Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Dla miłośników RTS

Polecane posty

Mój przyjacielu, wyraźnie zaznaczyłem "strategiopodobne" :P

No cóż, ale one są strategiczne. Nawet za bardzo :cool:.

Nie strategiopodobne ale rtsopodobne - to się zgodzę ;).

. Zrozum, starałem się tylko pomóc potrzebójącemu w potrzebie.

Roger, roger! Affirmitive.

Co do rzeczywistości, w której żyję: Oni ją zmieniają. Delikatnie, co jakiś czas coraz bardziej i bardziej...strzeż się...Oni są blisko...coraz bliżej...Głosy mi to mówią...

Mi też, nie jesteś sam :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłęm demówkę Empire at War. Niestety muszę stwierdzić, że podobnie jak wcześniejsze RTSy w świecie SW i ten nie zapowiada się na jakiś hit. Ba jak gra będzie tak wyglądała finalnie to porażka :? Wygląda toto anachronicznie (ale kij z tym Starcraft też tak wygląda dziś) ale co gorsza grywalność jest .... średnia. Na powierzechni jeszcze jest OK ale bity w kosmosie to tak na odwal się pomyślane i zrobione. A miało być tak pięknie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh ostatnio posucha.Jakoś nie ma giercy która by mi odpowiadała.Znacie coś ciekawego?Takie z rozbudowanym drzewkiem wynalazków i za free.I jakby to powiedzieć takie z dużą dozą miodowości.

Wiesz, w sumie za free, to masz tylko gry o statucie abandonware, czyli pierwsze RTS-y jak Dune :).

Natomiast za całkowicię rozsądną cenę, czyli dwie dyszki dostaniesz parę interesujących pozycji. Ja z mojej strony mogę polecić Homeworld'a 2 dostępnego w eXtraKlasyce. Jest to gra, która przynajmniej wymaga strategicznego myślenia ;].

Zostaje jeszcze Hearts of Iron, choć trochę się gubiłem w gospodarce. Ale tutaj masz świetne drzewko rozwoju, które mi zawsze sprawiało najwiecej frajdy w całej grze. Czyli zamiast podbijać doskonaliłem technologią ;].

Jak już przy tym jesteśmy, to polecę gatunek RTW, a w szczególności Close Combat. Ja akurat grałem w czwórkę. W sprzedaży detalicznej dostępna jest natomiast piąta część gry, która ponoć jest lepsza. Tak więc, jeżeli ktoś lubi czas rzeczywisty i strategię, to polecam, bo przy czwórcę (tylko w nią grałem) bawiłem się świetnie.

PS. Poza tym zawsze możesz sięgnąc po Osadników ze styczniowego CDA :), albo czwartą częśc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już przy tym jesteśmy, to polecę gatunek RTW, a w szczególności Close Combat. Ja akurat grałem w czwórkę. W sprzedaży detalicznej dostępna jest natomiast piąta część gry, która ponoć jest lepsza.

Najlepsza jest część II. Czwórka i piątka to już tylko odcinanie kuponów. Poza tym różnią się już od poprzednich części i to nie wszystkim się podoba :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie.

Ponoć II wojna światowa to dobry materiał na grę, czemu nie przeczę. CoD 2, MoH, Mortyr, Sniper Elite... :P Ale pozostają jeszcze RTS`y. Tych poodbno jest więcej, a nie ukrywam, że je uwielbiam. Znacie jeszcze jakieś inne RTS`y II-wojenne prócz:

:arrow: serii Codneame Panzers

:arrow: Blitzkrieg 1 i 2

:arrow: Desert Rats vs Afrika Corps

:arrow: Soldiers`n`Outfront

:arrow: Close Combat?

Oczywiście gnioty pokroju D-Day mnie nie interesują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe po liście widać żeś młody :) A gdzie klasyka!

Steel Panters

Panzer General (seria cała choć najlepsza IMO część druga)

Combat Missons.

Red Alert (ale to raczej luźno związane z WWII :) chyba tylko przez cut scenki)

Z nowszych to jeszcze Sudenstricke.

PS Wem wiem - nie wszystkie to RTSy ale strategie o WWII już tak :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nic dziwnego, że w strategiach sporo jest II wojennych gierek. W końcu temat atrakcyjny jak mało ktory, bo zarówno technika na wysokim poziomie, no i w tej wojnie wciąż liczyła się taktyka. No i ostatni powód, zresztą chyba najważnejszy. Gry o tej tematyce kuszą masę ludzi interesujących sie II wojną. Zresztą jestem jednym z tych co sie dają złapać i o II wojnie traktuje większość tytułów po któe sięgam..

Z nowszych to jeszcze Sudenstricke.

Tak jeszcze wracając do tej gry, to jakoś mi się nie spodobała. Blitzkrieg przebił ją zdecydowanie, a różnica w dacie wydania nie była duża.

Oczywiście gnioty pokroju D-Day mnie nie interesują.

To dlaczego umieściłeś Afrika Korps? D-Day to właściwie klon tej gry. Ta sama grafa, ta sama mechanika, te same błedy. Zresztą totalna kicha to nie jest. Wystarczy zagrac w War Commander :P

Steel Panters

Panzer General (seria cała choć najlepsza IMO część druga)

W Steel grałęm jako w ciekawostkę, więc za wiele o grze nie mogę powiedzieć. W PG oczywiście zaliczyłem epizod, dłuższy niż w SP, choć niezbyt imponujący. Z racji wieku, strategiczne gierki mnie wkurzały. Trochę dłużej pogrywaliśmy z kumplem przy jednym kompie w multi :).

Najlepsza jest część II. Czwórka i piątka to już tylko odcinanie kuponów. Poza tym różnią się już od poprzednich części i to nie wszystkim się podoba :)

Możliwe, jednak ponoć trzecia część budzi najwięszke kontrowersje, choćby z powodu zmiany grafiki.

Cięzko mi jednak odeprzeć zarzut, bo znam grę przez pryzmat IV :), choć w przypływie wolnego czasu chętnie sięgne po część II. Pewnie już ma status abandoware ;].

Poza tym jak jkuż jesteśmy prz strategiach, to nie zapominajcie o Hearts of Iron. Gra świetna, a największą sztuką jest zbalanowanie rozwoju.

Zresztą w strategiach epoka nie jest taka ważna, choć ja tam lubię grać w gry "historyczne", aniżeli osadzone w przyszłosci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, jednak ponoć trzecia część budzi najwięszke kontrowersje, choćby z powodu zmiany grafiki.

Zmiana grafiki nasąpiła w II i w IV, o ile w II był to skok jakościowy o tyle w IV wiązało się to raczej z artystyczną wizją twórców. III wyglądało identycznie jak II - kontrowersje budziło w niej co innego. Nie był to Close Cobat a "Panzer Combat" Położono duży nacisk na czołgi marginalizując piechotę przez co gra sprowadzało się do starć pancernych. Później próbowano to (amatorsko) poprawiać odpowiednimi modami - ale z jakim skutkiem to nie wiem bo nie próbowałem. Polecam natomiast z całego serca II - jest genialna i tylko niecałe 300MB na HDD po instalacji (III już prawie 500 :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no proszę - zastanawiałem się dlaczego na Allego Codename Panzers: Faza pierwsza staniała do 25 zeta staniała (ba, już myślałem czy by nie kupić - choć nie przed numerem kwietniowym :) ) - a tu proszę w kiosku jest po 19.90 :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no proszę - zastanawiałem się dlaczego na Allego Codename Panzers: Faza pierwsza staniała do 25 zeta staniała (ba, już myślałem czy by nie kupić - choć nie przed numerem kwietniowym :) ) - a tu proszę w kiosku jest po 19.90 :D .

A kupujesz? Bo szukam towarzysza do gry przez Neta. :)

A poza tym to kupuję Fazę Drugą. Jakieś 30-40 zeta i będzie moja. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupuję? Bardzo myślę, ale ze strategii jeszczez mam W40k, SS, Soldiers czy Ground Control w kolejce na półce. Nie licząc Nexusa od którego nie mogę się oderwać, czy Outfrontu i Empire at War w sklepach :?

Na multi to nie licz bo i bez tego niem mam czasu się po (_!_) podrapać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jak przeczytałem, że pierwszy Codename Panzers można dostac w kiosku za 20 zeta to omal z krzesła nie spadłem. Właśnie ostatnio poszukuję jakiegoś dobrego RTS'a (w klimatach wojennych) i ta gra mi podpasowała, ale nigdze nie mogłem jej w mojej okolicy znaleźc. A tak w ogóle to w jakiejś

specjalnej serii to ma byc jak Extra Klasyka czy dodane do jakiegoś czasopisma?

Dobra - znalazłem. ale gra jest na 3CD a nie na DVD - troche szkoda i poza tym podobno są różne "przeboje" z serialem do gry. Jak juz ktooś to kupił to niech powie czy wszystko jest w pożądku i czy po necie można pykac i czy sie opłaca kupowac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Codename: Panzers Phase One opłaca się brać? Jak śmiesz jeszcze pytać? "Take ass into straps" i do kiosku! Ja za tą grę dałem rok temu 60 zeta i w ogóle nie żałuję. To jest najlepszy RTS drugowojenny (o ile nie w ogóle. Chyba jednak tak jest...) z jakim się spotkałem. Co do Neta, do gram na GameSpy i zero problemów. Oczywiście trza zainstalować patche do wersji 1.10, ale to nie problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę już było powiedziane o RTS w klimacie 2 wojny światowej. To może przejdźmy do tematu klasyki RTS. Proponuję najpierw pogadać na temat Starcrafta. Gra ktoś jeszcze? Mam nadzieję, że tak szczególnie, że można go obecnie kupić za około 60zł wraz z Diablo i WII. Jakimi rasami gracie? Jaka jest wasza ulubiona taktyka. Macie jakieś fajne repki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku przychodzisz z drewnem do lasu :D Starcrafcik jest klasyką i do dziś ludzie w to pykają .Powstają nowe misje mody etc. Dodatkowo napisano chyba z 3 książki w świecie Stara :D

A pamiętacie jeszcze Dark Colony swego czasu kultowa gierka , za 20 złociszy ją dziś dostaniecie .

Ja osobiście nie mogłem przejść jednej z tych misji gdzie zostajemy uprowadzeni przez ufoli i z grupką żołnierzy musimy wyrwać się z bunkra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

StarCraft potęgą jest i basta. Dla mnie jest to RTS wręcz idealny. Do tej pory nie mogę zdecydować się na jedną rasę, choć ostatnio jakoś bardziej ciągnie mnie w stronę protossów. :) Jako ciekawostkę dodam tylko, że jest to jedyna gra, która nigdy (nie licząc wymiany hdd) z mojego dysku twardego nie zniknęła (a mam ją praktycznie od dnia premiery). 8) Nie wiem czy powstanie kiedyś RTS, który sprawi, że pokocham go bardziej niż StarCrafta. Raczej wątpie.

"ta tada da ta, ta tada da ta"

Siege Tank

(kto zna, ten wie :wink: )

Powstają nowe misje mody etc.

Co do misji, to sam stworzyłem kilka minikampani. Najbardziej podobała mi się Rambo Campaign (ostatnio zrywaliśmy boki z kumplem jak sobie ją odpaliliśmy). Może kiedyś wrzucę ją na swoją stronkę. :)

A pamiętacie jeszcze Dark Colony swego czasu kultowa gierka , za 20 złociszy ją dziś dostaniecie.

Pamiętam, nie trzeba było się zastanawiać jak rozplanować budowę bazy no i zmiana pór dnia (nie wiem, czy czasem nie pierwszy RTS z takim "ficzerem"). Gierka szybko mi się znudziła (wtedy rządził WarCraft II). :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie natomiast najbardziej kultowym RTS jest seria Age of Empires. Jedynka świetna! Dwójka świetna! Trójka też niczego sobie. Wielkim maniakiem RTS to może nie jestem, ale maniakiem tej gry na pewno tak. Nawet Warcraft się chowa. Ale to tylko moja subiektywna opinia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No - AOE - fajny RTS, ale nic nie dorówna C&C: Red Alert 2. Hehe - ja na tą grę straciłem cały rok, przechodziłem, ją na wszystkie sposoby. A czemu? Bo ma w sobie niesamowity klimat - te filmy pomiędzy misjami, zimna wojna, broń atomowa, to jest to! Pamiętam, jak się ekscytowałem, gdy grałem Sowietami i posiadałem atomówke heh. A najbardziej denerwująca mnie misją była misja 10 z Sowietów - zniszczenie budynku, gdzie przebywał Yuri - było bardzo ciężkie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No - AOE - fajny RTS, ale nic nie dorówna C&C: Red Alert 2. Hehe - ja na tą grę straciłem cały rok, przechodziłem, ją na wszystkie sposoby.

Ojj uwierz mi że jest tytuł który dwukrotnie jeśli nie więcej przebije

twojego RedAletrt'a 2 (w którego również zagrywałem się przeogromnie)

- otóż tytuł który potrafi wciągnąć na o wiele dłużej niż seria C&C i AoE to

Europa Universalis 2. Gra przy której spędziłem dwa lata jedynie grając

na SinglePlayer, później gdy udało mi się uzyskać dostęp do internetu

zacząłem korzystac z dobroci systemu MultiPlayer i powiem, że efekt był

niesamowity - zaowocowało to ponowne zachwycenie grą, liczne mody,

wciąz wychodzące patche i ogromna scena graczy w Polsce sprawiła że

po dziś dzień gram z satysfakcją w Europę - jutro mam grę MP :lol:

P.S Uważajcie bo nie raz można się spotkać z fałszywmi opiniami jako by

EU2 było TBSem co jest kompletnie nie prawdą - gdyż gra dzieję się w

czasie realnym tyle że z aktywną pauzą. Natomiast ta pomyłka często

wynika z podobieństwa Europy do serii TotalWar. EU2 to nie jest TBS! 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj uwierz mi że jest tytuł który dwukrotnie jeśli nie więcej przebije

twojego RedAletrt'a 2 (w którego również zagrywałem się przeogromnie)

- otóż tytuł który potrafi wciągnąć na o wiele dłużej niż seria C&C i AoE to

Europa Universalis 2.

Gra naprawdę dobra, choć AoE nie przebije. I nie czepiajcie się. Co do AoE to wiem iż mogę być odosobniony w mojej opinii, ale dla mnie to jest „the best RTS ever”. Zapytacie, czemu. Odpowiedź jest prosta i wynika tylko i wyłącznie z moich subiektywnych uczuć i doświadczeń. AoE I było pierwszą grą na Windows 98 w którą grałem, pierwszym RTS w który grałem i pierwszą grą komputerową którą pokochałem. Natomiast AoE II było pierwszą grą, jaką kupiłem i w jaką zagrałem na moim pierwszym komputerze. Darzę tę serie wielką sympatią i sentymentem. Mam z nią związanych trochę miłych wspomnień z dzieciństwa.

A co do Europy 2 to też w nią sporo pograłem. Pamiętam miałem nawet takiego sympatycznego screna z tej gry, w którym cała Europa była podbita przez Polskę (później w tej samej rozgrywce podbiłem całą Amerykę a w zasadzie obie, Afrykę, Australie i ponad połowę Azji)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...