Skocz do zawartości

Prince of Persia (seria)


Gość kabura

Polecane posty

To i ja wypowiem się na temat tej serii, wg mnie jest ona nierówna, Prince of Perisa 1 i 2 na przełomie lat 80. i 90. wiadomo, hity niesamowite, grywalne i bardzo dobre gry. Jednak Prince of Persia 3D, Piaski Czasu, Dusza Wojownika i Dwa Trony bardzo mnie zdziwiły, na wielki minus, uważam te gry za średnie, nudne, drętwe i bez polotu, dopiero Prince of Persia z 2008 roku powróciła do wielkiej grywalności pierwszych części. Ta część wniosła coś nowego do serii, a zarazem pozostawiła to co było wcześniej. Tak powinny wyglądać poprzednie części, wtedy bym kochał się w tych grach, a tak liczą się dla mnie tylko 3 części.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wejściu do menu głównego wybierz start. Następnie przytrzymaj X, wduś spację, lewy klawisz myszy, klawisze e, c, e, znowu spację, potem kliknij lewym klawiszem myszy i wduś c. Na ekranie pojawi się klasyczna gra ?Prince of Persia?. Jeśli się postarasz, odnajdziesz też złoty miecz, a także salę pełną piwa!

Hehe, to nawet PoP ma easter egg'a, trzeba to zobaczyć!

Ach, to Piaski Czasu, ale też się liczy!

Edytowano przez princefan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prince of Persia 3D, Piaski Czasu, Dusza Wojownika i Dwa Trony bardzo mnie zdziwiły, na wielki minus, uważam te gry za średnie, nudne, drętwe i bez polotu

Ja bym nie wrzucał PoP 3D i gier od Ubi Soft do jednego wora, kompletnie pomijając już kwestię opinii o tych tytułach. Już prędzej zaklasyfikowałbym SoT, WW i TTT do wspólnej kategorii z najnowszym PoP. Rozgrywka PoP 3D bardziej przypomina mi Shadowmana, wprawdzie Shadowman pod względem klimatu jest dla mnie grą genialną, ale pod względem możliwych akrobacji do wykonania już tak nie do końca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP: tak, faktycznie, całkiem odmienny system walki w WW (dwie bronie i kilkadziesiąt kombinacji, rzucanie przeciwnikiem, duszenie, bla bla bla) i speed kille (a po ludzku po prostu fajnie zrealizowane QTE) to coś, co od początku było w SoT. Tyaa, widać, żeś waść specem, po prostu czuć tą pełnię wiedzy. *double divine facepalm*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahahah :teehee: . Jakby SoT miało Free-Form Fighting i SK (właśnie m.in. za nie kocham T2T i uważam za najlepszą część), to byłoby dla mnie muratowanym zwycięstwem. Niestety, nie ma obydwu rzeczy, więc jest na równi z WW, ale za PoP 2008 i T2T. Ta pierwsza to idealna gra do odprężenia, zachwytu nad pięknem i udźwiękowieniem świata (Eliki też, a co) i świetną fabułą, walka niezgorsza, a nawet bardzo dobra, nawet jeśli to solo. Drugą - za kwintesencję wszystkiego, co najlepsze w PoP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi tylko o zasadę, że gra nie musi koniecznie być RPG żeby mieć kilka zakończeń. Owszem to gry właśnie z tego gatunku najczęściej mają różne zakończenia, ale nie zawsze. A Dark Messiah jest w moim odczuciu bardziej zręcznościówką niż RPG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Piaski Czasu chwale tylko za grafę, animacje, muzykę i klimat. Najbardziej z serii przypadły mi do gustu Dwa Trony. Klimaty zostały wymieszane, dodano nowe elementy środowiska, zostawiono stare i zwiekszono możliwości korzystania z nich. Animacje nadal rewelka, grafa super, a walka tez dobra, lecz lepiej używać Speedkilla.

Jaka część Prince of Persia najbardziej się spodobała?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, przynajmniej jedna osoba naprawdę docenia Dwa Trony.

A ja wczoraj miałem dramat. Moja najukochańsza gra trzy razy nie chciała mi się zainstalować (błąd CRC, o NIE!), za czwartym się udało, ufff.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Dwa trony, to najbardziej podobało mi się to, że sterowaliśmy skrajnie różnymi bohaterami, którzy jednocześnie byli tacy sami.

Dobry książę był osobą szlachetną, która jednak patrzyła tylko i wyłącznie na zemstę na tym całym złym.

A Zły książę nie patrzył/nie szczędził nikogo. Dobre strony tego jegomościa pod względem charakteru?

Zabawne riposty. I nic poza tym ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o grze Prince of Persia: the Sands of Time

To co napisałem wcześniej. lecz, jest tak że nie wiem czy to bug czy coś, ale spowalnianie czasu spowalnia księcia w Sands of Time.

No, przynajmniej jedna osoba naprawdę docenia Dwa Trony.

A ja wczoraj miałem dramat. Moja najukochańsza gra trzy razy nie chciała mi się zainstalować (błąd CRC, o NIE!), za czwartym się udało, ufff.

Przerąbane to jest grać na dwurdzeniowym procku. I mi nie zawsze chce odczytać płytę. Naprawdę kocham tą grę jest najlepsza grą akcji w jakie grałem. Świetna walka, napięcie, akrobacje i wszystko. Mogłaby być tylko dłuższa- wtedy to byłby ideał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Dwa Trony to sam gameplay jest rewelacyjny, combosy wypasione, muzyka bajeczna, fabuła też niezgorsza ale sprawę z Dark Princem spaprali. Dlaczego? Bo nie czuć że jesteś tym złym to dalej ten sam książę tylko że z innymi mocami i innym wyglądem ale jeśli chodzi o psychikę to dalej ten sam który każdemu by pomógł. Dark powinien księcia opanowywać a nawet zastępować jego miejsce iść do celu po trupach niewinnych, tego w grze nie było w ogóle nie czułem że gram przez pewien czas tym złym a tym dobrym w złych ciuchach.

Co do gry na dwurdzeniowym procku. Ja nigdy nie miałem większych problemów.

Jeśli chodzi o starą-nową trylogie (czyli tą od Piasków aż do Tronów) to najbardziej podobała mi się pierwsza część za klimat baśni i za przyjemność grania nawet jeśli wpadałeś do dziury po raz setny. Potem T2T za w sumie wszystko (nie licząc tak jak pisałem za lekkie spartolenie sprawy z mhroczną stroną księcia) Na końcu zaś jest WW a dlaczego? Jakoś jej klimat i ogólny "dizajn" mi sie nie spodobał.

A najnowsza część jest świetna ale gdyby trochę podwyższyć poziom trudności było by wspaniale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza część(i zarazem najtrudniejsza) to Warrior Within. Ona to miała klimacik,kombosy itp. Two Trones to już nie to-przeszedłem w jeden wieczór na najtrudniejszym poziomie. Fajne rozwiązania no ale....niedosyt został.

A najnowszy Prince of Persia to szkoda gadac....tylko grafika zadowala.Reszta to,mówiąc delikatnie,badziewie

Rzekłem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argumentacja wybitna co do najnowszej części.

Dwa Trony są krótkie i owszem, choć 15 godzin to nie jest aż tak mało (Duszę Wojownika przeszedłem w 10!).

A sama gra ma nawet ulepszony system walki w stosunku do WW + SKille - miód.

No jeśli nie liczyć czarnego humoru, złośliwości i brutalności, dążeniu tylko do odzyskania władzy, tudzież śmiałemu korzystaniu z bicza - to można powiedzieć, że Mroczny Książę nie różnił się od normalnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...