Skocz do zawartości

Street Fighter (seria)


Polecane posty

W szafie leży nietknięty w zasadzie SFIV, a ja myślę o kupnie Arcade Edition. No patrz :P

A na serio - SSFIV: AE poczeka chyba do lutego lub nawet marca (brak funduszy). W tym czasie będę męczyć zwykłego "strita" i zdawać regularne raporty o moich postępach.

Tudzież czekać z utęsknieniem na UMvC 3 PC, ale to inna bajka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wypowiem się jako totalny nowicjusz, a z serią SF miałem styczność po raz pierwszy i ostatni dotąd gdy grałem w to na pegazusie :D ( pamiętam ten "wślizg" (kiedyś Vegi) Bisona, który kończył całą walkę )

SF IV AE

No więc tak:

Gra jest bardzo trudna jak na mordobicie, grałem w wszelkiej maści mortale itp. ale nigdzie nie miałem na easy/medium takich problemów jak tutaj

Bardzo ciężko wykonuje mi się jakieś specjalne ciosy, nie wiem czy to wina mojego starego pada i gałka nie łapie w nim jak trzeba, ale zrobienie jakiegoś prostego SHoryukena na treningu jest bardzo wymagające, nie mówiąc już o prawdziwej walce, chociaż cały czas się wprawiam i idzie mi już dużo lepiej.

Na pewno jest satysfakcjonująca, nie ma tutaj bezmyślnego walenia w jeden guzik np. kopniak i kończenie tak całej walki, trzeba pomyśleć.

Jest masa zawodników, ale mam wrażenie, że niektórzy niewiele się różnią i wyglądają jak kolejne wariacje Ryu/Kena czyli jakiś tam pocisk, specjalny atak z ruchem i jeszcze jakiś tam pocisk. To nie zmienia faktu, że i tak w porównaniu do np. Mortala postacie są różnorodne, mają też własną wytrzymałość i siłę podst. ataków, bardzo lubię taki zabieg.

Grafika jest bardzo ładna, przyjemnie się to wszystko ogląda, gorzej ze stylistyką jak na moje gusta. Nie podobają mi się ważące ze 100 kg panienki podobne do Matti -Bjoergen, czy goście, którzy na oko ważyli by z ćwierć tony, jest to lekko przesadzone, chociaż ma też swoje zalety, jest bardziej efekciarsko.

Generalnie gra jest bardzo fajna, nie może się jak dla mnie równać z takim UFC 2010, ale to nieco odmienny styl mordobicia, wiec i ja znalazłem tutaj trochę dla siebie.

Mam pytanie do pro

Jak zrobić analogiem ten ruch:

wschód, południowy zachód, wschód ? wiem jak na klawie, to oczywiste, ale jak to zrobić na padzie? fizycznie jest niewykonalne bo po 2 ruchu nie da się bez dodatkowych ruchów przesunąć gałki w prawo... co najwyżej w góre-prawo ale to już jest ćwierć-obrót, a nie prosty ruch w prawo.

Edytowano przez Batonik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wschód, południowy zachód, wschód ? wiem jak na klawie, to oczywiste, ale jak to zrobić na padzie? fizycznie jest niewykonalne bo po 2 ruchu nie da się bez dodatkowych ruchów przesunąć gałki w prawo... co najwyżej w góre-prawo ale to już jest ćwierć-obrót, a nie prosty ruch w prawo.

Też nie mam zielonego pojęcia. Dlatego korzystam z krzyżaka <trollface>. To znaczy, da się oczywiście Sure-You-Cana zrobic na gałce (i mi wychodzi), ale IMO wygodniej robić to na krzyżaku. Ja ogólnie mam takie przyzwyczajenie: postacie z cwierć-kółkami i "zygzakami" na strzałkach pada, a postacie z "Trzymaj" (np. Bison) na gałce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się normalnie robi. Przykłąd na gałce analogowej (twoja postac patrzy w prawo): bijesz grzybek w prawo -> następnie pod lekkim skosem w dół na środek -> i na końcu znów w prawo bijesz grzbkiem z dołu. Pójdzie po ćwierć okręgu, ale zaliczy to jako "zetkę". Zawsze wchodzi, nigdy nie miałem z tym problemów. oO

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Może już wszyscy wiedzą, a ja jestem spóźniony? na blogu:

http://www.capcom-unity.com/street_fighter...ing_soon_to_pc_

pojawiła się informacja że łatka( 2012), ma pojawić się 28 lutego (jeśli oczywiście wszystko pójdzie po myśli).

Więc ja czekam, a wy?Ktoś z was gra jeszcze, albo ma zamiar wrócić do tej gry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Pomimo tego że nie mam tyle lat żeby pamiętać SF z dzieciństwa moje pierwsze spotkanie z tą grą odbyło się na automacie. Na koloniach w Krynicy Morskiej w jednym z holeli był automat z tą grą. Wydałem ok 16 zł ale było warto. Zwłaszcza że mój wynik plasował się wyżej niż kolegów,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granie na klawiaturze w bijatyki jest trudne. Granie w SF na padzie jest jeszcze trudniejsze. Pad od xboxa 360 nie nadaję się w ogóle żeby grać w SF x Tekken. Krzyżak od tego pada nie nadaję się do bijatyk w ogóle. Plus w grach typu SF mamy 6 przycisków odpowiedzialnych za różne ciosy. A w padach przy konsolach pod kciukiem jest ich 4. Dlatego nie cierpię tej serii...

A już miałem chrapkę na SF x Tekken ale granie u kumpla na padzie bardzo mnie zawiodło. Zero przyjemności :(.

No cóż gdy zagram w tą produkcje z Arcade Stickiem i jeśli granie będzie sensowne wtedy rozważę zakup obu tych rzeczy smile_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granie na klawiaturze w bijatyki jest trudne. Granie w SF na padzie jest jeszcze trudniejsze.[...]

No cóż gdy zagram w tą produkcje z Arcade Stickiem i jeśli granie będzie sensowne wtedy rozważę zakup obu tych rzeczy smile_prosty2.gif

Na klawiaturze jest trudne robienie tylko wszystkich 'ćwierć/pół/pełnych okręgów'. Ale patrząc co tworzy Kaw~ albo Nero, to zaczynam w to wątpić, czy jest to trudne. xD A co do pada: jest wygodny. A co do Arcade Sticka: najlepsze, co może być do grania w SF'a bądź SFxT. xD Nic tylko kupić. Tylko, że w Polsce są trudno dostępne jakieś porządne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przedwczoraj kupiłem pada i chciałbym się zapytać czy bardziej opłaca się kupić Street FIghter IV czy Super Street Fighter IV: Arcade Edition? I którą z tych gier bardziej polecacie?

Edytowano przez lisu125
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...