Skocz do zawartości

Komiksy II


Cardinal

Polecane posty

Niesamowite, że tylko dwie nominacje dla DC. Chociaż uwielbiam Batwoman, okładki są faktycznie boskie.

Piątka najlepszych pisarzy w tym roku zdecydowania bardzo mocna, ale dorzuciłbym jeszcze Snydera i Ricka Remendera, którego Uncanny X-Force było naprawdę "UNCANNY".Końcówka tej serii po prostu nie pozwala o sobie zapomnieć: wstrząsające sposoby mordowania sobie powymyślali, emocjonalnie też dopiekła, no i wreszcie należycie poważnie potraktowano Logana, który ostatnio trochę klauni. A przecież, na dokładkę, jest tam jeszcze Deadpool, który mnie rozbroił tym swoim namiocikiem (między innymi).

Ale w sumie to dobrze, że superbohaterowie nieco na uboczu w tym roku.

Edytowano przez MetmaN666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy w dobrym temacie o to pytam, ale lepszego nie znalazłem. Był kiedyś taki spin-off Kaczora Donalda, którym Superkwęk walczył z najeźdźcami z kosmosu. Pamiętam, że ci kosmici wyglądali jak takie zdeformowane, garbate kaczki, chyba zielone były. I jeszcze pojawiała się tam taka dziwna postać, jakby kobieta z irokezem, która umiała zmieniać kształt swojego ciała. Za cholerę nie pamiętam tytułu komiksu, ani imion bohaterów (poza Superkwękiem, ale to nie było zbyt pomocne w trakcie prób szukania). Wie ktoś może, o czym mówię?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaliście może komiks Planetary? Wczoraj dowiedziałem się, że po polsku zostały wydane dwa pierwsze albumy. (Tak, wiem. Niezła orientacja.) Komiks interesuje mnie z kilku powodów:

1. 80 stron (ponoć) świetnego komiksu za 22 zł.

2. Autorem scenariusza jest Warren Ellis, który napisał skrypt do Extremis. Była to naprawdę świetna historia. ^^

3. Artystą jest Cassaday. Po Obdarowanych mam do niego ogromny kredyt zaufania w sprawie rysunków. :D

Za taką cenę chyba warto, nie sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planetary jest warte każdej ceny. Niestety to, co zostało po polsku wydane, to jedynie zalążek fabuły. Dopiero później robi się ciekawie, dowiadujemy się, kim jest Czwarty, zaczynają się gierki i podchody z Czwórką. Jest naprawdę niesamowicie. Jeśli miałbym wybierać jeden komiks Warrena Ellisa, z którym miałbym wylądować na bezludnej wyspie, wybrałbym właśnie Planetary. Jak chcesz coś więcej przeczytać, chcesz się bardziej do tego komiksu przekonać, to zapraszam do lektury tego artykułu: http://mistycyzmpopkulturowy.blogspot.com/search/label/Planetary. Koleś tutaj pisze bardzo konkretnie o Planetary.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł już Zimowy Żołnierz. Jest to na pewno jeden z lepszych komiksów w Kolekcji. Czytało się świetnie, intryga ciekawie zarysowana, rysunki Eptinga jak zawsze na najwyższym poziomie. Teraz chciałbym, aby wyszedł po polsku cały run Brubakera w Kapitanie Ameryce... Ale niestety (albo stety) dostaniemy jeszcze tylko część drugą Zimowego Żołnierza.

Zdecydowanie polecam.

Jedno jest zabawne w tym komiksie. Jakoś nigdy nie przeszkadzał mi kostium Kapitana Ameryki w regularnym uniwersum Marvela... Ale tutaj jest opowiadana taka poważna historia, wszystko jest dosyć sztywne i w ogóle... A tu nagle wyskakuje Kapitan Ameryka w tym swoim wdzianku i w śmiesznych butach... :) No po prostu śmiać się się chciało prawie zawsze, kiedy widziałem go na kartach tego komiksu. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Winter Soldier" ukazał się 24.04. Jestem już po lekturze 11 tomu i muszę stwierdzić, że Kapitan Ameryka to jeden z lepszych komiksów jakie dotąd ukazały się w WKKM. Brubaker stworzył bardzo ciekawą intrygę i czekam niecierpliwie na kontynuacje tej historii. Polecam. Jak masz środki na ten komiks to uważam, że warto.

Edytowano przez Ryba2111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę następny - Avengers Standoff. To będzie i Iron Man i She Hulk i Thor i Dr Doom itp. Jutro skoczę do Empiku to przeczytam kapitana i się coś napisze. Albo na bloga wrzucę. Tak patrząc po zajawkach wychodzi, że to jest ta historia co ją zekranizowali w 2 sezonie Avengers Earth Mightest Heroes. No i to samo pewnie będzie w nadchodzącym filmie Kapitan Ameryka 2. "Bucky, oh Bucky" :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Winter Soldiera part 1

Po pierwsze - Skąd w retrospekcjach z LISTOPADA 1942 wzięła się PANTERA? No skąd ja się pytam? Nie wiem czy to błąd scenarzysty czy rysownika, ale dla mnie to wielka wtopa, gdyż Pantery Niemcy zaczęli używać dopiero od Łuku Kurskiego (lipiec 1943). Bo ten czołg to na pewno nie był Panzer IV (zupełnie inna sylwetka) choć powinien. Sorry za gadanie jak Mac Abra :).

Po drugie - trochę mało było

samego Winter Soldiera - migawka w kapsule na początku i 2 strony na końcu. No dobra, to on zabił Red Skulla, potem tego "drugiego Buckiego" i podkładał bombę. Ale spokojnie mógłbym sobie podarować to co nazwano częścią pierwszą i po krótkim wprowadzeniu na początku zacząć czytać historię od wybuchu w Filadelfi. Za to mogliby dać jeszcze jeden tom Avengers w WKKMoH :).

Po trzecie - zabicie red Skulla było słaaaabeeee, biednie zrealizowane. Tak jak pierwszy pojedynek Bane'a i Batmana w DKRises Nolana. Taka historia miedzy Kapitanem a Skulem, tyle złej krwi, tyle emocji. Powinien być wielki plan i finałowa bitwa, oraz epicki pojedynek w którym na koniec Skull odtrąca rękę Kapitana i dobrowolnie spada z wieżowca (Pajączek - Szakal :D). A tak szast prast i Bucky ściąga go ze snajperki. No genialne! Czemu alianci nie zrobili tego 60 lat temu?? :) Niestety widać nadchodzącą szybciutko Wojnę Cywilną. Najpierw deus ex machina zabili red Skulla a po evencie kapitan ginie od zwykłej kuli. Dla mnie zakończenie historii tych dwóch postaci DO NICZEGO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@8aziliszek

Co do śmierci Red Skull'a to się niezgodzę. Zabicie go (wg mnie) było niezłym pomysłem.

Kreowany na tego "głównego złego" pada już w pierwszym numerze. Co do tego czemu alianci nie "zdjęli" go 60 lat temu też się dziwię jezyk1.gif

Mam małe pytanie czy...

...ten powrót Buck'iego nie przypomina trochę powrotu Jason'a Todd'a?

Pytam się, bo tak mi się nagle skojarzyły te dwie postacie.

Edytowano przez Kruk7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler dotyczący Zimowego Żołnierza i pana Schmidta.

Skull nie zginął tak całkowicie w "Out of Time". Wszystko wyjaśni się w kolejnej części WKKM wink_prosty.gif

I tak całkowicie z innej beczki. Ktoś z Was wybiera się na tegoroczną edycję Komiksowej Warszawy? Targi w tym roku zorganizowane zostaną na Stadionie Narodowym.

Edytowano przez Ryba2111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was wybiera się na tegoroczną edycję Komiksowej Warszawy? Targi w tym roku zorganizowane zostaną na Stadionie Narodowym.

Brzmi ciekawie. ^^ Teraz nastąpi ta wstydliwa część, kiedy muszę zapytać o to, czym dokładnie są wspomniane targi oraz kiedy się odbywają, gdyż jestem w tym temacie całkowicie zielony. Zapomnijcie więc o tym żenującym momencie i od razu odpowiedzcie na pytania, jeśli możecie. Proszę. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś gdzie można kupić komiksy avengers?

Cóż, jeśli się nie mylę, w Polsce nie ma tego wiele. W sklepie gildii możesz jednak zakupić dosyć ważny Upadek Avengers oraz kilka albumów z serii New Avengers. ^^ To po polsku. Ponadto masz również zeszyty w oryginalnym języku (angielskim), które możesz zakupić na aukcjach i na stronach internetowych im poświęconych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

W środę będzie w kioskach kolejny tom WKKMoH "Avengers Impas". Ja wiem, że sam kupię - tobie też polecam :). W starym Mega Marvelu była jedna historia o Avengers. Jeśli nie masz "Upadku Avengers", a chciałbyś - zadzwoń bezpośrednio do Hachette po archiwalia. Przesyłka to tylko 6 zł.

http://www.kolekcjakomiksow.pl/faq.php

Albo z Allegro - jest tańszy egzemplarz

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=upadek+avengers

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczajcie co znalazłem. Multiversum oraz Atom Comics szykują ciekawe promocje z okazji Free Comic Book Day. Całkiem to ciekawe ^^

Bardziej interesuje mnie oferta AC. Należy kupić jeden zeszyt, a dwa inne dostaniemy w prezencie (O ile złożymy zamówienie do 10.05). Jak myślicie, co lepiej kupić? Uncanny X-Men #2 czy All New X-Men #2 (Pierwsze zeszyty posiadam dzięki Marvel #1)? Naturalnie chodzi mi o najnowsze odsłony tych serii. :P

Tutaj jest lista komiksów, które możemy otrzymać przy zakupie. Czytaliście może coś, co jest na niej zamieszczone?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie komiksy z FCBD to takie oneshoty, więc o czytaniu przed promocją nie ma mowy tongue_prosty.gif. Zazwyczaj komiksy te nie są częścią regularnych serii. Co do zakupu na Atomie to nie pomogę, bo X-Menów nie czytam. Z opinii jakie widziałem w internecie lepszym wyborem będzie Avengers z NOW tongue_prosty.gif. Skoro masz pierwsze numery serii na Comixology to przeczytaj uważnie i na tej podstawie wybierz kolejny numer. Oba tytuły pisze Brian Michael Bendis. Na rzecz All New X-Men przemawia Stuart Immonen w roli rysownika.

Edytowano przez Ryba2111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DarthMetalus - phi, już dawno to obczaiłem :P Swoją drogą, mvm dorzuca do każdego zakupu jeden komiks zeszytowy za każdym razem, nawet bez FCBD. Bardzo podoba mi się rabat 10% na wszystkie komiksy w ofercie Multiversum (wreszcie zakupię Arkham Asylum:Serious House on Serious Earth, bo chociaż czytałem to brakło mi w kolekcji, a wcześniejsze promocje nie obejmowały tytułów bez słowa "batman"). Kusi jednakże także tradycyjna czasowa obniżka na komiksy z sklep.gildia.pl, bo kupić "Grand Prix" za 60 zł czyli 20 zł taniej niż normalnie... Niestety opóźnia się premiera "Zabójcy tom 4" i jeszcze nie kupiłem Ikigami 9, więc będę musiał ostrożnie planować zakupy.

A jak już przy multiversum jesteśmy, DC wypuściło kilkudziesięciostronicową broszurę z opisem najważniejszych swoich serii i kolejności czytania Batmana, Green Lantern, Green Arrow, Supermana, komiksów z MAD i Vertigo - do ściągnięcia legalnie i za darmo ze strony sklepu. Miło, że dołączyli taki "przewodnik", a DC w końcu wydało (tegoroczny) bo ten dla bohaterów Marvela wisiał już od dawna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...