Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lord Nargogh

Rebusy

Polecane posty

No dobra, to i ja sobie strzele.

Jedno z AvP.

1-Dzieje się chyba każde na jakiejś planecie na której były prowadzone prace górnicze.

2-Z jaj wykluwają się facehuggery które robią coś dziwnego z otworami gębowymi humanoidów...

3-... zapewne składają jakieś jajko co może przedstawiać ostatni obrazek.

W sumie nie wieże w to co napisałem :)

PS: Heh, jeśli to ma być zagadka nawiązująca do poprzedniej to pewnie chodzi tu o jakiś drobniejszy szczegół z jakiejś gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój strzał:

wirus- no bo to to się roznosi ;)

Jajko- tak sie wykuwają, etc.

kopalnia, grota- mniej więcej miejsce akcji

Nasuwa mi się więc:

a) Doom

B) AvP

c) Może Trine? (jaskinie, jakieś mobki, etc.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie wytypuję Shelshock 2: Blood Trails

Obr. 1 - skojarzyć można z tunelami wietkongu w rejonie Cu Chi.

Obr. 2 - widzimy żółtko, co jak wiadomo, jest niefajnym określeniem na azjatów (tu - wietnamczyków)

Obr. 3 - nie wiem za bardzo, co to jest, ale kojarzy mi się z bakterią. Nie wiem, czy przeciwnicy byli czymś takim w tej grze zarażeni, bo w nią nie grałem. Ale ze screenów wnioskuje, że tak. A przynajmniej tak wyglądają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem:

Metro 2033

1 - Rzecz dzieje się w metrze

3 - Wirus - jedna z współczesnych wizji apokalipsy... hehe!

2 - Spoiler książkowy!

Kolonia czarnych z końcówki? Tam się praktycznie wykluwali...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem, skoro to jest do fabuły - Fallout 3.

Wyjaśnienia:

1. tunel - gramy wiele czasu w tunelach, łącznie z wątkiem fabularnym.

2. można zbierać kolorowe figurki

3. to coś wygląda jak "czystość", a w grze dążyliśmy do oczyszczenia wody.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ciekawe czy Tzar też się tak bawił, jak ja teraz... :D Dosyć jednak cynizmu. Wszyscy WRONG!

Podpowiedź - pierwszy obrazek specjalnie dobrałem tak, aby nie było go łatwo zinterpretować. Ułatwię wam zabawę - bezpośrednie znaczenie to po prostu: kopalnia. Tylko co dalej...? ;)

Podpowiedź - całość zagadki odnosi się do elementów fabuły nie ogólnych, ale dość konkretnych. W zasadzie BARDZO konkretnych (wyjątek stanowi pierwszy obrazek). Kombinujcie.

EDIT: Rest in Peace oraz Nikelodeon (taki żarcik tylko drobny...) - WRONG! He, he, jeszcze nikt nie spróbował rozwiązać zagadki w ten sposób w jaki powinien. [demoniczny śmiech szaleńca]

Podpowiedź - Konkretne elementy fabuły. Konkretniej? Miejsce i dwie sytuacje występujące w grze.

PS: rip - pokrętne myślenie? Ha, to jeszcze moich rebusów (czy jak to się tam odmienia...) nie widziałeś... Ja się dopiero rozkręcam. [demoniczny śmiech szaleńca]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz pokrętnie? to będziesz miał!

Gothic 3 i obóz buntowników, których część siedziała w kopalni. A bunt był zalążkiem wirusa, mającego na celu zmiany aktualnie obowiązującego porządku. Skojarzenia z jajkiem i wirusem są chyba co najmniej oczywiste...czyż nie? :P

aha

z obowiązku dodam, że w razie nieszczęścia - oddaję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm może zbyt mało pokręcenie myślę, ale typuję pierwszego Gothica. Mianowicie pasowałby quest

ze zdobyciem jaj królowej pełzaczy

. Rzecz odbywała się w ciemnej(bardzo ciemnej) kopalni, jajko to wiadomo, a ostatni obrazek chyba przedstawia wirus(poszperałem trochę :P ) który dotyka ptaków. A że jest taki gatunek ptaka pełzacz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się postarałeś Veldrashu o niełatwą zagadkę :thumbsup: No ale spróbuje jakoś połączyć te wszystkie elementy w jedną, sensowną całość... A więc tak: mój strzał to Prince of Persia 2008. Uzasadnienie: kopalnia nie ma nic wspólnego z tą grą :dry:jajko (na miękko) lub rozbite jajko (moment zniszczenia przez ojca Eliki Drzewa Życia) - oznacza rozprzestrzenienie się wirusa(słudzy Arymana), który zatruwa kolejne krainy, które książę wraz z Eliką uzdrawiają... :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, to także nie jest ostatni PoP. Jeszcze raz może powtórzę (nieco dosadniej)...

...zagadka jest DOSŁOWNA (el. fabuły zawarte w obrazkach są dosłowne). Jedyną przenośnią jest obrazek trzeci - trzeba tam pobawić się w skojarzenia. Żeby wam nieco rozjaśnić mroczne sekrety mego umysłu dam wam kolejną...

Podpowiedź (całkiem spora) - znaczenia poszczególnych obrazków: kopalnia, jajko na miękko, wirus.

I na zakończenie kolejnego postu związanego z tym rebusem oczywiście musi być... [demoniczny śmiech szaleńca] :D

EDIT: To nie jest także Metro 2033. Gra o której mowa jest sporo starsza (ale bez nerwów, jeszcze w tym wieku wydana... :)). Dodatkowo powiem wam coś takiego - fantastyka, odległa przyszłość (względnie), znakomity gameplay, charakterystyczny bohater. Jeżeli i tym razem nikt nie zgadnie, to następną podpowiedzią będzie obrazek...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metro 2033

Uzasadnienie: Pierwszy obrazek pokazuje teren , który z grubsza przypomina lokacje, w których poruszamy się w tejże grze , drugi obrazek z jajkiem to chyba ma coś

wspólnego z jednym z zadań w grze , a trzeci to nie wiem.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Widzę, iż udało mi się skutecznie złamać w was ducha walki. Ale nic to, czas na podpowiedzi GARŚĆ (w innym wypadku pewnie dalej nie będziecie chcieli pisać). No i przy okazji temat będzie bardziej widoczny na górze listy. ;)

Tak więc:

Poszczególne obrazki oznaczają: kopalnię (nie interpretujcie tego w żaden inny sposób, bo to obrazek... dosłowny), jajko na miękko (to też nie ma być inaczej zinterpretowane) oraz... poproszę o werble... kseno-! (przedrostek taki). Czemu? Ano, taki skromny związek skojarzeniowy (chyba trochę przesadzony). Mianowicie:

grypa (bo to jest grypa)- wirus - obcy (obca "istota" w ciele zarażonego)- Obcy (rasa znana z pewnych okołopredatorowych klimatów)- ksenomorf (konkretniejsza nazwa tej rasy)- przedrostek "kseno-"

Kontynuując: w trzecim obrazku (chcesz zobaczyć jakim - zobacz na poprzedniej stronie) chodzi o sytuację w grze, gdzie użyto słowa "kseno...cośtam". W zasadzie to określenie odnosi się do kilku rozdziałów tej gry...

Kolejna podpowiedź: kopalnia... hmm... gdy się zawali, to co powstaje dla ludzi wewnątrz niej? Odpowiedź na to pytanie niemal daje odpowiedź na cały rebus.

Dobra, dość tych podpowiedzi. Się rozpędziłem! niebywale. W takim razie to będzie ostatni zestw podpowiedzi. Jeżeli nikt nie podejmie rękawicy i nie sprosta wyzwaniu do godziny 15 dnia jutrzejszego to będę musiał oodać zagadkę i pozostać niepokonanym! :D (tak, dobrze zrozumieliście, to ostatnie to miała być prowokacja... :))

PS: A na zakończenie... [demoniczny śmiech demonicznego szaleńca] :)

EDIT: Niestety, panowie, to nie jest ani AvP, ani ME. Zresztą, Markosie, gdyby chodziło mi o AvP to w związku skojarzeniowym przy trzecim obrazku zatrzymałbym się na Obcym. A postąpiłem dwa kroki dalej. Nie bez powodu. Widzę, iż bez dalszych forów się nie obędzie - nie lubię walczyć z nieprzygotowanymi siłami wrażymi. :D Tak więc szukana gra to... FPS (w dosłownym tego słowa znaczeniu - kamera pierwszoosobowa niebywale dominuje w grze). A podpowiedź w formie obrazka: miałem wstawić obrazek Obcego, ale zdecydowałem się zamieścić cały związek skojarzeniowy. Może jutro dam coś jeszcze... zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Miałem to napisać już wczoraj, ale zrobię to teraz: Czy nie jest to czasem Alien vs. Predator? Nie grałem, to nie wiem, ale są tam ksenomorfy, jest tryb multi, w którym Obcy "zarażają" ("grypą") marines. No a sami Obcy wykluwają się z jaj... Ta kopalnia też może się jakoś z tą grą wiązać, ale - jak wspominałem - nie grałem w nią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmuszacie mnie do wklejania kolejnych postów, bo albo nie sprawdzacie faktycznie editów w starych postach, albo tylko robicie takie wrażenie. Tak czy inaczej, kolejna podpowiedź. Już taka... "najostatniejsza z ostatnich". :D

Chcieliście obrazki? To macie!

post-91195-1269117727_thumb.jpg post-91195-1269117756_thumb.png

Powiedzmy, że jest to forma próby ukierunkowania Was na tytuł gry. Mam nadzieję, że mi się uda. Powodzenia!

EDIT: No nie... chyba zbliżam się do skraju załamania nerwowego. Naprawdę, nie wiecie o co mi chodzi? Czyżbym naprawdę był taki... inny? No cóż, w każdym razie to dalej nie te gry. A ta wyspa... no cóż... nie chodzi o wyspę, ale o to, co na niej. Tak więc...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dead Space

1. Gra dzieje sie w takiej jakby kopalni w której pracują inżynierowie.

2. Jajko. Widać jak zółtko (czyt. choroba) wypływa na całą powierzchnie, tak jak w DS wszyscy się zarażają

3. Kseno- Wystarczy zmienić na Nekro-formy

Zgadłem - Oddaje

@UP:

Faktycznie, nie patrzyłem na odpowiedzi na poprzedniej stronie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może coś z serii Chronicles of Ridick?

bardziej skłaniam się do butcher bay

jest jakiś tam nóż rzeźnicki, jest ucieczka z pułapki, na obrazku mamy jakąś zatoczkę, przeciwnicy to też Xeno coś tam :P

jeśli dobrze to wstępnie powiem, że oddam, ale jak to u mnie bywa, może zaraz potem coś wymyślę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Assassin's Creed?!

Zamek to fortecy, jakie tam występują, nóż to narzędzie zbrodni.

Kopalnia wskazuje na początek gry.

Jajko -

bohater zaczyna wszystko od nowa

Wirus - coś tam było pobąkiwane, ale jestem w trakcie gry, wiec nie mogę jasno stwierdzić (mam nadzieję, ze darujesz, nie chcę sobie spoilerować).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...