskoczony, ciekawa wciągająca akcja, interesujący bohaterowie, zarówno Ci dobrzy jak i Ci źli. Naprawdę warto się zapoznać i szczerze polecam. Mam nadzieję że pomogłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alexiej - Jeśli pytasz o ciekawą literaturę rozrywkową, to poszukaj powieści z cyklu azjatyckiego Jamesa Clavella - 'Shogun' (Japonia), 'Tai-Pan' (Chiny), 'Noble House' (Hong-Kong), 'Gai-Jin' (Japonia). Z wielu względów są to lektury raczej dla osób pełnoletnich.

Edytowano przez Mindstorm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to poszukaj powieści z cyklu azjatyckiego Jamesa Clavella - 'Shogun' (Japonia), 'Tai-Pan' (Chiny)

I concur. W pełni podpisuję się pod zaleceniem przeczytania tych dwóch tytułów. Akurat te dwie powięści Clavella czytałem i z mogę polecić każdemu miłośnikowi historii, przygody i morza. Akcja obu książek dzieje się w czasach bardzo ważnych dla obu państw, a i przedstawiona jest z perspektywy 'człowieka zachodu'. Clavellowi znajomości tych państw oraz sztuki żeglarskiej odmówić nie można. Łap śmiało.

A jeśli chcesz coś nieco bardziej współczesnego i nie boisz się literackich eksperymentów to możesz spróbować Murakamiego. Dobrze zacząć np. od Norwegian Wood, bo jest w miarę 'klasyczna' powieść. Powieści Murakamiego bardziej skupiają się na bohaterach, a nie akcji czy otoczeniu, ale Japonia zawsze jest tam w tle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) czegoś w kręgach mafii, np "Ojciec Chrzestny" Puzo

Ja mogę polecić książkę 'Gomorra' Roberta Saviano. Autor opisał jak działa jedna z największych mafii we Włoszech - kamorra. Pokazuje działania tej mafii, jak się wzbogaca i ogólnie sprawy wewnętrzne. Po napisaniu tej książki Saviano został objęty programem ochrony świadków, z uwagi na to że członkowie kamorry chciała go 'dopaść'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś, w czym dało by się odczuć klimat małego górskiego miasteczka, najlepiej jakiegoś z USA.

Koniecznie musi być górskie? Jeśli niekoniecznie, to prawie wszystkie powieści Stephena Kinga rozgrywają się w małych, prowincjonalnych miasteczkach gdzieś w USA (np. "Miasteczko Salem"). Żeby jednak wskazać coś w klimacie Alana Wake'a, to pamięć mnie zawodzi. Na myśl przychodzą jedynie filmy (lub seriale), nie książki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie musi być górskie? Jeśli niekoniecznie, to prawie wszystkie powieści Stephena Kinga rozgrywają się w małych, prowincjonalnych miasteczkach gdzieś w USA (np. "Miasteczko Salem").

Czytałem Miasteczko Salem i właśnie coś takiego mi odpowiada, takie prowincjonalne miasteczko. Tylko że mam sentyment do gór (dlatego Alan Wake wspomniany, z trailerów wnioskuję, że tam akcja rozgrywa się w takim prowincjonalnym górskim miasteczku, bardziej mi chodzi o to, niż o klimaty 'grozy').

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może byś sprecyzował to fantasy? Tak na ślepego, mogę polecić serię Zwiadowcy. Są to książki dla młodzieży, jeszcze nie wszystkie części wyszły w Polsce. Krótko, bohater książki Will, zostaje zwiadowcą i oczywiście ma różne przygody. W sumie w tej serii wiele fantasy nie ma, jednak jest dużo akcji, i wcale nie potrzeba zbyt dużo fantasy.

Sprecyzuj bardziej o co Ci chodzi to więcej osób Ci dokładniej pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam czegoś w klimacie fallouta, wizja świata zniszczonego wojnami nuklearnymi.

Mam nadzieję, że granice twojej tolerancji obejmują również świat zniszczony na inne sposoby. ;)

Głupio trochę cytować swojego posta, a powtarzać się też niedobrze, więc podam tylko link do którejś mojej wcześniejszej odpowiedzi na pytanie podobne do twojego - post #189 (w szczególności polecam "Drogę"). Warto też zajrzeć do tematu o "Mrocznym Zbawicielu" - Vantage twierdzi, że tam też falloutowe klimaty są.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał czas i chęci, to bym przygotował jakiś mały FAQ z odpowiednimi tagami (np. elfy, bez elfów, krasnale, bez krasnali itp. itd.). Ale na razie riposta standardowa #1: George R.R. Martin Pieść Lodu i Ognia + Steven Erikson Malazańska Księga Poległych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam czegoś w klimacie fallouta, wizja świata zniszczonego wojnami nuklearnymi.

"Ostatni brzeg" Nevil Shute

"Listonosz" Davisd Brin

Dick, Philip K. - "Doktor Bluthgeld"

"Nie mam ust a muszę krzyczeć" Harllan Ellison

<ciach>

Autor: Fritz Leiber

Tytuł: Wiadro Powietrza (część antologi Rakietowe Dzieci)

McCarthy, Cormac - "Droga"

Norton, Andre - "Świt 2250"

Piers, Anthony - "Krąg walki - 3 Tomy"

Robinson, Kim Stanley - "Dziki brzeg"

Szmidt, Robert J. - "Apokalipsa według Pana Jana"

"Jestem Legendą" Richard Matheson

Stephen King - "Danse Macabre"

Polecam stronę XIII schron dział popkultura.

Ps. Ponadto polecam "Wojownik Autostrady"

MSaint>>>proszę nie podawać linków do wydanych komercyjnie w Polsce opowiadań.

Edytowano przez Mariusz Saint
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Fanat1c - mam coś lepszego od wymienionych książek - Świat Dysku Pratchetta. Najlepiej zacząć czytać od samego początku, czyli od Koloru Magii, który jest właśnie zbiorem opowiadań. Zresztą nawet "całościowe" powieści pana Terry'ego nie są zbyt długie, więc nie powinny być nużące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...