Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Dla miłośników RTS

Polecane posty

Zaczynam się bać co zrobią z HOMM V z tego co widze... udziwnili miasta a walka jakaś taka... małe pole bitwy... czuje się słabo... czyżby znowu kicha;( ?

Udziwnili miasta? Przeniesli je w środowisko trójwymiarowe - koniec zmian. Walka - jak w HoMM III - tyle że zamiast heksów są kwadraty. Małe pole bitwy - wielkość pola bitwy będzie zależna od wielkości potykających się armii. Na trailerach jest małe - ale na trailerach armie też są małe. Zawdu na takim poziomie, jaki sprawiło pierwsze wydanie HoMM IV nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się bać co zrobią z HOMM V z tego co widze... udziwnili miasta a walka jakaś taka... małe pole bitwy... czuje się słabo... czyżby znowu kicha;( ?

Udziwnili miasta? Przeniesli je w środowisko trójwymiarowe - koniec zmian. Walka - jak w HoMM III - tyle że zamiast heksów są kwadraty. Małe pole bitwy - wielkość pola bitwy będzie zależna od wielkości potykających się armii. Na trailerach jest małe - ale na trailerach armie też są małe. Zawdu na takim poziomie, jaki sprawiło pierwsze wydanie HoMM IV nie będzie.

Oby przrz ciebie przemawiał głos prawdy, zawżdy całym sercem jestem za 5 jednak myśli me i tak pełne są obaw ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się bać co zrobią z HOMM V z tego co widze... udziwnili miasta a walka jakaś taka... małe pole bitwy... czuje się słabo... czyżby znowu kicha;( ?

Odpal sobie Etherlords 2 a będziesz wiedział mniej więcej czego się spodziewać, przynajmniej jeśli chodzi o system walki i jego przedstawianie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etherlordsi są genialni :) jako że lubie Madżika i Homm już praktyczni e skończyłęm wszystkiekampanie (jeszcze Pneumatycy obstali).

Może chodzi ci bardziej o system walki z Disciples ? (a w sumie co to za różnica ?)

Tak czy innaczej zawsze będę wolał walke taktyczną na większym polu bitwy z hexami, wtedy można czynić cuda ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Age of Empires (AoE) III, rulez! Super grafa, dobra oprawa audio, no i ten gryw... mmm, wspaniałe. Gra HITEM jest.

Aleś się nagadał, nie zmęczyło Cię pisanie tego posta? Postaraj się rozwinąć swoje wypowiedzi, bo może... no, dla Ciebie to nie będzie nic przyjemnego. - Amcia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra idealna powstała by z połączenia najlepszych cech Disciples 2 (m.in. grafika, muzyka, atmosfera, fabuła) i HoMM3 (m.in. liczba scenariuszy, urozmaicenie i system rozgrywki, liczba jednostek, oblężenia). Jakoś tak się złożyło, że te dwie gry świetnie się uzupełniają...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hitem w dziedzinie gier o tematyce LOTR(Lord of the Ring) zapowiada się sequel niezłego RTS'a - BFME 2(Battle for middle earth). 2 nowe frakcje i wiele świetnych nowości napewno zadowoli fanów i nie-fanów LOTR'a i RTS'ów. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pełną wersję AoE, ale nie wiem, czy to taki do końca powrót do korzeni. Ca prawda, pamiętam, że w starszych RTS'ach też był ten system, że kazda jednostka mogła zdobywać levele, ale to jeszcz nie powrót do korzeni. A podziemia to już zupełna innowacja. Wcześniej na pewno tego nie było.

Fanów LotRa nie zadowoli. Chyba że to tacy fani, którzy łykną wszystko, jeśli tylko bedzie w/na tym ich ulubiony bohater z filmu. Hardcorowi fani-ortodoksi będą bluzgać na grę. Za to fani RTS'ów powinni być zadowoleni.

No wiesz, jestem maniakiem LotRa i to dosc wybrednym, denerwują mnie nawet niektóre niescisłości filmu z książką, albo niedociagnięcia, typu Gandalf spada, mimo że Balrog już go puścił itd. Jestem też fanem RTS'ów, czoc może nie do konca zagorzałym, ale bardzo je lubię. I ja uważam, że BFME 2 to bardzo fajny pomysł. Tym bardziej, że ma być na podstawie i filmu, i książki, a to juz mnie naprawdę kręci. Kto nie czytał ksiązki, może mieć wątpliwości, ale ja sądzę, że fajnie by było rozegrac wszystkie te bitwy o Śródziemie, któych nie było w filmie. Albo te co był w filmie w taki sposób, jak opisano je w ksiażce. A czasami to naprawdę duża różnica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz weź takie cuda: Galadriela wspomagająca Krasnoludy, Smok walczący po stronie Goblinów (a przecież smoki pokazały środkowy palec nawet Sauronowi, a tu nagle jeden wspiera jakieś pokurcze), Szeloba wspomaga Gobliny, Jeźdźcy Rohanu szkoleni w gondorskiej stajni, Gobliny atakują Rivendell, a ludzie mogą wezwać na pomoc Toma Bombadila... (a Krasnoludy mogą sprowadzić Hobbitów) W tej grze Śródziemie jest mocno zmienione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, aż taka skrajność to przesada, fakt. Tyle że może niedokładnie czytałem artykuł w CDA, ale zdaje mi się, że nie było tam nic o łączeniu Smoków po stronie Goblinów, ani Galadrieli wspomagającej Krasnoludy, ani rzadnych innych z podanych przez Ciebie przykładów. Jeżeli było to na jakiejś stronie o tej grze, to mnie popraw, ale ja zrozumiałem, że to ma być ogromnie udoskonalona wersja poprzedniej części. Ma być możliwość innego budowania fortyfikacji, inne jednostki itd. ale ogólnie chodzi o to samo - zdobyć lub obronić Śródziemie na podstawie fabuły książki Tolkiena. A nie żadne sojusze ras, które się nienawidzą nawzajem.

Powiem tak - jeżeli jest taka ingerencja, jak ty mówisz, to rzeczywiście, gra wiele na tym traci, lecz jeżeli jest tak, jak ja myslę po artykule z CDA 11/05, to gra zapowiada się na naprawdę dobry produkt. O! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zapowiedzi w CDA nie powiedzieli wszystkiego. A jest tak: u goblinów jednym z bohaterów jest smok, ponadto gobasy mogą wystawić Fire Drakes. Galadriela może wspomagać Krasnoludy jak i wszystkie inne Wolne Ludy. Warunkiem jest zdobycie Jedynego (na mapach multi może wystąpić Gollum i jak się go ubije to zdobywa sie Jedyny Pierścień. Jak się go zaniesie do swojej cytadeli to Wolne Ludy mogą sprowadzić Galadrielę, a Zło sprowadza Saurona. Każde ma od razu 10 poziom). Sprowadzenie Toma Bombadila ma być jedną z mocy dostępną dla Ludzi Zachodu (podobno najpotężniejszą). Jeźdźcy będą szkoleni w gondorskich stajniach, gdyż w BfME 2 Rohan i Gondor zostana połączone w Ludzi Zachodu, jednak budynki będą tylko gondorskie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci mieli wybór... zrobić dobrą grę, albo super wierną oryginałowi niegrywalną kaszkę ale za to 100% trve... (no czyli to co robią kapele black metalowe :D).

AOEIII straciło wg mnie na klimacie z lat poprezdnich, tu mamy czasy napoleońskie... i pobijanie nowego świata, Brakuje tego upgredowania swojej wioski od czasów starożytnej grecji, przez medieval do czasu podbojów... ale wsyzstko idzie na przód. grafa 3d ! WOW ! :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zapowiedzi w CDA nie powiedzieli wszystkiego. A jest tak: u goblinów jednym z bohaterów jest smok, ponadto gobasy mogą wystawić Fire Drakes. Galadriela może wspomagać Krasnoludy jak i wszystkie inne Wolne Ludy. Warunkiem jest zdobycie Jedynego (na mapach multi może wystąpić Gollum i jak się go ubije to zdobywa sie Jedyny Pierścień. Jak się go zaniesie do swojej cytadeli to Wolne Ludy mogą sprowadzić Galadrielę, a Zło sprowadza Saurona. Każde ma od razu 10 poziom). Sprowadzenie Toma Bombadila ma być jedną z mocy dostępną dla Ludzi Zachodu (podobno najpotężniejszą). Jeźdźcy będą szkoleni w gondorskich stajniach, gdyż w BfME 2 Rohan i Gondor zostana połączone w Ludzi Zachodu, jednak budynki będą tylko gondorskie.

No cóż, to rzeczywiście przegięcie. Ale mówisz, że tylko w multi? Czy w singlu też? Bo fakt, że ciężko zrobić te wszystkie rasy w multi w taki sposób, żeby miały równe szanse. Ale tak czy inaczej, nieścisłości z fabułą są. Nadal jednak twierdzę, że grywalnego i wciągającego RTS'a da się zrobić, choc gra wiele traci przez coś takiego, jak mówisz. Przede wszystkim na klimacie Włądcy Pierścieni, niestety :( Ale nie załamujmy się, może jeszcze jednak coś z tego będzie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz weź takie cuda: Galadriela wspomagająca Krasnoludy, Smok walczący po stronie Goblinów (a przecież smoki pokazały środkowy palec nawet Sauronowi, a tu nagle jeden wspiera jakieś pokurcze), Szeloba wspomaga Gobliny, Jeźdźcy Rohanu szkoleni w gondorskiej stajni, Gobliny atakują Rivendell, a ludzie mogą wezwać na pomoc Toma Bombadila... (a Krasnoludy mogą sprowadzić Hobbitów) W tej grze Śródziemie jest mocno zmienione.

Chwila, chwila, chwila. Ludzie mogą sprowadzić Toma Bombadila i co on może zrobić? Zaśpiewać piosenkę czy rozprowadzać maryhę we wrogiej armii (jednostka dywersyjna). I czy żeby go sprowadzić trzeba zaśpiewać jego debilną piosenkę? Proponuje, żeby Gollum był elitarną jednostką sił mroku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja propozycja, "Paliłeś? Nie pisz :)" to bedzie chyba nowa akcja a forum.

Zgadzam sięz tym tam miśkiem kolorowym u góry, TA jest grą świetną, niepamiętam ile tygodni spędziłem ciupiąc w to. Niezajmujesz się zasobami, cięgle planujesz budujesz i wysyłasz Oh tak, kwintesencja RTS jak dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh ostatnio posucha.Jakoś nie ma giercy która by mi odpowiadała.Znacie coś ciekawego?Takie z rozbudowanym drzewkiem wynalazków i za free.

Za free to ty możesz dostać kopniaka z półobrotu...

Ostatnim RTSem z rozbudowanym drzewem wynalazków był Empire Earth II - ale on nie jest darmowy. Przynajmniej teoretycznie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh ostatnio posucha.Jakoś nie ma giercy która by mi odpowiadała.Znacie coś ciekawego?Takie z rozbudowanym drzewkiem wynalazków i za free.I jakby to powiedzieć takie z dużą dozą miodowości.

Z gierek strategiopodobnych i darmowych mogę ci polecić tylko jedną (bo tylko jedną znam :) ). Chodzi mi o Ogame ( http://www.ogame.pl ). Masz planetę, budujesz budynki, opracowujesz nowe technologie, kolonizujesz nowe światy, budujesz flotę, walczysz z innymi graczami (to gierka całkowicie online), możesz też wstąpić do jakiegoś sojuszu lub założyć własny, i inne tym podobne rzeczy. Gra w to ledwie kilka tysięcy osób, więc nie musisz obawiać się konkurencji :) . I jescze na stronie http://www.wilk13.net/gry.php znajdziesz 2 darmowe wersje Civilisation (FreeCiv i Civ:Evo). Żeby nie było, próbowałem pomóc jak tylko byłem w stanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kilmandaro - problem w tym, że żadna z wymienionych przez Ciebie gierek to nie RTS. Dla wyjaśnienia: RTS = Strategia Czasu Rzeczywistego. Jak ty masz czas rzeczywisty w OGame albo Civilizacji, to chyba w alternatywnej rzeczywistości żyjesz :).

Co do poszukiwań darmowego, rozbudowanego rtsa, polecam kliknięcie tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przyjacielu, wyraźnie zaznaczyłem "strategiopodobne" :P . Zrozum, starałem się tylko pomóc potrzebójącemu w potrzebie. Co do rzeczywistości, w której żyję: Oni ją zmieniają. Delikatnie, co jakiś czas coraz bardziej i bardziej...strzeż się...Oni są blisko...coraz bliżej...Głosy mi to mówią...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...