Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

b3rt

Naruto/Naruto Shippuuden

Polecane posty

ok, ugryzę, bo nie mam nic lepszego do roboty

>shonen mango with muh nakama power

>dorosła fabuła

wybierz jedno

>ocenianie całego medium po jednym tytule, którym na dodatek jest Naruto

constanza.jpg

No i to nie koniec bo w przyszłym roku będzie film i spin offy się zaczną jakoś w niedalekiej przyszłości, pewnie coś jeszcze, bo szekle muszą płynąć.

Co do samego epilogu:

Naruto przynajmniej połączył bohaterów w pary/związki, czego nie potrafi zrobić cała masa tytułów krążących stricte wokół tematyki romansu. Naruto, ze wszystkich tytułów. Ech. Co do zakończenia to znowu było to nakama power, ale czy ktoś spodziewał, się czegoś innego? No właśnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli już niby koniec, a jednak scena z Sasuke zdaje się sugerować coś innego, ehh.

Jak już to może zapowiedź wydarzeń z filmu. W 2015 ma też być krótka seria z przygodami nowego pokolenia.

Co do zakończenia- fakt, może trochę naiwne i dziecinne, ale w sumie to tego się spodziewałem. Może tylko chciałbym żeby były pokazane także losy innych postaci jak Suigetsu, Karin, Yuugo, Orochimaru, Kabuto (chyba przeżył?) czy Yamato. Wcześniej akcja często się wlokła a końcówka była trochę zbyt przyspieszona jak dla mnie. Niektóre pary mnie zdziwiły (np. Ino i Sai? sądząc po wyglądzie dzieciaka), inne były dość oczywiste (Naruto i Hinata, Sakura i Sasuke , Shikamaru i Temari). Naruto, a zwłaszcza Sasuke ciekawie wyglądają jako dorośli, widać też że Naruto wyraźnie spoważniał jako Hokage(i tak się dziwię że nie korzysta z klonów żeby zająć się rodziną jak i wioską, w końcu i tak wspomnienia klonów wracają do niego, no ale mniejsza).

A ogólnie o mandze Naruto- często poziom był jaki był, narzekałem i mimo tych narzekań mam dzisiaj uczucie jak po skończonej świetnej książce czy grze. Taka "pustka". Dochodzi też tu wieloletni sentyment. Wyłączając oglądanego w podstawówce Dragon Balla gdy nawet nie wiedziałem co to za gatunek, co to manga i anime, to od poleconego przez kumpla jakoś w gimnazjum Naruto zacząłem oglądać anime i czytać mangę. A teraz robię magisterkę smile_prosty.gif. Całkiem więc możliwe że gdyby mnie Naruto nie zainteresował w swoim czasie to nie marnowałbym tyle czasu poznałbym wielu innych świetnych i często znacznie bardziej ambitnych tytułów smile_prosty.gif. Także mimo wszystko- panu Kishimoto należy się wielkie "arigato!" smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>shonen mango with muh nakama power

>dorosła fabuła

wybierz jedno

Zapowiadało się trochę inaczej. Pozytywnie nastawiła mnie śmierć Trzeciego, który wydawał mi się ważnym ogniwem na początku mangi. Wydawało mi się, że tutaj każdy może zostać uśmiercony - a samo zabicie kogoś tak ważnego może być przedsmakiem do dalszych zdarzeń.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już to może zapowiedź wydarzeń z filmu.

Film ma się dziać między chapem 699 a 700. Mi się zdaje, że wątek z Sasuke będzie rozwiązany w spin-offie.

No cóż... Nadszedł ten dzień. Czas na obszernego posta. Na pierwszy ogień idzie chap 699.

699

Chap kończący sagę o wojnie. A kończy to... wyjątkowo sielankowo. Wybudzeni ludzie jakoś nie mają pretensji do naszych bohaterów za to, że wyrwano ich z ?idealnego? świata, bestie nie mają pretensji do Sasuke że ich tak chamsko zamknął w kamieniach. Później mamy niewielki przeskok w czasie, gdzie Kakashi jest już Hokage. Co z Orochimaru, z Yamato? Tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że Sasuke jest uniewinniony. Były rewolucjonista postanawia jednak opuścić wioskę, by dokładniej poznać świat Shinobi. Zanim to jednak zrobił to wykorzystując trik starszego brata, daje pstryczek w czoło Sakury, ostatecznie zdobywając jej serce smile_prosty.gif Scena z Naruto pokazuje, że stali się przyjaciółmi. Co jeszcze? Aha, miło wiedzieć jak Naruto i Sasuke odzyskają ręce.

700

Rozdział nic nie wznoszący do fabuły, skupia się tylko na postaciach. Najpierw zatem ocenię paringi(wygląd postaci itd.), później wolne postacie, a na końcu ogólna ocenę mangi.

Paringi:

  1. Naruto i Hinata ? wygląd Naruciaka mi nie przeszkadza, do krótszych włosów szybko się przyzwyczaiłem. Hinata zyskała przy zmianie ubioru na coś lżejszego. Co do dzieci, to widzę że każde odziedziczyło wąsy(?) lisa a żaden specjalnej umiejętności swojej matki smile_prosty.gif Patrząc po charakterach to Boruto(co za imię...) wdał się w ojca, a Himawari w Hinatę. Ogólnie kibicowałem temu paringowi, więc jestem zadowolony.
  2. Sasuke i Sakura ? można rzecz, różowowłosa dopięła swego, choć coś tu jest nie tak. Sasuke stał się ?madarowaty?, Sakura dorobiła się kolczyka na wardze(!) ale to nie jest problem. Problemem jest ich córka, która bardzo przypomina Karin. Czy tutaj jest ukrywany jakiś mroczny sekret? wink_prosty.gif
  3. Temari i Shikamaru ? zmian wielkich u nich nie ma. Synek bardzo podobny do ojca(zewnętrznie i wewnętrznie). Ten związek jest jak najbardziej ok.
  4. Kiba i ktoś... - Kiba zyskał zapuszczając sobie bródkę. O dziewczynie ciężko coś stwierdzić, bo... jej nie znam.
  5. Sai i Ino ? jakieś hinty na ten związek były, więc niech będzie. Zmian dużych w wyglądzie też nie widzę(drobne różnice w ubiorze). Kontrowersyjnie wygląda ich dziecko ? połączenie włosów koloru blond i białej skóry pasuje... bardzo średnio.
  6. Chouji i... Karui(!!) - najbardziej szokujący związek. Naprawdę nie wiem, co się między nimi wydarzyło że się zakochali. Ale nic. Chouji wygląda spoko z tą brodą, Karui, przez te zaczesanie, wygląda znacznie doroślej. Owoc ich związku natomiast... taka tusza w jej wieku jest niezdrowa.

Z luźnych postaci natomiast to największy szok miałem po zobaczeniu Anko(coś ty ze sobą zrobiła!) i przy Iruce(praca nauczyciela wyraźnie go postarzała). Biedny Gai nadal odczuwa skutki otwarcia wszystkich bram. Lee z kimś trenuje(Syn? Fan?), TenTen skończyła w jakimś sklepie. Reszta jakoś przeszła mi obojętnie. Nic natomiast o Orochimaru, Kabuto, Yamato...

Unowocześnienie Konohy(laptopy, wieżowce) źle wpłynęło na klimat mangi.

Chapter pozostawia pewne niedomówienia ? gdzie lis sobie śpi oraz co dokładnie robi Sasuke. Czy to jest furtka fabularna do spin-offu?

Ogólna ocena:

Naruto jest naprawdę dobrym tytułem. Ciekawi bohaterowie, dobra fabuła i walki... Najlepszy arc przypadł na ataku Paina na Konohę. Tutaj też nastąpił poważniejszy zgrzyt(na końcu arcu), który spowodował że dalsze sagi były słabe(według opinii z internetu). Ja tak nie twierdzę. Atak Sasuke na Kage czy trening oswajania lisa były jeszcze spoko, dopiero arc o wojnie zepsuł opinie o tym tytule. Jakby się jednak przypatrzeć to saga o wojnie była strasznie nierówna ? pierwszy dzień wojny nie przynosił nic ciekawego, drugiego dnia mieliśmy ciekawe walki i dopiero gdy Obito wchłonął Juubiego to manga zaczęła lecieć poziomem w dół(choć i dalej miała swe ?wyżyny?).

Ogólnie jednak dobrze bawiłem się przy tym tytule i w sumie z ciekawości czekam na ten spin-off. Kto wie, może stanie się ono jakby kolejną serią?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może czy bedzie jeszcze jakieś anime po Shipundenie ( nie chodzi mi o film) i czy jeszcze ktoś oprócz mnie uważa

że wątek dzieci jest słaby i lepiej by było dalej o naruto i sasuke tylko. Oczywiście nie mam nic przeciwko związkom bo są one ciekawe ale bez przesady ile dzieci się naraz urodziło

?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Studio potwierdziło, że ma zamiar uzupełnić historię o własne wątki. Prawdopodobnie będzie to przypominało z sytuacją ze zwykłym Naruto - rozpoczną się fillery, a gdy nazbiera się trochę materiału z tego spin-offa to zaczną go ekranizować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Studio potwierdziło, że ma zamiar uzupełnić historię o własne wątki. Prawdopodobnie będzie to przypominało z sytuacją ze zwykłym Naruto - rozpoczną się fillery, a gdy nazbiera się trochę materiału z tego spin-offa to zaczną go ekranizować.

Jeśli zrobią to dobrze, to dlaczego nie? Mam nadzieję, że studio zerwie z konwencją "nawracania na jedynie słuszną ścieżkę dobra" jaką wielokrotnie widzieliśmy w mandze i anime.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wyszedł nowy Gaiden o młodym pokoleniu i ciekawi mnie to, że wygląd dwóch postaci może świadczyć o tym, iż rodzice działali coś na boku :P Sarada to pierwsza z dwójki co jest dość oczywiste, drugi to Mitsuki, który jasno nawiązuje do Zetsu (a przynajmniej mi się rzuciło to w oczy). Pytanie tylko czyim synem jest Shin? I czy mnie oczy nie myliły, że on lub jego ojciec używają mini Gedo Mezo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sry myślalem ,że chodzi ci o tego 2zycrp0.jpg ale dobra znalazłem ojca shina nie ma o nim zbyt dużo informacji jedyne co znalazłem to to: He is a hooded man, whose goal is to eliminate Sasuke Uchiha. He is also the father of Shin Uchiha.He loathes Sasuke Uchiha and plans to kill him for both murdering Itachi Uchiha and "bringing shame to the Uchiha clan". To achieve that goal, he is willing to sacrifice innocent bystanders like Sasuke's daughter, Sarada Uchiha.He wears an Akatsuki cloak, dark pants, sandals and a cloak with a hood. Hidden under his hood, he has at least one Sharingan in his right eye with dark coloured sclerae. His eyelids are held open by what appears to be stitching.

Wiadomo też ,że ma 1 sharingana. Oto jego zdięcie.

a1pojr.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno luknę okiem na te gaideny - ale mam co do nich takie pytanie ogólne. Otóż wiem, że często one poruszają one kwestie poboczne dotychczas nie opowiedziane w mandze i anime, jak to było choćby z Lost Canvas. Czy zawsze są tworzone przez twórcę oryginału, czy czasem, jak to ma miejsce z fillerami przez kogoś innego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo co nie już na temat jedenastego filmu kinowego Naruto. Tym razem na pierwszy plan wysunie się Boruto - syn siódmego Hokage, który ma pretensję do ojca, że spędza z nim mało czasu. Wiadomo, że jego nauczycielem będzie Sasuke, zaś na plakacie reklamującym tą produkcję znajduję się słowo Borutage - co jest jest połączeniem słów Boruto i voltage oznaczającego prąd elektryczny. Oznacza to, że główny bohater w przeciwieństwie do swego ojca będzie używał stylu błyskawic.

A co do postaci Mitsukiego, jestem świeżo po obejrzeniu ostatnie filmu kinowego i ta postać przypomina głównego przeciwnika Naruto - Tonierego. Swoją drogą Ostatni to jeden z lepszych filmów kinowych, no i wreszcie Hinata i Naruto zbliżyli się do siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam słyszałem, że film jest słaby.

Co do Gaidena - na razie to średnio wygląda. Głównym wątkiem jest poznanie prawdy o matce Sarady, ale w najnowszym chapie zaczął wybijać się wątek z zagrożeniem potężniejszym od samej Kaguyi(rany...). Dodatkowo jeszcze ten gość wzorujący się na Danzo(te sharingany już mi się przejadły). Z tego wszystkiego najbardziej interesuje mnie ten Juubiowy stworek :)

Zobaczymy, jak to autor zakończy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi się coraz ciekawiej w tym gaidenie, szczególnie wątek o odrodzeniu Akatsuki jest interesujący. Zwłaszcza zagadka białych Zetsu jest interesująca, bo myślałem, że są one wytworem Madary Uchicha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mandze później wychodziło, że Zetsu są "ubocznym" skutkiem działania Boskiego Drzewa(Juubiego). Kwestia była tylko taka, że nie wiadomo po co Kaguyi była ta armia potrzebna. Wychodzi na to, że z Gaidena się tego dowiemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanko. Jak myślicie ile jeszcze odcinków animki wyjdzie? Z tego co widziałem W najnowszym odcinku ("powstańcie") są zawarte rozdziały 673 i 674. Ile im jeszcze zejdzie aby całkiem zakończyć mangę? Myślicie, że później będą robić fillery czy dadzą Naruto odpocząć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ostatnio film kinowy z Boruto. naprawdę przyjemna rzecz do obejrzenia. Pokazano niełatwe relacje ojca z synem, rozwój Konohy pod panowaniem siódmego, miło było też zobaczyć stare postacie, jak choćby Lee, Tenten, Hinata, Konochamaru, Shikamaru. Ciekawy jest skład nowej drużyny - Sarada (córka Sasuke i Sakury), Boruto (syn Naruto i Hinaty) oraz Mitsuke. Ten ostatni to ciekawy przypadek, bo jego ojcem jest Orochimaru o czym dowiadujemy się już po napisach końcowych. Ciekawi mnie zatem, kto jest jego matką? 

Kolejny film kinowy ma mieć premierę dopiero w następnym roku i muszę przyznać, że nie mogę się go doczekać.

Oglądałem ostatnio film kinowy z Boruto. naprawdę przyjemna rzecz do obejrzenia. Pokazano niełatwe relacje ojca z synem, rozwój Konohy pod panowaniem siódmego, miło było też zobaczyć stare postacie, jak choćby Lee, Tenten, Hinata, Konochamaru, Shikamaru. Ciekawy jest skład nowej drużyny - Sarada (córka Sasuke i Sakury), Boruto (syn Naruto i Hinaty) oraz Mitsuke. Ten ostatni to ciekawy przypadek, bo jego ojcem jest Orochimaru o czym dowiadujemy się już po napisach końcowych. Ciekawi mnie zatem, kto jest jego matką? 

Kolejny film kinowy ma mieć premierę dopiero w następnym roku i muszę przyznać, że nie mogę się go doczekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

476 -477 Majstersztyk. Pierrot nie zawiódł nas tym razem. Jest fenomenalnie jak na Naruto.

Świetnie udźwiękowienie, które buduje napięcie i budzi wspomnienia związane z pierwszą serią.

Animacja najlepsza z całej wojny.

Kreska bardzo dobra. 

Fillerowe wstawki, których nikt nie musi się już wstydzić, a wręcz żal, że nie było ich w mandze.

Ja ze swojej strony powiem, że jest 10/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...