Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lord Nargogh

Rebusy

Polecane posty

Następna podpowiedź:

W pierwszym obrazku nie chodzi o sam budynek, a miasto, w którym się znajduje. Od razu mówię, że to Łódź, i tak coś wam nie idzie :) W drugim o czynność, która się tam dokonała.

W następnej podpowiedzi dam coś związanego bezpośrednio z grą.

Roni: nie, użyj angielskiego ;] Słowo może wydać się bezsensowne, ale wystarczy sprawdzić w Google

poor_leno: nie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedź przedostatnia:

http://img710.imageshack.us/img710/7251/konus.jpg

Obrazek nie ma związku z poprzednimi, dotyczy gry bezpośrednio. Następna i jednocześnie ostatnia podpowiedź oraz zebranie tego, co już dostaliście jutro popołudniu.

moniek: nie

Accoun: nie

Obaj panowie idą w bardzo złym kierunku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko potwierdzę :) Gra może rzeczywiście trochę zbyt "hardocore", ale uznałem, że jest jednak na tyle znana (w końcu to nie jakiś garażowy projekt znany tylko programiście i jego kumplowi) aby tu trafić, ma nawet własny temat w Komentarzach i Gramy w Sieci. W obrazkach chodziło właśnie o Boatmurdered czyli jedną z najsławniejszych rozgrywek jaką przeprowadziła pewna grupa graczy (podobny "zmieniany" sposób gry nawet tutaj na forum się odbywał). Hasło to wiąże się tylko z DF, więc miałem pewność, że traficie na grę kiedy już je zgadniecie. Krasnoluda i reszty podpowiedzi chyba wyjaśniać nie trzeba?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś była (pewnie nadal jest) gra z Żabą w roli głównej, gdzie trzeba było przejść nią bezpiecznie przez ulice, czy coś w tym rodzaju. Nie pamiętam dobrze, ale chyba też trzeba było uważać na drapieżne ptaki. Tytuł to Fr0ger?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któraś część Harry -ego Potter -a? Żaby można skojarzyć na trzy sposoby. Otóż : w grze o ile dobrze pamiętam jadło się lub zbierało czekoladowe żaby, są one kolorowe, więc mogą być też fasolki wszystkich smaków ,oraz zwierzęcie Nevilla ( Nevilla? nie pamiętam...), czyli ropucha. Jastrząb może być skojarzony jako feniks lub nie wiem co :D

Może być też jakaś gra z cyklu Star Wars .

@ up - ta gra się chyba Frogger nazywa. Jej też nie wykluczam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że rebus jest trudniejszy, niż początkowo myślałem.

Podpowiedzi:

  • kolory płazów nie mają znaczenia,
  • celowo pojawiają się takie zwierzątka a nie inne, również celowo pojawiają się razem,
  • rebus nie wskazuje na tytuł gry, lecz odnosi się do pewnego wydarzenia mającego w niej miejsce.
No i jeszcze obrazek:

sandb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ptak i pustynia kojarzą mi się z Kotorem. Dokładnie nie wiem co to za gatunek, ale przypomina jastrzębia, a jak wiadomo nasz statek zwie się Mroczny Jastrząb. Poza tym Tatooine. Co do żab... Może był jakiś quest, gdzie trzeba było pozbyć się tych płazów albo przynajmniej czegoś podobnego? :P

@down: Cholera, faktycznie. Skleroza. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...