Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RamzesXIII

Polskie gry

Polecane posty

Dokładnie - PYŁ

Nie znalazłem jeszcze FPS'a który poziomem trudności mógłby się równać z tą polską grą. Tutaj nawet jedna zmarnowana kula zmuszała cię do wczytania zapisu gry bo później mogło by ci jej braknąć. Przeciwników trzeba było rozwalić tak żeby zużyć tylko MINIMALNĄ ilość amunicji. Tak więc wczytywałeś grę aż byłeś pewien, że zabiłeś wroga i nie zużyłeś na to ani pocisku więcej jak było to konieczne. Amunicję znajdywało się tak rzadko, że aż trudno sobie wyobrazić. Przeciwnik nie pozostawiał po sobie ani apteczek ani pocisków.

pb060167v.th.jpg pb060169.th.jpg pb060170.th.jpg

Trudność tej gry w obecnych czasach jest jeszcze bardziej nie do pojęcia z powodu głupiej mody na łatwe gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pył to w ogóle jest wyższa szkoła jazdy. Samo odpalenie gry obecnie jest oznaką NIESAMOWITYCH umiejętności i szczęścia. Poważnie! Mam taką samą wersję gry co CriX od lat i w sumie nie mogę powiedzieć, że grałem w nią więcej niż 5 minut. Problem w tym, że Pył może pracować jedynie w 2 trybach graficznych - Software i Glide. Nie ma możliwości odpalenia tego ani na OpenGL ani na D3D, poza tym gra ewidentnie nie lubi XPka, o nowszych OSach nie wspominając. Ja sam gdy grę kupiłem nie posiadałem 3Dfxa, więc softwarowy rendering zabijał mi całkowicie peceta, mój następny następny komputer miał już GFa, więc też się smakiem obszedłem. Obecnie bezskutecznie próbuję to uruchomić na wirtualnej maszynie Win 98 i jak na złość nawet menu nie mogę zobaczyć. Jest nawet jeden Glide wrapper - Glidos - ponoć współpracujący z demem Pyłu, ale mi nie dane było zobaczyć tego w akcji.

Problem mogłoby rozwiązać uwolnienie kodu gry, ale w tej sprawie Onet.pl, będący obecnym właścicielem praw do marki, milczy od lat, więc nic się w tym temacie nie dzieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HA... Ja jeszcze jak miałem stary komputer to dochodziłem najwyżej do takiego robota. Nie mogłem za bardzo wykombinować jak go zabić przy użyciu jak najmniejszej ilości kul...

Ja też jakiś czas temu próbowałem to odpalić. Menu i gra działała ale z taką szybkością że postaci biegały zamiast chodzić.

Ciekawe czy jak by napisać do GOG to by dali radę odświeżyć tą grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, Hard Reset jest rzeczywiście dobry, bo trudny. Nieodparcie miałem skojarzenia z Painkillerem (oczywiście pod względem gameplay'u). Byłem zaskoczony, bowiem słyszałem jedynie przebąkiwania o tej grze, niczego specjalnego się nie spodziewałem. A tu proszę - wessał mnie jak odkurzacz. Niby oldschool, ale nacisk położony na element rozgrywki dotychczas traktowany jako dodatek i po macoszemu (niszczenie wrogów za pomocą "wrogiego otoczenia").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście, że pismaki z EDGE(Brytyjski magazyn o grach) nie lubią polaków.

Przeglądam sobie angielską wikipedie i sprawdzam co tam piszą o polskich grach i zazwyczaj jest tabelka z ocenami największych serwisów i magazynów. Dead Island dostaje wszędzie albo coś koło 80/100 albo 7/10 to w EDGE 3/10 i tak w paru grach jak oceny u innych 7 lub 8/10 to u nich 4 albo 5/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MTS

Ciekawe, ciekawe. Tym bardziej, że polskich h&s jak na lekarstwo. Gdzieś mi tam świta tytuł Frater, ale z tego co pamiętam to były to głębokie stany średnie.

Osobiście Dead Island mnie się bardzo podoba, dlatego jestem dobrej myśli co do Project Hell.

Ostatnio, gry skłaniają się ku cukierkowej oprawie. Coś ciemnego i mrocznego, na pewno wypełni tą lukę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulletstorm to dla mnie najlepsza polska produkcja.

Wiedźmin, Dead Island również dają radę.

Ostatnio coraz więcej gier z Polski jest na wysokim poziomie.

Z przeszłości pamiętam jak mi Gorky przypadł do gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebrałem liste wszytskich (chyba) polskich gier

na podstawie encyklopedii na GOL-u

Jeżeli jakichś brakuje to napiszcie

(bardziej te komercyjne gierki za które trzeba zapłacić, choć i na liście jest kilka darmowych),

jesli chodzi o platformy to tylko na:

PC, XONE, X360, Xbox, PS4, PS3, PS2, PSP, www, Wii, NDS, WiiU, PSV, 3DS, GBA, GCNJeżeli czegoś brakuje piszcie

"*" - oznacza że gra "nie dożyła" premiery

Lista jest dość długa:

https://docs.google.com/document/d/1EVALP0ap_BkRLrvAWut1O1OeCPIGPK__7Bnl2rzhgcE/edi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z polskich gier to Dead Island i Wiedźmin rządzą smile_prosty.gif

Pamiętam kiedyś kiedys była taka gra Clash, strategiczno-ekonomiczna turówka i to bylo bardzo fajne. Mam nawet płytkę, ale niestety żadne sztuki nie pozwalają mi jej uruchomić teraz confused_prosty.gif Pamiętam jak z bratem się w to zagrywaliśmy dawno temu. To nie było nic superszałowego, ale bardzo tę grę lubiłam, zwłaszcza walkę i znajdowanie skarbów smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliżającymi się polskimi grami będą

Shadow Warrior(Flying Wild Hog od Hard Reseta)

Alien Rage(CI Games - City Interacive dla osób które kojażą po tą nazwa)

Deadfall Adventures(Farm 51 od Necrowision oraz Painkillera HD)

A w przyszłości:

Lord of the Fallen(CI Games)

Wiedzmin 3 oraz Cyberpunk 2077(CD Project Red)

Hellraid oraz Dying Light(Techland)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...