Skocz do zawartości
mateusz(stefan)

Street Fighter (seria)

Polecane posty

Ok,trochę się nagrałem,więc opiszę wrażenia.

Bardzo ucieszyło mnie to,że z intra i menu zniknęła ta beznadziejna piosenka. Ile można było tego słuchać? Samo intro także fajnie wykonane,ale w oryginalnym SF4 bardziej mi się podobało( z wyjątkiem muzyki). Zniknął mi także problem,przez który w SF4 nie mogłem zdobywać aczików,teraz już jest dobrze. Na początek zagrałem w VS Battle. Pierwsze zdziwienie: dwie osoby mogą grać na jednej klawie! Dla mnie to jednak bez znaczenia,bo jak z kimś gram,to wszyscy zawsze chcą pada(według mnie klawiatura jest lepsza). Wg. to sterowanie na klawie się zmieniło,jednak nie ma problemu,by ustawić je inaczej. Balans postaci naprawdę został ulepszony,na średnim poziome gra Bisonem w arcade battle sprawiała mi dużo trudności,teraz wygrałem bez większych problemów(raz dedłem jedynie przy Sethcie). Podbają mi się te dodatkowe tryby w wyzwaniach,typu niszczenie samochodu na czas. Także 2 UC do wyboru są dla mnie trafnym pomysłem,wprowadzają więcej strategii(np, czy walcząc z Dhalsimem wybierzesz Metsu Hadouken czy Shoryuken,co lepiej się sprawdzi?) Co do nowych postaci,wszystkie są fajne,każda jest jakaś unikatowa,najbardziej do gustu przypadł mi Guy,Adon(,,prawie" mój imiennik ) i Oni(on lub Guy,któryś z nich będzie moim main charem). Także multi jest lepsze,system powtórek,mili ludzie(chyba zwiększyła się liczba Polaków),nowe tryby typu ,,niekończąca się bitwa"... Według mnie SSF4AE jest pod każdym względem lepszy od SF4,naprawdę polecam,nie żałuję wydania tych 85zł Dla mnie 9/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za drugi post z rzędu,ale mam pytanie do kogoś kto gra na klawie: jak robicie UC Vegą,Guilem itp. ? Bo ja wiem tylko,że trzeba przytrzymać niski blok,a dalej nie rozumiem... I jeszcze jedno,jak zrobić Jaguar Tooth Adonem? Bo ja naciskam dobrze i mi nie wychodzi... a u innych postaci takie same kombinacje wychodzą bez problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz szczęście bo Vega to mój main i gram na klawie. :P Ultra robię następująco: trzymam tył-dół potem półkole od przodu do tyłu i na koniec przód-góra/tył-góra zależnie na którą ścianę chcę skoczyć.

Co do ciosu Adona to całkiem zabawne bo raz widziałem identyczny problem na forum Capcomu... Mnie wychodzi normalnie bez żadnych udziwnień.

A jeśli chodzi o drugi post z rzędu to przy takich odstępach czasowych jest to w porządku. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kawalorn,nareszcie wychodzą mi te ciosy! Jeszcze bardzo rzadko,mało sobie przy nich palców nie łamię,ale będę to trenował.

Co do Adona to trudno,dziwne jest to,że raz na tysiąc prób mogę Jaguar Tooth zrobić,ale bardzo rzadko mi to wychodzi,choć robię wszystko jak należy(znaczy półkole w tył i kopniak). Szkoda,bo chciałem Adona przetrenować i uczynić z niego maina,ale cóż,tym dalej będzie Oni ;*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Kupiłem SVIV zaraz po premierze, isporo się nagrałem ale ultra combo Vegą i Guilem nie umiem, a zakładałem specjalny temat, no i czy mógłby ktoś podać PEŁNĄ listę zawodników z Super Street Fighter IV AE, ponieważ zastanawiam się czy kupić, no i grałbym w necie, z jakimiś Rosjanami :tongue:

Dzięki Cavalorn Vegą już umiem, jeszcze Guile.

Guilem jakoś idzie, ale strasznie ciężko.

Edytowano przez Bethezer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż w końcu może coś naskrobę na temat SSFIV AE bo już jakby nie patrzeć od jakiegoś czasu go posiadam, a nawet słowa na forum nie napisałem o moich wrażeniach. Na pewno można zaliczyć tutaj grę na jednej klawie i trochę nowych postaci. Nie ma to jak ponaparzać się z bratem w końcu na równych szansach na 2 klawiaturkach(tak 2 :tongue: ). Nowi herosi też są nawet spoko, tylko szkoda IMO, że masa tych postaci polega na jednym tricku czyli Target Combo. Chyba żadna nowa postać(nie ma pewności co do Hakana i T.Hawka) polega na tym i praktycznie dzięki temu może wykonywać na prawdę mocne kombosy. Ilość nowych map jednak nie powala. Dostaliśmy raptem 4-5 nowych ale trzeba przyznać jednak, że wykonaniem nadrabiają ilość, która jest nam dana. Ach no i jedna z rzeczy, która trochę mnie rozczarowała tj. przy filmikach wprowadzających podczas gry w Arcade są statyczne :/, trochę słabo jak dla mnie, przynajmniej są na końcowych. Teraz może multik czyli coś co po części też mnie trochę rozczarowało. Po pierwsze trochę jednak słabe wyszukiwanie graczy, niby można wybrać sobie z pośród listy z kim chce się zagrać, ale nie raz spotykałem się z sytuacjami gdzie próbuje dojść do gościa z maks. paskiem połączenia i nic, no i tak w kółko przez może nawet 3-5min :/. Dalej, podczas gier normalnych nie widać co wybiera przeciwnik, no i znowu niby dobrze ale też niezbyt, bo chcę sobie tutaj zagrać z kumplem, a tu nagle bach bierzemy to samo i trochę zgrzyt. W rankedach jest to oczywiście na duży plus. Ogólnie niby jest ok ale coś jednak niezbyt tutaj dla mnie gra. Ach no i brak galerii(chyba że ja jej nie potrafię znaleźć :P), coś co było dla mnie fajne w SFIV, tutaj normalnie zostało wycięte :(.

BTW. Dzisiaj będąc sobie w Empiku i sprawdzając ceny niektórych gier w pewnym momencie zwątpiłem. Mogłem dostać Borderlands GotY, AC:B czy inne Crysisy 2, DA2 lub Bulletstormy za cenę mniejszą, a jednak dostałbym coś nowego niż w sumie coś co już mam(seria z 2 kałachów po nogach plus 2 kilofy w uda :P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was takie pytanie,czy triale można w jakiś sposób ,,oszukać" ? Bo bardzo bym chciał np. wszystkie ikony Fei Longa i E.Hondy,a przez moje drętwe palce(i klawiaturę) nie daje rady wykręcać bardziej zaawansowanych combosów... Więc czy na ikony i tytuły lub same triale są jakieś kody lub cheaty? (oczywiście chodzi mi o Arcade Edition)

PS.Jeszcze jedno,czy ktoś orientuje się,co zmieniła poprzednia aktualizacja,ta z piątku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieją jakieś możliwości oszukania/podmiany zapisu gry dla odblokowania wszystkiego. Nie znam szczegółów bo mnie to nie potrzebne. :P Wiem bo dnia pierwszego w SFIV widziałem gości z Akumą którzy grali tak tragicznie, że nie ma szans, że sami go odblokowali.

Patch dodał głównie nowe rozdzielczości, poprawił parę spraw z lagami w Endless Battle, poszerzył ilość obsługiwanych kontrolerów i uniemożliwił wcześniejsze oszustwa z benchmarkami (nie wiem jak działały).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeszedłem wszystkimi postaciami ale jakoś ta gra nie przypadła mi do gustu. Z tekkenem 5 i najnowszym mortal kombat nie ma ona szans! Mówili że w SF kombosy się świetnie łączy ale tekken i MK ma to samo i o wiele przystępniejsze! Ponadto herosi SF wydają mi się tacy jacyś nijacy :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sf bije mortala i tekkena na glowa tym ze nie ma takiego zonglowania w walce, ktorego wrecz nienawidze w bijatykach tego typu, co innego devil may cry albo darksiders ^^ ja tam nie przechodzilem wszystkimi postaciami gry, od razu na multi, zupelnie inne emocje, zupelnie inne walki, co do sprawdzania postaci radzilbym ci porobic wyzwania, niektore, zwlaszcza pare ostatnich jak dla mnie jest masakrycznie niewykonalne ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeszedłem wszystkimi postaciami ale jakoś ta gra nie przypadła mi do gustu. Z tekkenem 5 i najnowszym mortal kombat nie ma ona szans! Mówili że w SF kombosy się świetnie łączy ale tekken i MK ma to samo i o wiele przystępniejsze! Ponadto herosi SF wydają mi się tacy jacyś nijacy :?

Zawsze mówiłem, że Tekken jest grą, w której możesz przegrać jeśli nie jesteś w niej dobry i to w cholere... Wystarczy, że trafisz na kogoś, kto jest "pr0" i weźmie cię w "juggle" i nie masz już szans. A w SF możesz wygrać z każdym. Choćbyś był nie wiadomo jak słaby... Więc... Nie porównuj mi tu Tekkena i Mortala do SF. Bo są to całkowicie różne gry.

Edytowano przez Grycan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto herosi SF wydają mi się tacy jacyś nijacy :?

Nie... Hakan to taki normalny zapaśnik i nie zmienia nic to, że jest turkiem, ma czerwoną skórę, turkusowe włosy, walczy w oleju i ma za żonę taką laskę, że pół kraju chciałoby taką... Mi właśnie buzie z Tekkena a szczególnie z Mortala wydają się nijakie, przeto wiele postaci jest do siebie z wyglądu bardzo podobnych np. Scorpion, SubZero, Reptile, Smoke itd. lub te baby z identycznymi, wręcz monstrualnymi biustami. Popatrz własnie na postacie kobiece w SF. Widać, sporo różnic pomiędzy nimi (i w wyglądzie i stylu gry), czego o MK nie można powiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie porównywanie SF do bijatyki typu Tekken mija się z celem bo mają 2 rożne style gry. To samo tyczy się np. porównywania DMC do GoW lub Darksiders gdzie te gry mają kompletnie inne style rozgrywki. Co z tego, że SF i Tekken to bijatyki skoro w Tekkenie wystarczy maszować przyciski aby wygrać czego nie można oczywiście powiedzieć o SF, bo tutaj niestety to się nie sprawdzi. No i jeśli ktoś mi powie, że postaci takie jak Dan czy Blanka są nijakie to jest to jak dla mnie na prawdę niezły żart.

Edytowano przez nero321
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nijak... teraz czekam na Street Fighter x Tekken a to pochłania wszystkie moje zasoby myśli na temat przyszłości serii. :P A tak na serio po prostu nie mam pomysłów... miło by było gdyby w tej samej części pojawił się Gill i jego Illuminati oraz Bison ze swoim Shadaloo. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...