Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lord Nargogh

Rebusy

Polecane posty

Kurde nie wiem. Ten drugi to chyba Książę Karol, a pierwszy to coś z westernem...

Może chodzi o Harry Potter i Książę Półkrwi?

Jest książę, zatem w tytule też.

Ten drugi facet z pierwszego obrazka wygląda trochę jak Mulat, więc pół krwi "biała", pół "czarna".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa strona, to dam obrazki ponownie, od razu z podpowiedziami.

karolr.jpgjohne.jpg

@longbow - nie

@wahadlo200 - nie jest to CoJ (ani żaden inny western)

@KingsBounty - nie pytam dlaczego, ale to również nie ta gra

Nie wiem, czy potraktujecie to jako podpowiedź, czy wręcz przeciwnie, ale powiem, że gra z zagadki ma coś wspólnego z Call of Juarez jak również z Dragon Age. ;)

@MarYanOooo - nie

@Roni13321 - tak, chodzi właśnie o takie osoby, ale źle ci się kojarzy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - tylko książę jakoś nie pasuje, szeryf zresztą też niespecjalnie :/ (to nie jest FC2)

A Z&Z-owi wyjadacze nawet nie próbują? :) No to będzie kolejna podpowiedź:

@Roni - gier z Indianą było kilka, ale i tak nie chodzi o żadną z nich (powyższy obrazek to podpowiedź, a nie nowa zagadka)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś, żeby zagadkowy wyjadacz spróbował? No to masz! :D

Ta gra to najnowszy Prince of Persia.

Francuski książe - gra wyprodukowane przez francuskie studio, Ubisoft. Główny bohater to książe.

Afrykański szeryf - akcja gry rozgrywa się bodajże w pustynnych klimatach (nie grałem, polegam na swojej wiedzy osobistej, nie chce mi się grzebać w necie...), główny bohater znowu walczy za sprawiedliwość i dobrą stronę (walczy ze złem), więc odgrywa rolę szeryfa.

Ostatniego obrazka chyba nie muszę tłumaczyć... jeżeli muszę, to podejrzewam, iż chodzi o charakter "pracy" głównego bohatera - poszukuje skarbów w grobowcach tego mniej więcej typu, co ten przedstawiony na obrazku.

EDIT: Dwa dni mnie nie było, a tutaj takie fajne zagadki... I nikt na to nie wpadł?... Dziwne, że tak powiem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veldrash, przykro mi, ale to nie jest ta gra. :sad:

To może jeszcze jeden obrazek z zastrzeżeniem, że nie chodzi o żadną nową produkcję:

PS. W odgadnięciu pomogłoby nazwanie tego, co jest na trzecim obrazku.

@47 - nie, chociaż poprawne nazwałeś obiekt na trzecim obrazku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... możliwe, że chodzi o Vampire: The Masquerade ? Redemption. Maskarada, głowny bohater to Francuz, w sarkofagach leżakują wampiry, strzałka pokazuje serce (przebicie kołkiem uśmierca wampira... albo przynajmniej osłabia). Ale nie czaję Afryki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie padła prawidłowa odpowiedź. Na szczęście regulamin nie wymaga od zadającego, aby po jakimś czasie sam rozwiązał zagadkę. Podpowiadać można jednak do woli i taki mam zamiar. :tongue:

Żeby nie było, nie wymyśliłem sobie jakiejś niszowej gry, w którą grałem tylko ja oraz rodzina i przyjaciele twórców. Pytam o znaną na świecie produkcję, w Polsce również wydaną. Zwróćcie też uwagę na wskazówki zawarte w niektórych moich odpowiedziach (tych z rodzaju: "nie zgadłeś, ale...").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... był pewien, że to najnowszy PoP. Wszystko pasowało idealnie... no cóż, pudło się zdarza. ;)

W sumie nie mam pojęcia co to może być - jeżeli mam być szczery, to twoje podpowiedzi raczej utrudniają całość, niż ją ułatwiają. Czemu? Bo dajesz nam jeszcze więcej elementów do przemyślenia i poukładania. I na dodatek takich, które względnie do siebie nie pasują w żaden sposób. Jak mamy rozwiązać zagadkę, która z każdą chwilą staje się bardziej rozległa i skomplikowana? Innymi słowy...

...przydałaby się NAM (bo chyba nie tylko mi) bardziej konkretna podpowiedź, niż kolejny element układanki.

Żeby nie było, że nie podałem żadnego wariantu odpowiedzi - posiłkując się wnioskami Numeru 47 mogę tylko strzelić w Vampire: The Masquerade - Bloodlines. Z kilkoma różnicami - wilkołak kojarzy się z mutacjami (lub przemianami, jakkolwiek to zwać) i jest często stawiany jako wróg wampirów. Proste skojarzenie. Książe Francji może kojarzyć się z rodem, dynastią a więc i z linią krwi. Lub liniami (dosłownie "Bloodlines" po ang.). Więcej nie wymyślę. Nie w tej chwili...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przydałaby się NAM (bo chyba nie tylko mi) bardziej konkretna podpowiedź, niż kolejny element układanki
Chciałbym WAS jeszcze troszkę pomęczyć, ale "niestety"...

Vampire: The Masquerade - Bloodlines
...trafiłeś!

Szkoda, że był to strzał, a nie porządnie objaśniona odpowiedź, ale nic straconego - sam chętnie wszystko objaśnię.

Książę z Francji - czyli Sebastian LaCroix, będący wampirzym księciem Los Angeles, miasta, w którym toczy się gra;

Szeryf z Afryki - czyli tajemniczy goryl księcia, wielki stwór z wielkim mieczem. Sam LaCroix mówi o nim, że trafił na niego w Afryce (w czasie wojen napoleońskich) i przywiózł z sobą do Ameryki. Kiedy pytamy księcia, co to za wielkolud, ten odpowiada: He's my sheriff;

sarkofag - a dokładniej Ankaran Sarcophagus zawierający szczątki mezopotamskiego króla Messeracha. Od pewnego momentu sarkofag stanowi główną oś fabularną gry;

maskarada - wyjaśniać chyba nie trzeba. Prawdę powiedziawszy, spodziewałem się odgadnięcia zagadki po tym obrazku i bardzo mnie zaskoczyła odpowiedź 47;

wilkołak - pamiętny,

kilkuminutowy survival z uroczym futrzakiem w płonącym parku

(w jednym z questów).

Gdzieś tam pisałem też, że gra ma coś wspólnego z CoJ i DAO. Z tym pierwszym perspektywę z pierwszej osoby, a z drugim - RPG-owość.

Prawda, że wydaje się proste teraz, kiedy się zna tytuł gry?

Veldrash, zadawaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, a jednak się kręci! :D

Szczerze mówiąc, przykro mi, że rozbiłem Ci zagadkę. Cały rebus (jak słusznie myślałem) był znacznie bardziej skomplikowany, niż zgrabnie poukrywane ogólniki na temat gry. Ty postanowiłeś schować elementy fabuły. Bardzo dokładnie chować. Dlatego zagadka była tak trudna - problem miałby nawet ktoś, kto grał w tą grę. Największą podpowiedzią były zamaskowane postacie i gdyby nie wcześniejsza odpowiedź 47 to odpowiedziałbym identycznie, co on - maskarada to maskarada. Pewnie wynika to stąd, że obaj graliśmy tylko w Redemption a w Bloodlines okazji grać nie mieliśmy (ja nie grałem, 47 PODEJRZEWAM, że nie grał lub był bardzo mało czujny podczas gry). Tyle celem wyjaśnienia. Rebusik dam za jakiś kwadransik w edicie do tego posta - muszę wymyśleć coś równie pokrętnego...

EDIT: A oto i rebusik. Skonstruowany specjalnie dla Tzara. Co to znaczy? To znaczy, że tak pokrętnego... "cosia" nie pamiętają nawet najstarsi górale. :D W pewnym sensie jest rebus ów podobny do tego Tzarowego. Życzę wam niemiłosiernej zabawy i śmiechu po pachy (przez łzy...) :icon_twisted:

post-91195-1268682800_thumb.jpg post-91195-1268682812_thumb.jpg post-91195-1268682820_thumb.jpg

Jako, iż jestem niemiłosiernie ciekaw waszych propozycji, tak niestety nie dam żadnych podpowiedzi na starcie. Bez dokładnego uzasadnienia nie uznam odpowiedzi i nawet nie wspomnę czy dobrze, czy źle. (zawsze tak wymagam, ale są tacy, co lubią zapominać... ;)).

Jeszcze raz życzę... smacznego. [demoniczny śmiech szaleńca] :icon_twisted:

EDIT II: Niestety, Numerze Czterdziesty Siódmy, to nie jest Red Faction. Żeby nie uchodzić wśród forumowiczów za szaleńca kompletnego powiem tylko tyle - fabuła jest kluczem... [demoniczny śmiech szaleńca]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bloodlines grałem jakieś 4 lata temu - kompletnie nie skojarzyłem. ;] A co do aktualnej zagadaki... Od razu skojarzyło mi się z Red Faction. Podziemny tunel, jako marsjańska kopalnia, trzeci obrazek to chyba jakiś wirus - w grze plaga dziesiątkowała górników. Niestety jajko na miękko raczej nie pasuje... no chyba, że musimy zwrócić uwagę na to, że jest rozbite, co odnosi się do rozwalania ścian. :D Tak wiem, naciągane, ale spróbować warto. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się to kojarzy z Dead Space

przemierzanie korytarzy kosmicznego statku; przeróżne "cosie" wykluwające się co jakichś czas- niekoniecznie z jajka (raczej z innych "cosi");no i jest wirus zmieniający załogę w w/w "cosie"

na wszelki wypadek...oddaję, choć nie wierzę w poprawność odpowiedzi, bo nie jest pokrętna :)

@edit: pod pierwszy obrazek można jeszcze podciągnąć fakt, że główny bohater jest inżynierem

@down

też nad tym myślałem, ale ostatecznie wybrałem...to co wybrałem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...