Skocz do zawartości

World of WarCraft+dodatki


Gość kabura

Polecane posty

Blizzard uwielbia takie smaczki w grze jest ich pełno np:

NPC który nie lubi węży Harison Jones

noCombat pet Steven Segal

W Dararanie mamy 4 żółwie i Szczura w koleczko a dookoła pełno eliksirów

Bunkier z serialu Lost na wyspie w w Sholozar Bashin

Tego Jest naprawdę duuuużo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Hmm, widziałem dzisiaj w Empiku dwa egzemplarze Cataclysmu, zdziwiłem się, bo ponoć premiera miała być 10 grudnia...

Ale mniejsza o to. Zadzwia mnie to, jak Blizzard potrafi hodować swoje kury, znoszace platynowe jaja. Zastanawiam się też, ile jeszcze WoW pozyje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, po premierze Cata warto zajrzeć ponownie co tam słychać w Azeroth, założę nową postać i postaram się zwiedzić wszystko. Jako że nie jestem zdecydowany co do klasy, mam pytanie: jaką rolę spełnia shaman na raidach? I czy levelowanie nim jest uciążliwe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, po premierze Cata warto zajrzeć ponownie co tam słychać w Azeroth, założę nową postać i postaram się zwiedzić wszystko. Jako że nie jestem zdecydowany co do klasy, mam pytanie: jaką rolę spełnia shaman na raidach? I czy levelowanie nim jest uciążliwe?

Szaman może być healerem (Restoration), melee dps (Enhancement), albo ranged dps (Elemental). Levelowanie praktycznie każdą klasą jest podobne, przy czym healerzy i tankowie mają lepiej, jeżeli chodzi o instancje - krócej czekają w kolejkach.

Z innej beczki - wbiłem 81 level, byłem już w instancji Blackrock Caverns i udało mi się sprzedać stack nowych skałek za 700 golda (kocham pierwsze dni po dodatku - ludzie chcą szybko wbić profesje i kupują materiały po sporych cenach) :P

Co do instancji - tylko jeden wipe. CC nie użyte ani razu, choć to też zasługa dobrego tanka, który był na 83 levelu (drut). Dungeon na pewno inny i ciekawszy niż te z WoTLKa, a konkretnie - walki z bossami. Są lepiej zaprojektowane. W BC przy trzech bossach trzeba było robić coś poza nukiem - w jednej DPS musieli blokować beamy (wiązki... czegoś co wygląda jak purpurowy laser), żeby nie trafiały w addy, w innej tank musiał przeprowadzać co jakiś czas bossa przez lawę, żeby stopić mu armor (ale nie mógł stać tam za długo, bo podczas stania w niej boss atakuje wszystkich jednocześnie atakiem aoe i healer się musi męczyć).

Więc tak, na razie nie jest specjalnie trudno, ale na pewno ciekawiej, jeżeli chodzi o instancje. Zobaczymy dalej, zobaczymy heroiki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, premiera była 7 grudnia :P.

(...) zrobiłem ze trzy questy w Mount Hyjal (gdzie muzyka przygrywa epicka i Alluchy mordują co pięć sekund) (...)

U mnie jest dokładnie odwrotnie - Hordziaki mordują nas co pięć sekund ;). Część ludzi w ogóle dała sobie spokój z chodzeniem po nowych strefach i zajmują się levelowaniem archeologii (która też daje XP) albo siedzą w instancjach. Niestety, po premierze dodatku wszyscy cisną się w dwóch krainach, a na serwerach PvP wystarczy jeden głupi gracz, który rozpęta tam piekło. Przez gankowanie w zasadzie nie da się grać :/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szaman może być healerem (Restoration), melee dps (Enhancement), albo ranged dps (Elemental). Levelowanie praktycznie każdą klasą jest podobne, przy czym healerzy i tankowie mają lepiej, jeżeli chodzi o instancje - krócej czekają w kolejkach.

Tak się składa że mam 70 priesta na globalu, więc wiem jak to wygląda i z drzewkami klas i z czekaniem w kolejkach jako healer :) Chodzi mi bardziej o aktualną sytuację, nie grałem rok i nie wiem jako kto shaman głównie spełnia swoją rolę na raidach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie grałeś rok i sporo się zmieniło mówiąc o czekaniu w kolejkach mamy na myśli Random Dungeon gdzie losowo przydziela cię do grupy i Dungeonu a w tymc zasie robisz questy a jak zbierze się Tank heal 3x DPS to cię Teleportuje do instancji

ja jestem bardzo zły Kupiłem Klucz do Cataclysmu na keye.pl zwykle kupuje tam prepaidy i wszystko jest ok klucz kupiłem wczoraj o godzinie 12:00 do dzisiaj go nie otrzymałem a dzisiaj strona nie działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem na keye.pl dwa klucze i dostałem je dwa dni przed premierą. Zaliczyli drobny zgrzyt, bo jeden z kodów, które przesłali mi SMS-em, nie działał. Na szczęście równolegle z SMS-em i przez GG klucze wysłali też mailem, do którego dołączali zdjęcie samego kodu. Okazało się, że po prostu ktoś źle przepisał - jak wpisałem kod ze zdjęcia, to już wszystko działało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że mam 70 priesta na globalu, więc wiem jak to wygląda i z drzewkami klas i z czekaniem w kolejkach jako healer :) Chodzi mi bardziej o aktualną sytuację, nie grałem rok i nie wiem jako kto shaman głównie spełnia swoją rolę na raidach.

Nie ma chyba klasy i specjalizacji, która się nie przydaje w rajdzie... Elemental szaman daje buffa do intelektu, Resto jest dobrym healem i ma lepsze buffujące totemy oraz mana regen dla rajdu, a Ench attack power. A tak BTW, o "aktualnej sytuacji" będę mógł powiedzieć, jak już sam wbiję 85 i zaczną rajdować :P

Polecam http://raidcomp.mmo-champion.com/ - czyli jakie buffy dają nam wszystkie spece wszystkich klas w rajdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie grałeś rok i sporo się zmieniło mówiąc o czekaniu w kolejkach mamy na myśli Random Dungeon gdzie losowo przydziela cię do grupy i Dungeonu a w tymc zasie robisz questy a jak zbierze się Tank heal 3x DPS to cię Teleportuje do instancji

Niecały rok, dungeon finder już był i tu akurat mówimy o tym samym :)

@ZdeniO

Dzięki, poprzeglądam sobie ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu znalazłem troszkę czasu by podzielić się wrażeniami z nowego dodatku.

Najpierw były 4h czekania w kolejce przy -3*C na Midnight Opening w Londynie ale opłacało się bo wersje kolekcjonerskie zakupione (dwa konta zobowiązują :P ) i dodatkowo podpisane przez Greg'a "Ghostcrawler' Street'a oraz Dave'a Kosak'a. Do domu udało się dotrzeć na drugą w nocy i sesja z dodatkiem zakończyła się dopiero o 8:15 rano kiedy to stwierdziłem, że 2h snu by się przydały :D

Nowe lokacje mnie zauroczyły. Vashj'ir, jak i Deepholm wyglądają niesamowicie! Postanowiłem się skupić na lewelowaniu mojego maga, ale bez pośpiechu, dokładnie poznając każdą historię. Niestety gobliny przyciągnęły mnie swoją magiczną mocą i musiałem się oderwać od Quelxes'a by stworzyć małego, zielonego huntera :)

4 instancje jak na razie zaliczone i muszę przyznać, że jak na razie są one o wiele lepiej zaprojektowane niż te z WotLK. W niektórych miejscach CC jest wręcz zbawieniem (gdy wszyscy są na poziomie odpowiednim do instantu). Walki z bossami sprawiają wiele frajdy. Oby tak dalej.

Czas wracać do lewelowania - poziom 84 czeka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, dziś w Throne of the Tides zaliczyliśmy wipe'a przy ostatnim bossie, potem prawie drugiego, bo nie wiedzieliśmy, że trzeba atakować tą wielką ośmiornicę :P Insta świetnie zaprojektowana, grupy mobów rzeczywiście wymagają CC, bo casterzy strasznie mocno biją. Dziś może nabiję 82, wybiorę się do Deepholme w końcu. Stonecore to ponoć jedna z trudniejszych instancji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram także od premiery, fajne to wszystko fajne. Ale robienie zadania pierwszego dnia (oraz wbicia na gigantyczne kolejki na swój realm) nie było zbyt komfortowe. Wybrałem sobie Hyjal, przylatuję i co widzę? Już na dzień dobry 10 alluchów. Lecz całe szczęście kolega z gildii mnie uspokoił, że nie nikt siebie nie atakuje, bo każdy chce porobić nowe misje. Tak było, choć zdarzały mi się spotkać głupie dzieci, które albo jechały mnie w plecy jak miałem 20% hp, albo jak jakiś upośledzony kretyn stanął sobie na jakiejś górze i strzelał do każdego z hordy, który przełaził przez pewien teleport. Całe szczęście jakiś DK sprzątnął tego dzieciaka po tym 20 minutowym gankowaniu.

A prócz tego? Denerwuje mnie jednak to, że lwia część osób na realmie, robi wszystko i szybko. Ja nie wiem, nie spieszy mi się, chce na spokojnie zwiedzić nowe tereny, porobić wszystkie zadania i w ogóle cieszyć się. A nie, odkryć instacje wszystkie i na nich zdobywać poziom. Prędzej czy później będę zmuszony je robić aby zdobyć JP oraz dzienne VP, więc na pewno będzie jak w Wotku i pomimo tego, iż fajnie się na razie prezentują, to potem będę nimi znużony. Zresztą będąc już pierwszy raz to jakoś tak z gildią nie wipowałem jak to zapowiadali. Może przez to, że dwie osoby były wcześniej, ale szło równie szybko jak w jakiejś instcie w Wotku (a jak coś, byłem już na 4 różnych).

Poziom gildii, fajna sprawa, ale zrąbana. Niby dzięki temu członkowie będą chcieli robić wszystko wspólnie, by gildia urosła na sile. Tylko kurde, co z tego jak jest debilny dzienny limit? Nie mogli po prostu dać ogromne cyfry doświadczenia dla gildii? Bo co ma być? Wychodzi na to, że i tak wszystko będzie się robić dalej z pugiem, a osiągnięcia nie każdego jarają (choć ja osobiście je lubię).

Myślałem, że pierwsze lepsze zadanie, da mi broń czy zbroje, które będą lepsze od te z ICC i od Tier10. Chyba do połowy 81 poziomu biegałem ze swoją T10, bo nic innego lepszego dorwać nie mogłem (w sumie nadal nosze spodnie i naramienniki). A broń dopiero na instancji jakaś porządna mi padła.

Aha...będą jakieś zadania tygodniowe, które będą dawać VP? (jak to było z Wotku z frostami?). Bo wiem, że odpowiednik wintergraps jest na takich wyspach, ale nie wiem jak z tym pierwszym.

I jak uda mi się skończyć, to co obecnie robię, to mam nadzieje, że dziś wbiję już 83 poziom. Robienie zadań oraz kopanie minerałów bardzo wciąga.

Ach...płyta dźwiękowa z gry, którą dostałem we swojej edycji kolekcjonerskiej. Od 7 grudnia nie opuściła mojej wieży i cały czas leci. Kawałek "Thaurissan's Reach" jest wręcz piękny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom gildii, fajna sprawa, ale zrąbana. Niby dzięki temu członkowie będą chcieli robić wszystko wspólnie, by gildia urosła na sile. Tylko kurde, co z tego jak jest debilny dzienny limit? Nie mogli po prostu dać ogromne cyfry doświadczenia dla gildii? Bo co ma być? Wychodzi na to, że i tak wszystko będzie się robić dalej z pugiem, a osiągnięcia nie każdego jarają (choć ja osobiście je lubię).

Tez nie ogarniam tego systemu. Dzienny limit jest tak niziutki, że jak się loguję do gry koło południa, to już dawno jest wyrobiony. Jaki jest więc sens robienia czegoś razem, skoro gracze solo z powodzeniem wyrabiają całą normę? Absurd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w naszej glidi wbiliśmy 2lvl 5% więcej XP Limit jest faktycznie denerwujący. Jednak jest to raczej spowodowane tym żeby nikt nie nabił sobie 25lvl gildi od tak zwłaszcza gildie gdzie ludzi on line jest 25+

U nasz jest 10 on line grupy stałej i limit robimy w jakieś 3h około

Cataclysm mam od wczoraj Swoją przygodę zacząłem od Vashii i powiem ze jestem bardzo mile zaskoczony myślałem że zamienią się one w Mass pvp zony jednak nie ani razu nie zostałem zaatakowany umyślnie czasem się oberwało jakimś AOE ale to już bardziej z mojej winy.

Questy W Vashii są naprawdę bardzo fajne i ciekawe opisują też to co się działo w przeszłości i przyszłość Wojna Nagii z Vyrkulami (wikingami).

Choć wiele questów sprawia ludziom problemy kilka potrafi się ostro bugnąć. Cataclysm oceniam na duuży plus, po zrobieniu Vortex pinacle na normalu oceniam że WoW w końcu wraca, do nie bycia zbyt łatwy dodatkiem wymaga wysiłku i umiejętności zarówno od tanków jak i reszt ekipy.

Choć wkurza mnie że mój mag w Arcane bazuje teraz w 90% na wciskaniu 1 Klawisza :(

Nowe czary maga:

Fire Orb bardzo fajny jednak dość często się gubi orb leci i nic nie atakuje :(

Ring of Frost tworzy na ziemi okrąg który po chwili się zapada zamrażając każdego wroga na 10s

Time Warp Spowolnienie czasu działa na zasadzie Blodlusta Shamana tyle ze dodatkowo boss lub npc wolniej atakują.

Archeologia Bardzo dziwna profesja, Bardzo ciekawy sposób LVL a jak ktoś lubi czytać i chce się czegoś dowiedzieć o nacjach w World of Warcraft jest obowiązkowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz mało czasu/problemy_z_kasą/jedno_i_drugie to w ogóle najlepiej nie ściągaj WoW-a. Taka brutalna prawda, ta gra wciąga niesamowicie i mniej ogarnięte jednostki kompletnie tracą życie. Sam znam kilka takich historii, które kończyły się mało przyjemnie.

Ja oczywiście nie jestem uzależniony od WoW-a. Skąd, mógłbym w każdej chwili przestać. Prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tjaaa tekst w stylu gram do 6 lat ale nie jestem uzależniony. :P

Ekwipunek bardzo szybko się dostaje choć moby na 80 lvl w cata na dzień dobry mają 30k HP. Więc branie kilku na klate jak to można było robić w Wotlk nie wchodzi w rachubę, co do Levelowania 80-85 od 80-82 idzie baaardzo szybko, jeżeli ktoś robi quest, quest, quest, quest od 84-85 jest do ubicia 9,000,000 Xp a za questy dostajemy 30-50k XP

Wczoraj Levelując Maga Trafiłem do lokacji Uldum na początku pomyślałem kolejna nudna pustynna lokacja i nic się nie będzie działo.

Jednak po 3 questach stała się ona moją ulubioną lokacją, najlepszą ze wszystkich jakie są dostępne w całej grze. Blizzardowi za Lore lokacji uldum należy się nagroda nobla Nigdy nie śmiałem się tyle razy robiąc quest i oglądając filmiki o ile questy w tej lokacji dzielą się na przygotowania do wojny (nudne ale ciekawe zarazem)

O tyle druga Seria questów to opisany od góry do dołu Film Indiana Jone i poszukiwacze zaginionej arki. Osoby które film znają bez problemu dopatrzą się znanych scen oraz cytatów z filmu, questów a nawet NPCów. Głównym jest nie kto inny jak Harison Jones, polecam zrobienie tej serii questów dla wszystkich. Uldum polecam każdemu według mnie najlepsze questy w Histori wowa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie :P

Zrobilem wczoraj cala lokacje od zera moim Warlockiem ( http://eu.battle.net/wow/en/character/scar.../wraafum/simple - z wyjatkiem jednego questa, mam 107/108 bo nie moglem znalezc :P).

Questy GENIALNE.

- ciekawe

- Indiana Jones!

- do co drugiego questa dali filmik

- fabula

- sto razy wiecej akcji niz w jakiejkolwiek lokacji tbc / wotlk / classic :P

Aa i zapraszam na Scarshield Legion!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...