Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Dla miłośników RTS

Polecane posty

jak wlazlem na stronke glowna dzisiaj rancem i zobaczylem newsa ze dostepne jest demo Empire Earth 2 to najpierw gapilem sie 10 minut w monitor tepymi oczami, a potem gdy oblizalem sline ;P, wzielem sie za ssanie (bez glupich skojarzen prosze!) pliczku. Zainstalowalem bez problemu, w menu wita mnie mila muzyka, jaka symfoniczna taka, klimatyczna ;]. No to wlaczam gierke i... dziala tak, ze juz ja odinstalowalem :cry: . Myslalem, ze w minimalnych detalach i rozdzialce 800x600 bedzie wymiatac, ale nic z tego :/. Chyba pora na upgrade :idea:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Bedziowi i Samsonowi, za propozycje gierek. I z oceną AoM całkowicie się zgadzam, a Ósmego Cudu, nie znalazłem nigdzie. A teraz napaliłem się na Bitwę o Śródziemię, niedługo będę miał... Narazie :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tęż uważam że warcraft 3 to gra będąca aż do bólu klasyczny RTSem. Zero orginalności. RTSy to taki gatunek gdzie w granicach 5% gier są ciekawe wyjątkowe i nie są grami zręcznościowymi. A W3 to zręcznościówka. RTSy które mi zapadły w pamięci to bez wątpienia AoE 1 i 2, Knights and Merchants,Setlersi 3, Blitzkrieg, było owszem i wiele bardzo dobrych RTSów, które nie przychodzą mi do głowy. Według mnie powinien owstać nowy gatunek dla tych zręcznościówek, w końcu w nazwie mają Real Time Strategy, a gdzie im do Close Combat, Heroes III, Hoeworld,AoE.

Wiem wiem, CC, HoMM to nie RTSy, ale strategie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietajcie że nazwe wymyślili Amerykanie, a oni nigdy ni byli do końca normalni. :)

Z tych klasycznych RTSów to gram w Battle for Middle Earth i Dawn of War. Chociaż wolę Total War, Hearts of Iron 2, Crusader Kings albo Silent Storm (jeszcze nie mam, ale po świetach dorwę to w swoje łapki)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że w RTS-ach nie można już wymyśleć nic nowego. Od czasów Dune II [króla RTS-ów] rozgrywka w sumie niewiele się zmieniła. Zbuduj to, wydobądź surowce, upgrade i do boju. Najnowsze RTS'y oprócz grafiki, mają niewiele nowego do pokazania. Warcraft III? Czym on się różni od 2? W sumie niczym - rozgrywka nadal toczy się tak samo. Obecnie czekam na grę Act of War, gdzie ponoć w ciekawy sposób pokazano walkę o miasta... ponoć.... już miało to być w C&C:Generals, a wyszła typowa sieczka. Jak tak dalej pójdzie to będzie coraz mniej RTS'ów, a kolejne tytuły z tego gatunku będą coraz gorsze. Chyba że powstanie coś pokroju Dune II, który zmiażdży wszystkie inne tytuły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wybitnym fanem RTS'ow, strategii, oraz RTW zacznijmy od tego, jednak pewna strategia (lub RTS nie wiem dokladnie) przyciagnela moja uwage. Tytul ten, dopiero zapowiadany, zapewne nie jest Wam obcy, a chodzi mi o Act of War. Niedawno odwiedzilem strone producenta tego tytulu, i pierwsza uwage skoncentrowalem na dziale poswieconym jednostkom bojowym. Odnioslem wrazenie ze gra ma byc odpowiednikiem Codename Panzers w czasach wspolczesnych (jesli sie myle prosze o sprostowanie). Jednak wracajac do stron konfliktu i jednostek, czuje sie troche dziwnie, patrzac chocby na niemieckie Piranhy w obozie Rosyjskiem, a takze wprowadzenie do tej armii bardzo przestarzalago sprzetu (vide MiG-21 Bis, Mi-17) a'la lata 80. Moznaby wprowadzic o wiele nowoczesniejszy i ciekawszy sprzet. Druga sprawa odnosi sie obozu nazwanego przez programistow Task Force Talon, ktory to jest po prostu nowsza odslona US Army. Na razie to tyle mojego smetolenia

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem stronkę tego Act of War i szczerze mówiąc nie wygląda dla mnie jakoś wybitnie zachęcająco ;] . Po screenach już widzę, że grafika mi się nie podoba [i nie chodzi o to, że jest brzydka, lub coś takiego - bardziej nie lubię takiego stylu graficznego [nie potrafie sprecyzować CO mi się dokładnie nie podoba] - jakos mnie odpycha :) ]. Jednostki tez wydają się trochę momentami przekombinowane - niektóre już trochę wiekowe, inne wyglądają jak jakieś niewiarygodne teraz prototypy ;] . Ta gra raczej nie wyprze mi warhammera z czołowego miejsca wśród RTSów :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Zapruderem, ze progamiscie tworzacy Act of War sa niekonsekwetni w kwesii uzbrojenia. Patrzac na strony konfiktu mozemy wyroznic trzy stopnie zaawansowania poszczegolnych armii:

Sowieci--> przestarzaly raczej sprzet choc sa wyjatki jak T-80 i (sic!!) Piranha, jak dla mnie okres Zimnej Wojny

US Army--> niedaleka przeszlosc, fakt ze maja duzo nowoczesnego sprzetu, ale staruszka M113 przebolec nie moge :?

Task Force Talon--> toz to jest armia przyszlosci! Zapewne programisci zrownowaza sile wszystkich obozow, lecz w rzeczywistosci Task Force zmiazdzylby oboz Sowiecki, tak jak Stany Zjednoczone Irak.

Mi akurat grafila przypadla do gustu. Mam nadzieje ze model fizyczny w grze, nie bedzie zbytnio odbiegal od tego z Soldiers. Do tego produktu podchodze z pewnym dystansem, choc jeszcze wszystko sie jeszcze okaze.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa, tylko niech najpierw ktos to do Polski sprowadzi [Act of War]. Jakos żaden dystrybutor się do tego nie pali :?
Nie tylko tą gre, na przykład nie konwencjonalny Perimeter - gra autorstwa Rosjaninów, (jeśli mnie pamięc nie myli) logowana firmą Codemaster.

Gra mogła wnieśc nowy powiew dla strategi jeśli graliście w demko to wiecie o czym mówie ;-) nie długo wychchodzi dodatek do gry, to może spotka nas ta możliwośc zobaczenia gry na półkach sklepowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że w RTS-ach nie można już wymyśleć nic nowego. Od czasów Dune II [króla RTS-ów] rozgrywka w sumie niewiele się zmieniła. Zbuduj to, wydobądź surowce, upgrade i do boju. Najnowsze RTS'y oprócz grafiki, mają niewiele nowego do pokazania.

Ja tak wroce do tego - nieprawda ze niczego nowego nie ma. Ja mialem ostatnio przyjemnosc grac w zupelnie odmiennego RTS-a - Fire Captain, gdzie cala zabawa zawiera sie w dowodzeniu druzynami strazakow i zajmowaniu sie tym, badz co badz, ciezkim rzemioslem. W szczegoly nie bede sie wdawal, na necie sa juz recenzje(w tym i moja :P) wiec sami sobie przeczytacie. Jedno powiem - gierka jest cholernie dynamiczna, ot co.

Aha, jeszcze jedno - Komando Ortografii dziala nie tylko w FoSie wiec:

nie konwencjonalny Perimeter - gra autorstwa Rosjaninów
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Chimek to zrobił to ja również nawiążę do tego co Analon powiedział :P .

Otóż, faktycznie nadal trzeba wydobyc surowce, trochę upgrade'ów i walczymy - z tym, że sa gry, które pokazują to trochę w innej formie niż poprzedniczki ;] . Oczywiscie piję to do tró nekro zarąbistego i w ogóle w moich oczach debest Warhammer40k: DoW :P . Surowców nie zdobywa się tutaj w typowy sposób, tj zbuduj jednostkę i idź rąbać drzewa, tudzież atakować minerałki kilofem ;] . Zdobywa się punkty na mapie, których im wiecej posiądziemy, tym szybciej licznik surowców będzie wzrastać. Dodatkowo każdy taki punkt można obudować, i przyrost znów się zwiększy zwiększy ;] . Walka też nie just tutaj aż tak typowa, choćby to że nie mamy kontroli nad pojedynczymi jednostkami, a nad oddziałami, oraz nie można zbudować sobie poszczególnych jednostek osobno [marines z bolterem, flamethrowerem, rocket launcherem i plasma gunem] - po odpowiednim rozwoju mozna 4 jednostki w takie urządzonka uzbroić, lecz standardowo mają zwykłe karabiny. Poza tym rozbudowany system morale, oraz ujemnych i dodatnich współczynników ukształtowania teranu. Siedzimy w dziurze, lesie, krzakach - dostajemu mniejsze obrażenia, siedzimy w wodzie - obrywamy bardziej ;]

Więc jednak jakieś urozmaicenia da się wprowadzić :P

A i niedawno opublikowano listę rzeczy, które mają zostać wprowadzone w dodatku do W40k:DoW - Winter Assault. Oto one:

  • *Units in squads look varied now, have slightly different height, faces and so on

*There's a new feature called 'Kill-Cam' which shows a close-up of those spectacular finishing moves

*Commissar is included, and boosts the morale by executing soldiers. He'll be the secondary hero.

*Sanctioned Psycher is in

*Techpriest Engineer is in. He repairs vehicles, and one of the screenies shows him carrying an axe for close combat

*The Sentinel is in, the IG's walker unit

*The Baneblade will have awesome firepower, but a rather weak armor

*The Chimera troop transporter allows units to fire from the inside

*The main hero will be the Imperial Captain, which is just a bit weaker than the Force Commander. Games Workshop will bring the unit to the tabletop soon.

*The 4 older races will get new units, but the article doesn't mention which

*There will be a 'good' campaign which will let you play the Space Marines, Eldar and the Imperial Guard, and an 'evil' campaign which will allow you to play with the Chaos Space Marines and Orks. Each of them will consist of about half a dozen missions.

I tu również mamy pewne nowinki - chocby dwa pierwsze punkty, które zapowiadają się bardzo ciekawie ;] . Chociaż mam nadzieję, że kamerka nie będzie się wbijać podczas gry, tylko na koniec :P

Reszta rzeczy jest już raczej istotna, dla osób które w Warhammera grają [nowe jednostki dla starych ras <ślini się>^^].

..:Edit do posta niżej:

Mi tam najbardziej na jednostkach zależy, bo w kampanie i tak grałem chyba maksymalnie godzinę :P . Ta gra powinna być sprzedawana jako mmorts bez abonamentu ;d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz moim ukochanym RTS`em jest Warhammer 40k Down Of War Zapruder wymienił juz pare jego zalet dotyczacych niektorych z lekka nowatorskich elementów :). Mnie do niego najbardziej przyciagnał klimat świata Warhammera 40k. On po prostu zmiata sz fotela! Zap pisał o świetnym trybie Multi, to prawda jest on boski :D, ale kampania single tez jest niczego sobie. Wlasnie dlatego cały czas pocinam teraz w Down Of War;D. A na jekiego RTS`a czekam ? Na dodatek do Down Of War :) Lub Down of War 2 :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnijcie z netu trailer Company of Heroes, nowego RTS-a od Relic. Szykuje sie kolejny hicior (o grywalnosć jestem spokojny, Relic nie robi słabych gier), a grafika taka, ze nawet DoW, Soldiers i BfME razem wzięte wymiękają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy wakacje i wielkimi krokami zbliża się premiera Age of Empires III, kolejnej gry z serii według mnie najlepszych RTSów. Widzieliście już trailer? Grafika naprawdę wgniata w fotel :D, o resztę jestem spokojny bo jeśli mechanika rozgrywki będzie podobna do poprzednich AoE, to na pewno będzie dobrze.

PS. Jeśli ktoś che by w Komentarzach powstał temat: "Age of Empires (seria)", albo coś podobnego to niech pisze w temacie "Uwagi i pytania do moderatorów", potrzebny jeszcze jeden chętny :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Age of Empiers III maże być przełomem,jak grałem w dwójkę o trochę się spodobała mi też w niej głównie kampanie historyczne. Może z tej części III będzie hit albo klapa ale nigdy niebędzie tak jak Kozakach wysłanie tysięcznej armi na wroga i zgniecienie go na miazgę.Pewnie kiedyś taka będzie część Age of Epaires

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najbardziej najfajnieszą grą strategiczną byli Kozacy:Europejskie boje,przy nich czułem się jak prawdziwy przywódca władając tysięczną armią,która niszczyła wroga aż do ostatniego ludka i budynku.Nie dawała litości tym którzy na nią nie zasługują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniacie same nowe tytuly :P a zapomnieliscie o prekursorach takich gier jak warcraft III, age of empiers (najlepsza i tak jat pierwsza czesc polecam, bo chyba nawet na stronie producenta jest free download ale glowy nie dam :P )

tw wszystki gry to tylko podobizny do Duny ( tak to sie pisze ?? ;) ), POLAN (swietna gra powered by polacy) brak jakiejkolwiek ogryginalnosci, troszke graficzka podkrecona, nowa myzyka, grywalnosc dosyc wystoka ale...to juz bylo ;)

w sumie mozna tak powiedzeic o kazdej grze xD i nie sluchajcie teog co mowie, bo warcraft III jest naprawde swietna gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...