Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Dla miłośników RTS

Polecane posty

pierwszą grą, w jaką grałem na własnym PC, był Red Alert I. To właśnie od niego zacząłem swoją przygodę z eRTeeSami wszelkiej maści. Potem był Red Alert II i Tzar z Clicka.
Tzar był w KŚGry, ach też się zagrywałem :P
Trochę szkoda, że mimo kilku dużych premier (Company of Heroes, nowy Młotek) rynek gier strategicznych zaczyna wyraźnie obumierać.
Przyda się chwila oddechu dla RTSmaniaków - jest tyle nie ruszonych produkcji, że na samą myśl rezerwuje sobie czas by pograć w nie - Age of Empires 3, Medieval 2, Europa Universalis 3, Heroes of Annihilated Empires, company of Heroes, SupCom i inne. Ten ostatni wymieniony przeze mnie przeczy jako by w RTSie nie można było wymyślić czegoś nowego. Jednak dajmy odsapnąć maniakom strategi zręcznościowych i dajmy się ponieść nowo nadchodzącej fali TBSów, które nie długo po Heroes of Might & Magic V zaleją nas bogactwem wyborów i możliwości jakie nam daje grafika 3d wraz z nowymi pomysłami twórców.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SupCom i inne. Ten ostatni wymieniony przeze mnie przeczy jako by w RTSie nie można było wymyślić czegoś nowego.
Oj tak, juz nie mogę sie doczekać kiedy dorwę w swoje ręce "Supreme Commandera". Co prawda nie grałem w demo (do czasu....), ale na trailerach wyglądał świetnie.

Narazie zagrywam się "Forces of Corruption", dodatkiem do starwarsowej strategii "Empire at War". SSD rządzi :D

Grał ktoś jeszcze w "Empire at War"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem sobie grę "Conquest: Frontier war" troche stara,ale naprawdę super ,jednak mam problem ,znalazłem kody do tej gry ,uważam na małe i duże litery a tu ...nic ,nie wyskakuje mi żadna aktywacja kodów ,dlaczego co źle robie ,czy przed napisaniem tego zdania :

"Give the sushi to Sean" powinien być odstęp albo ukośnik ???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TZAR CIEZAR KORONY!!! król Rtsów. Teraz właśnie w niego gram, po prostu rewelacja! Wszystkim polecam. Jednak stare tytuły są najlepsze, bo drugi rts w jakiego gram to WC3 Frozen throne. Ludzie rox moim skromnym zdaniem ;p A te Supremme comandery to sobie odpuśćcie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TZAR jest super, grałem w niego prawie 2lata (z krótkimi przerwami na inne gry), zrobiłem chyba 3kampanie, bo ta w grze mi się nie spodobała. Zresztą Edytor map, to najmocniejsza strona Tzara. Już w nia nie gram bo chce zachować ją w pamięci jako klasyk...a do nich lepiej nie wracać. :P

Ale chciałbym napisać o grze "Praetorians", jest to wspaniały RTS, o którym (z tego co zauważyłem) dość szybko zapomniano. Gra ma już parę dobrych latek ale wciąż ma świetną grywalność. Wciąż w nią gram przez neta (w Polsce są obecnie 2 aktywne klany Paretorians). Poza tym to jest STRATEGIA, tu nie wygrasz czymś typu "wyprodukuj 50 dowolnych jednostek, poulepszaj je na maxa, i po prostu wyślij do ataku" Tu jest tylko: walka, walka i jeszcze raz strategia. Polecam wszystkim! Wspomniałem już, że ma bardzo fajną kampanię? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TZAR jest super[...] Ale chciałbym napisać o grze "Praetorians", jest to wspaniały RTS, o którym (z tego co zauważyłem) dość szybko zapomniano.

Tzar to i owszem giera bardzo dobra, a dzięki KŚ GRY (które dołączyło tą grę jako pełniak) stała się dość popularna w kręgach polskich strategów. Świetna oldsql - jeśli mogę ją tak nazwać - grafika i proste zasady, a należy jeszcze podkreślić zróżnicowane zadania i wątek fabularny. Wszystko to sprawiło, że gra po dziś dzień jest bardzo ciepło wspominana, jako udany klon WarCrafta II. Natomiast co do produktu studia odpowiedzialnego za 4 części Commandosów (nie liczę BtCoD) to nigdy on mnie nie zachwycał. Już lepsze bitwy są w TotalWarsach, natomiast te w rzucie izometrycznym jakie proponuje nam hiszpańskie Pyro Studio jest zupełnie niedokładne. Tutaj lepiej już pograć w Rome:Total War.

Klony

Powyżej odniosłem się do WarCrafta II nazywając Tzara jego klonem, myślę, że niestety ale większość z was musi się z tym zdaniem zgodzić, bo zasady rozgrywki są bardzo podobne do tych znanych nam z produktu Blizzarda. Dlaczego takie to ważne? Otóż osobiście uważam, że klasyczne RTS - zbuduj osadę, wyprodukuj armię, rozwal przeciwnika - dzielą się na trzy rodzaje:

1. Command & Conquer z koronnym przykładem Dune II

dune2.jpg

2. WarCraft

warcraft.gif

3. Age of Empires

screenshot_1.jpg

Oczywiście prócz tych najważniejszych podziałów figurują również rzadziej spotykane RTSiki: Total Warsy, Europa Univesalis, Twierdza. One także mają swoje grono pokrewnych tytułów jednak nie na tyle dużą grupę aby je zestawić z liczbą gier wydanych z powyższego zestawienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jedyny( a może i nie) RTS w jaki było mi przyjemność pograć to Bitwa o Śródziemie II LotR. Narazie chyba nie poznałem lepszego. Zreesztą RTS'y nie są moim ulubionym gatunkiem choć też lubie w nie czasami popykać. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny RTS w jakiego grałem ( i pewnie najlepszy ) to Warcraft III .

Osobiście wole RPG ( WOW - mniam )

Ja jak najbardziej zagadzam sie z Toba. Warcraft III to najlepszy RTS w jakiego pocinalem. Najbardziej z tego wszystkiego podoba mi sie fabula. Do teraz nie wdze zadnego RTSa ktory przewyzsza Warcraft'a

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też jakoś AOE3 nie pasował. Pierwsza i druga część były super,(pamiętam wciąż te moje najazdy armiami i ścinki sprzętu;P)a ta mi się wogóle nie podobała. Zdecydowanie bardziej za to podobał mi się Empire Earth 2, ale teraz poczekałbym na trójkę(niedługo wyjdzie, chociaż to zależy też od sprzętu jakim się dysponuje :wink: ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w AoE3 przez dość krótki, jak na gry kupione przeze mnie, czas. Naprawdę, te armaty niby ok, ale jak szatkują, to staje się nudne. I oczywiście w dwójce ciekawie się rozpoczynały plansze kampanii... Wcale nie trzeba filmików, by gra była dobra. No i jeszcze wtedy strzelcy mogli pudłować, a w 3? Muszkieterzy zawsze trafiający w cel, kawaleria wytrzymująca obrażenia wypruwające flaki. No i ciągle wyrżnij, utrzymaj. W drugiej części były wszelakie zadania. No nic... Życzę microsoftowi, by się wyleczyli z tego, co tą gafę popełniło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem wielkim fanem Age of Empires, zacząłem grać w wieku 8 lat kiedy kupiłem AoE I z dodatkiem i AoE II z dodatkiem w zestawie za 200 zł xD W Age'a 2 maniakalnie grałem aż do czasu kiedy wyszedł AoE 3, który również bardzo przypadł mi do gustu, chociaż dwójka miała więcej "tego czegoś" :D. Teraz gram z kumplami po LANie i muszę powiedzieć że multi jest świetne i bardzo ale to bardzo grywalne. Podczas mojej 6 letniej przygody z Age'em nie spotkałem RTS'a który mógłby mnie od niego oderwać, chociaż były epizody z Panzers: P1 czy też Conflict Zone, jednak Age był, jest i niewątpliwie będzie moim No. 1 RTS i również No 1 ulubioną grą na PC :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warhammer Mark of Chaos :twisted: czekałem na tą grę długo a od czasu dark omen minęło sporo czasu, liczyłem na leciuchny przełom ! byłem gotów wymienić kartę graficzna i procka i zrobiłem to, kocham świat warhammera :twisted: a tu dali taki pasztet grę skończyłem w 3 dni , było by szybciej ale i ja czasami sypiam . Intro super oskara daję niema ze boli włączam misje i od razu cios te piękne postacie dopracowane w szczegółach i pokazywane tak na wszystkich portalach poświęconym grze , są piękne ale na maksymalnym powiększeniu ! dwie opcje albo oglądamy postacie albo prowadzimy wojnę pogodzić tych dwóch rzeczy się nie da w tej grze . Klimat to sie im udało fabuła dobra ale za to kampania liniowa jak kolejka wąskotorowa mamy wielka mapę a poruszamy sie jak po sznureczku jak byk uwiązany za jajeczka. Dlaczego tym tematem nie zajęli sie goście od gry Medieval 2 total war , a można było dać cala mapę starego świata i możliwość gry wszystkimi rasami a jest z czego wybierać wiedzą to znawcy warhammera to pięknę intro mogły by mieć wszystkie rasy intro początkowe odrębne dla każdej rasy. specjalne lokacje na mapach, kampanie które zajęły by graczowi tygodnie a nie dni w moim przypadku 3 :cry: może doczekamy sie kiedyś porządnej strategii z rozległą kampania nie liniowa gdzie grając skavenami będziemy mogli zasiadać w radzie trzynastu i prowadzić wybrany przez nas klan do chwały, grając chaosem mieć wybór jednego z bogów który poprowadzi nasze armie oraz toczyć bitwy z pozostałymi , elfy dumna i szlachetna rasa, krasnoludy przywrucić do dawnej chwaly twierdze karak osiem szczytów ,gobliny, orki jaszczuroludzie, nieumarli długo by wymieniać strony konfliktu . marzenia są piękne ale Zycie jak to często bywa pokazuje że nie jest bajką. pozostaje mi jedynie czekać na dalej na przełom i mieć nadzieje ze w końcu zajmie sie tym tytułem jakiś gość który będzie wiedział jak zabrać sie za zrobienie strategii opartej na świecie warhammera :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...